Про продовження міської Програми підтримки інформаційної сфери м. Теплодар на 2017 – 2020 роки

24 листопада 2016р.                                                                                №203-VII

 

 

Про продовження міської  Програми

підтримки інформаційної сфери  м. Теплодар на 2017 – 2020 роки

 

        Відповідно до п.п. 22 п.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування  в Україні”, з метою подальшого розвитку інформаційної сфери в м.Теплодар, для формування та підтримки позитивного іміджу міста в Україні та за кордоном, враховуючи необхідність використання високих інформаційних технологій у процесі ефективного та прозорого управління містом, Теплодарська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Продовжити міську Програму підтримки інформаційної сфери  м. Теплодар  на 2017 – 2020 р.р.  (додаток додається).

2.Фінансовому управлінню виконавчого комітету Теплодарської міської ради (Одарич С.П.) при формуванні бюджету на відповідний рік передбачити кошти на фінансування даної програми.

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії Теплодарської міської ради з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі та з питань освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та у справах дітей. 

 

 

Міський голова                                                                                М.В.Жовнір

 

Додаток до рішення                                                                                               

Теплодарської  міської ради

від 24 листопада 2016р.

№203-VII  

 

 

Міська програма
підтримки інформаційної сфери м.Теплодар на 2017 – 2020  роки

 

  1. ПАСПОРТ

бюджетної програми на 2017 – 2020  роки

Законодавчі підстави для виконання бюджетної Програми:

Закони України:

«Про інформацію», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про доступ до публічної інформації»;

Укази Президента України:

 «Про підготовку пропозицій щодо забезпечення гласності та відкритості діяльності органів державної влади», «Про додаткові заходи щодо безперешкодної діяльності засобів масової інформації, подальшого утвердження свободи слова в Україні», «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади»,                      «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»;

Постанови Кабінету Міністрів України:

 «Про заходи щодо створення електронної інформаційної системи «Електронний уряд», «Інструкція з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації» (затвердженої постановою Кабінету Міністрів України  від 14.04.1997р. №348).

  1. Визначення проблем

Характерною ознакою сьогодення є перетворення інформаційної сфери на один з вирішальних чин­ників розвитку сучасної країни. Здатність суспільства та його інституцій збирати, обробляти, ана­лізувати, систематизувати та накопичувати інформацію, забезпечувати свободу інформаційного обміну, що є важливою передумовою технологічного розвитку, соціального та економічного успіху країни. Успішна інформаційна діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування є нині необхідною умовою існування та розвитку незалежної держави.

Інформаційна інфраструктура України є складовою світової інформаційної інфраструктури. Суттєвий прогрес і поширення інформаційних технологій, глобальний розвиток систем ма­сової комунікації призвели до утворення нової комунікативної ситуації. Ця ситуація змушує швидко орієнтуватися та адаптуватися в сучасному інформаційному середовищі. Тому невідкладним завданням є створення умов для своєчасного, якісного та ефективного забезпечення громадян інформацією – насамперед, з використанням новітніх електронних технологій.

Розвинута інформаційна сфера, яка є одним з найважливіших чинників розвитку країни, впливає практично на всі сфери громадських відносин. Інформаційна політика міста як офіційна система заходів, що реалізуються у практичній діяльності органів місцевого самовряду­вання, має базуватися на науково обґрунтованих засадах, враховувати світовий досвід, політичну, економічну, соціокультурну ситуацію, відповідати Конституції України та чинному законодавству України та забезпечувати ефективну реалізацію стратегічного курсу української держави.

Ефективність діяльності влади, реалізація інтересів міської громади базується зокрема на розвитку інформаційних ресурсів та технологій. Вдосконалення інформаційної діяльності органів місцевого самоврядування має здійснюватися на підставі цілого комплексу ефективних заходів, насамперед спрощення адміністративних процедур для громадян за рахунок впровадження новітніх інформаційних технологій. Саме тому нагальною потребою сьогодення є постійний розвиток інформаційної сфери, в тому числі за допомогою розробки і виконання ці­льових програм у сфері інформаційних відносин.

Прийняття і виконання Міської програми підтримки інформаційної сфери м. Теплодар на 2017 – 2020  рік дозволить створити умови для подальшого вдосконалення інформаційної інфраструктури міста, що стане ще одним кроком для впровадження європейських стандартів електронного самоврядування.

  1. Визначення мети Програми

Метою Програми підтримки інформаційної сфери міста Теплодар на 2017 – 2020  рік є оптимізація взаємодії органів місцевого самоврядування та мешканців міста, налагодження ефективної системи зворотного зв’язку та інформування населення про роботу міської влади, забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення та прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, спрощення доступу населення до прийнятих нормативних актів та проектів, розвиток інформаційної сфери міста Теплодар з використанням високих інформаційних технологій.

