Додому » Захист прав споживачів » Куточок споживача

Куточок споживача

Шановні споживачі!

         Акцентуємо Вашу увагу на наявність у місцях торгівлі та надання послуг такого стенду як  «Куточок споживача».

         Слід зазначити, що перелік документів та інформації, які повинні міститися у «Куточок споживача» залежить від виду діяльності суб’єкта господарювання та видів продукції, що він реалізує споживачам.

         Обовязкової інформація, яка повинна міститися у куточку споживача:

  1. Найменування власника (суб’єкта господарювання).
  2. Книга відгуків та пропозицій
  3. Адреси та телефони органів, що забезпечують захист прав споживачів.

Разом з цим нормативно-правовими документами передбачено наявність і додаткової інформації.

Якщо продавець реалізує продовольчі товари та алкогольні напої,  мають бути у наявності витяги із Закону України «Про захист прав споживачів» та відповідних правил торгівлі, копії відповідних дозвільних документів (ліцензії, торгові патенти).

Якщо продавець реалізує транспортні засоби: витяг із Законів України «Про захист прав споживачів» і «Про захист прав покупців сільськогосподарських машин», копія відповідних правил торгівлі, копія торгового патенту.

Якщо суб’єкт господарювання надає побутові послуги: відповідні Правила; витяг із Закону України “Про захист прав споживачів” в частині надання послуг; перелік побутових послуг, що надаються; копії сертифікатів відповідності на послуги, які підлягають обов’язковій сертифікації, а також копії торгових (спеціальних торгових) патентів, спеціальних дозволів (ліцензій) за видами послуг, які підлягають патентуванню, ліцензуванню; ціни і тарифи на послуги, матеріали та вироби; перелік нормативно-технічних документів, вимогам яких повинні відповідати послуги; гарантійні зобов’язання виконавця послуг; інформація про працівників, які обслуговують замовників, перелік категорій громадян, які користуються пільгами в отриманні  побутових  послуг.

          Наголошуємо, що суб’єкт господарювання повинен розмістити  «Куточок споживача» на видному та доступному для споживача місці.

         За неналежне оформлення «Куточка споживача» суб’єкт господарювання несе адміністративну відповідальність.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: