«16 днів проти насильства».

З 25 листопада 2020р. по 10 грудня 2020 р. в Україні проходила щорічна міжнародна акція “16 днів проти насильства”, яка ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони поєднують заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Виконавчий комітет Теплодарської міської ради, заклади освіти і культури міста також  приєдналась до цієї акції заради об’єднуючої мети – створення соціального простору, вільного від насильства, збільшення у мешканців розуміння та обізнаності щодо форм насильства.

В рамках акції «16 днів проти насильства» виконавчим комітетом Теплодарської міської ради було розроблено план заходів. В акції прийняли участь Теплодарська загальноосвітня школа, служба у справах дітей виконавчого комітету Теплодарської міської ради, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради, дошкільні навчальні заклади.

            Теплодарською загальноосвітньою школою проведені класні години на теми: «Толерантність – шлях до миру!», Всеукраїнський урок з нагоди проголошення загальної декларації прав людини «Право, обов’язок, свобода та відповідальність»; тренінги «Вчимося бути толерантними», «Як долати агресію», «Я знаю як спілкуватись в інтернеті», «Формування позитивного образу «Я» і профілактика жорстокого поводження», «Маршрут безпеки»; Он-лайн квест «Ми любимо життя!»; батьківські збори «Родина, закон і школа. Проблема спілкування батьків і дітей, як запобігти насильству в сім’ї»; вернісаж малюнків «Шкільному булінгу скажемо: «Ні!»; тиждень правового виховання до Дня прав людини.

            Дошкільними учбовими закладами міста проведені виховні години: «Бути свідомим!», бесіди у гуртках «Мистецтво жити разом», «Рабство у сучасному світі». Оформлені стенди «Права та обов’язки батьків і дітей», «STOP насильству» тематичні куточки «Справедливість починається з малого».

            Службою у справах дітей проведено бесіду зі старшокласниками «Запобігання насильству в родині»; міський молодіжний онлайн форум «Разом за життя»; вулична акція «Люди не товар»; анонімне анкетування «Взаємини в родині», виставка у бібліотеці  «16 днів проти насильства», виставка – застереження «Розірви коло»; конкурс дитячого малюнку «Великі права маленької людини»; день відкритих дверей у ТГО БС «Наша родина».

            Відділом сприяння зайнятості Біляївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості проведено вебінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції».