Про встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати та пільг зі сплати за землю на території м.Теплодар Одеської області

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           ТЕПЛОДАРСЬКА МІСЬКА РАДА  ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                           ПРОЄКТ РІШЕННЯ

 

 

Про встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати та пільг  зі  сплати за землю на території м.Теплодар Одеської області 

Відповідно до п. 24, 35 ч. 1 ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, ст. 7, п. 10.2 ст. 10, п. 12.3 – 12.5 ст. 12, ст. 269, 270, 271, 274, 281, 282, 284.1 ст. 284, 285, 286, 287, 288  Податкового Кодексу України, Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, з метою забезпечення подальшого соціально-економічного розвитку м. Теплодар,  Теплодарська міська  рада

ВИРІШИЛА:

  1. Встановити на території м.Теплодар Одеської області ставки земельного податку, розмір орендної плати за землю та пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком згідно додадку.
  2. Оприлюднити рішення на офіційному сайті Теплодарської міської ради протягом 5 робочих днів з дати прийняття рішення;
  3. Рішення Теплодарської міської ради від 09.07.2021 р. №113-VIII „Про  встановлення ставок  земельного податку, розміру орендної плати та пільг зі сплати за землю на території міста Теплодар Одеської області ” з подальшими змінами та доповненнями до них визнати такими, що втратили чинність, з моменту набрання чинності даного рішення.
  4. Рішення набирає чинності з 01 січня 2024 року.
  5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії:

– з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища будівництва та архітектури;

з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі;

– з питань депутатської діяльності, етики, законності та  антикорупційної політики,  конфлікту інтересів, правопорядку та соціального захисту населення.

 

 

 

Додаток 1

                                                  до рішення Теплодарської міської ради

 

Плата за землю на території м.Теплодар

 

  1. Загальні положення

         Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що

справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. 

  1. Платники земельного податку

2.1. Платниками податку є:

         а) власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

         б) землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування;

          в) платники орендної плати – землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди.

2.2. Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

III. Об’єкти оподаткування земельним податком

3.1. Об’єктами оподаткування є:

3.1.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

3.1.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.

3.1.3. земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування;

3.2. Об’єкти оподаткування орендною платою – земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди.

  1. IV. База оподаткування земельним податком

4.1. Базою оподаткування є:

4.1.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом XII Податкового кодексу України;

4.1.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

4.2. Рішення щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється Теплодарською  міською радою до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

  1. Ставки земельного податку за земельні ділянки

5.1. Ставки земельного податку за земельні ділянки, які застосовуються на території Теплодарської міської ради, встановлені згідно з Додатком 1 до цього Додатка.

5.1.1  Ставка податку за земельні ділянки, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель – не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

5.1.2 Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форм власності).        

  1. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

6.1. Від сплати податку звільняються:

6.1.1. особи з інвалідністю першої і другої групи;

6.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

6.1.3. пенсіонери (за віком);

6.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

6.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи.

6.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 6.1 розділу VI цього Додатка, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

6.2.1. для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

6.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): в містах – не більш як 0,10 гектара;

6.2.3. для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

6.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

6.2.5. для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

6.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та

землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток

(паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

6.4. Якщо фізична особа, визначена у пункті 6.1 розділу VI цього Додатка,станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених пунктом 6.2 розділу VI цього додатку, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги (далі – заява про застосування пільги).

         Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місцем подання нової заяви про застосування пільги.

        У разі подання фізичною особою, яка станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування вільги після 1 травня поточного року пільга починає застосовуватися  до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

6.5. Якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа, визначена у пункті 6.1 розділу VI цього додатку, набуває право власності на земельну делянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем хнаходженням будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

        У разі недотримання фізичною особою вимог абзацу першого цього пункту пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

 VII. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб

7.1. Від сплати податку звільняються:

7.1.1 санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій осіб

з інвалідністю, реабілітаційні установи громадських організацій осіб з інвалідністю;

7.1.2. громадські організації осіб з інвалідністю України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю та

спілками громадських організацій осіб з інвалідністю і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість осіб з інвалідністю, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій осіб з

інвалідністю мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на

право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом

відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”;

7.1.3. бази олімпійської та параолімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України;

7.1.4. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми

власності і джерел фінансування, заклади культури, науки (крім національних та державних дендрологічних парків), освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

7.1.5. державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади

оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі

заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких підприємств, установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

7.1.6. державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій, декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

7.1.7. Органи місцевого самоврядування;

7.1.8. Релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності, а також благодійні організації, створені відповідно до закону, діяльність яких не передбачає одержання прибутків.

