№286-VIII Про затвердження Правил розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій у місті Теплодар

29 листопада 2022р.                                                                           №286-VIII

 

Про затвердження Правил  розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій у місті Теплодар

Відповідно до ст.25, ст.26, ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою правового врегулювання  відносин щодо розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій у місті Теплодар, забезпечення відкритості та прозорості процедури визначення права на розміщення об’єктів некапітальної забудови, розвиток добросовісної конкуренції серед суб’єктів господарювання, запровадження єдиних процедур при розміщенні  об’єктів некапітальної забудови, Теплодарська міська рада Одеського району Одеської області

ВИРІШИЛА: 

  1. Затвердити Правила розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій у місті Теплодар Одеського району Одеської області згідно з додатком.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, здоров`я, будівництва та архітектури.

 

 

 

Міський голова                                                                            Олександр ЧУЙКО

 

 

Додаток

до рішення

Теплодарської міської ради

від «29» листопада 2022р.

№286-VIII

 

 

Правила  розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій у місті Теплодар 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Правила розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій у місті Теплодар  (далі – Правила) розроблені на підставі Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про благоустрій населених пунктів»,  «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про рекламу», постанов Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів,  від 30 березня 1994 року № 198 “Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, Наказів Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 21 жовтня 2011 року № 244 Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами від 29 грудня 2003 р. № 2067 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», зі змінами внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 23 листопада 2020 року № 284, Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369 «Про затвердження Правил роботи дрібно-роздрібної торговельної мережі», від 27 липня 2002 року № 219 «Про затвердження Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства».

1.2 Правила регулюють питання розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій на території міста Теплодар.

1.3 Метою та завданнями цих Правил  є:

–  забезпечення відкритості та прозорості процедури визначення права на розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства, рекламних конструкцій  та запобігання корупції;

– розвиток добросовісної конкуренції серед суб’єктів господарювання, які мають намір встановити:

  • об’єкти некапітальної забудови (для комерційної діяльності так і без неї);
  • майданчики біля закладів ресторанного господарства;
  • рекламні конструкції;
  • об’єкти благоустрою.

– запровадження єдиних процедур при розміщенні  об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій;

– створення сприятливих умов для здійснення господарської діяльності у сфері розташування об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій;

– упорядкування елементів міського середовища задля подолання проблем безсистемного, хаотичного розміщення та перенасиченості міського простору об’єктами некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій;

– забезпечення сприятливих умов для мешканців міста щодо задоволення соціально-побутових потреб шляхом користування послугами, які надаються власниками (користувачами) об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій;

–  забезпечення доходної частини міського бюджету від розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій.

1.4 У зазначених  Правилах, нижче наведені терміни вживаються у такому значенні:

Відділ – відділ містобудування та архітектури Виконавчого комітету Теплодарської міської ради, виконавчий орган Теплодарської міської ради, який виконує функції та задачі у сфері діяльності з розміщення та експлуатації:

  • тимчасових споруд (пунктів/об’єктів некапітальної забудови,);
  • пересувних тимчасових споруд;
  • майданчиків біля закладів ресторанного господарства (у складі яких є помости, намети, шатри, огорожі);
  • рекламних конструкцій;
  • об’єктів благоустрою;

 покладені на нього чинним законодавством та цими Правилами; 

Центр  надання  адміністративних послуг – виконавчий орган Теплодарської міської ради (надалі – ЦНАП), єдине приміщення (єдине вікно), де створюються належні умови для задоволення потреб територіальної громади місті Теплодар у сфері надання адміністративних послуг ;

Уповноважений орган – Управління житлово-комунального господарства, землевпорядкування та майна Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області;

Заявник (замовник) – фізична особа або суб’єкт господарювання(юридична особа), який реалізує право розмістити  об’єкт некапітальної забудови, ТС, ПТС, ЗПМ, об’єкт дрібно-роздрібної торговельної мережі,  майданчик біля закладу ресторанного господарства, рекламну конструкцію, об’єкт благоустрою у відповідності  до цих  Правил;

Лист-рішення письмова відповідь, документ, виданий Виконавчим комітетом Теплодарської міської ради (рішення виконавчого комітету Теплодарської міської ради) на право розміщення об’єкту некапітальної забудови, майданчику біля закладу ресторанного господарства, рекламної конструкції та об’єкту благоустрою;

Повідомлення про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС (ПТС) – документ, виданий Відділом архітектури та містобудування Теплодарської міської ради, в якому визначені умови розміщення та місце встановлення ТС/ПТС/ЗПМ та який є підставою для видачі паспорта прив’язки та укладення договору  на право розміщення  ТС (ПТС);

Паспорт прив’язки тимчасової споруди (ТС) – комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС (ПТС) та благоустрій прилеглої території на топографо-геодезичній основі М 1:500, інженерне забезпечення,зовнішній архітектурний вигляд ТС (ПТС), напрям підприємницької діяльності;

Договір  на право розміщення  тимчасової споруди, майданчика біля закладу ресторанного господарства у складі якого є помости, огорожі та намети, складної рекламної конструкції ( надалі – Договір на право розміщення ТС)   –  двосторонній договір, укладений між власником (користувачем) ТС  та Уповноваженим органом, що визначає їх взаємні права та обов’язки щодо їх розміщення у міському просторі міста Теплодар.

Договір на право розміщення пересувної тимчасової споруди, засобу пересувної мережі, торговельного автомату, майданчика біля закладу ресторанного господарства, у складі якого відсутні помости, огорожі, намети, шатри (надалі – Договір на право розміщення ПТС) – двосторонній договір, укладений між власником (користувачем) ПТС  та Уповноваженим органом, що визначає їх взаємні права та обов’язки щодо їх розміщення у міському просторі міста Теплодар.

Пункти/об’єкти некапітальної забудови – тимчасові  споруди (кіоски, ларі, ларки, палатки, павільйони), торговельні автомати, рекламні конструкції (вивіски, біл-борди, сіті-лайти), об’єкти благоустрою (огорожі, лавки, фонтани, клумби) тощо;

Тимчасова споруда(ТС) – об’єкт торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності або без неї (далі – ТС) – одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Пересувна ТС – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності), а також  майданчики  біля закладів ресторанного господарства, у складі яких є помости, огорожі, намети, шатри;

Засоби пересувної мережі(ЗПС)  – автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автоприцепи, візки, спеціальне технологічне (торговельне) обладнання, ємності,  низькотемпературні лотки-прилавки, розноски, лотки, столики, платіжні термінали, паркомати, спеціальні причепи та напів-причепи (Згідно з ДСТУ 2984-95 «Засоби транспортні, дорожні», інші пристрої для роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності, тощо;

Майданчики біля закладів ресторанного господарства – сезонні розширення закладів ресторанного господарства,  що розміщуються у вигляді  відкритих (літніх) майданчиків, у складі яких  або є, або відсутні помости, огорожі, намети, шатри;

Рекламна конструкція – зовнішня реклама розміщена на вулицях, фасадах будівель або транспорті. До рекламних конструкцій належать: біл-борди, вивіски, сіті-лайти, лайтбокси, дорожні розтяжки тощо.

Об`єкт благоустрою – об’єкт або конструкція розміщені на території міста, які служать для естетичного, практичного або соціально-культурного  задоволення мешканців міста. До них належать: клумби, лавки, фонтани, пішохідні доріжки, огорожі, дитячі майданчики тощо.

Протиправно розміщена ТС (ПТС)  –  ТС (ПТС), яка характеризується хоча б однією з наступних ознак:

  • розміщується без отримання оформленого у встановленому порядку паспорту прив’язки, або з недотриманням хоча б одного з визначених паспортом прив’язки параметрів щодо архітектурного вигляду ТС (ПТС), розміру ТС (ПТС), та/або місце розташування якої не відповідає місцю, визначеному у паспорті прив’язки, продовжує розміщуватись після закінчення терміну дії паспорту прив’язки, у тому числі у випадку анулювання паспорту прив’язки чи відмови у його продовженні або його недійсності;
  • розміщується без укладеного з Уповноваженим органом договору на право розміщення ТС (ПТС), або термін дії якого закінчився;

Протиправно розміщений засіб пересувної мережі та торговельний автомат (надалі – ЗПМ та ТА) – це ЗПМ та ТА, які  характеризуються хоча б однією з наступних ознак:

  • відсутня позитивна відповідь у вигляді листа-рішення, про можливість розміщення ЗПМ та ТА ;
  • розміщується без укладеного з Уповноваженим органом договору на право розміщення ЗПМ та ТА, або термін дії якого закінчився;
  • розміщується з недотриманням визначених у договорі на право розміщення ЗПМ та ТА параметрів щодо типу, розміру способу розміщення та опису ЗПМ та ТА, або місце розташування якого не відповідає місцю, визначеному у Договорі;

Протиправно розміщений майданчик біля закладу ресторанного господарства,  у складі якого відсутні помости, намети, огорожі, шатри (надалі – Майданчик) це

  • Майданчик, який характеризується хоча б однією з наступних ознак:
  • відсутня позитивна відповідь у вигляді листа-рішення, про можливість розміщення Майданчика ;
  • розміщується без укладеного з Уповноваженим органом договору на право розміщення  Майданчику   або термін дії якого закінчився;
  • розміщується з недотриманням визначених у договорі параметрів щодо типу, розміру способу розміщення та опису Майданчика, або місце розташування якого не відповідає місцю, визначеному у Договорі на право розміщення Майданчика;

Протиправно розміщена рекламна конструкція – це рекламний об’єкт який характеризується хоча б однією з наступних ознак:

  • відсутня позитивна відповідь у вигляді листа-рішення, про можливість розміщення рекламної конструкції;
  • розміщується без укладеного з Уповноваженим органом договору на право розміщення рекламної конструкції або термін дії якого закінчився;
  • розміщується з недотриманням визначених у договорі параметрів щодо типу, розміру способу розміщення та опису рекламної конструкції, або місце розташування якогї не відповідає місцю, визначеному у Договорі на право розміщення рекламної конструкції.

