Про затвердження міської комплексної Програми “Протидії захворювання на туберкульоз” на 2017-2019 роки

 

27 жовтня 2016 року                                                                       №185-VII

 

 

 

Про затвердження міської комплексної Програми

“Протидії захворювання на туберкульоз” на 2017-2019 роки

 

 

 

Відповідно до статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою вирішення питань збереження та зміцнення здоров’я населення, забезпечення спеціалізованої медичної допомоги населенню,  Теплодарська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

  • Затвердити міську комплексну програму “Протидії захворювання на туберкульоз ” на 2017-2019 роки (додаток додається).

2.Начальнику   фінуправління  виконавчого комітету Теплодарської міської ради  (Одарич   С.П.) при формуванні міських бюджетів на 2017-2019 роки включити до проекту рішення фінансування затверджених заходів даної програми.

3.Визнати таким, що втратило чинність рішення Теплодарської міської ради від  24 листопада 2011 року №132-VI «Про затвердження міської цільової Програми  протидії    захворювання   на   туберкульоз  в  м.Теплодар   на 2012 – 2016 роки».

  • Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії:

– фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі.

– з Пивань освіти, охорони здоров’я, культури,  спорту та у справах дітей;

 

Міський голова                                                                           М.В.Жовнір

                                                                                        Додаток  до рішення

Теплодарської міської ради

                                                                                        від  27 жовтня 2016 року

                                                      №185-VII

 

 

 

 

 

 

 

МІСЬКА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА

 

ПРОТИДІЇ ЗАХВОРЮВАННЮ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

 

 

 

 

 

 

на 2017-2019 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Теплодар

 

2017 рік

 

 

Теплодарська міська цільова програма протидії на туберкульоз на 2017-2019 роки розроблена відповідно до Закону України „Про затвердження Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз на основі обласної соціальної програми протидії захворюваності на туберкульоз на 2016-2017 роки. Реалізація завдань і заходів програми спрямована на розв”язання складної епідемічної ситуації міста з туберкульозу, здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету і є складовою щорічної програми соціально-економічного розвитку м.Теплодар  на 2017-2019 роки.

 

                1.Визначення проблеми на розв’язання якої спрямована програма.

Епідемічна ситуація з туберкульозу у м.Теплодар Одеської області потребує уваги , оскільки поширення туберкульозу становить загрозу всім верствам населення, є однією з причин втрати працездатності, здоров’я, отримання інвалідності та смертності.

У 2015р. захворюваність на туберкульоз склала 95,6 випадків на 100тис.населення (Одеська область – 99,8), поширеність туберкульозу у м.Теплодар – 133,9 випадків на 100 тис нас.(по області 140,0), смертність 19,1(по області 11,5)

Згідно статистичних даних у регіоні та у м.Теплодар мультирезистентну форму мають 33,9%  хворих з новими випадками та 44,8% хворих з повторними випадками туберкульозу.

Зростає щороку і частина пацієнтів із ко-інфекцією ТБ\ВІЛ

Особливістю епідемії туберкульозу є те, що серед хворих на цю недугу переважає частина соціально незахищених прошарків населення, безробітних працездатного віку, осіб що повернулися з місць позбавлення волі, які потребують соціальної підтримки підчас лікування, що напряму впливає на результат лікування.

У зв’язку з цим існує начальна потреба у подоланні епідемії туберкульозу у м.Теплодар, розробити нову Теплодарську цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2019р.р.

 

                                                  2.Мета Програми.

Метою Програми є поліпшення епідемічної ситуації в напрямі зниження рівня захворюваності на туберкульоз та смертності від нього, ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ-інфекція, темпів поширення мультирезистентного туберкульозу шляхом реалізації державної політики, що ґрунтується на принципах забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу.

3.Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання програми

Досягнення визначеної цією програмою мети можливе шляхом виконання протягом 2017—2019 років таких завдань:

– максимальне наближення медичних послуг до хворого з метою виявлення та лікування туберкульозу;

-підвищення якості контрольованого лікування( у ДОТС –пацієнтах);

-забезпечення надання всіх видів лікування хворим на туберкульоз:амбулаторного, стаціонарного( ОПТД, ОКТБ, Б-Дністровська ЦРЛ), санаторно-курортного лікування;

-забезпечення функціонування мікробіологічної лабараторіїз діагностикою туберкульозу;

-запровадження сучасних заходів інфекційного контролю туберкульозу спрямованих на запобігання поширенню захворювання на туберкульоз у Теплодарській ЦМЛ.