7.1.9. Комунальні підприємства, засновниками яких є Теплодарська міська рада

Пільги із сплати земельного податку зазначені у Додатку 2 до цього Додатка.

VIII. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

8.1. Не сплачується податок за:

8.1.1. сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій, визначених відповідно до закону такими, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (зон відчуження, безумовного (обов’язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю), і хімічно забруднених

сільськогосподарських угідь, на які запроваджено обмеження щодо ведення

сільського господарства;

8.1.2. землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;

8.1.3. земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;

8.1.4. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування – землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв’язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та

обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об’їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з’їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для

зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші

споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі;

8.1.5. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

8.1.6. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

8.1.7. земельні ділянки, на яких розташовані дипломатичні представництва,

які відповідно до міжнародних договорів (угод), згода на обов’язковість яких

надана Верховною Радою України, користуються приміщеннями та прилеглими до них земельними ділянками на безоплатній основі;

8.1.8. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових

та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

  1. I Особливості оподаткування платою за землю

9.1. Теплодарська  міська рада встановлює ставки плати за землю та пільги

щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Пільги із сплати земельного податку зазначені у Додатку 2 до цього Додатка.

9.2. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у

якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок

сплачується, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це

право.

9.3. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини,

податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх

частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової

території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними

будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим

бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам

незалежно від форм власності і джерел фінансування.

9.4   Інформація про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) на підставі рішень органу місцевого самоврядування, прийнятих у попередньому році, надається відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельних ділянок до 1 лютого поточного року.

          У разі внесення змін органами місцевого самоврядування до раніше прийнятих рішень органу місцевого самоврядування про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) інформація про такі зміни надається відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельних ділянок протягом 30 календарних днів з дня їх внесення.

  1. Податковий період для плати за землю 

10.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

10.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у

зв’язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

  1. Порядок обчислення плати за землю, строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату плати за землю

11.1 Порядок обчислення плати за землю

11.1.1 Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на

нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для

обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

         У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку, відомості про яку відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними та юридичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації про перехід права власності на об’єкт оподаткування.

11.1.2. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють

суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

11.1.3. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову

декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не

пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що

настає за звітним.

11.1.4. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами

оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

         У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

11.1.5. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які

надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 Податкового кодексу України.

         У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного

року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

         Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

          У разі якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок або право на декілька земельних часток (паїв), щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю).

         Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

  • розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку з урахуванням положень пунктів 281.4 та 281.5 Податкового кодексу України;
  • розміру ставки земельного податку;
  • нарахованої суми плати за землю.

         У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та

даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

11.1.6. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

         1) у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осібвласників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

         2) пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

         3) пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

         За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у

користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується

кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх

користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

11.1.7. Юридична особа зменшує податкові зобов’язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 7.1 розділу VII за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності

або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов’язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України ―Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні‖ для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують особи з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних осіб з інвалідністю або дітей з інвалідністю, які перевозять осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю) з ураженням опорно-рухового апарату.

11.2. Строк та порядок сплати плати за землю

 11.2.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня

виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

         У разі припинення права власності або права користування земельною

ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

11.2.2. Облік фізичних осіб-платників податку і нарахування відповідних сум

проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

11.2.3. Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій

декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

11.2.4. Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням

земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

11.2.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

11.2.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок

за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з

урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з

дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

11.2.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

11.2.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

XII. Орендна плата

12.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

         Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки

орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Договір оренди земель комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою рішенням Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області від 23.12.2021 р. №209/3-VIII

12.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

12.3. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

12.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

12.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди згідно додатку 2 до цього додатку

12.5.1. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

12.5.2. може перевищувати граничний розмір орендної плати, у разі визначення

орендаря на конкурентних засадах.

12.5.3. Ставки орендної плати за земельні ділянки, які застосовуються на території  Теплодарської міської ради, встановлені згідно з Додатком 3 до цього Додатка.