Протиправно розміщений об`єкт благоустрою – об’єкт або конструкція, розміщенні на території міста без дозволу(відповіді) у вигляді листа рішення, про можливість розміщення об’єкту благоустрою.

Схема розміщення ТС (ПТС) – графічні матеріали, виконані на топографо-геодезичній основі М 1:500 суб’єктом господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, які відображають розміщення ТС (пересувної ТС) із прив’язкою до місцевості (будівлі, споруди, інженерні мережі тощо), планувальними обмеженнями та зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення прилеглої території (розташування квітників, під’їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами тощо);

Ярмарок – захід, безпосередньо пов’язаний з роздрібною або оптовою торгівлею, з застосуванням засобів пересувної мережі і який проводиться регулярно в певному місці та у визначений строк.

1.5 Паспорти прив’язки та договори на право тимчасового користування місцями для розташування тимчасових споруд, елементів вуличної торгівлі, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій видані до набрання чинності цими Правилами, є дійсними до закінчення їх терміну дії.

  1. ЗАВДАННЯ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ 

2.1 Уповноважений орган:

 – впроваджує Правила  розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій   у місті Теплодар»;

– розглядає заяви юридичних осіб та фізичних осіб щодо можливості розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій;

– забезпечує проведення конкурсу на право розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій на електронному майданчику Державного підприємства «Прозорро. Продажі»;

– забезпечує проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності з метою оцінки вартості пункту некапітальної забудови (ТС) у випадку якщо переможцем конкурсу на право його розміщення не є власник  цієї ТС;

– забезпечує економічно ефективне використання місць, які використовуються для розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій;

– здійснює утримання та ведення Бази даних об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій;

– укладає  Договори   у  випадках, передбачених цими Правилами;

– забезпечує повноту сплати за Договорами;

– здійснює інвентаризацію, а також обстеження і фіксацію недотримання фізичними і юридичними особами вимог цих Правил  і внаслідок виявлення фактів його недотримання, складає акти  (обстеження) фіксації;

– надає фізичним та юридичним особам обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень цих Правил, контролює виконання цих приписів;

– готує та подає в установленому порядку проекти рішень Виконавчого комітету Теплодарської міської ради щодо демонтажу протиправно розміщених ТС (ПТС);

– видає накази щодо демонтажу протиправно розміщених засобів пересувної мережі, торговельних автоматів та майданчиків біля закладів ресторанного господарства, у складі яких відсутні  помости, намети, огорожі, шатри;

– на підставі відповідних рішень Виконавчого комітету Теплодарської міської ради та наказів начальника Уповноваженого органу, організовує та здійснює у встановленому порядку демонтаж протиправно розміщених об’єктів некапітальної забудови та  майданчиків біля закладів ресторанного господарства. Для виконання цих функцій Уповноважений орган може використовувати послуги суб’єктів господарювання відповідно до укладених договорів;

– розробляє в межах компетенції проекти нормативно-правових актів, направлених на регулювання діяльності у сфері розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій, вносить в установленому порядку пропозиції щодо зміни та/або доповнень цих Правил;

– координує роботу підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, що здійснюють господарську діяльність у сфері розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій;

– звертається з позовами до суду щодо питань наданої цими Правилами компетенції;

– здійснює інші повноваження, передбачені актами законодавства, цими Правилами, іншими актами органів місцевого самоврядування та міського голови.

  1. ЗАВДАННЯ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ ВІДДІЛУ МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРИ 

3.1 Відділ:

– видає повідомлення про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС (ПТС), рекламної конструкції, об’єкту благоустрою або відмовляє у його видачі, видає паспорти прив’язки, вносить у них зміни, переоформлює, анулює та/або продовжує строки їх дії, в порядку, встановленому чинним законодавством та цим Порядком;

– реєструє та  веде облік виданих паспортів прив’язки;

– виносить на розгляд Виконавчого комітету Теплодарської міської ради проекти рішень про погодження місця розташування об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій

– веде базу даних об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій розташованих на території міста;

– впроваджує принцип організаційної єдності та сприяє спрощенню процедури оформлення паспорту прив’язки. 

  1. ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ МІСТА

  4.1 З метою збереження цілісності міського простору, а також урахування архітектурних, ландшафтних, функціонально-планувальних та інших чинників, в цілях цього Порядку  здійснюється відповідно до розподілу міської території на наступні умовні зони:

  1. ВИМОГИ ДО ОБ’ЄКТІВ НЕКАПІТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ, МАЙДАНЧИКІВ БІЛЯ ЗАКЛАДІВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА, РЕКЛАМНИХ КОНСТРУКЦІЙ ТА ПОРЯДКУ ЇХ РОЗМІЩЕННЯ

5.1. Підставою для розміщення ТС (ПТС)   є паспорт прив’язки, який надається Відділом архітектури та містобудування та Договір на право розміщення ТС (ПТС) з Уповноваженим органом.

5.2. Підставою для розміщення засобу пересувної мережі, торговельного автомату є лист-рішення, який надається Виконавчим комітетом Теплодарської міської ради та Договір  на право розміщення ЗПМ та ТА, укладений з Уповноваженим органом.

5.3. Підставою для розміщення майданчика біля закладу ресторанного господарства, у складі якого відсутні помости, огорожі, намети, шатри, є лист-рішення, який надається Виконавчим комітетом Теплодарської міської ради та Договір  на право розміщення   Майданчика, укладений з Уповноваженим органом.

5.4 Підстава для розміщення рекламної конструкції є лист рішення виданий Виконавчим комітетом Теплодарської міської ради на право розміщення рекламної конструкції та Договір на право розміщення рекламної конструкції укладений з Уповноваженим органом.

5.5 Підстава для розміщення об’єкту благоустрою є лист рішення виданий Виконавчим комітетом Теплодарської міської ради на право розміщення об’єкту благоустрою.

5.6 Розміщення пунктів некапітальної забудови на території ринку, як підприємства торгівлі, визначаються планувальною документацією території цього ринку або проектною документацією його споруди, погодженою та затвердженою в установленому законодавством порядку, та не потребує отримання паспорту прив’язки.

5.7 Власник (користувач) об’єкту некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій  є відповідальним за їх утримання у належному експлуатаційному та санітарно-технічному стані.

5.8 Роботи з благоустрою прилеглих до об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій є обов’язковим заходом при їх розміщенні та виконуються відповідно до схеми благоустрою, яка обов’язково додається при оформленні паспорту прив’язки.

5.9 Благоустрій об’єкту некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, цих Правил,  Правил благоустрою м. Теплодар, а також встановлених державних стандартів, норм і правил.

5.10 Власники (користувачі) об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій зобов’язані підтримувати благоустрій закріпленої та прилеглої до них  території протягом всього терміну дії паспортів прив’язки та Договорів з Уповноваженим органом.

5.11 Благоустроєм вважається проведення робіт з улаштування (відновлення) твердого покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення, розміщення контейнерів та урн для сміття, збереження та відновлення зовнішнього вигляду об’єкта некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій відповідно до умов паспорта прив’язки та договору, укладеному з Уповноваженим органом, а також здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного і санітарного стану території, поліпшення комфортності мешкання жителів та гостей міста.

5.12 Роботи з благоустрою, які проводяться над або під інженерними мережами та технічними засобами телекомунікації, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо їх безпечної експлуатації.

5.13 На прилеглій до об’єкту некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій  забороняється:

  • Складувати тару, матеріали, різні конструкції та відходи.
  • Закопувати будь-які будівельні відходи та складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання.
  • Розміщувати або звалювати не в спеціально відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, листя та сніг.
  • Посипати тротуари, доріжки, прогулянкові стежки та інші тверді покриття хімічними препаратами, не дозволеними для такого використання.
  • На дахах об’єктів некапітальної забудови, майданчиках біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкціях забороняється складування тари, матеріалів, різних конструкцій та відходів.

5.14 Власник (користувач) об’єкту некапітальної забудови, майданчику біля закладу ресторанного господарства та рекламних конструкцій обов’язково повинен передбачити заходи щодо запобігання пошкодженню об’єктів благоустрою, укладення угод на вивезення відходів, забезпечення контролю за організацією постійного прибирання закріплених і прилеглих територій, забезпечення догляду за газонами та зеленими насадженнями, якщо такі є на закріпленій території, своєчасне вивезення вмісту належних власникові  (користувачеві) ТС контейнерів та урн для сміття.

