Урядом удосконалено умови оформлення житлових субсидій
З 1 жовтня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 №841 «Про внесення змін до яких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житло-комунальних послуг, придбання скрапленого газу , твердого та рідкого пічного побутового палива:
– при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову, доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії доповнено грошовими переказами, отриманими із-за кордону( на підставі задекларованих сум);
– субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця;
– без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:
а) безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення;
б) безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості.
– громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді субсидію в Україні домогосподарство , де зареєстрована така особа , має змогу отримати на загальних умовах;
– право на субсидію мають такі родини, опалювальна, а не загальна , площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200кв. метрів для індивідуального будинку.
Змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена (у т.ч. за рішенням комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці ( крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря). До налагодження обміну даними про таких осіб з Мін’юстом відповідну інформацію щодо кожної особи органи соціального захисту населення можуть отримати з указаного реєстру , який є публічним , на сайті Мін’юсту.
Комісія з питань призначення житлових субсидій має право розглянути наступні питання:
– у разі якщо член домогосподарства не має доходів, бо перебуває у складних обставинах через хворобу , або у складі домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці є працездатні алко- або наркозалежними (за наявності довідки від лікаря),
онкохворі ( за наявності висновку ЛКК);
- доповнено перелік осіб, яким житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії за понаднормову площу житла,громадянами,які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, атакож ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
- субсидія може бути призначена , якщо у житловому приміщенні (будинку) оформлено два і більше окремих особових рахунки, за умови, що опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства , на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку;
- комісія має право приймати рішення про призначення житлової субсидії у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи зі складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення субсидії, є такими, що зазначені в абзацах другому-четвертому підпункту 3 пункту 6 Положення, і такі особи або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря.
При цьому звертаємо увагу, що початкову стадію алко- і наркозалежності людини може діагностувати будь-який лікар;
Органи соціального захисту населення з 01.10.2018 розглядають питання припинення житлової субсидії без рішення комісії за заявою отримувача, а також у разі смерті одинокої особи чи переїзду сім’ї в інше житлове приміщення.
З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень на місяць, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.
Перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія, доповнено внесками за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та внесками за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.
Постановою передбачено, що в окремих випадках за рішенням комісії кошти невикористаної житлової субсидії можуть бути виплачені особам похилого віку та особам з інвалідністю, які мешкають у містах обласного значення, через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».
Якщо субсидію на новий рік 2018-2019 роки уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розраховує автоматично, без повторного звернення з документами.
Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua, на Урядової гарячої лінії за телефоном 1575.
Особам, які не звернулися після 01.05.2018 або отримали відмову в призначені субсидії на неопалювальний сезон, пропонуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації із заявою та декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії, для проведення розрахунку.
За додатковою інформацією звертатися до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради за адресою: вул. Піонерна , 7 , каб. 20, м. Теплодар, за телефоном (048) 783-10-19.