 

СТАВКИ                                                                                                                                                                            земельного податку                                                                                                                                             Ставки вводяться в дію з 01 січня 2024 року
Код області Назва виду цільового призначення для юридичних осіб для фізичних осіб
Категорія: землі сільськогосподарського призначення
01. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення (земельні ділянки, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей; земельні ділянки, надані для діяльності у сфері надання послуг у сільському господарстві, та інше)
01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 1,000 1,000
01.02 Для ведення фермерського господарства 1,000 1,000
01.03 Для ведення особистого селянського господарства 1,000 1,000
01.04 Для ведення підсобного сільського господарства 1,000 1,000
01.05 Для індивідуального садівництва 1,000 1,000
01.06 Для колективного садівництва 0,300 0,300
01.07 Для городництва 1,000 1,000
01.08 Для сінокосіння і випасання худоби 1,000 1,000
01.09 Для дослідних і навчальних цілей 1,000 1,000
01.10 Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства 1,000 1,000
01.11 Для надання послуг у сільському господарстві 1,000 1,000
01.12 Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції 3,000 3,000
01.13 Для іншого сільськогосподарського призначення 1,000 1,000
01.16 Земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами 1,000 1,000
01.18 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як польові дороги, прогони 1,000 1,000
01.19 Земельні ділянки під громадськими сіножатями та громадськими пасовищами 1,000 1,000
Категорія: землі житлової на громадської забудови
02.Земельні ділянки житлової забудови (земельні ділянки, які використовуються для розміщення житлової забудови (житлові будинки, гуртожитки, господарські будівлі та інше); земельні ділянки, які використовуються для розміщення гаражного будівництва)
02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 1,000 1,000
02.02 Для колективного житлового будівництва 1,000 1,000
02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку 1,000                            2,000* 1,000                          2,000*
02.04 Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання 1,000 1,000
02.05 Для будівництва індивідуальних гаражів 1,000 1,000
02.06 Для колективного гаражного будівництва 0,300 0,300
02.07 Для іншої житлової забудови 1,000 1,000
02.09 Для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови 3,000 3,000
02.10 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури 3,000                            3,000* 3,000                            3,000*
02.12 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як внутрішньоквартальні проїзди, пішохідні зони 1,000 1,000
03. Земельні ділянки громадської забудови (земельні ділянки, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (готелів, офісних будівель, торговельних будівель, для публічних виступів, для музеїв та бібліотек, для навчальних та дослідних закладів, для лікарень та оздоровчих закладів), інших об’єктів загального користування)
03.01 Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування 1,000 1,000
03.02 Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти 0,500 0,500
03.03 Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги 0,500 0,500
03.04 Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 0,500 0,500
03.05 Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування 0,500 0,500
03.06 Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів 0,500 0,500
03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі 3,000                        12,000* 3,000                         12,000*
03.08 Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування 3,000                        12,000* 3,000                        12,000*
03.09 Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ 3,000 3,000
03.10 Для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку 3,000                                  12,000* 3,000                        12,000*
03.11 Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки 0,500 0,500
03.12 Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування 0,500 0,500
03.13 Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування 3,000                       12,000* 3,000                        12,000*
03.14 Для розміщення та постійної діяльності органів і підрозділів ДСНС 1,000 1,000
03.15 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови 3,000                          12,000* 3,000                          12,000*
03.17 Для розміщення та експлуатації закладів з обслуговування відвідувачів об’єктів рекреаційного призначення 1,000 1,000
03.18 Для розміщення та експлуатації установ/місць виконання покарань 1,000 1,000
03.20 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як внутрішньоквартальні проїзди, пішохідні зони 1,000 1,000
Категорія: землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення 
04. Земельні ділянки природно-заповідного фонду (природні території та об’єкти (природні заповідники, національні природні парки, біосферні заповідники, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища), а також штучно створені об’єкти (ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва), що надаються в постійне користування спеціальним адміністраціям територій та об’єктів природно-заповідного фонду (крім земельних ділянок під об’єктами природно-заповідного фонду, що включені до їх складу без вилучення)
