№41/В-2018 Про роботу відділу освіти за 2017 рік

У К Р А Ї Н А

ТЕПЛОДАРСЬКА МІСЬКА РАДА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

26 лютого 2018р.                                                                           №41/В-2018

 

Про роботу відділу освіти за 2017 рік

 

 

              Керуючись ст.32 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши інформацію заступника міського голови, начальника управління освіти, культури та спорту Золотоноса О.О. виконавчий комітет Теплодарської міської ради

ВИРІШИВ:

 

 1. Інформацію заступника міського голови, начальника управління освіти, культури та спорту Золотоноса О.О. “Про роботу відділу освіти за 2017 рік” взяти до уваги (додається).
 2. Роботу відділу освіти вважати задовільною.
 3. Начальнику відділу освіти (Назаренко М.М) протягом 2018 року:

1) Посилити керівництво і контроль за діяльністю навчальних закладів освіти;

2) Забезпечити доступність дошкільної освіти та реформування загальної середньої освіти;

3)  Продовжити створення умов для отримання освіти дітьми з особливими потребами.

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови, начальника управління освіти, культури та спорту Золотоноса О.О.

  

 

Міський голова                                                                            М.В.Жовнір

 

 

                                                                                                          Додаток
до рішення

                                                                                                          виконавчого комітету

                                                                                                          від 26 лютого  2018

                                                                                                          № 41/В-2018

Інформація
про роботу відділу освіти
управління освіти, культури та спорту

виконавчого комітету Теплодарської міської ради

у 2017 році

 

Освітня система м.Теплодара повністю задовольняє потреби населення міста.

У місті функціонують:

 • 2 дошкільні навчальні заклади загального типу комунальної власності з українською та російською мовами навчання.
 • Теплодарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з українською та російською мовами навчання.
 • 2 позашкільні навчальні заклади (міський будинок дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа).

За  2017 рік відділом освіти підготовлено:

– 32 рішень виконавчого комітету Теплодарської міської ради,

– 7 розпоряджень міського голови,

– 151 наказ з основної діяльності,

– 497 листів в Департамент освіти і науки ООДА та підпорядковані заклади освіти,

–  3 довідки про перевірки навчальних закладів міста.

Працівниками відділу освіти опрацьовано 233 заяв та скарг. На особистому прийомі заслухано 18 осіб.

Кількість учнів Теплодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у новому 2017-2018 навчальному році  становить 1040 учні у 40 класах, середня наповнюваність 26 учнів, (2016/2017 н.р. – 989 учні у 38 класах, середня наповнюваність 26 учнів, 2015/2016 н.р. – 972 учнів у 40 класах, середня наповнюваність  – 24 учні), з них:

– першокласники – 128 учнів у 5 класах (3 з українською та 2 з російською мовами викладання);

– десятикласників – 54 учень у 2 класах (10А, 10Б –– українська мова навчання).

Навчальний процес у Теплодарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів здійснюється в одну зміну.

У школі міста є можливість навчатися за різними формами навчання: очною, індивідуальною, екстернат, інклюзивною. У 2017/2018 навчальному році у Теплодарській загальноосвітній школі відкрито один інклюзивний клас (1Б – один учень).

В Теплодарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів функціонує 3 комп’ютерні класи, які придбані 2003, 2012, 2016 роках.

Медичне обслуговування учнів здійснювалося лікарем-педіатром (0,25 ставки) та  медичною сестрою (0,75 ставки).

 У школі функціонують 3 групи подовженого дня (ГПД) для учнів 1-4 класів.

У Теплодарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів у 2017 році учні 1-4 класів не забезпечувалися безкоштовним одноразовим харчуванням. За рахунок коштів місцевого бюджету безкоштовним харчуванням забезпечувалися учні пільгової категорії – 30 учнів (учні 1-4 класів  з малозабезпечених сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», учні з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учні у інклюзивних класах).  Вартість харчування з 01 січня 2017 року по 29 лютого 2017 року становила 13,56 грн., з 01 березня 2017 року становить – 15,59 грн. Харчування учнів 1-4 класів не пільгової категорії та ГПД здійснювалося за кошти батьків.

У 2017 році учні 9-х класів ТЗОШ І-ІІІ ступенів на 100%, відповідно до замовлення, були забезпечені за кошти державного бюджету новими підручниками, з метою продовження впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого Постановою КМУ  від 23 листопада 2011 р. № 1392 у 2017/2018 навчальному році.

З метою охоплення загальною середньою освітою дітей та підлітків шкільного віку, що проживають на території міста, прогнозування мережі  навчальних закладів, створення умов для здобуття якісної  освіти проводиться облік дітей і підлітків, згідно рішення виконавчого комітету Теплодарської міської ради. За навчальними закладами міста закріплено відповідні території обслуговування, призначено уповноважених для виконання робіт, пов’язаних з  обліком дітей від народження і підлітків до 18 років.