-посилення узгодженості систем протидії туберкульозу та протидії ВІЛ/СНІДу стосовно виявлення випадків захворювання на туберкульоз, своєчасного діагностування серед них мультирезистентного туберкульозу, розширення профілактичного лікування латентної туберкульозної інфекції для людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом;

-організація контрольованого лікування хворих на активний туберкульоз, що звільнилися з місць позбавлення волі;

-залучення громадських організацій до активної участі у протидії туберкульозу, забезпечення захисту населення з обмеженим доступом до медичної допомоги, у тому числі внутрішньо переміщених осіб з зони бойових дій;

-підвищення рівня громадської обізнаності, розв’язання проблеми, пов’язаної з негативним ставленням суспільства до хворих на туберкульоз і ВІЛ-інфікованих осіб та їх дискримінації у системі охорони здоров’я;

-розширення можливостей пацієнтів та спільнот шляхом залучення їх до прийняття рішень на міському рівні, налагодження системи отримання зворотного зв’язку від отримувачів медичних послуг, впровадження системи громадського контролю за виконанням вимог законодавства у сфері боротьби з туберкульозом;

Фінансування заходів Програми здійснюється відповідно до законодавства України у межах видатків, передбачених в державному, міськвиконкомі, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

З метою ефективного виконання заходів Програми, уникнення ризиків, пов’язаних із недостатнім фінансуванням протягом бюджетного періоду, вірогідними наслідками негативного впливу, бюджетні призначення перерозподіляються між заходами Програми.

Фінансування виконання комплексу заходів, передбачених Програмою, здійснюється за рахунок коштів загального та спеціального фонду міського  бюджету. Обсяг фінансування Програми визначатиметься щороку, виходячи з конкретних завдань та наявних ресурсів обласного бюджету, і може бути уточнений під час складання проекту бюджету на відповідний рік чи у процесі його виконання. До виконання заходів Програми можуть залучатись позабюджетні джерела фінансування.

Кошти на реалізацію Програми, що передбачаються бюджетом, виділяються окремим рядком.

Виконання Програми здійснюватиметься протягом 2017-2019 років в межах наявних та залучених матеріально-технічних та фінансових ресурсів

 

Рік

2017

2018

2019

місцевий бюджет

тис.грн

25,0

25,0

25,0

 

  1. Очікувані результати та ефективність програми

 

Виконання Програми дасть змогу:

  • забезпечити одужання 80% хворих на ТБ легень з бактеріовиділенням, яким вперше встановлено діагноз туберкульоз шляхом впровадження контрольованого амбулаторного лікування;
  • зменшити кількість хворих, які перервали курс лікування до 5%;
  • стабілізувати рівень смертності від ТБ та ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ-інфекція;
  • виявляти 5% хворих на туберкульоз методом мікроскопії мазка мокроти на первинному рівні серед обстежених з підозрою на ТБ;
  • виявляти 50% хворих на туберкульоз з позитивним результатом мазка мокроти;
  • забезпечити доступність сучасних методів діагностики мультирезистентного ТБ 100% хворих;
  • впровадити ДОТ- лікування на амбулаторному етапі;
  • організувати належну паліативну допомогу хворим на ТБ;
  • зміцнити матеріально-технічне забезпечення протитуберкульозних закладів.

 

 

  1. Координація та контроль за ходом виконання програми

 

Організаційне забезпечення виконання Програми здійснюється  Департаментом охорони здоров’я та соціального захисту населення Одеської облдержадміністрації, який щорічно до 15 липня та до 15 січня  готує і подає Департаменту економічного розвитку і торгівлі Одеської обласної державної адміністрації узагальнену інформацію про стан виконання Програми та пояснювальну записку про роботу щодо її виконання, у разі невиконання – обґрунтування причин.