5.15 Власники  (користувачі) пунктів некапітальної забудови зобов’язані проводити (за необхідності, але не менше одного разу на рік) ремонтні роботи із відновлення зовнішнього вигляду ТС задля приведення його у належний естетичний стан згідно із паспортом.

5.16 Холодильне та інше обладнання, що розміщується поряд з пунктами некапітальної забудови, необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, має бути передбачено схемою розміщення ТС, при цьому загальна площа, що займає таке обладнання, не може перевищувати 25 % площі цієї ТС.

5.17 Розміщення пунктів некапітальної забудови під час проведення ярмарок, відзначення державних свят, міських святкових та пам’ятних дат, урочистих масових заходів забороняється. Розміщення засобів пересувної мережі  на строк проведення таких заходів, але не більш ніж на 3 місяці, здійснюється на підставі розпорядження Виконавчого комітету Теплодарської міської ради.

5.18 При розміщенні об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій, ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.

  1. ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ ПУНКТІВ НЕКАПІТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ, КРІМ ТОРГОВЕЛЬНИХ АВТОМАТІВ 

  6.1. Розміщення пунктів некапітальної забудови (ТС, Рекламних бордів, майданчиків біля ресторанного господарства що мають помости, огорожі, намети, шатри) крім торгівельних автоматів  здійснюється на підставі паспорта прив`язки та договора на право розміщення  тимчасової споруди. У разі надходження двох або більше заявок на одне місце для розташування ТС, проводиться конкурс на електронному майданчику Державного підприємства «Прозоро. Продажі».

  6.2. Підставою для розміщення  ТС  є паспорт прив’язки  та  Договір на право розміщення ТС. Для укладення  Договору  на право розміщення ТС, Заявник  звертається до Відділу архітектури та містобудування через ЦНАП із відповідною заявою у довільній формі, до якої додаються:

– графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою до місцевості;

– реквізити замовника (найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) / місцезнаходження ТС / контактна інформація) та напрям підприємницької діяльності. Цей перелік документів є вичерпним.

  Відділ архітектури та містобудування визначає відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам.

Відділ протягом десяти робочих днів з дня отримання відповідного комплексу документів письмово повідомляє заявника та Уповноважений орган через  ЦНАП  про відповідність намірів заявника щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам, або надає аргументовану відмову щодо реалізації намірів розміщення ТС.

У разі відповідності намірів заявника до містобудівної документації та будівельних норм, Відділ архітектури та містобудування виносить на чергове засідання Виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області проект рішення щодо погодження місця та надання дозволу на розташування ТС.

Після погодження місця розташування ТС, Відділ надає копії рішення Виконавчого комітету ТМР заявнику та уповноваженому органу.

У разі отримання дозволу на розташування ТС, Заявник звертається до Відділу Архітектури, через ЦНАП, із  додатковою заявою  щодо оформлення паспорту прив’язки ТС,   до якої додає:

  • схему розміщення ТС (додаток );
  • ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб’єкт господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток );
  • технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно;

6.3 схема благоустрою прилеглої території, складена замовником або суб’єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Протягом п’яти робочих днів з дати оформлення паспорту прив’язки (за умови відсутності документів на оренду земельної ділянки згідно її цільового призначення або документів на право власності на таку ділянку), Заявник укладає з Уповноваженим органом Договір на право розміщення ТС (Додаток № 1).

6.4 У випадку оформлення паспорту прив’язки ТС, розташованої на земельній ділянці,  що перебуває у приватній або державній власності, або в оренді, яка за своїм цільовим призначенням дозволяє розміщення ТС, Заявник протягом п’яти робочих днів з дня оформлення паспорту прив’язки інформує про це Уповноважений орган та Відділ архітектури та містобудування. Конкурс на право розміщення ТС у цьому випадку не проводиться. У цьому випадку Замовник після отримання повідомлення про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС містобудівний документації, будівельним нормам, звертається до Відділу містобудування та архітектури  через ЦНАП для отримання паспорту прив’язки.

6.5 У разі оформлення паспорту прив’язки керівник (заступник керівника) Відділу  підписує паспорт та скріплює його печаткою. На примірниках ставиться відмітка відповідно: «перший примірник», що видається Заявникові, та «другий примірник», який залишається в Відділі архітектури та містобудування  для обліку та контролю.

6.6 Всі паспорти прив’язки реєструються Відділом у журналі реєстрації паспортів з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру (після його створення) та БД ТС, яка ведеться Уповноваженим органом.

6.7  Відділ  відмовляє у видачі паспорта із зазначенням причини на таких підставах:

– подання неповного пакета документів;

– виявлення недостовірної інформації, що надавалась для отримання паспорта прив’язки.

  6.8 Будь-які виправлення, дописки, уточнення в паспорті не допускаються.

  6.9 Паспорт видається на безоплатній основі.

Видача дублікату паспорту замість втраченого, пошкодженого або знищеного паспорту проводиться Відділом  безкоштовно на протязі місяця на підставі письмової заяви власника (користувача) ТС із зазначенням обставин, що стали причиною для видачі дублікату паспорта.

  1. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПАСПОРТУ ПРИВ’ЯЗКИ ТА ЙОГО ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ 

7.1 У разі коли власник (користувач) ТС має намір змінити її естетичний вигляд, він звертається до Відділу архітектури та містобудування  з письмовою заявою щодо внесення змін до паспорта прив’язки у частині ескізів фасадів. Копія цієї заяви одночасно направляється до Уповноваженого органу. Відділ  розглядає нові ескізи фасадів ТС впродовж десяти робочих днів з дня подання такої заяви та за відсутності обґрунтованих заперечень керівник (заступник керівника) Відділу візує нові ескізи фасадів ТС, вносить відповідні зміни до паспорту прив’язки та повертає його власнику (користувачу) ТС, а у разі відмови – письмово інформує про це Заявника, вказавши мотивовані підстави відмови.

7.2 Про внесення змін до паспорту у частині ескізів фасадів або про відмову у внесенні таких змін та її підстави Відділ письмово інформує Уповноважений орган протягом  2-х робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.

7.3 Паспорт підлягає переоформленню  на строк його дії, у разі:

– Зміни найменування юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи-підприємця;

– Зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання;

– Набуття права власності на ТС іншою особою;

7.4 Суб’єкт господарювання,   у разі настання підстав, вказаних у п. 7.3  Правил, впродовж десяти  робочих днів з дня їх виникнення звертається до Уповноваженого органу із заявою у довільній формі щодо переоформлення паспорту прив’язки. Для переоформлення паспорту з підстав, визначених підпунктами 7.3.1. або 7.3.2. цих Правил, Заявником до заяви додаються:

– примірник паспорту прив’язки, що підлягає переоформленню;

– виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджує зміну найменування юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи-підприємця чи зміну їх місцезнаходження.

7.5 Для переоформлення паспорту прив’язки  з підстав, визначених підпунктом 7.3.3. цих Правил, Заявник – особа, що набула право власності на ТС, додає до заяви наступні документи:

– документ, який засвідчує набуття права власності на ТС;

– виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

– примірник паспорту прив’язки, що підлягає переоформленню;

– банківські реквізити, ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи – підприємця;

– документ (акт звірки взаєморозрахунків), який підтверджує відсутність заборгованості за право розміщення  ТС у міському просторі у попереднього власника ТС.

7.6 Документи для зміни або переоформлення паспорту подаються Заявником Уповноваженому органу через ЦНАП у встановлений цими  Правилами  строк.

7.7 Уповноважений орган відмовляє у внесенні змін до паспорта з підстав невідповідності змін, що пропонуються власником  (користувачем) ТС, вимогам та обмеженням, встановленим цими Правилами.

7.8 У разі відсутності зауважень до поданих Заявником документів, Уповноважений орган надає висновок щодо можливості переоформлення паспорту прив’язки та передає його разом з заявою та доданими документами до Відділу. Протягом двох робочих днів з дня одержання позитивного висновку Уповноваженого органу, заяви про переоформлення паспорту та документів, що додаються до неї, Відділ зобов’язаний  переоформити паспорт прив’язки на новому бланку з урахуванням змін, зазначених у заяві, та видати переоформлений паспорт Заявнику у разі отримання позитивного висновку Уповноваженого органу, або  Заявнику надається мотивована відмова щодо переоформлення паспорта прив’язки, якщо висновок Уповноваженого органу негативний.

7.9 На вимогу власника (користувача) ТС одночасно з переоформленим на новому бланку паспортом прив’язки  Департамент видає на безоплатній основі засвідчену ним копію цього документа.

7.10 Строк дії переоформленого паспорту прив’язки  не може перевищувати строк дії, зазначений у паспорті прив’язки, що переоформлювався.

7.11 Про видачу переоформленого паспорту прив’язки з зазначенням внесених змін та дати його видачі Відділ письмово інформує Уповноважений орган протягом  2-х робочих днів з дня видачі переоформленого паспорту.