04.01 Для збереження та використання біосферних заповідників 1,000  1,000 
04.02 Для збереження та використання природних заповідників 1,000  1,000 
04.03 Для збереження та використання національних природних парків 1,000  1,000 
04.04 Для збереження та використання ботанічних садів 1,000  1,000 
04.05 Для збереження та використання зоологічних парків 1,000  1,000 
04.06 Для збереження та використання дендрологічних парків 1,000  1,000 
04.07 Для збереження та використання парків-пам’яток садово-паркового мистецтва 1,000  1,000 
04.08 Для збереження та використання заказників 1,000  1,000 
04.09 Для збереження та використання заповідних урочищ 1,000  1,000 
04.10 Для збереження та використання пам’яток природи 1,000  1,000 
04.11 Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків 1,000  1,000 
05. Земельні ділянки іншого природоохоронного призначення
05.01 Земельні ділянки іншого природоохоронного призначення (земельні ділянки, в межах яких є природні об’єкти, що мають особливу наукову цінність, та які надаються для збереження і використання цих об’єктів, проведення наукових досліджень, освітньої та виховної роботи) 1,000  1,000 
05.02 Земельні ділянки запасу (земельні ділянки, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам) 1,000  1,000 
Категорія: землі оздоровчого призначення
06. Земельні ділянки оздоровчого призначення (земельні ділянки, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися для профілактики захворювань і лікування людей)
06.01 Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів 1,000  1,000 
06.02 Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів 1,000  1,000 
06.03 Для інших оздоровчих цілей 1,000  1,000 
Категорія: землі рекреаційного призначення
07. Земельні ділянки рекреаційного призначення (земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об’єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об’єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об’єктів стаціонарної рекреації)
07.01 Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення 1,000  1,000 
07.02 Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту 1,000  1,000 
07.03 Для індивідуального дачного будівництва 1,000  1,000 
07.04 Для колективного дачного будівництва 1,000  1,000 
07.06 Для збереження, використання та відтворення зелених зон і зелених насаджень 1,000  1,000 
07.08 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як зелені насадження загального користування 1,000  1,000 
07.09 Земельні ділянки загального користування відведені під місця поховання 1,000  1,000 
Категорія: землі історико-культурного призначення
08. Земельні ділянки історико-культурного призначення (земельні ділянки, на яких розташовані: пам’ятки культурної спадщини, їх комплекси (ансамблі), історико-культурні заповідники, історико-культурні заповідні території, охоронювані археологічні території, музеї просто неба, меморіальні музеї-садиби)
08.01 Для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини 1,000  1,000 
08.02 Для розміщення та обслуговування музейних закладів 1,000  1,000 
08.03 Для іншого історико-культурного призначення 1,000  1,000 
09. Земельні ділянки лісогосподарського призначення (земельні ділянки, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові земельні ділянки, які надані та використовуються для потреб лісового господарства, крім земельних ділянок, зайнятих зеленими насадженнями у межах населених пунктів, які не віднесені до категорії лісів, а також земельних ділянок, зайнятих окремими деревами і групами дерев, чагарниками на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках)
Категорія: землі лісогосподарського призначення
09.01 Для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг 1,000  1,000 
09.02 Для іншого лісогосподарського призначення 1,000  1,000 
09.04 Для розміщення господарських дворів лісогосподарських підприємств, установ, організацій та будівель лісомисливського господарства 1,000  1,000 
Категорія землі водного фонду
10. Земельні ділянки водного фонду (земельні ділянки, зайняті морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об’єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами; прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, крім земель, зайнятих лісами; гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також земельні ділянки, виділені під смуги відведення для них; береговими смугами водних шляхів)
10.01 Для експлуатації та догляду за водними об’єктами 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.02 Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.03 Для експлуатації та догляду за смугами відведення 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.04 Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.05 Для догляду за береговими смугами водних шляхів 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.06 Для сінокосіння 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.07 Для рибогосподарських потреб 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.08 Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.09 Для проведення науково-дослідних робіт 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.10 Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.11 Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.14 Водні об’єкти загального користування 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.15 Земельні ділянки під пляжами 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
10.16 Земельні ділянки під громадськими сіножатями 1,000                            3,000* 1,000                            3,000*
