ЗАХИСТ ПРАВ ГРОМАДЯН, ЯКІ Є ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

До Теплодарського бюро правової допомоги звертаються громадяни України з питань

ЗАХИСТУ ПРАВ ГРОМАДЯН, ЯКІ Є ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

    Внутрішньо переміщеною особою (далі — ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків: – збройного конфлікту, – тимчасової окупації, – повсюдних проявів насильства, – порушень прав людини, – надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

 Для отримання статусу ВПО необхідно отримати довідку про взяття на облік у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем проживання шляхом надання письмової заяви. Ця довідка діє безстроково ,крім випадків її скасування, та надається на кожну особу, в тому числі і на дитину, яка прибула без супроводження дорослих.

 Заява подається і підписується особисто (у тому числі неповнолітніми дітьми), а малолітніми дітьми, недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено, – через законного представника. Від імені малолітньої дитини, яка прибула без супроводження законних представників, таку заяву може подати її родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина. У разі їх відсутності – заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем перебування такої дитини. Від імені дитини, влаштованої до дитячого закладу, закладу охорони здоров’я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення, таку заяву подає керівник відповідного закладу. До заяви долучити: 1)документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус (із відміткою про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється переміщення) або свідоцтво про народження дитини.

 У разі відсутності відмітки про реєстрацію місця проживання – всі можливі докази факту проживання на вказаній території на час настання підстав переміщення, наприклад: • військовий квиток з відомостями про проходження військової служби; • трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності; • документи про освіту; • довідку з місця навчання.

    Строк оформлення довідки:

  1. У разі наявності відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється

внутрішнє переміщення у зв’язку із вказаними обставинами – в день подання заяви.

  1. У разі відсутності такої відмітки та надання необхідних доказів, що можуть підтвердити статус ВПО – протягом 15 робочих днів.

Довідка ВПО повинна бути підписана керівником уповноваженого органу.

 Також,потрібно пам’ятати про підстави для відмови у видачі довідки, а саме: відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;  у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки; заявник втратив документи, що посвідчують його особу, до їх відновлення; у заявника немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, та відсутні докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення; докази, надані заявником для підтвердження факту проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення не доводять факту проживання заявника на території зазначеної адміністративно-територіальної одиниці.

За правовими консультаціями можна звернутися до Теплодарського бюро правової допомоги за адресою: м. Теплодар, вул. Польова,1 (каб. №7), тел. (048) 709-26-71, (094) 917 26 71