7.12 Уповноважений орган протягом 2-х робочих днів з дня отримання інформації від Відділу про видачу переоформленого паспорту прив’язки  направляє два  примірники Договору, скоригованого з урахуванням змін, внесених до паспорту, власнику (користувачу) ТС для підписання.

  1. ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ПАСПОРТУ ПРИВ’ЯЗКИ ТА ДОГОВОРУ

8.1. Продовження паспорту прив’язки здійснюється на підставі листа-рішення виданого Виконавчим комітетом Теплодарської міської ради.

8.2. Продовження договору здійснюється на підставі продовженного паспорту прив’язки за погодженням з уповноваженим органом.

8.3. Підставами відмови у продовженні договору можуть бути:

– несплата коштів за право розміщувати об’єкт некапітальної забудови, майданчик біля ресторанного господарства та рекламну конструкцію.

– недотримання вимог благоустрою міста Теплодар щодо зовнішнього вигляду об’єкту та закріпленої прилеглої території.

– невідповідність попереднього місця розташування до нових схем/правил розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля ресторанного господарства та рекламних конструкцій.

8.4. Для продовження дій паспорту прив’язки Заявник звертається до Відділу   через ЦНАП. До заяви додається оригінал паспорту прив’язки.

8.5. Для продовження строку дії Договору Заявник звертається до Уповноваженого органу через ЦНАП.

8.6. До заяви додається оригінал паспорту прив’язки з продовженим строком дії та оригінал Договору.

8.7. У разі подачі заяви іншим суб’єктом на право розміщення, проводиться конкурс на електронному майданчику Державного підприємства «Прозоро. Продажі». З переважним правом попереднього орендаря прийняти найбільшу ставку на конкурсі.

8.8. Строк дії паспорта прив’язки та Договору буде продовжено  за результатами конкурсу на право розміщення ТС, якщо переможцем конкурсу на право розміщення ТС є власник існуючої ТС;

8.9. Для продовження строку дії паспорту прив’язки ТС переможець звертається  до Відділу   через ЦНАП. До заяви додається оригінал паспорту прив’язки.

8.10. Для продовження строку дії Договору переможець звертається до Уповноваженого органу через ЦНАП.

8.11. До заяви додається оригінал паспорту прив’язки з продовженим строком дії та оригінал Договору.

 

  1. АНУЛЮВАННЯ ПАСПОРТУ ПРИВ’ЯЗКИ

9.1 Паспорт анулюється згідно з рішенням, оформленим наказом Відділу, на підставі відповідного висновку Уповноваженого органу до закінчення строку його дії у наступних випадках:

– за письмовою заявою власника ТС;

– у разі припинення юридичної особи;

– у разі припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем;

– у випадку встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації;

– у випадку розірвання Договору;

– у випадку виявлення  невідповідності напряму діяльності, що зазначалась у заяві про намір встановлення ТС.

9.2 Рішення Відділу про анулювання паспорту прив’язки фіксується у журналі реєстрації та надсилається власнику (користувачу) ТС поштовим відправленням з описом вкладення не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття рішення. Одночасно, інформація про анулювання паспорту прив’язки спрямовується до Уповноваженого органу для виконання покладених на нього завдань та функцій та розірвання Договору в односторонньому порядку до закінчення терміну його дії.

Дія паспорту прив’язки припиняється через десять робочих днів з дня прийняття рішення про його анулювання.

Рішення про анулювання паспорту прив’язки  може бути оскаржено у встановленому законодавством порядку.

9.3 Якщо рішенням суду рішення Відділу про анулювання паспорту прив’язки  буде визнано незаконним та/або буде скасовано, паспорт прив’язки підлягає поновленню.

9.4 Поновлення паспорту відбувається шляхом здійснення відповідного запису в журналі реєстрації та направлення Відділом власникові (користувачу) ТС та Уповноваженому органу письмового повідомлення про його поновлення.

9.5 У разі знищення анульованого паспорту, який було поновлено згідно з пп. 9.3 цих Правил, Відділ видає суб’єкту господарювання новий паспорт.

9.6 У випадку анулювання паспорту привязки  Уповноважений орган протягом 2-х робочих днів після отримання відповідної інформації від Відділу письмово повідомляє власника (користувача) ТС про дострокове розірвання Договору   з дня припинення дії паспорту.

  1. ПРИЗУПИНЕННЯ ДІЇ ПАСПОРТУ ПРИВ’ЯЗКИ

10.1 У разі зміни містобудівної ситуації, що призвела до неможливості продовження розміщення ТС, Відділ має право тимчасово призупинити дію оформленого паспорту лише у випадках, передбачених цим Порядком.

10.2 Про призупинення дії паспорту прив’язки Відділ за 10 робочих днів письмово попереджає власника (користувача) ТС.

10.3 Винятковими підставами для тимчасового призупинення дії паспорту є:

– необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС – з обов’язковим попередженням власника (користувача) ТС за три місяці;

– необхідність проведення позапланових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС – з обов’язковим попередженням власника (користувача) ТС за один місяць;

– необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС – без попередження; 

  1. БАЗА ДАНИХ ОБ’ЄКТІВ НЕКАПІТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ, МАЙДАНЧИКІВ БІЛЯ ЗАКЛАДІВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ТА РЕКЛАМНИХ КОНСТРУКЦІЙ 

11.1 База даних об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій ведеться Відділом архітектури та містобудування та є відкритою інформацією з публічним доступом на сайті Теплодарської міської ради.

11.2 Відділом архітектури та містобудування ведеться письмовий та електронний реєстри об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій. 

  1. ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ ЗАСОБІВ ПЕРЕСУВНОЇ МЕРЕЖІ ТА ТОРГОВЕЛЬНИХ АВТОМАТІВ 

12.1 Встановлення та розміщення засобів пересувної мережі  здійснюється на підставі: листа – рішення виданаго Виконавчим комітетом Теплодарської міської ради та Договору, який укладається з Уповноваженим органом. У разі надходження двох або більше заяв на одне місце проводиться Конкурс на електронному майданчику Державного підприємства «Прозорро Продажі». Повідомлення про дату проведення конкурсу розміщується на електронному майданчику Державного підприємства «Прозорро. Продажі».

12.2 Розміщення засобів пересувної мережі та торговельних автоматів на території ринку як торговельного об’єкта визначається планувальною документацією території цього ринку або іншою супутньою документацією із цього приводу.

12.3 Розміщення засобів пересувної мережі та торговельних автоматів під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється згідно розпорядження Теплодарської міської ради та з урахуванням цього Порядку.

12.4 Договір  укладається між Уповноваженим органом та Заявником (додаток № 2).

Заявник, який має намір встановити засіб пересувної мережі,  торговельний автомат, звертається до Відділу архітектури та містобудування , через ЦНАП, з заявою про можливість розміщення засобу пересувної мережі, торговельного автомату  до якої додається фотофіксація місця розташування з привязкою до місцевості та інформація про тип, розміри, напрям підприємницької діяльності, а також реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація, тощо).

Підставами для відмови у розміщенні засобу пересувної мережі, торговельного автомату є:

  • подача неповного пакету документів;
  • в поданих документах виявлено недостовірну ініформацію.

Зазначені підстави не є вичерпними.

12.5 Відповідність намірів щодо місця розташування засобу торговельної мережі, торговельного автомату, положенням діючого законодавства, державним стандартам та актам органів місцевого самоврядування м. Теплодар визначає Відділ архітектури та містобудування який протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви та доданих до неї документів зобов’язаний письмово проінформувати Заявника щодо можливості розміщення засобу пересувної  мережі, торговельного автомату на запропонованому місці, або надати мотивовану відмову щодо реалізації намірів розміщення засобу пересувної мережі, торговельного автомату та повернути всі подані ним документи.

12.6 Відповідність намірів є дійсним протягом тридцяти календарних днів із дня реєстрації заяви про можливість розміщення засобу пересувної мережі, торговельного автомату.

12.7 Відділ виносить на чергове засідання виконавчого комітету Теплодарської міської ради проект ріщення про погодження місця розташування засобу пересувної мережі або торгівельного автомату.

12.8 Відділ письмово інформує Уповноважений орган про видачу листа-рішення про можливість розміщення засобу пересувної мережі, торговельного автомату або про відмову в реалізації намірів розміщення засобу пересувної мережі, торговельного автомату протягом  2-х робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.

12.9 У разі отриманняпозитивної відповіді, Заявник  звертається до Уповноваженого органу через ЦНАП  із заявою про  укладення договору. Після укладення Договору Заявник може встановити, розміщувати та експлуатувати засіб пересувної мережі, торговельний автомат.

  1. ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ МАЙДАНЧИКІВ БІЛЯ ЗАКЛАДІВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА 

13.1. Майданчики біля закладів ресторанного господарства, у складі яких є  помости, огрожі, намети та шатри  розміщуються у в порядку, встановленому пунктом 6 цих Правил без проведення конкурсу.

13.2. Майданчики біля закладів ресторанного господарства, у складі яких відсутні помости, огрожі, намети та шатри розміщуються  в порядку, встановленому пунктом 12 цих Правил, без проведення конкурсу.

