№269-ПРР від 12.11.2021р. Про затвердження міської програми “Розвиток дорожнього господарства, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Теплодар на 2022-2024 роки”

ТЕПЛОДАРСЬКА МІСЬКА РАДА

ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

Про затвердження міської програми “Розвиток дорожнього

господарства, що знаходиться у комунальній власності

територіальної громади м. Теплодар на 2022-2024 роки”

 

Відповідно до ст. 26  Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про дорожній рух”, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 № 154 “Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів”,  з метою забезпечення проведення  робіт, пов’язаних з ремонтом  та утриманням вулично-дорожньої мережі, і створення безпечних умов для дорожнього руху на території міста Теплодар, Теплодарська  міська рада Одеського району Одеської області

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Затвердити міську програму “Розвиток дорожнього господарства, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Теплодар на 2019-2021 роки”, згідно додатку (додається).

  1. Заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів та фінансових питань, начальнику фінансового управління виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області (Світлана ОДАРИЧ) здійснювати фінансування заходів даної програми, згідно затвердженого бюджету на відповідний рік.
  2. Визнати такими, що втратили чинність рішення Теплодарської міської ради Одеської області від 29.11.2018 року № 496-VІI “Про затвердження міської Програми “Розвиток дорожнього господарства, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м.Теплодар на 2019 – 2021 роки”, від 20.08.2020 року № 739-VІI “Про внесення змін та доповнень до розділу 6 “Завдання та заходи реалізації Програми” міської програми “Розвиток дорожнього господарства, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м.Теплодар на 2019 – 2021 роки”, з 01 січня 2022 року

4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії:

           -з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту та зв’язку;

          – з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі.

 

   Додаток до рішення  

                                                                           Теплодарської міської ради

   Одеського району Одеської області

                                                                           від “____” _________2021 року

   № ___________

 Міська програма

“ Розвиток дорожнього господарства, що знаходиться у комунальній власності

територіальної громади м. Теплодар на 2022-2024 роки

 м.Теплодар – 2021

 

ЗМІСТ

  

1.Паспорт Програми                                                        

3

 

2.Визначення проблеми, на розв’язання якої  спрямована програма

4

 

3.Мета Програми

4

 

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

5

 

5. Обсяг та джерела фінансування.Строки та етапи виконання Програми

5

 

6. Завдання та заходи реалізації  Програми

6

 

7.Очікувані  результати виконання Програми

7

 

8. Координація та контроль за ходом виконанням Програми

8

 

 

1.Паспорт Програми

Міської  програми 

“Розвиток дорожнього господарства, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Теплодар на 2022-2024 роки”

 

Назва програми

Міська програма “Розвиток дорожнього господарства, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Теплодар на 2022-2024 роки”

Ініціатор розроблення програми

Теплодарська міська рада Одеського району Одеської області

Підстава для розроблення програми

Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  Закон України “Про дорожній рух”, наказ Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 № 154 “Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів”, 

Розробник програми та відповідальний виконавець

Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області

Учасники  програми

Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області, МКП “Теплодарсервіс”,підприємства, установи, організації, суб’єкти господарювання

Головна мета програми

Забезпечення належного утримання  існуючої вулично – дорожньої мережі територіальної громади м.Теплодар і створення безпечних умов для дорожнього руху на території міста

Термін реалізації програми

2022-2024 роки

Джерела фінансування

Кошти міського бюджету, субвенції з обласного бюджету та  інші джерела, не заборонені законодавством

Загальний обсяг фінансування

Надходження  коштів на реалізацію заходів  програми в межах видатків, що затверджені бюджетом міста на відповідний рік.

 

2.Визначення проблеми, на розв’язання якої

спрямована Програма

 

Вулично – дорожня мережа комунальної власності територіальної громади м. Теплодар за багаторічний період експлуатації не відповідає повною мірою сучасним вимогам.  Із збільшенням  транспортного потоку значно зріс відсоток фізичного зносу асфальтобетонного покриття автомобільних доріг міста, внутрішньоквартальних проїздів і дворових територій.

З причин багаторічного недофінансування на проведення ремонтних робіт  вулично – дорожньої  мережі  експлуатаційний стан більшості доріг, внутрішньоквартальних проїздів і дворових територій комунальної власності міста, є незадовільним. Практично більша половина з них уражена ямковістю, а окремі ділянки доріг є аварійно небезпечними. Такий стан вулично – дорожньої мережі гальмує соціально-економічний розвиток громади, негативно впливає на розвиток цілих галузей, створює соціальну напругу. 

