Попередження насильства в сім’ї

Гендерна рівність – один з найважливіших аспектів життя в демократичних країнах, де жінки і чоловіки отримують рівні можливості та обов’язки в різних сферах життя. Незалежно від статі громадянам надаються однакові права при працевлаштуванні, вони успішно поєднують сімейне життя і кар’єру.
          Рівноправність чоловіків та жінок – це невід’ємна частина прав людини, вона є передумовою демократії та соціальної справедливості. Україна, як демократична держава, прагне забезпечити гендерну рівність в усіх сферах життя.

На сьогодні важливим стратегічним завданням є втілення заходів у напрямку формування самодостатньої сім’ї, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та гендерної рівності.

Однією з найпоширеніших форм гендерного насильства вважається так зване домашнє насильство, або насильство в сім’ї, якщо говорити мовою українського законодавства.

Насильство є найбільш розповсюдженою формою порушення прав людини. Від насильства в сім’ї можуть потерпати всі члени родини, але найчастіше воно торкається слабких, нездатних захистити себе і залежних членів сім’ї: дітей, людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними чи психічними можливостями та жінок. Фахівці стверджують що найбільше потерпають від насильства в сім’ї жінки та неповнолітні діти.Іноді діти оплачують власним стражданням і навіть життям батьківську потребу в самоствердженні, прагненні дорослих влаштувати особисте життя, стають заручниками п’яних батьків і постійно роздратованих матерів.

  На жаль, цьому питанню приділялося недостатньо уваги. Але зараз ми бачимо активну протидію насильству з боку держави: створення притулків для постраждалих від неправомірних дій, відповідне врегулювання на законодавчому рівні, тому що домашнє насильство – це кримінальна відповідальність. Дуже важливою в даному напрямку є співпраця організацій.

Розв’язати проблему насильства щодо неповнолітніх можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які так чи інакше причетні до виховання дітей.

11 червня 2019 у виконавчому комітеті Теплодарської міської ради було проведено засідання міської  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку протидії торгівлі людьми.  Захід покликаний  привернути  увагу до актуальних для  суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків,  узгодження заходів реагування, були обговорені питання взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.                          У засіданні взяли участь відповідальні структурні підрозділи з даного питання, а саме: служба у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення, управління освіти, культури та спорту, в.о.начальника юридичного відділу, керуюча справами виконавчого комітету Теплодарської міської ради та головний лікар КНП «Теплодарська центральна міська лікарня».

Підсумовуючи обговорення, учасники засідання дійшли зрозумілого і цілком закономірного висновку, що співпраця між ними – неодмінна та обов’язкова, оскільки явище насилля загрожує психологічному, фізичному та економічному здоров’ю людей.

Начальник управління праці соціального захисту населення Теплодарської міської ради, наголосила, що потрібно й надалі продовжувати взаємну співпрацю та робити взаємні кроки щодо попередження домашньому насильству в сім’ї, проводити спільні заходи на цю тему, що допоможе зменшити масштаби, а то й взагалі запобігти цьому вкрай невтішному явищу.