13.3. Майданчики біля закладів ресторанного господарства можуть бути розміщені або власником такого закладу, або його користувачем.

  1. ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМНИХ КОНСТРУКЦІЙ

14.1 Рекламні констркції розміщуються згідно «Правил розміщення зовнішньої реклами на території міста Теплодар Одеської області» затвердженного рішенням Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області №554-VI від 29 грудня 2014р.

14.2 Рекламні констркції розміщуються згідно схеми розмішення рекламних конструкцій у місті Теплодар. 

  1. ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ ОБ`ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ

15.1 Об’єкти благоустрою розміщуються згідно правил благоустрою міста Теплодар, та затвердженого переліку об’єктів/елементів благоустрою міста Теплодар.

15.2 Встановлення та розміщення об’єктів благоустрою здійснюється на підставі: відповідності намірів Заявника щодо місця та об’єкту встановлення та позитивної відповіді у вигляді Листа-рішення від Виконавчого комітету Теплодарської міської ради. 

  1. ПЛАТА ЗА ПРАВО РОЗМІЩЕННЯ ОБ’ЄКТІВ НЕКАПІТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ, МАЙДАНЧИКІВ БІЛЯ ЗАКЛАДІВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ТА РЕКЛАМНИХ КОНСТРУКЦІЙ

16.1 Розмір плати за  право розміщення об’єкта дрібно-роздрібної торговельної мережі, майданчика біля закладу ресторанного господарства та рекламної конструкції  встановлюється згідно методики затвердженої виконавчим комітетом Теплодарської міської ради.

16.2 Підставою для нарахування та внесення власником  (користувачем) об’єкта некапітальної забудови, майданчика та рекламної конструкції  є Договір, що укладається відповідно до  цих Правил.

16.3 За наявності паспорту прив’язки та Договору   власник (користувач) ТС  не звільняється від плати за право розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій,  незалежно від факту його нерозміщення у визначеному місці.

16.4 У разі нерозміщення об’єктів об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій через зміну містобудівної ситуації, здійснення реконструкції, ремонту доріг, будівництві на місці їх розташування, плата за Договором    не нараховується.

16.5 За наявності укладеного Договору  власник (користувач) об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій не звільняється від плати  за Договором,  незалежно від факту його нерозміщення.

16.6 При визначенні розміру плати враховуються коригуючі коефіцієнти шляхом їх множення на відповідні тарифи, затверджені виконавчим комітетом Теплодарської міської ради.

Коригуючий коефіцієнт для розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій застосовується з урахуванням зони їх розміщення на території міста.

Для пунктів некапітальної забудови,  з площею понад 25 кв.м застосовується коригуючий коефіцієнт.

16.7 Плата за Договором, стягується відповідно до чинного законодавства.

16.8 За несвоєчасність внесення плати за  Договором  нараховується пеня  відповідно до чинного законодавства.

  1. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПРАВИЛ ЩОДО УТРИМАННЯ І РОЗМІЩЕННЯ ОБ`ЄКТІВ НЕКАПІТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ, МАЙДАНЧИКІВ БІЛЯ ЗАКЛАДІВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ТА РЕКЛАМНИХ КОНСТРУКЦІЙ 

17.1 Заходи з контролю за дотриманням фізичними та юридичними особами вимог, встановлених законодавством у сфері встановлення, розміщення та експлуатації об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій  здійснюється Уповноваженим органом в межах відповідно покладених на нього повноважень, завдань та функцій в порядку, встановленому цими Правилами.

17.2 Інші органи державної влади, їх посадові та службові особи здійснюють контроль у сфері розміщення та експлуатації об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій  у відповідності до діючого законодавства та покладених на них завдань та функцій.

17.3 За результатами проведених Уповноваженим органом інвентаризації та/або обстеження, складається акт, у якому фіксуються виявлені порушення. За наслідками розгляду акту фіксації та доданих до нього матеріалів Уповноважений орган вправі здійснити наступні дії:

  • звернутися до особи, якою допущено порушення встановленого порядку розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій з приписом про усунення порушень у визначений Уповноваженим органом термін;
  • звернутись до особи, що порушує вимоги цих Правил з приписом про демонтаж протиправно розміщених об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій ;
  • звертатись до інших органів, уповноважених здійснювати контроль за додержанням законодавства про благоустрій населених пунктів.

17.4 Про виконання припису власник (користувач) об’єкта некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій    зобов’язаний письмово повідомити Уповноважений орган не пізніше наступного дня від дати його виконання з доданням відповідної фотофіксації з цього приводу.

17.5 У разі невиконання або неналежного виконання власником (користувачем) пункту некапітальної забудови, крім торговельних автоматів, майданчику біля закладу ресторанного господарства у складі якого є помости, огорожі, намети, шатри,  Уповноважений орган готує проект рішення виконавчого комітету Теплодарської міської ради про демонтаж таких об’єктів та виносить його на розгляд  виконавчого комітету Теплодарської міської ради.

   17.6 У разі прийняття виконавчим комітетом Теплодарської міської ради рішення про демонтаж  пункту некапітальної забудови, крім торговельних автоматів, майданчику біля закладу ресторанного господарства у складі якого є помости, огорожі, намети, шатри, на підставі такого рішення Уповноважений орган  власними силами або силами залучених на договірних засадах суб’єктів господарювання здійснює  демонтаж протиправно розміщених пунктів некапітальної забудови, крім торговельних автоматів, майданчиків біля закладу ресторанного господарства у складі якого є помости, огорожі, намети, шатри в порядку, встановленому цими Правилами.

    17.7 У разі невиконання або неналежного виконання власником (користувачем) засобу пересувної мережі, торговельного автомату, майданчика, у складі яких відсутні помости, огорожі, намети, шатри,  вимоги (припису) Уповноваженого органу про усунення порушень, останній  здійснює їх демонтаж протиправно згідно з відповідним наказом керівника Уповноваженого органу в порядку, встановленому цими Правилами.

  1. ПІДСТАВИ ТА ПОРЯДОК ДЕМОНТАЖУ ОБЄКТІВ НЕКАПІТАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ, МАЙДАНЧИКІВ БІЛЯ ЗАКЛАДІВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ТА РЕКЛАМНИХ КОНСТРУКЦІЙ 

  18.1 Підставою для проведення демонтажу об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій  є протиправність їх розміщення відповідно до п.1.4. цих Правил.

18.2 Демонтаж, перевезення, зберігання об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій здійснюються Уповноваженим органом за кошти міського бюджету з наступним відшкодуванням усіх витрат власником (користувачем) об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій, винним у порушенні Правил, у випадку встановлення їх власників (користувачів).

18.3 У разі протиправного розміщення пункту некапітальної забудови,  крім торговельного автомату, майданчика біля закладу ресторанного господарства, у складі якого є помости, огорожі, намети, шатри, демонтаж зазначених об’єктів здійснюється їх власником (користувачем) у термін, зазначений у  вимозі  (приписі) Уповноваженого органу.

18.4 У разі невиконання зазначеної вимоги (припису) у встановлений Уповноваженим органом термін, демонтаж пункту некапітальної забудови, крім торговельного автомата, майданчика біля закладу ресторанного господарства, у складі якого є помости, огорожі, намети, шатри, здійснюється Уповноваженим органом на підставі відповідного рішення виконавчого комітету Теплодарської міської ради.

18.5 У разі протиправного розміщення  засобу пересувної мережі, торговельного автомата, майданчика біля закладу ресторанного господарства, у складі якого відсутні помости, огорожі, намети, шатри, демонтаж зазначеного об’єкту здійснюється його власником (користувачем) у термін, зазначений у вимозі (приписі) Уповноваженого органу.

18.6 У разі невиконання вимоги (припису) Уповноваженого органу у встановлений у вимозі (приписі) строк, демонтаж засобу пересувної мережі, торговельного автомату, майданчика біля закладу ресторанного господарства, у складі якого відсутні помости, огорожі, намети, шатри, здійснюється Уповноваженим органом на підставі наказу  керівника  Уповноваженого органу.

18.7 Для виконання функцій Уповноважений орган може використовувати послуги суб’єктів господарювання на підставі господарських договорів.

18.8 Пункт некапітальної забудови, майданчик біля закладу ресторанного господарства, у складі якого є помости, огорожі, намети, шатри,  не може бути демонтований Уповноваженим органом за наявності у суб’єкта господарювання чинного паспорту.

18.9 Демонтовані  об’єкти некапітальної забудови, майданчики біля закладів ресторанного господарства та рекламні конструкцій,  транспортуються для подальшого зберігання на територію, що знаходиться у віданні Уповноваженого органу. Витрати, пов’язані з проведенням демонтажу об’єктів дрібно роздрібної торговельної мережі та майданчиків біля закладів ресторанного господарства,  їх транспортуванням та зберіганням, відшкодовуються їх власником (користувачем)  Уповноважений орган вправі вимагати відшкодування таких витрат у судовому порядку шляхом звернення з відповідними позовами згідно з вимогами чинного законодавства.