Розробка міської програми “Розвиток дорожнього господарства, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Теплодар на 2022-2024 роки” (далі – Програма) є необхідною для приведення вулично – дорожньої мережі міста до сучасних норм комфортності.

Дана Програма розроблена відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закони України “Про автомобільні дороги”, “Про дорожній рух”, “Про автомобільний транспорт”, наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 № 154 “Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів” та інших нормативно – правових актів.

Програма визначає основні напрямки розвитку вуличної-дорожньої мережі міста, вдосконалення інженерно-транспортної інфраструктури та упорядкування фінансового забезпечення дорожнього господарства. На основі цієї Програми прийматимуться рішення щодо забезпечення належного функціонування вуличної-дорожньої мережі та подальшого її розвитку в 2022-2024 роках. В ході виконання Програми можуть відбуватися зміни в залежності від ефективності залучення інвестицій, а також, внутрішньої політики на загальнодержавному рівні.

 

  1. Мета Програми

 

Метою Програми є покращення транспортно-експлуатаційного стану вулиць, мостів, дорожньої інфраструктури, забезпечення безперервного розвитку вулично-дорожньої мережі, покращення її технічних показників, підвищення рівня безпеки руху, швидкості, економічності та комфортності перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, розвитку автомобільного туризму, сприяння економічному та екологічно збалансованому розвитку дорожнього господарства.

 

  1. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

 

Основна проблема полягає в тому, що транспортно-експлуатаційний стан вулично – дорожньої мережі у місті Теплодар не забезпечує швидкого, комфортного, економічного і безпечного руху транспортних засобів.

Розв’язання цієї проблеми буде здійснюватися за такими напрямами:

  • поліпшення транспортно-експлуатаційного стану існуючих автомобільних доріг, у тому числі внутрішньоквартальні проїзди і дворові території;
  • будівництво нових та реконструкція і ремонт діючих автомобільних доріг;
  • будівництво, реконструкція і капітальний ремонт тротуарів;
  • підвищення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки автомобільних доріг;
  • підвищення якості автомобільних доріг за рахунок впровадження проектних рішень та сучасних технологій.

 

  1. Обсяг та джерела фінансування.

Строки та етапи виконання Програми

 

Фінансування заходів  Програми передбачається з таких джерел: міський бюджет, обласний або державний бюджети, кошти з інших джерел, не заборонених  законодавством України.

За рахунок коштів місцевого, обласного або державного бюджетів фінансування здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених бюджетом шляхом спрямування коштів відповідним виконавцям.

В ході реалізації заходів Програми можливі корегування, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію розділів Програми, уточненням обсягів робіт і виходячи з реальних можливостей бюджету.

Виконання заходів Програми передбачається на 3 роки, з 2022 року по 2024 рік.

Етапи виконання прогами:

І етап – 2022 рік; ІІ етап – 2023 рік; ІІІ етап 2024 рік.

Програма переглядається щороку з метою уточнення завдань, які необхідно вирішити у наступному році. Також, у разі необхідності протягом поточного року можуть вноситися зміни щодо прогнозних обсягів фінансування, переліку завдань та заходів, тощо. Пропозиції щодо внесення змін до Програми готує Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області.  

 

Всього

тис.грн.

Прогнозні обсяги фінансування, тис.грн

І етап

ІІ етап

ІІІ етап

2022

2023

2024

15000,0

5000,0

5000,0

5000,0

  

6.Завдання та заходи реалізації  Програми

 

Найменування

завдання

Найменування заходу

Термін виконання

Відповідальні за виконання

1.Розширення

вулично – дорожньої мережі

1)Виконання робіт з будівництва доріг, тротуарів, велосипедних доріжок, паркувальних зон, тощо;

2) Проведення технічного обстеження  (експертний висновок), розробка проектно-кошторисної документації, експертиза проектно – кошторисної документації, технічний нагляд за проведенням робіт з будівництва доріг, тротуарів, велосипедних доріжок, паркувальних зон, тощо;

3) Інші заходи, які повʼязані з розширенням вулично – дорожньої мережі

2022-2024 роки

Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради Одеського району Одесьокї області,

міське КП “ТЕПЛОДАРСЕРВІС”, підприємства, установи, організації, суб’єкти господарювання