Координація за ходом виконання Програми покладається на Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення облдержадміністрації, яке щороку після закінчення установленого строку виконання Програми не пізніше ніж у двомісячний строк відповідальний виконавець Програми складає підсумковий звіт про результати її виконання та подає його на розгляд Одеської обласної ради разом із пояснювальною запискою.

Контроль за виконанням Програми здійснює Одеська обласна рада. Поточний контроль за ходом реалізації програми здійснюють постійні комісії місцевої ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства та з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                      Додаток до Програми                                                   

ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ

Загальнодержавної цільової соціальної  програми протидії захворюванню на туберкульоз

на 2017 – 2019 роки в Одеській області

                  

Найменування завдання

Найменування заходу

Найменування показника

Значення показника

Відповідальні за виконання

Терміни виконання

Джерела фінансування

Обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань (грн)

 

 

усього

За роками

щорічно

Загальний обсяг

У тому числі за роками

 

 

2017

2019

2016

2017

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

 

2. Посилити систему моніторингу та оцінки заходів виконання Програми

 

 

 

 

2.3.Забезпечити роботу реєстру хворих на туберкульоз, у т. ч. оплата інтернет-послуг

Кількість лікувальних закладів, в яких ведеться робота в  Реєстрі хворих на туберкульоз

 

 

 

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

постійно

Обласний бюджет

 

 

 

 

1

1

1

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Місцеві бюджети

3

1000,0

1000,0

 

2.4.Забезпечити проведення менторингових візитів фахівців обласного рівня для надання організаційно-методичної та консультативної допомоги фахівцям районів щодо боротьбі з туберкульозом

Кількість менторингових візитів 

 

 

 

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, ООПТД

Згідно плану-графіку

Інші джерела фінансування

 

 

 

 

3. Організація виявлення, діагностики та профілактики туберкульозу

3.1.Забезпечити проведення вакцинації БЦЖ новонародженим та дітям, які не були вакциновані у попередні роки без медичних протипоказань

Відсоток новонароджених, охоплених вакцинацією БЦЖ (%)

100

100

100

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, Райдержадміністрації, міськвиконкоми

2017-2019 рр.

Державний бюджет

 

 

 

 

3.2.Забезпечити виявлення осіб, хворих на туберкульоз, за зверненням в ЛПЗ методом дворазової мікроскопії мазка мокротиння  та закупівлі лабораторних витратних матеріалів

Виявлення  випадків туберкульозу методом  мікроскопії мокротиння в  закладах первинної медико-санітарної допомоги (%)

 

 

 

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

постійно

Місцеві бюджети

6000,0

2000,0

2000,0

 

3.3.Забезпечити закупівлю обладнання та витратних матеріалів для  діагностики туберкульозу методом мікроскопії мазка мокротиння та посіву на тверді поживні середовища

Відсоток хворих на туберкульоз, яким  проведено діагностику методом мікроскопії мазка мокротиння та посіву на тверді поживні середовища (%)   

1

1

1

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

 

 

постійно

Обласний бюджет

 

 

 

 

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Місцевий бюджет

3000,0

1000,0

1000,0

 

3.4.Забезпечити доступність до сучасних методів діагностики туберкульозу, в тому числі МР ТБ,  методом посіву на рідкі  поживні середовища та молекулярно-генетичне дослідження

Відсоток хворих на туберкульоз 1 – 3 категорії, яким  проведено діагностику за допомогою посіву на рідкі   поживні середовища (%)

97

96

98

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

постійно

Державний бюджет, Глобальний фонд

В межах розподілених видатків

 

 

Відсоток хворих на туберкульоз 1 – 3 категорії, яким  проведено діагностику за допомогою молекулярно-генетичного методу (%)

97

96

98

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

постійно

Державний бюджет, Глобальний фонд

В межах розподілених видатків

 

 

3.5.Забезпечити проведення в лабораторії ІІІ рівня ООПТД бактеріологічного дослідження мокротиння та визначення чутливості мікобактерій до ПТП хворих, які перебувають у слідчому ізоляторі

Кількість хворих на туберкульоз, які перебувають в слідчому ізоляторі, що охоплені бактеріологічним обстеженням,%

100

100

100

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, ООПТД, Управління Державної пенітенціарної служби України в Одеській області

2016-2017рр.