18.10 Факт проведення демонтажу об’єкта дрібнороздрібної торговельної мережі та майданчика біля закладу ресторанного господарства, засвідчується актом проведення демонтажу, що складається не пізніше наступного дня від дати проведення демонтажу. За необхідності до акту додається фотофіксація місця розташування до та після демонтажу. Акт проведення демонтажу складається в двох примірниках, один з яких спрямовується на зберігання в Уповноважений орган, а другий надається власнику (користувачу)  об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій (у разі його встановлення) або надсилається йому поштою з повідомленням про вручення.

18.11 Зберігання демонтованих об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій ТС, елементів торгівлі, забезпечує Комунальна установа «ТЕПЛОДАРСЕРВІС».

18.12 Демонтовані об’єкти некапітальної забудови, майданчики біля закладів ресторанного господарства та рекламні конструкції підлягають утилізації після публікації відповідного повідомлення на офіційному сайті Теплодарської міської ради, якщо:

–  після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій, їх власники не звернулись за їх поверненням або не надали документів, які підтверджують право власності (інше майнове право) на демонтовані об’єкти некапітальної забудови, майданчики біля закладів ресторанного господарства та рекламні конструкції;

– власники надали письмову відмову від демонтованого об’єкта некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій  та документи, які підтверджують право власності (інше майнове право) на цей об’єкт.

18.13 Утилізація об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій не звільняє їх власників (користувачів) від відшкодування витрат, пов’язаних з проведенням їх демонтажу, транспортування та зберігання.

18.14 Повернення демонтованих  об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій їх власнику (користувачу) здійснюється на підставі його письмової заяви, що подається до Уповноваженого органу у довільній формі. До заяви обов’язково додаються документи, що підтверджують право власності Заявника на демонтовані  об’єкти некапітальної забудови, майданчики біля закладів ресторанного господарства та рекламні конструкції. У випадку, коли  об’єкт некапітальної забудови, майданчик біля закладів ресторанного господарства та рекламну конструкцію розміщував користувач, додатково додається документ, що підтверджує право користування таким об’єктом. Протягом семи робочих днів з дня отримання заяви Уповноважений орган готує розрахунок витрат на проведення демонтажу об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій та його зберігання й вручає його їх власнику (користувачу)  Видача об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій   здійснюється протягом п’яти днів з дня отримання документів, що підтверджують внесення власником (користувачем) коштів в рахунок відшкодування витрат на проведення їх демонтажу, перевезення  та зберігання. Видача об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій  здійснюється за актом приймання-передачі, один примірник якого видається їх власнику (користувачу), а інший – залишається в Уповноваженому органі. У випадку отримання об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій,   уповноваженою особою власника (користувача) до акта приймання-передачі додається також копія документа, що підтверджує право такої особи на вчинення відповідних дій від імені власника (користувача). Повернення  об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій  без відшкодування витрат на проведення демонтажу, перевезення та зберігання не допускається.

 

 

Додаток № 1

до Правил  розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій у місті Теплодар

 

ДОГОВІР

на право  розміщення ТС/майданчика біля закладу ресторанного господарства у складі якого є помости, огорожі, шатри/ складної рекламної конструкції

 

м. Теплодар                                                                            “__” __________” 201_ р. 

 

____________________________________________________, що в подальшому іменується “Уповноважений орган” в особі начальника (в.о. начальника) __________________, який діє на підставі Положення, з одного боку, та _________________________________________________, що в подальшому іменується “Користувач” та діє на підставі _______________________, з іншого боку, які разом іменуються “Сторони”, а кожна окремо –“Сторона”, уклали цей Договір про наступне: 

1.Терміни, що застосовуються у Договорі

1.1 Терміни, що застосовуються в цьому Договорі вживаються у значенні, визначеному актами законодавства, актами органів місцевого самоврядування та міського голови.

1.2 Терміни, що застосовуються в цьому Договорі, та не визначені в чинному законодавстві або актах місцевого самоврядування, вживаються з урахуванням специфіки відносин, які виникають у процесі погодження та розташування пунктів некапітальної забудови, крім торговельних автоматів (далі –ТС).

  1. Предмет Договору

2.1 Уповноважений орган надає Користувачу право за плату тимчасово використовувати місця для  розташування  ТС у міському просторі  міста Теплодар.

2.2 Підставою для розміщення ТС у місті Теплодар за цим договором є паспорт прив’язки, який є невід’ємною частиною цього договору.

2.3 Розрахунок плати  за  право розміщення ТС  у місті Теплодар, встановлюється виконавчим комітетом Теплодарської міської ради.

2.4 Користувач використовує надані йому місця відповідно до виданого паспорту прив’язки  та  Договору   та сплачує  плату  за  право розміщення ТС  на умовах, визначених цим Договором. 

  1. Права та обов’язки Уповноваженого органу

3.1 Уповноважений орган має право:

3.1.1. Здійснювати інвентаризацію, огляд, обстеження ТС, розташованого відповідно до цього Договору на предмет додержання користувачем цих Правил, та внаслідок виявлення фактів недотримання останніх, складати акти фіксації виявлених порушень, надавати Користувачу обов’язкові для виконання вимоги (приписи) про усунення таких порушень щодо розміщення та експлуатації ТС.

3.1.2 В односторонньому порядку розірвати цей Договір у наступних випадках:

– закінчився термін дії паспорту прив’язки та його не подовжено в установленому порядку;

– паспорт прив’язки анульовано;

– демонтовано  ТС;

– у зв’язку з несплатою коштів, передбачених розділом 5 цього Договору, протягом двох та більше місяців поспіль.

3.1.3 Розірвати цей Договір на умовах та в порядку, передбачених Договором та чинним законодавством України.

3.1.4 За рішенням Виконавчого комітету Теплодарської міської ради провести демонтаж власними силами або залучити третіх осіб задля проведення демонтажу ТС, належного Користувачу.

3.1.5 Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

3.2 Уповноважений орган зобов’язаний:

3.2.1 Не перешкоджати розміщенню ТС   на місці, визначеному цим Договором, за умови дотримання Користувачем вимог цих Правил.

3.2.2 Перевіряти зовнішній вигляд, технічний та санітарний стан ТС, розташованого на місці, визначеному цим Договором, та надавати  відповідну інформацію та матеріали стосовно проведеної перевірки, Уповноваженому органу міської ради для винесення відповідних приписів з вимогою усунення виявлених недоліків та/або порушень.

3.2.3 На письмове звернення Користувача надати йому необхідну інформацію щодо встановленого порядку розміщення  ТС.

3.2.4 Уповноважений орган не несе відповідальність за зобов’язаннями Користувача. 

  1. Права та обов’язки Користувача

4.1 Користувач має право:

4.1.1 Вимагати передачі йому у встановлений термін право на розміщення ТС згідно існуючого паспорту прив’язки за місцезнаходженням, зазначеним у цьому паспорті та Договорі.

4.1.2 Використовувати  ТС  з дотриманням положень цього Договору та цих Правил.

4.1.3 Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

4.2 Користувач зобов’язаний:

4.2.1 Встановлювати та розміщувати  ТС   з дотриманням цих Правил.

4.2.2 Утримувати  ТС  в належному технічному та санітарному стані. На письмову вимогу Уповноваженого органу провести відповідні роботи з підвищення естетичного та/або технічного стану ТС. 

4.2.3 Без зволікань усувати порушення встановленого порядку розміщення ТС.

4.2.4 Своєчасно та в повному обсязі сплачувати кошти за цим Договором.

4.2.5 За свій рахунок усувати пошкодження архітектурних деталей, конструктивних елементів будівель та споруд, підземних та наземних комунікацій, елементів благоустрою та озеленення, спричинених встановленням  ТС.

4.2.6 Відшкодовувати в повному обсязі балансоутримувачу місця матеріальну шкоду, заподіяну у зв’язку із розміщенням  ТС, з вини Користувача.

4.2.7 Демонтувати в 3-денний термін  ТС,   у разі виникнення нагальної потреби для проведення аварійних робіт, реконструкції, ремонту місця розташування ТС або  зміни містобудівної ситуації.

4.2.8 Демонтувати в 3-денний термін ТС після закінчення терміну дії Договору.

4.2.9 Після проведення демонтажних робіт не з причин зазначених у п. 4.2.7. привести місце розміщення  ТС  у належний стан.

4.2.10 Виконувати вимоги (приписи) Уповноваженого органу в термін визначений у них.

4.2.11 Відшкодовувати у повному обсязі витрати Уповноваженого органу, понесені останнім, з вини Користувача у зв’язку з невиконанням приписів Уповноваженого органу про усунення виявлених порушень цих Правил.

4.2.12 Користувач не несе відповідальність за зобов’язаннями Уповноваженого органу.

  1. Плата та порядок розрахунків за Договором

5.1 Плата за цим Договором визначається на підставі тарифів та коригуючих коефіцієнтів до них, встановлених виконавчим комітетом Теплодарської міської ради та чинних на момент укладання цього Договору.

5.2 Користувач вносить плату за цим Договором щомісячно не пізніше __ числа місяця, за який вноситься плата, шляхом перерахунку  відповідних  коштів на зазначений у цьому Договорі банківський рахунок.