2.  Поліпшення транспортно-експлуатаційного стану вулично – дорожньої мережі

1)Виконання робіт з реконструкції, капітального, поточного та середнього ремонтів, експлуатаційного утримання вулично – дорожньої мережі;

2)Покращення велосипедної та пішохідної інфраструктури, паркувальних зон, з урахуванням потреб маломобільних груп населення;

3)Проведення технічного обстеження  (експертний висновок), розробка проектно-кошторисної документації, експертиза проектно – кошторисної документації, технічний нагляд за проведенням робіт з реконструкції, капітального ремонту,тощо;

4)Здійснення інвентаризації вулично – дорожньої мережі міста;

5) Інші заходи, які повʼязані  з поліпшенням транспортно-експлуатаційного стану вулично – дорожньої мережі.

3.  Покращення

умов дорожнього руху

1)Придбання та встановлення засобів організації дорожнього руху (дорожні знаки, напрямних пристроїв, знаків індивідуального проектування на окремих ділянках та маршрутах);

2)Встановлення та демонтаж технічних засобів організації дорожнього руху на автомобільних дорогах міста, переходах; 3)Експлуатаційне утримання технічних засобів організації  дорожнього руху (заміна та встановлення нових дорожніх знаків, оновлення старих знаків, тощо);

4)Заходи, які пов’язані з погодженням з відповідними органами встановлення засобів організації дорожнього руху, розробка схем з розміщення засобів організації дорожнього руху, тощо;

5)Інші заходи, які повʼязані  з покращенням умов дорожнього руху.

 

 

5)Інші заходи, які повʼязані  з покращенням умов дорожнього руху.

2022-2024 роки

Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради Одеського району Одесьокї області,

міське КП “ТЕПЛОДАРСЕРВІС”, підприємства, установи, організації, суб’єкти господарювання

4.Забезпечення

безпеки руху

1)Проведення робіт по відновленню або нанесенню дорожньої розмітки  та    розмітки пішохідних переходів;

2) Ремонт і влаштування огороджень на   аварійно-небезпечних ділянках вулично – дорожньої мережі;

3)Встановлення пристроїв  примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки та відповідних дорожніх знаків;

4) Заходи, які повʼязані з погодженням з відповідними органами встановлення пристроїв  примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки та відповідних дорожніх знаків, розробка схем з розміщення засобів організації дорожнього руху, тощо;

5)Інші заходи, які повʼязані  з забезпеченням безпеки руху.

 

  1. 7. Очікувані результати виконання Програми

 

Очікувані результати виконання Програми забезпечать:

 – покращення експлуатаційного стану доріг і вулиць (своєчасне виконання поточного ремонту та виконання заходів з безпеки дорожнього руху і зимове утримання), тощо;

– ліквідацію незадовільних умов руху автотранспорту, у тому числі маршрутів загального користування, на аварійних ділянках шляхом проведення на них ремонтних робіт;

 – покращення транспортного, пішохідного зв’язку та безпеки дорожнього руху;

– зменшення негативного впливу автомобільних доріг і вулиць на навколишнє природне середовище (за рівнем шуму, рівнем забруднення повітря, водних ресурсів, грунту, транспортними викидами);

– ефективне використання наявних коштів (державних, місцевого бюджету, залучених з інших джерел) та підвищення якості робіт, що виконуються в тому числі шляхом впровадження нових матеріалів та технологій;

Вирішення цих проблем дозволить покращити імідж територіальної громади, що призведе до покращення соціально-економічного розвитку міста в цілому, поліпшення інвестиційного клімату, сприятиме залученню нових інвестицій у громаду, дозволить розвиватися діючим підприємствам, створенню нових суб’єктів господарської діяльності, забезпечить повноцінне проживання, роботу і відпочинок мешканців громади.

 

  1. Координація та контроль за ходом виконанням Програми

 

Координацію діяльності та систематичний контроль за виконанням передбачених Програмою заходів, ефективним та цільовим використанням коштів її виконавцями, залучення до виконання Програми в установленому законодавством порядку підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування здійснює Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області.  

З метою дотримання принципу колегіальності, компетентності та прозорості фінансового забезпечення реалізації Програми, функції щодо здійснення системного моніторингу покладаються на постійні комісії міської ради:

– з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі;

– з питань житлово – комунального господарства, промисловості, транспорту та зв’язку.