Інші джерела фінансування

 

 

 

 

3.6.Забезпечити діагностику та моніторинг ефективності лікування за допомогою рентгенологічного   обстеження шляхом закупівлі рентгенівської плівки та реагентів, лабораторних витратних матеріалів

Відсоток охоплення хворих на туберкульоз рентгенологічним обстеженням (%)

95

95

95

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

 

 

 

 

2017-2019рр.

Обласний бюджет

 

 

 

 

 

 

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Місцевий бюджет

9000,0

3000,0

3000,0

 

3.7.Зміцнення матеріально-технічної бази за рахунок закупівлі обладнання та покращення його обслуговування

Кількість закуплених рентгенфлюорографічних установок

10

5

5

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

2017-2019рр.

Місцевий бюджет

3000,0

1000,0

1000,0

 

3.8.Організувати проведення раннього виявлення туберкульозної інфекції серед контактних шляхом проведення туберкулінодіагностики

Відсоток  дітей з контакту, які охоплені туберкулінодіагностикою (%)

100

100

100

Райдержадміністрації, міськвиконкоми

Щорічно протягом 2017-2019 років

Місцевий бюджет

9000,0

3000,0

3000,0

 

3.9. Організувати проведення профілактичних флюорографічних оглядів серед груп ризику

Відсоток осіб з груп ризику, охоплених профілактичними флюорографічними оглядами (%)

75

70

80

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, Райдержадміністрації, міськвиконкоми

2017-2019 рр

Місцевий бюджет

3000,0

1000,0

1000,0

 

3.10.  Організувати проведення флюорографічних обстежень пересувною флюорографічною установкою спецконтингенту установ, які перебувають в місцях позбавлення волі  та в яких відсутні флюорографічні установки й забезпечити надання консультативної допомоги фахівцями протитуберкульозного диспансеру особам з підозрою і хворим на туберкульоз (за місцем розташування установ) спільно з ООПТД

Відсоток осіб, які перебувають в місцях позбавлення волі, обстежених пересувною флюорографічною установкою (%)

100

100

100

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, Управління Державної пенітенціарної служби України в Одеській області

2017-2019рр.

Інші джерела фінансування

 

 

 

 

4. Лікування та профілактика туберкульозу, у тому числі мультирезистентного

4.1.Забезпечити доступ до лікування  хворих на туберкульоз, у тому числі на МРТБ та з ризиком МРТБ, ВІЛ-інфікованих, бездомних осіб, контактних та інфікованих мікобактеріями туберкульозу дітей шляхом забезпечення протитуберкульозними препаратами І та ІІ ряду

Показник успішного лікування серед нових випадків легеневого туберкульозу (%)

78

76

80

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр.

 

 

 

 

 

Показник успішного лікування серед повторних випадків легеневого туберкульозу (%)

66

62

68

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр.

 

 

 

 

 

Показник успішного лікування серед нових випадків МР ТБ, які розпочали лікування (%)

73

70

75

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр.

 

 

 

 

 

4.2.Забезпечити роботу кабінетів контрольованого лікування у загально лікувальній мережі та надання ДОТ-послуг на рівні первинної медико-санітарної допомоги

Відсоток хворих на туберкульоз 1-4, які отримали контрольоване лікування на амбулаторному етапі (%)

85

80

90

райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр.

Місцеві бюджети

1500,0

500,0

500,0

 

4.3.Сприяти формуванню прихильності до безперервного лікування  на амбулаторному етапі  лікування

Показник перерваного лікування серед нових випадків легеневого туберкульозу (%)

5

7

5

райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр.

Місцеві бюджети

3000,0

1000,0

1000,0

 

Показник перерваного лікування серед випадків повторного лікування легеневого туберкульозу (%)

5

8

7

райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр.

Місцеві бюджети

3000,0

1000,0

1000,0

 

Показник перерваного лікування серед випадків МРТБ (%)

7

9

5

райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр.

Місцеві бюджети

 

 

 

 

Відсоток хворих 1-3 категорій, які отримують соціальну підтримку під час лікування(%)

80

70

80

райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр.