5.3 У разі нерозміщення ТС через зміну містобудівної ситуації, здійснення аварійних робіт, реконструкції, ремонту, на місці розташування ТС, плата не нараховується, про що Користувач завчасно повідомляє Уповноважений орган.

  1. Відповідальність Сторін

6.1 За невиконання або неналежне виконання обов’язків за цим Договором винна Сторона відшкодовує іншій стороні завдані збитки  відповідно до чинного законодавства. Відшкодування збитків не звільняє винну сторону від виконання умов договору.

6.2 У випадку прострочення платежів, передбачених пп. 5.1, 5.2 цього Договору, Користувач сплачує пеню від суми простроченого платежу за кожен день прострочення в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України.

6.3 За невиконання зобов’язань, передбачених підпунктами 4.2.2, 4.2.5, 4.2.6, 4.2.9, 4.2.10 цього Договору, Користувач сплачує господарсько-правові штрафні санкції у вигляді штрафу в розмірі ___ (________) гривень за кожну ТС, розміщену з порушенням даних пунктів.

6.4 Позовна давність щодо стягнення плати за цим договором та пені, передбачених пп. 5.1,  6.1 Договору, встановлюється строком в 3 (три) роки.

  1. Форс-мажор

7.1 Сторони погодилися, що у випадку виникнення форс-мажорних обставин (дія непереборної сили, що не залежить від волі Сторін), що роблять неможливим виконання Сторонами передбачених даним договором зобов’язань, а також пожеж, повеней, іншого стихійного лиха чи сезонних природних явищ, Сторони звільняються від відповідальності за несвоєчасне, повне або часткове невиконання своїх зобов’язань на час дії зазначених обставин та приймають зобов’язання виконати свої зобов’язання після подолання перешкод у строк, який продовжується на період вказаних обставин.

7.2 Обставинами непереборної сили вважаються: війна чи воєнні дії, повстання, мобілізація, блокади, ембарго, інших міжнародних санкцій, валютних обмежень, епідемії, пожежі, вибухи, дорожні та природні катастрофи, а також інші події, котрі визнані такими, компетентними державними органами.

7.3 Сторона, яка не в змозі виконати свої зобов’язання за  Договором в силу причин, зазначених  пп. 7.1 цього Договору, протягом 20 (двадцяти) діб інформує іншу Сторону про наявність, виникнення і припинення дії форс-мажорних обставин з обов’язковим офіційним підтвердженням, виданим Торгово-промисловою палатою України або іншим уповноваженим на це державним органом.

7.4 У випадку, якщо дія зазначених обставин триває більше 2 (двох) календарних місяців, кожна зі Сторін має право на розірвання даного договору і не несе відповідальності за таке розірвання за умови, що вона сповістить про це іншу Сторону не пізніше, ніж за 20 (двадцять) днів до розірвання.

  1. Термін дії Договору

8.1 Договір набирає чинності з моменту його укладання за умови наявності відповідного паспорту прив’язки  ТС.

8.2 Договір є укладеним з моменту його підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх печатками.

8.3 Договір укладений з ___________________ по __________________ 

             

Продовжено з ___________________ по __________________

 

Уповноважений орган __________            Користувач ______________________

                                      МП                                                                     МП

                  

Продовжено з ___________________ по __________________

 

Уповноважений орган ________________ Користувач ______________________

                                      МП                                                                     МП 

8.4 Заява про продовження Договору подається до Уповноваженого органу за місяць до моменту закінчення терміну його дії. Заяви, подані Користувачем з порушенням цього строку, Уповноваженим органом не розглядаються.

8.5 Договір не може бути укладений на термін який перевищує термін дії паспорту прив’язки ТС.

8.6 Договір не може бути продовжений у розі закінчення або не продовження терміну дії паспорту прив’язки ТС.

8.7 Договір достроково припиняє свою дію:

8.7.1 За взаємною згодою Сторін.

8.7.2 За рішенням суду.

8.7.3 У випадку припинення однієї зі Сторін без правонаступництва.

8.7.4 У випадку розірвання Договору Уповноваженим органом у односторонньому порядку.

  1. Заключні положення

9.1 Сторони у тижневий термін листом повинні письмово повідомити одна одну про зміну свого найменування, місцезнаходження, платіжні реквізити, систему оподаткування або реорганізацію.

9.2 У разі виникнення між Сторонами суперечок щодо виконання або тлумачення Договору, вони намагатимуться вирішити їх шляхом переговорів. При недосягненні порозуміння, спір передається на розгляд до господарського суду.

9.3 У випадку демонтажу ТС, місце їх розташування має бути приведено  Користувачем у стан, не гірший від того, що існував до їх розміщення.

9.4 Усі зміни, доповнення та додатки до цього Договору мають однакову з ним юридичну силу, якщо вони підписані Сторонами або їхніми уповноваженими представниками, і є невід’ємною частиною Договору.

9.5 Після підписання Договору всі попередні погодження, переговори та листування як в усній, так і в письмовій формі, що стосуються його предмету, втрачають юридичну силу, але можуть братися до уваги при тлумаченні умов цього Договору.

9.6 Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу.

  1. Місцезнаходження та платіжні реквізити Сторін

 

 

Уповноважений орган                                                                  КОРИСТУВАЧ

ДОДАТОК № 1

 

до договору № ____ від _______________ 20___ р.
на право розміщення  ТС

 

Паспорт прив’язки № ____ від ___________20___р. з терміном дії до _______________________20___р.

Фотофіксація місця розташування з прив’язкою до місцевості

 

Фотофіксація

10Х13

 

                        МП                                                                                                                        МП

Місцезнаходження, тип ТС, напрям діяльності:_____________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

 

Начальник      Уповноваженого органу

                                                                                                                                 МП

 

Користувач:                                                                                                             МП

 

 

Додаток № 2

до Правил  розміщення об’єктів некапітальної забудови, майданчиків біля закладів ресторанного господарства та рекламних конструкцій у місті Теплодар

 

ДОГОВІР

на право  розміщення пересувної ТС/засобу пересувної мережі/торговельного автомату/майданчику біля закладу ресторанного господарства у складі якого відсутні помости огорожі та шатри

 

м. Теплодар                                                  “__” __________” 20_ р. 

 

____________________________________________________, що в подальшому іменується “Уповноважений орган” в особі начальника (в.о. начальника) __________________, який діє на підставі Положення, з одного боку, та _________________________________________________, що в подальшому іменується “Користувач” та діє на підставі _______________________, з іншого боку, які разом іменуються “Сторони”, а кожна окремо –“Сторона”, уклали цей Договір про наступне:

  1. Терміни, що застосовуються у Договорі

1.1 Терміни, що застосовуються в цьому Договорі вживаються у значенні, визначеному актами законодавства, актами органів місцевого самоврядування та міського голови.

1.2 Терміни, що застосовуються в цьому Договорі, та не визначені в чинному законодавстві або актах місцевого самоврядування, вживаються з урахуванням специфіки відносин, які виникають у процесі погодження та розташування засобів пересувної мережі; торговельних автоматів (надалі – відповідно ЗПМ та ТА)

  1. Предмет Договору

2.1 Уповноважений орган надає Користувачу право за плату  тимчасово використовувати місця для  розташування ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика біля закладу ресторанного господарства у складі якого відсутні помости огорожі та намети  у міському просторі  міста Теплодар.

2.2 Підставою для розміщення ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика біля закладу ресторанного господарства у складі якого відсутні помости огорожі та намети у місті Теплодар за цим Договором є лист-рішення виконавчого комітету ТМР, який є невід’ємною частиною цього договору.

2.3 Розрахунок плати  за  право розміщення ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика біля закладу ресторанного господарства у складі якого відсутні помости огорожі та намети  у місті Теплодар, встановлюється виконавчим комітетом Теплодарської міської ради.

2.4 Розташування ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика біля закладу ресторанного господарства у складі якого відсутні помости огорожі та намети та  розрахунок плати за право розміщення здійснюється згідно додатків до цього Договору.

2.5 Користувач використовує надані йому місця відповідно до напрямку діяльності, зазначеного у Договорі з дня укладення Сторонами цього Договору   та сплачує  плату  за  право розміщення ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика біля закладу ресторанного господарства у складі якого відсутні помости огорожі та намети   на умовах та в порядку, визначених цим Договором.

  1. Права та обов’язки Уповноваженого органу

3.1 Уповноважений орган має право:

3.1.1 Здійснювати інвентаризацію, огляд, обстеження ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика біля закладу ресторанного господарства у складі якого відсутні помости огорожі та намети, розташованого відповідно до цього Договору на предмет додержання користувачем цих Правил, та внаслідок виявлення фактів недотримання останніх, складати акти фіксації виявлених порушень, надавати Користувачу обов’язкові для виконання вимоги (приписи) про усунення таких порушень щодо розміщення та експлуатації ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика біля закладу ресторанного господарства у складі якого відсутні помости огорожі та намети.

3.1.2 Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

3.1.3 Вимагати здійснення демонтажу ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика, у разі порушень цих Правил.