  1. Строки та етапи виконання Програми

Строк виконання Програми – 2017 – 2020  рік.

Програма застосовується з 1 січня 2017 року.

  1. Перелік завдань Програми

Завданням Програми є розвиток єдиного інформаційного простору міста Теплодар шляхом впровадження організаційно-правових, технічних та інформаційних заходів із забезпечення прозорості діяльності міської влади. Здійснення заходів Програми спрямовано на реалізацію конституційного права громадян на отримання інформації та на звернення.

Виконання Програми спрямовано на забезпечення:

– прозорого управління містом;

– спрощення адміністративних процедур для громадян шляхом впровадження електронних послуг;

– плюралізму виступів, висвітлення позицій різних соціальних та політичних груп;

– якості інформаційних матеріалів, сприяння підвищенню професійної майстерності журналістів;

– захисту громади від неякісної та шкідливої інформації;

– надання всебічної інформації про місто Теплодар в мережі Інтернет;

– розширення можливостей громадян щодо доступу до рідкісних документів про місто та його історію.

  1. Перелік заходів Програми

Оптимальна діяльність міської влади з підтримки ЗМІ та розвитку інформаційної сфери передбачає систему правових, інформаційних, економічних та адміністративних заходів.                                                                                            

 

 

 

 

 

з/п

Зміст заходу

Виконавці

Термін виконання

1

Підтримка, хостинг, модернізація офіційного порталу міської ради /

Виконавчий комітет ТМР

Протягом

2017 – 2020 року

2

Розробка, виготовлення соціальної реклами, довідкових та іміджевих матеріалів по місту Теплодар

Відділ з питань внутрішньої політики та зв’язку з громадськістю

Протягом

2017 –

2020 року

3

Фінансування програмного забезпечення «Бюджет Міста»

Виконавчий комітет ТМР

Протягом 2017 – 2020 року

 

Фінансування заходів Програми здійснюється в межах коштів, затверджених в бюджеті м. Теплодар розпорядникам бюджетних коштів на відповідний рік.

  1. Витрати на реалізацію Програми

з/п

Зміст заходу

Завдання, в межах якого реалізується захід

Очікувані результати

Витрати

(тис. грн)

1

Підтримка, хостинг, модернізація офіційного порталу Теплодарської міської ради /

– забезпечення прозорості діяльності міської влади;

– розвиток єдиного інформаційного простору міста Теплодар;

– якість інформаційних матеріалів;

– прозоре управління містом;

– надання всебічної інформації про місто Теплодар в мережі Інтернет;

 

– підвищення повноти та оперативності інформування територіальної громади міста про діяльність місцевих органів влади з актуальних питань соціально-економічного та суспільно-політичного життя міста, області та країни;

– подальше забезпечення відкритості діяльності органів місцевої влади;

– поліпшення іміджу Теплодара як інвестиційно привабливого міста;

– сприяння більш ефективній взаємодії депутатів міської ради з виборцями

8,0

2

Розробка, виготовлення соціальної реклами, довідкових та іміджевих матеріалів по місту

– якість інформаційних матеріалів;

– захист громади від неякісної

 та шкідливої інформації

– поліпшення іміджу Теплодара як інвестиційно привабливого культурного та туристичного центру

30,0

3

Фінансування програмного забезпечення «Бюджет Міста»

–         Забезпечення фінансового управління якісною роботою програмного забезпечення

– забезпечення якісного виконання функцій покладених на фінансове управління та всіх головних розпорядників в галузі «Державні фінанси»

20,0

  1. Очікувані результати реалізації Програми

         В результаті впровадження Програми очікується:

– підвищення повноти та оперативності інформування територіальної громади міста про діяльність місцевих органів влади з актуальних питань соціально-економічного та суспільно-політичного життя міста;

      – подальше забезпечення відкритості діяльності органів місцевої влади, прозорість прийняття та виконання рішень міської ради, високий рівень контролю за їх виконанням;

      – поліпшення якості інформаційного забезпечення виконавчих органів міської ради, в тому числі шляхом формування та постійного поповнення загальної бази даних;

      – сприяння більш ефективній взаємодії депутатів міської ради з виборцями;

      – формування стратегії соціально-економічного розвитку міста з урахуванням результатів соціологічних досліджень громадської думки;

      – забезпечення участі членів територіальної громади в процесі обговорення та прийняття проектів регуляторних актів міської влади;

      – забезпечення високої виконавчої дисципліни при реагуванні на звернення громадян;

      – забезпечення взаємодії громадян та органів місцевого самоврядування в реалізації зворотного зв’язку та більш оперативного реагування на звернення громадян;

      – забезпечення індивідуальних інформаційних потреб населення міста з отримання необхідної інформації стосовно діяльності місцевих органів влади.