Місцеві бюджети

12000,0

4000,0

4000,0

 

4.4.Забезпечити соціальну підтримку з метою  формування прихильності для продовження лікування після звільнення

 

Відсоток доходження хворих на туберкульоз, звільнених з пенітенціарних установ області осіб для продовження лікування в стаціонарних амбулаторних умовах (%)

90

80

95

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, Управління Державної пенітенціарної служби України в Одеській області, райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр.

Місцеві бюджети

 

 

 

 

4.5.Забезпечити доступ до хірургічного лікування хворих на  туберкульоз легень та позалегеневий туберкульоз, придбання хірургічного обладнання

Відсоток  вилікуваних   хворих 1, 2 , 4 категорії за допомогою хірургічних методів   від тих, яким було проведено оперативне втручання (%)

85

80

90

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

2017-2019рр

Обласний бюджет

 

 

 

 

4.6.Створити палату інтенсивної терапії в ООПТД

Створена палата інтенсивної терапії

1

1

 

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, ОПТД

2017 р.

Обласний бюджет

 

 

 

 

4.7.Забезпечити повноцінне харчування хворих на туберкульоз, які лікуються стаціонарно

Відсоток протитуберкульозних закладів, у яких видатки на харчування відповідають нормативним (%)

100

50

50

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

2017-2019рр

Обласний бюджет

 

 

 

 

5. Протидія поширенню мультирезистентного туберкульозу та туберкульозу з розширеною медикаментозною резистентністю

5.1.Розширити доступ до ефективного лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз шляхом замовлення, отримання та розподілу необхідної кількості протитуберкульозних препаратів

Відсоток хворих на  мультирезистентний туберкульоз, які розпочали лікування відповідно до затверджених схем та забезпечені протитуберкульозними препаратами ІІ ряду (%)

87

85

90

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

 

2017-2019рр

Державний бюджет, Глобальний фонд

 

 

 

 

5.2.Здійснювати лікування побічних реакцій

Забезпечення препаратами для лікування побічних реакцій згідно до потреби  (%)

87

85

90

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

 

2017-2019рр

Обласний бюджет

 

 

 

 

Глобальний фонд

 

 

 

 

5.3.Сформувати прихильність до лікування у хворих на МР/РР ТБ

Відсоток хворих на МР ТБ, що отримують соціальну допомогу (%)

80

50

60

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення,

райдержадміністрації, міськвиконкоми

2017-2019рр

Місцеві бюджети

 

 

 

 

15000,0

5000,0

5000,0

 

Глобальний фонд

 

 

 

 

5.4.Забезпечити доступ до паліативного лікування

Забезпечення необхідними препаратами для надання паліативної допомоги згідно до потреби (%)

90

80

90

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

 

2017-2019рр

Обласний бюджет

 

 

 

 

райдержадміністрації, міськвиконкоми

Місцеві бюджети

15000,0

5000,0

5000,0

 

5.5.Забезпечити дотримання вимог інфекційного контролю щодо туберкульозу в закладах первинної медико-санітарної  допомоги

Захворюваність на туберкульоз медичних працівників (на 10 тис. медичних працівників)

 

5,0

5,0

5,0

райдержадміністрації, міськвиконкоми

 

2017-2019рр

 

1500,0

500,0

500,0

 

5.6.Забезпечити дотримання вимог інфекційного контролю щодо туберкульозу в протитуберкульозних закладах

Кількість медичних працівників протитуберкульозних закладів, які захворіли на туберкульоз (абс.)

0

0

0

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

2017-2019рр

 

 

 

 

 

Кількість протитуберкульозних закладів, що відповідають  вимогам інфекційного контролю, в тому числі оснащені ультрафіолетовими опромінювачами (%)

1

1

1

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

2017-2019рр

Обласний бюджет

 

 

 

 

райдержадміністрації, міськвиконкоми

Місцеві бюджети

9000,0

3000,0

3000,0

 

 

 

Відсоток медичних працівників, що контактують з хворими на туберкульоз, які забезпечені засобами індивідуального захисту органів дихання (%)

2

2

2

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

2017-2019рр

Обласний бюджет

 

 

 

 

 

 

 

райдержадміністрації, міськвиконкоми

Місцеві бюджети

15000,0

5000,0

5000,0

 

 

5.7.Організувати навчання з інфекційного контролю щодо ТБ

Кількість  медичних працівників первинної ланки, які пройшли навчання з інфекційного контролю

300

200

100

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

2017р.