Списки дітей і підлітків шкільного віку складено у двох примірниках, окремо за роками народження на підставі списків первинного обліку громадян, що зберігаються в органах місцевого самоврядування та затверджуються рішенням виконавчого комітету Теплодарської міської ради.

Питання працевлаштування випускників школи контролюється та узагальнені дані по випускниках 9-х, 11-х класів виносяться на розгляд виконавчого комітету Теплодарської міської ради.

Проектна потужність дошкільних навчальних закладів міста – 390 місць. У 2017 році дошкільні навчальні заклади відвідувало 460 дітей: ДНЗ № 1 “Веселка” –  300 дітей, ДНЗ №2 “Сонечко” – 160 дітей. Режим роботи 5-денний із 10,5 годинним робочим днем. Мовний режим – змішаний:

– ДНЗ №1 “Веселка” – 13 різновікових груп: 7 груп з російською мовою навчання, 6 груп з українською мовою навчання;

– ДНЗ №2 “Сонечко” – 7 різновікових груп: 3 групи з російською мовою навчання, 4 групи з українською мовою навчання.

Вартість харчування в дошкільних навчальних закладах міста становить: 46,16 грн. – садок, 30,00 грн. – ясла (батьки сплачують за харчування 60% вартості).

У дошкільних навчальних закладах, згідно заяв батьків, організовується короткотривале перебування дітей у групах загального типу. Досягти 100% охоплення дошкільною освітою дітей 5-ти річного віку допомагає гурток «Пізнайко» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Збережено мережу позашкільних навчальних закладів:

– Теплодарський міський будинок дитячої та юнацької творчості – 35 гуртків/70 груп/787 вихованці;

– Дитячо-юнацька спортивна школа – 7 відділень/15 груп/220 вихованців.

Проведено упродовж червня 2017 року у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах звітування керівників про виконану за навчальний рік роботу на загальних зборах педагогічних колективів за участю представників батьківських комітетів, рад та піклувальних рад навчальних закладів.

Влітку проведено оздоровлення дітей в оздоровчому таборі в профільному таборі в будинку дитячої та юнацької творчості: охоплено оздоровленням 30 дітей міста.

Підготовка матеріально-технічної бази навчальних закладів освіти до нового навчального року та опалювального періоду в осінньо-зимовий період 2017-2018 навчального року здійснювалася з метою забезпечення безперебійної роботи, дотримання правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних норм для збереження і зміцнення здоров’я учнів відповідно до плану. У ході поточних  ремонтів у навчальних закладах  проведено косметичний ремонт класних кімнат, косметичний ремонт групових кімнат, ревізію вузлів тепломереж, побілку та фарбування коридорів, ремонт бойлерів, ремонт кухонного обладнання, ремонт сантехніки

На проведення планово-попереджувальних та косметичних ремонтів у навчальних закладах витрачалися кошти з місцевого бюджету, а саме:

 • Теплодарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – 21989,00 грн.,
 • ДНЗ № 1 “Веселка” – 10638,00 грн.,
 • ДНЗ № 2 “Сонечко” – 3827,50 грн.,

–    БДЮТ – 11740,00 грн.

У рамках проведення капітальних ремонтів у навчальних закладах міста відремонтовано труби водопостачання (ДНЗ №2), облицьовано плиткою харчоблок та прачки (ДНЗ №1), проведено ремонт стояка туалетів у блоці молодшої ланки та умивальників (ТЗОШ).

Однією з форм роботи з педагогічними кадрами міста є курсова перепідготовка працівників освіти. У 2017 році 42 педагогічних працівника навальних закладів міста пройшли підвищення кваліфікації на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів. З них 17 педагогів були охоплені дистанційною, очно-заочною формами навчання та навчанням за індивідуальним планом роботи, 31 педагог отримав сертифікат з ІКТ «Інтел. Навчання для майбутнього».

У 2017 році атестаційною комісією ІІ рівня управління освіти, культури та спорту ВК ТМР було проведено атестацію керівних та педагогічних кадрів відповідно до нового Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06 жовтня 2010 р. № 930  (зі змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 20.12.2011р. № 1473, наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013р. № 1135),). Всього у навчальних закладах було атестовано 26 осіб, що становить 17% від загальної кількості педагогів: вчителів – 14, вихователів ДНЗ – 8, керівників гуртків – 3, викладачів музичної школи – 1. Крім того, було атестовано 4 керівники закладів освіти міста.

На вакансію у Теплодарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів винесено:

 • вчитель математики,
 • вчитель початкових класів.

 

 

 

 

 

 

Керуюча справами                                                                                               О.П.Зорило