№40/В-2018 Про роботу відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області за 2017 рік

   У К Р А Ї Н А

ТЕПЛОДАРСЬКА МІСЬКА РАДА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 Р І Ш Е Н Н Я

 

 26 лютого 2018р.                                                                          №40/В-2018

Про роботу відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Теплодарської міської ради

Одеської області за 2017 рік

 

Відповідно до ст.52 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та заслухавши звіт начальника відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Теплодарської міської ради  Баскакової І.П. «Про роботу відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету за 2017рік», виконавчий комітет Теплодарської міської ради

ВИРІШИВ:

 

  1. Звіт начальника відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Теплодарської міської ради Баскакової І.П. «Про роботу відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету за 2017 рік» прийняти до відома (додається).
  2. Відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Теплодарської міської ради продовжити роботу щодо виконання покладених на відділ посадових обов’язків та завдань протягом 2018 року.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову Жовніра М.В.

 

 

Міський голова                                                                            М.В.Жовнір

 

Додаток

до рішення

виконавчого комітету

від  26 лютого 2018 р.

№ 40/В-2018

Звіт про роботу відділу з питань внутрішньої політики

та зв’язків з громадськістю

виконавчого комітету Теплодарської міської ради за 2017 рік

 

Відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю був створений рішенням Теплодарської міської ради 30 червня 2016 року.

Робота відділу з питань внутрішньої політики та  зв’язків з громадськістю спрямована на інформаційне забезпечення здійснення внутрішньої політики держави в місті, відкритості діяльності органів місцевого самоврядування, реалізації конституційних прав громадян на інформацію, сприяння розвитку взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями, політичними партіями, об’єднаннями громад.

Основним засобом реалізації інформаційної політики є офіційний сайт Теплодарської міської ради, де оперативно розміщується  інформація про  діяльність керівництва міста, управлінь та відділів виконавчого комітету Теплодарської міської ради, служб та установ міста, матеріали про проблеми життєдіяльності, основні події суспільно – політичного  та соціально-економічного життя міста, інформаційно-роз’яснювальні матеріали для використання та багато іншої корисної інформації.

На веб-сторінці постійно розміщуються офіційні документи Теплодарської міської ради, рішення Теплодарської міської ради розпорядження міського голови, рішення виконавчого комітету Теплодарської міської ради, регуляторні акти.

За період роботи відділу  на офіційному сайті було опубліковано 2950 матеріалів, з них 788 новини на головній сторінці, а також інформації із різних служб,організацій і установ міста.

Окрім того, відділом проводиться популяризація електронного врядування, а саме:

  • Місто зареєстровано на електронній платформі «Розумне місто», де мешканці громади мають можливість в електронному вигляді створювати петиції, залишати заявки щодо ЖКГ, проводити опитування, ознайомитись з чергами на житло, доступні розділи «Публічні фінанси», «Відкритий бюджет» та інше;
  • Створена «Інтернет-приймальня», яка дозволяє подати заяву до виконавчого комітету Теплодарської міської ради в електронному вигляді (за встановленою формою);
  • Через розділ веб-сайту Теплодарської міської ради «Електронні послуги» кожний мешканець нашого міста, за наявності електронного цифрового підпису» може скористатись всіма видами електронних сервісів.

Щоденно відділом готуються інформаційні повідомлення про роботу виконавчого комітету Теплодарської міської ради, відслідковується та аналізується інформація розміщена на офіційних сайтах центральних органів влади, та  оперативно розміщується на сайті Теплодарскої міської ради.

Відділом також створено сторінку Виконавчого комітету Теплодарської міської ради в соціальних мережах, з метою більшої інформованості громадян про роботу виконавчого комітету та заходів, які проводяться в місті.

З метою аналізу висвітлення в місцевих засобах масової інформації найважливіших питань соціально-економічного та культурного розвитку,щоденно проводиться моніторинг інтернет-видань, інтернет-ресурсів щодо розміщення там критичної інформації, що стосується міста та діяльності органів місцевої влади.

Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо реформ, запроваджених в державі, а саме: медичної, освітньої, пенсійної та реформи децентралізації.

Відділ приймає безпосередню участь в організації круглих столів, громадських обговорень, громадських слухань, презентацій.

Розпорядженням міського голови затверджено порядок проведення консультацій з громадськістю та  орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2018 рік.

В грудні 2017 року при виконавчому комітеті Теплодарської міської ради була створена Громадська рада. Відділом надається необхідна допомога в організації роботи Ради та висвітленні її діяльності.

Налагоджена співпраця з громадськими, релігійними організаціями, засобами масової інформації міста. Міжконфесійна ситуація в районі стабільна. Релігійні організації безперешкодно здійснюють статутну діяльність, проводять за потреби заходи з відзначення релігійних свят.

Протягом 2017 року значимих конфліктоутворюючих чинників у суспільно-політичному житті міста не спостерігалось. Територіальною організацією політичної партії «Опозиційний блок» був проведений масовий захід у формі пікету, з метою збору підписів з вимогою до влади забезпечити виконання соціально-економічних і культурних прав і свобод громадян.

Протесна активність в місті відсутня. Відкритих протистоянь в місті між політичними силами не спостерігалось. Акції протесту в звітному періоді з політичних, соціально-економічних мотивів міськими осередками політичних партій, громадських  та профспілкових організацій не проводились.

Соціологічні опитування в місті не проводилися.

 

Керуюча справами                                                              О.П.Зорило