3.1.4 У разі невиконання Користувачем вимоги (припису) про демонтаж ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика, та у  випадку припинення Договору з передбачених ним підстав, провести демонтаж власними силами, або залучити третіх осіб задля проведення демонтажу ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика, належних Користувачу.

3.1.5 В односторонньому порядку розірвати цей Договір у наступних випадках:

– демонтовано  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчик;

– у зв’язку з несплатою коштів, передбачених розділом 6 цього Договору, протягом одного та більше місяців поспіль;

– у випадку невикористання місць міського простору під розташування  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика,  визначених цим Договором, безперервно протягом одного та більше місяців поспіль;

– ПТС, ЗПМ, ТА та майданчик розміщуються з порушенням зазначеного в Договорі їх місцезнаходження;

– фактично розміщені ПТС, ЗПМ, ТА та майданчик не відповідають виду, типу та характеристикам, визначених Договором.

3.2 Розірвати цей Договір на умовах та в порядку, передбачених Договором та чинним законодавством України.

3.2.1 За наказом начальника Уповноваженого органу  провести демонтаж власними силами або залучити третіх осіб задля проведення демонтажу ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика, належного Користувачу.

3.2.2 Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

3.3 Уповноважений орган зобов’язаний:

3.3.1 Не перешкоджати розміщенню ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика  на місці, визначеному цим Договором, за умови дотримання Користувачем вимог цих Правил.

3.3.2 Перевіряти зовнішній вигляд, технічний та санітарний стан ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика, розташованого на місці, визначеному цим Договором, та надавати  відповідну інформацію та матеріали стосовно проведеної перевірки, Уповноваженому органу міської ради для винесення відповідних приписів з вимогою усунення виявлених недоліків та/або порушень.

3.3.3 На письмове звернення Користувача надати йому необхідну інформацію щодо встановленого порядку розміщення  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика.

3.3.4 Уповноважений орган не несе відповідальність за зобов’язаннями Користувача. 

  1. Права та обов’язки Користувача

4.1Користувач має право:

4.1.1. Вимагати передачі йому у встановлений термін право на розміщення ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика згідно додатків до цього  Договору.

4.1.2 Використовувати  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика з дотриманням положень цього договору та цих Правил.

4.1.3 Користуватись іншими правами, передбаченими чинним законодавством.

4.2 Користувач зобов’язаний:

4.2.1 Встановлювати та розміщувати  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчик   з дотриманням цих Правил.

4.2.2 Утримувати  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчик  в належному технічному та санітарному стані. На письмову вимогу Уповноваженого органу провести відповідні роботи з підвищення естетичного та/або технічного стану ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика. 

4.2.3 Без зволікань усувати порушення встановленого порядку розміщення ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика.

4.2.4 Своєчасно та в повному обсязі сплачувати кошти за цим Договором.

4.2.5 Відшкодовувати в повному обсязі балансоутримувачу місця матеріальну шкоду, заподіяну у зв’язку із розміщенням  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика, з вини Користувача.

4.2.6 Демонтувати в 3-денний термін  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчик,   у разі виникнення зміни містобудівної ситуації, нагальної потреби для проведення аварійних робіт, реконструкції, ремонту місця розташування ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика.

4.2.7 Демонтувати в 3-денний термін  ЗПМ та ТА після закінчення терміну дії Договору.

4.2.8 Після проведення демонтажних робіт не з причин зазначених у п. 5.2.8. привести місце розміщення  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика  у належний стан.

4.2.9 Виконувати вимоги (приписи) Уповноваженого органу в термін визначений у них.

4.2.10 Відшкодовувати у повному обсязі витрати Уповноваженого органу, понесені останнім, з вини Користувача у зв’язку з невиконанням приписів Уповноваженого органу про усунення виявлених порушень цих Правил.

4.2.11 Користувач не несе відповідальність за зобов’язаннями Уповноваженого органу.

  1. Плата та порядок розрахунків за Договором

5.1 Плата за цим Договором визначається на підставі тарифів та коригуючих коефіцієнтів до них, встановлених виконавчим комітетом Теплодарської міської ради та чинних на момент укладання цього Договору.

5.2 Користувач вносить плату за цим Договором щомісячно не пізніше __ числа місяця, за який вноситься плата, шляхом перерахунку  відповідних  коштів на зазначений у цьому Договорі банківський рахунок.

5.3 У разі нерозміщення ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика через зміну містобудівної ситуації, здійснення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика плата не нараховується.

  1. Відповідальність Сторін

6.1 За невиконання або неналежне виконання обов’язків за цим Договором винна Сторона відшкодовує іншій стороні завдані збитки  відповідно до чинного законодавства. Відшкодування збитків не звільняє винну сторону від виконання умов договору.

6.2 У випадку прострочення платежів, передбачених пп. 6.1, 6.2 цього Договору, Користувач сплачує пеню від суми простроченого платежу за кожен день прострочення в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України.

6.3 За невиконання зобов’язань, Користувач сплачує господарсько-правові штрафні санкції у вигляді штрафу в розмірі ___ (________) гривень за кожну ТС, розміщену з порушенням даних пунктів.

6.4 Позовна давність щодо стягнення плати за цим договором та пені, передбачених пп. 5.1., 6.1.   Договору, встановлюється строком в 4 (чотири) роки.

  1. Форс-мажор

7.1 Сторони погодилися, що у випадку виникнення форс-мажорних обставин (дія непереборної сили, що не залежить від волі Сторін), що роблять неможливим виконання Сторонами передбачених даним договором зобов’язань, а також пожеж, повеней, іншого стихійного лиха чи сезонних природних явищ, Сторони звільняються від відповідальності за несвоєчасне, повне або часткове невиконання своїх зобов’язань на час дії зазначених обставин та приймають зобов’язання виконати свої зобов’язання після подолання перешкод у строк, який продовжується на період вказаних обставин.

7.2 Обставинами непереборної сили вважаються: війна чи воєнні дії, повстання, мобілізація, блокади, ембарго, інших міжнародних санкцій, валютних обмежень, епідемії, пожежі, вибухи, дорожні та природні катастрофи, а також інші події, котрі визнані такими, компетентними державними органами.

7.3 Сторона, яка не в змозі виконати свої зобов’язання за  Договором в силу причин, зазначених  пп. 7.1 цього Договору, протягом 20 (двадцяти) діб інформує іншу Сторону про наявність, виникнення і припинення дії форс-мажорних обставин з обов’язковим офіційним підтвердженням, виданим Торгово-промисловою палатою України або іншим уповноваженим на це державним органом.

7.4 У випадку, якщо дія зазначених обставин триває більше 2 (двох) календарних місяців, кожна зі Сторін має право на розірвання даного договору і не несе відповідальності за таке розірвання за умови, що вона сповістить про це іншу Сторону не пізніше, ніж за 20 (двадцять) днів до розірвання.

  1. Термін дії Договору

8.1 Договір набирає чинності з моменту його укладання за умови наявності відповідного паспорту прив’язки/листа рішення  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика.

8.2 Договір є укладеним з моменту його підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх печатками.

8.3 Договір укладений з ___________________ по __________________. 

8.4 Договір достроково припиняє свою дію:

8.4.1 За взаємною згодою Сторін.

8.4.2 За рішенням суду.

8.4.3 У випадку припинення однієї зі Сторін без правонаступництва.

8.4.4 У випадку розірвання Договору Уповноваженим органом у односторонньому порядку. 

  1. Заключні положення

9.1 Сторони у тижневий термін листом повинні письмово повідомити одна одну про зміну свого найменування, місцезнаходження, платіжні реквізити, систему оподаткування або реорганізацію.

9.2 У разі виникнення між Сторонами суперечок щодо виконання або тлумачення Договору, вони намагатимуться вирішити їх шляхом переговорів. При недосягненні порозуміння, спір передається на розгляд до господарського суду Одеської області.

9.3 У випадку демонтажу ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика, місце їх розташування має бути приведено  Користувачем у стан, не гірший від того, що існував до їх розміщення.

9.4 Усі зміни, доповнення та додатки до цього Договору мають однакову з ним юридичну силу, якщо вони підписані Сторонами або їхніми уповноваженими представниками, і є невід’ємною частиною Договору.

9.5 Після підписання Договору всі попередні погодження, переговори та листування як в усній, так і в письмовій формі, що стосуються його предмету, втрачають юридичну силу, але можуть братися до уваги при тлумаченні умов цього Договору.

9.6 Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу.

  1. Місцезнаходження та платіжні реквізити Сторін

 

Уповноважений орган                            КОРИСТУВАЧ

  

ДОДАТОК № 1

 

до договору № ____ від _______________ 201___ р.
на право розміщення  ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика

 

Лист-рішення  № ____ від ___________201___р. з терміном дії до _______________________201___р.

Фотофіксація місцязнаходження  прив’язкою до місцевості

 

Фотофіксація

10Х13

 

                         МП                                                                                                                        МП

Місцезнаходження, тип ПТС, ЗПМ, ТА та майданчика, напрям підприємницької діяльності__________________________________________

__________________________________________________________________

Начальник Уповноваженого  органу:

                                                                                                                       МП

 

Користувач:                                                                                       МП