Роз’яснення щодо стану реалізації Урядової програми з енергоефективності

Держенергоефективності відзначає активну участь населення України в Урядовій програмі з енергоефективності, особливо у 2016 році.

З метою задоволення попиту на програму у державному бюджеті на цей рік передбачено 893,8 млн грн. на відшкодування за “теплими” кредитами, що втричі більше суми 2015 року.

Держенергоефективності провело активну роботу із органами місцевої влади для залучення коштів місцевих бюджетів на програму утеплення. На поточний час прийнято 196 місцевих програм співфінансування енергоефективних заходів. У результаті, лише за шість місяців цього року українцями вже залучено майже 954 млн грн. на утеплення. При цьому, найбільше коштів, 907 млн грн., залучено саме фізичними особами на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання.

У 2016 році за січень-травень Агентством вже відшкодовано за програмою 386 млн грн., з яких 368,98 млн грн. компенсовано тим, хто оформив “теплі” кредити саме на енергоефективні матеріали та обладнання.

За попередніми розрахунками, наявного залишку державних коштів за напрямом “придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування” вистачить для виплати компенсацій за кредитами, виданими до 5 липня цього року. У зв’язку з цим, з 06.07.2016 р. банками тимчасово припинено видачу «теплих» кредитів лише за цим напрямом.

Водночас інформуємо, що усі кредити, оформлені до 05.07.2016 року за цим напрямом, підлягають відшкодуванню з державного бюджету!

З метою забезпечення подальшої реалізації цього напрямку програми та задоволення попиту з боку населення, 27 липня 2017 року на своєму засіданні Кабінет Міністрів України прийняв рішення спрямувати додаткові 100 млн. грн. на продовження реалізації одного з  заходів Урядової програми з енергоефективності, а саме – відшкодування власникам приватних будинків частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Зазначене рішення набрало чинності 16 вересня 2016 року. Після проходження необхідних бюджетних процедур та узгодження відповідних документів із Міністерством фінансів, яке планується завершити найближчими днями, кредитування фізичних осіб за Урядовою програмою з енергоефективності буде продовжено.

Держенергоефективності надалі оперативно інформуватиме населення щодо стану реалізації програми.

Водночас повідомляємо, що у держбюджеті достатньо коштів для надання ОСББ та ЖБК безповоротної фінансової допомоги на утеплення у розмірі 40% від суми залучених кредитних коштів. Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.