Інші джерела

 

 

 

 

6. Здійснення заходів протидії захворюванню на коінфекцію (туберкульоз/ВІЛ-інфекцїя/ СНІД)

6.1.Розробити порядок координації та реалізації Плану спільних заходів щодо протидії ко-інфекції ТБ-ВІЛ на 2016-2017 рр.

Наявність порядку координації та реалізації заходів щодо затвердженого Плану спільних заходів протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ на регіональному рівні

1

1

 

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, ООПТД,ОЦПБС

1 квартал 2017 р.

Інші джерела

 

 

 

 

6.2.Розробити та затвердити індикатори оцінки спільної діяльності з подолання ко-інфекції ТБ/ВІЛ

Затверджено індикаторні  показники

1

1

 

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, ООПТД,ОЦПБС

1 квартал 2017 р.

Інші джерела

 

 

 

 

6.3.Забезпечити проведення до- та після- тестового консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію хворих на туберкульоз

Відсоток хворих на туберкульоз 1-4  категорії, що пройшли тестування на ВІЛ (%)

99

99

99

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, ООПТД,ОЦПБС

 

Обласний бюджет

 

 

 

 

Інші джерела

 

 

 

 

6.4.Забезпечити доступ хворих на ТБ/ВІЛ  до антиретровірусної терапії 

Відсоток хворих на ТБ/ВІЛ, які отримують АРТ (%)

76

75

76

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

2017-2019рр

Державний бюджет, Глобальний фонд

 

 

 

 

6.5.Забезпечити доступ хворих на ТБ/ВІЛ до  лікування опортуністичних інфекцій

Відсоток хворих, які отримали профілактичне лікування ко-тримоксазолом відповідно до потреби  (%)

80

80

80

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

 

2017-2019рр

Обласний бюджет

 

 

 

 

райдержадміністрації, міськвиконкоми

Місцеві бюджети

3000,0

1000,0

1000,0

 

Інші джерела

 

 

 

 

 

6.6.Забезпечити доступ до профілактичного лікування ізоніазидом ВІЛ-інфікованих

Відсоток нових випадків ВІЛ, які охоплені ПЛІ (%)

65

60

70

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, ОЦПБС

2017-2019рр

Державний бюджет

 

 

 

 

6.7.Створити та впровадити механізм інтегрованої допомоги хворим на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ та потрійною патологією (туберкульоз, ВІЛ-інфекція, наркоманія)

Кількість медичних та соціальних працівників, що  пройшли навчання з питань надання інтегрованої  допомоги  (абс)

20

10

10

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення

 

2017-2019рр

Інші джерела

 

 

 

 

7. Створення сприятливого соціального середовища для діяльності інститутів громадського суспільства, спрямованої на подолання епідемії туберкульозу

7.1.Розробили та затвердили регіональний план заходів з інформування та залучення громад  на обласній  раді протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу  й впроваджують заходи згідно плану

Наявність плану заходів з інформування та залучення громад 

1

1

 

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, НУО

 

2017р.

 

 

 

 

 

7.2.Розробити та забезпечити впровадження алгоритму активного виявлення туберкульозу в уразливих групах населення за допомогою НУО

Кількість хворих на туберкульоз, яких виявлено за допомогою НУО

80

30

50

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, НУО

 

2017-2019рр

Глобальний фонд

 

 

 

 

7.3.Залучати громадські організації та соціальні служби до надання соціального супроводу хворих на ТБ з урахуванням вимог інфекційного контролю туберкульозу

Кількість вперше виявлених хворих на ТБ, які отримали соціальний супровід та підтримку протягом лікування

80

30

50

Департамент охорони здоров’я та соціального захисту населення, НУО

2017-2019рр

Інші джерела

 

 

 

 

Всього по програмі

1200000,0

40000,0

40000,0

 

З державного бюджету:

 

 

 

 

Кошти обласного бюджету

 

 

 

 

Кошти місцевих бюджетів

25000,0

25000,0

25000,0

 

Кошти Глобального фонду

 

 

 

 

Інші джерела