Категорія: землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення
11. Земельні ділянки промисловості (земельні ділянки, надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під’їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд)
11.01 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами    3,000                           12,000    3,000                           12,000
11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості 3,000                         12,000* 3,000                         12,000*
11.03 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств 3,000                         12,000* 3,000                         12,000*
11.04 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) 3,000                         12,000* 3,000                         12,000*
11.07 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як зелені насадження спеціального призначення 1,000 1,000
11.08 Земельні ділянки загального користування, відведенні для цілей поводження з відходами 1,000 1,000
12. Земельні ділянки транспорту (земельні ділянки, надані підприємствам, установам та організаціям залізничного, автомобільного транспорту і дорожнього господарства, морського, річкового, авіаційного, трубопровідного транспорту та міського електротранспорту для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту і розвитку об’єктів транспорту)
12.01 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту 1,000 1,000
12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 3,000                           12,000* 3,000                           12,000*
12.06 Для розміщення та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту 3,000                           12,000* 3,000                           12,000*
12.07 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту 3,000                          12,000* 3,000                           12,000*
12.08 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій 3,000                           12,000* 3,000                           12,000*
12.09 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту 3,000                           12,000* 3,000                           12,000*
12.11 Для розміщення та експлуатації об’єктів дорожнього сервісу 3,000 3,000
12.13 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як вулиці, майдани, проїзди, дороги, набережні 1,000 1,000
13. Земельні ділянки зв’язку (земельні ділянки, надані під повітряні і кабельні телефонно-телеграфні лінії та супутникові засоби зв’язку, а також підприємствам, установам та організаціям для здійснення відповідної діяльності)
13.01 Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій 3,000                           12,000* 3,000                           12,000*
13.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку 3,000                           12,000* 3,000                           12,000*
13.03 Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку 3,000                           12,000* 3,000                           12,000*
13.05 Для розміщення та постійної діяльності Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України 3,000                        12,000 3,000                        12,000
14. Земельні ділянки енергетики (земельні ділянки, надані в установленому порядку для розміщення, будівництва і експлуатації та обслуговування об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (атомні, теплові, гідро- та гідроакумулюючі електростанції, теплоелектроцентралі, котельні), об’єктів альтернативної енергетики (електростанції з використанням енергії вітру, сонця та інших джерел), об’єктів передачі електричної та теплової енергії (повітряні та кабельні лінії електропередачі, трансформаторні підстанції, розподільні пункти та пристрої, теплові мережі), виробничих об’єктів, необхідних для експлуатації об’єктів енергетики, в тому числі баз та пунктів)
14.01 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій 3,000                           12,000* 3,000                           12,000*
14.02 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної енергії 3,000                           12,000* 3,000                           12,000*
14.05 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як зелені насадження спеціального призначення 1,000 1,000
14.06 Земельні ділянки загального користування, відведені для цілей поводження з відходами 1,000 1,000
15. Земельні ділянки оборони (земельні ділянки, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства)
15.01 Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил 1,000  1,000 
15.02 Для розміщення та постійної діяльності Національної гвардії 1,000  1,000 
15.03 Для розміщення та постійної діяльності Державної прикордонної служби 1,000  1,000 
15.04 Для розміщення та постійної діяльності Служби безпеки 1,000  1,000 
15.05 Для розміщення та постійної діяльності Державної спеціальної служби транспорту 1,000  1,000 
15.06 Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки України 1,000  1,000 
15.07 Для розміщення та постійної діяльності інших, створених відповідно до законів, військових формувань 1,000  1,000 
15.09 Для розміщення структурних підрозділів апарату МВС, територіальних органів, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС 1,000  1,000 
15.10 Для розміщення та постійної діяльності Національної поліції, її територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції 1,000  1,000 
15.11 Для розміщення структурних підрозділів Міноборони, територіальних органів, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління Міноборони 1,000  1,000 

