Про місто

Теплода́р — місто обласного підпорядкування в Одеській області України. Відстань до облцентру становить 40 км і проходить автошляхом E87.

Теплодар і Одеська АТЕЦ

Зародження міста бере свій початок з Постанови Ради Міністрів СРСР про будівництво Одеської атомної теплоелектроцентралі (ОАТЕЦ). Тут, у Причорномор’ї, поблизу міста Одеси Актом Державної комісії від 1 серпня 1980 року, що затверджений Постановою Ради Міністрів УРСР від 28.08.1980 року, був визначений майданчик для будівництва селища міського типу та атомної теплоелектроцентралі АТЕЦ. Проект будівництва селища атомників був розроблений Одеською філією інституту «Діпромісто», атомної теплоелектроцентралі — Горьківською філією Інституту «Атомтеплоелектропроект» Міністерства енергетики СРСР.

Територіально місто розташоване в Біляївському районі Одеської області. Поблизу Теплодара розташоване Барабойское водосховище. Теплодар заснований 15 травня 1981 роки як селище будівельників Одеської атомної станції і він знаходився в адміністративному підпорядкуванні Центрального району міста Одеси. У червні 1997 року селищу міського типу Теплодар був привласнений статус міста обласного підпорядкування і він був виведений з адміністративного управління міста Одеси. Теплодар – єдиний населений пункт в Одеській області, де рівень народжуваності більше, ніж рівень смертності. Починаючи з 2002 року економіка селища почала інтенсивно розвиватися. В результаті проведеного рейтингу міст обласного значення України (2003-2004 рр.) Теплодар зайняв 1 місце в своїй категорії.

Всього в місті побудовано 170 тис. Кв. м. житла (10 081 осіб – на початок 2011 року). Відведеної земельної території досить для будівництва житла і збільшення чисельності населення до 35 тис. Жителів. До 1994 року площа Теплодара становила 175 га, 23.02.1994 площа Теплодара була розширена до 328,8 га, а в липні 1996 року була розширена до 773,7 га.

У місті функціонують: 1 загальноосвітня школа I-III ступенів, 2 дитячих дошкільних заклади, музична школа, будинок дитячої та юнацької творчості, танцювальні та вокальні творчі колективи, спортивні клуби, коледж (від університету ім. І. І. Мечникова). Успішно працює професійний ліцей, дитячо-юнацька спортивна школа. Спортивні команди неодноразово займали призові місця в різноманітних змаганнях. До 13 річниці Незалежності України в 2004 році відкрито Будинок культури. Для забезпечення населення якісною питною водою введений в експлуатацію бювет. Для проведення змагань, чемпіонатів України з мотокросу облаштована мототраса.