 

 

 

Додаток 2 до додатка 1

до рішення ТМР

 

ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих
відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового
кодексу України, із сплати земельного податку1

Пільги  вводяться в дію з 01 січня 2024 року.

Код області

Код району

Код
згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади

5100000000

5111500000

Теплодарська міська рада

 

Група платників, категорія/цільове призначення
земельних ділянок

Розмір пільги
(відсотків суми податкового зобов’язання за рік)

Інваліди першої і другої групи;

 100

Фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

 100

Пенсіонери (за віком)

 100

Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

 100

Фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 100

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

-для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

-для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гект

– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

-від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

     Якщо фізична особа, визначена у пункті 6.1 розділу VI цього Додатка,станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених пунктом  -розділу VI цього додатку, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги (далі – заява про застосування пільги).

     Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місцем подання нової заяви про застосування пільги.

      У разі подання фізичною особою, яка станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування вільги після 1 травня поточного року пільга починає застосовуватися  до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

     Якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа, визначена у пункті 6.1 розділу VI цього додатку, набуває право власності на земельну делянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем хнаходженням будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

      У разі недотримання фізичною особою вимог абзацу першого цього пункту пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

 

 

Органи місцевого самоврядування

 100

Релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності, а також благодійні організації, створені відповідно до закону, діяльність яких не передбачає одержання прибутків.

 100

Комунальні підприємства, засновниками яких є Теплодарська міська рада

100

Дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

 

100

Державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади

оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі

заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких підприємств, установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

100

 

Державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій, декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

 

100

Санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів.

 100

Громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці. Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”. У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;

 100

Бази олімпійської та параолімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України;

 100

 

Ставки орендної плати за землю та території м.Теплодар
Код виду цільового призначення Назва виду цільового призначення для юридичних осіб для фізичних осіб
Категорія: землі сільськогосподарського призначення
01. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення (земельні ділянки, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей; земельні ділянки, надані для діяльності у сфері надання послуг у сільському господарстві, та інше)
01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 5,000 5,000
01.02 Для ведення фермерського господарства 5,000 5,000
01.03 Для ведення особистого селянського господарства 5,000 5,000
01.04 Для ведення підсобного сільського господарства 5,000 5,000
01.05 Для індивідуального садівництва 5,000 5,000
01.06 Для колективного садівництва 5,000 5,000
01.07 Для городництва 5,000 5,000
01.08 Для сінокосіння і випасання худоби 5,000 5,000
01.09 Для дослідних і навчальних цілей 5,000 5,000
01.10 Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства 5,000 5,000
01.11 Для надання послуг у сільському господарстві 5,000 5,000
01.12 Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції 7,000 7,000
01.13 Для іншого сільськогосподарського призначення 6,000 6,000
01.16 Земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами 5,000 5,000
01.18 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як польові дороги, прогони 5,000 5,000
01.19 Земельні ділянки під громадськими сіножатями та громадськими пасовищами 5,000 5,000
Категорія: землі житлової та громадської забудови
02.Земельні ділянки житлової забудови (земельні ділянки, які використовуються для розміщення житлової забудови (житлові будинки, гуртожитки, господарські будівлі та інше); земельні ділянки, які використовуються для розміщення гаражного будівництва)
02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 3,000 3,000
02.02 Для колективного житлового будівництва 3,000 3,000
02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку 3,000 3,000
02.04 Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання 3,000 3,000
02.05 Для будівництва індивідуальних гаражів 3,000 6,000
02.06 Для колективного гаражного будівництва 3,000 3,000
02.07 Для іншої житлової забудови 3,000 3,000
02.09 Для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови 6,000 6,000
02.10 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури 6,000 6,000
02.12 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як внутрішньоквартальні проїзди, пішохідні зони 6,000 6,000
03. Земельні ділянки громадської забудови (земельні ділянки, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (готелів, офісних будівель, торговельних будівель, для публічних виступів, для музеїв та бібліотек, для навчальних та дослідних закладів, для лікарень та оздоровчих закладів), інших об’єктів загального користування)
03.01 Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування 3,000 3,000
03.02 Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти 3,000 3,000
03.03 Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги 3,000 3,000
03.04 Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 3,000 3,000
03.05 Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування 3,000 3,000
03.06 Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів 3,000 3,000
03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі 6,000 6,000
03.08 Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування 6,000 6,000
03.09 Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ 6,000 6,000
03.10 Для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку 6,000 6,000
03.11 Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки 3,000 3,000
03.12 Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування 3,000 3,000
03.13 Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування 6,000 6,000
03.14 Для розміщення та постійної діяльності органів і підрозділів ДСНС 3,000 3,000
03.15 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови 6,000 6,000
03.17 Для розміщення та експлуатації закладів з обслуговування відвідувачів об’єктів рекреаційного призначення 3,000 3,000
03.18 Для розміщення та експлуатації установ/місць виконання покарань 3,000 3,000
03.20 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як внутрішньоквартальні проїзди, пішохідні зони 6,000 6,000
Категорія: землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення
04. Земельні ділянки природно-заповідного фонду (природні території та об’єкти (природні заповідники, національні природні парки, біосферні заповідники, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища), а також штучно створені об’єкти (ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва), що надаються в постійне користування спеціальним адміністраціям територій та об’єктів природно-заповідного фонду (крім земельних ділянок під об’єктами природно-заповідного фонду, що включені до їх складу без вилучення)
04.01 Для збереження та використання біосферних заповідників 3,000  3,000 
04.02 Для збереження та використання природних заповідників 3,000  3,000 
04.03 Для збереження та використання національних природних парків 3,000  3,000 
04.04 Для збереження та використання ботанічних садів 3,000  3,000 
04.05 Для збереження та використання зоологічних парків 3,000  3,000 
04.06 Для збереження та використання дендрологічних парків 3,000  3,000 
04.07 Для збереження та використання парків-пам’яток садово-паркового мистецтва 3,000  3,000 
04.08 Для збереження та використання заказників 3,000  3,000 
04.09 Для збереження та використання заповідних урочищ 3,000  3,000 
04.10 Для збереження та використання пам’яток природи 3,000  3,000 
04.11 Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків 3,000  3,000 
05. Земельні ділянки іншого природоохоронного призначення
05.01 Земельні ділянки іншого природоохоронного призначення (земельні ділянки, в межах яких є природні об’єкти, що мають особливу наукову цінність, та які надаються для збереження і використання цих об’єктів, проведення наукових досліджень, освітньої та виховної роботи) 3,000  3,000 
05.02 Земельні ділянки запасу (земельні ділянки, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам) 3,000  3,000 
Категорія: землі оздоровчого призначення
06. Земельні ділянки оздоровчого призначення (земельні ділянки, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися для профілактики захворювань і лікування людей)
06.01 Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів 3,000  3,000 
06.02 Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів 3,000  3,000 
06.03 Для інших оздоровчих цілей 3,000  3,000 
Категорія: землі рекреаційного призначення
07. Земельні ділянки рекреаційного призначення (земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об’єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об’єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об’єктів стаціонарної рекреації)
07.01 Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення 3,000  3,000 
07.02 Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту 3,000  3,000 
07.03 Для індивідуального дачного будівництва 3,000  3,000 
07.04 Для колективного дачного будівництва 3,000  3,000 
07.06 Для збереження, використання та відтворення зелених зон і зелених насаджень 3,000  3,000 
07.08 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як зелені насадження загального користування 3,000  3,000 
07.09 Земельні ділянки загального користування відведені під місця поховання 3,000  3,000 
Категорія: землі історико-культурного призначення
08. Земельні ділянки історико-культурного призначення (земельні ділянки, на яких розташовані: пам’ятки культурної спадщини, їх комплекси (ансамблі), історико-культурні заповідники, історико-культурні заповідні території, охоронювані археологічні території, музеї просто неба, меморіальні музеї-садиби)
08.01 Для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини 3,000  3,000 
08.02 Для розміщення та обслуговування музейних закладів 3,000  3,000 
08.03 Для іншого історико-культурного призначення 3,000  3,000 
Категорія: землі лісогосподарського призначення
09. Земельні ділянки лісогосподарського призначення (земельні ділянки, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові земельні ділянки, які надані та використовуються для потреб лісового господарства, крім земельних ділянок, зайнятих зеленими насадженнями у межах населених пунктів, які не віднесені до категорії лісів, а також земельних ділянок, зайнятих окремими деревами і групами дерев, чагарниками на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках)
09.01 Для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг 3,000  3,000 
09.02 Для іншого лісогосподарського призначення 3,000  3,000 
09.04 Для розміщення господарських дворів лісогосподарських підприємств, установ, організацій та будівель лісомисливського господарства 3,000  3,000 
Категорія: землі водного фонду
10. Земельні ділянки водного фонду (земельні ділянки, зайняті морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об’єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами; прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, крім земель, зайнятих лісами; гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також земельні ділянки, виділені під смуги відведення для них; береговими смугами водних шляхів)
10.01 Для експлуатації та догляду за водними об’єктами 3,000  3,000 
10.02 Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами 3,000  3,000 
10.03 Для експлуатації та догляду за смугами відведення 3,000  3,000 
10.04 Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами 3,000  3,000 
10.05 Для догляду за береговими смугами водних шляхів 3,000  3,000 
10.06 Для сінокосіння 5,000  5,000 
10.07 Для рибогосподарських потреб 6,000  6,000 
10.08 Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей 6,000  6,000 
10.09 Для проведення науково-дослідних робіт 6,000  6,000 
10.10 Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд 3,000  3,000 
10.11 Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів 6,000  6,000 
10.14 Водні об’єкти загального користування 3,000  3,000 
10.15 Земельні ділянки під пляжами 6,000  6,000 
10.16 Земельні ділянки під громадськими сіножатями 5,000  5,000 
Категорія: землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення
11. Земельні ділянки промисловості (земельні ділянки, надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під’їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд)
11.01 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами 4,000 4,000
11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості 4,000 4,000
11.03 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств 4,000 4,000
11.04 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) 4,000 4,000
11.07 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як зелені насадження спеціального призначення 4,000 4,000
11.08 Земельні ділянки загального користування, відведенні для цілей поводження з відходами 4,000 4,000
12. Земельні ділянки транспорту (земельні ділянки, надані підприємствам, установам та організаціям залізничного, автомобільного транспорту і дорожнього господарства, морського, річкового, авіаційного, трубопровідного транспорту та міського електротранспорту для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту і розвитку об’єктів транспорту)
12.01 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту 6,000 6,000
12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 6,000 6,000
12.06 Для розміщення та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту 6,000 6,000
12.07 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту 6,000 6,000
12.08 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій 6,000 6,000
12.09 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту 6,000 6,000
12.11 Для розміщення та експлуатації об’єктів дорожнього сервісу 6,000 6,000
12.13 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як вулиці, майдани, проїзди, дороги, набережні 6,000 6,000
13. Земельні ділянки зв’язку (земельні ділянки, надані під повітряні і кабельні телефонно-телеграфні лінії та супутникові засоби зв’язку, а також підприємствам, установам та організаціям для здійснення відповідної діяльності)
13.01 Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій 11,000 11,000
13.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку 11,000 11,000
13.03 Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку 11,000 11,000
13.05 Для розміщення та постійної діяльності Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України 11,000 11,000
14. Земельні ділянки енергетики (земельні ділянки, надані в установленому порядку для розміщення, будівництва і експлуатації та обслуговування об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (атомні, теплові, гідро- та гідроакумулюючі електростанції, теплоелектроцентралі, котельні), об’єктів альтернативної енергетики (електростанції з використанням енергії вітру, сонця та інших джерел), об’єктів передачі електричної та теплової енергії (повітряні та кабельні лінії електропередачі, трансформаторні підстанції, розподільні пункти та пристрої, теплові мережі), виробничих об’єктів, необхідних для експлуатації об’єктів енергетики, в тому числі баз та пунктів)
14.01 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій 10,000 10,000
14.02 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної енергії 10,000 10,000
14.05 Земельні ділянки загального користування, які використовуються як зелені насадження спеціального призначення 10,000 10,000
14.06 Земельні ділянки загального користування, відведені для цілей поводження з відходами 10,000 10,000
15. Земельні ділянки оборони (земельні ділянки, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства)
15.01 Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил 3,000  3,000 
15.02 Для розміщення та постійної діяльності Національної гвардії 3,000  3,000 
15.03 Для розміщення та постійної діяльності Державної прикордонної служби 3,000  3,000 
15.04 Для розміщення та постійної діяльності Служби безпеки 3,000  3,000 
15.05 Для розміщення та постійної діяльності Державної спеціальної служби транспорту 3,000  3,000 
15.06 Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки України 3,000  3,000 
15.07 Для розміщення та постійної діяльності інших, створених відповідно до законів, військових формувань 3,000  3,000 
15.09 Для розміщення структурних підрозділів апарату МВС, територіальних органів, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС 3,000  3,000 
15.10 Для розміщення та постійної діяльності Національної поліції, її територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції 3,000  3,000 
15.11 Для розміщення структурних підрозділів Міноборони, територіальних органів, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління Міноборони 3,000  3,000