№152-VII Про затвердження міської Програми протидії злочинності та посилення громадської безпеки на території міста Теплодар на 2017 – 2019 роки

30 серпня 2016р.                                                                                     №152-VII

Про  затвердження міської  Програми  протидії 

злочинності  та  посилення  громадської  безпеки 

на  території  міста  Теплодар на  2017 – 2019  роки

З метою створення належних умов для забезпечення діяльності громадських  формувань з охорони  громадського  порядку  та  встановлення  тісної  взаємодії  органів  внутрішніх  справ  з  мешканцями  міста  Теплодар, на  підставі  пункту 22  статті 26 Закону України Про  місцеве  самоврядування  в  Україні, Теплодарська  міська  рада 

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити  міську Програму  протидії  злочинності  та  посилення  громадської  безпеки  на  території   міста  Теплодар   на  2017 – 2019  роки  (додаток 1, 2).

2. Фінансовому  управлінню виконавчого комітету Теплодарської міської   ради  (Одарич С.П.)  під  час  формування  міського  бюджету  на  відповідний  період  передбачати  цільові  асигнування  на  фінансування  заходів,  визначених  Програмою.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні депутатські 
комісії:

– з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі;

– з питань депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку та соціального захисту населення.

 Міський голова                                                                          М.В.Жовнір

Додаток до рішення

                                                                                                          Теплодарської міської ради

                                                                                              від «30 серпня 2016 року

                                                                                              №152-VII

МІСЬКА ПРОГРАМА 
протидії злочинності та посилення громадської безпеки на території 
міста Теплодар на 2017-2019 роки

І. Обґрунтування необхідності Програми

Успішне виконання завдань щодо забезпечення конституційних прав громадян, попередження розповсюдження наркоманії, алкоголізму, захисту законних інтересів громадян, підтримання належного правопорядку в місті залежить не тільки від професіоналізму та самовідданості правоохоронців, ступеня довіри до них з боку населення, але й від належного рівня  організації взаємодії з громадськими формуваннями міста. Загалом в місті Теплодар склалася складна, але контрольована криміногенна ситуація.

На сьогоднішній день місто нараховує понад 10 000 жителів. Але, особливість в тому, що 70% жителів нашого міста складає молодь до 30років та діти,тому питання запобігання і попередження злочинності, забезпечення безпеки і порядку в місті є для нас дуже важливим.

В контексті реформи об’єднання територіальних громад, враховуючи проведенний попередній аналіз, територіальна громада з адміністративним центром Теплодар нараховуватиме близько 20 тисяч жителів, що в свою чергу вимагає наявність територіального органу поліції.

Після прийняття постанови Кабінету міністрів України «Про реорганізацію деяких територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» № 304 від 18.04.2012 р. повноваження щодо охорони та забезпечення правопорядку у м. Теплодар передано до Біляївського РВ ГУМВС України в Одеській області. У м. Теплодар залишено трьох працівників міліції, що підпорядковувались Біляївському РВ ГУМВС.

В 2015 році урядом вирішено провести повне реформування системи органів внутрішніх справ в Україні.

02.07.2015 р. Верховною радою України прийнято Закон України «Про Національну поліцію», а Постановою Кабінету міністрів України від 16.09.2015 №730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» ліквідовано територіальні органи Міністерства внутрішніх справ та утворено територіальні органи Національної поліції.

Теплодарська міська рада Одеської області листом від 04.12.2015 р. №01/24-1622 зверталась до Вас, до голови Одеської обласної державної адміністрації Саакашвілі С.Н. та т.в.о. начальника головного управління Національної поліції в Одеській області Лорткіпанідзе Г.Г. щодо створення у місті Теплодар відділу Національної поліції.

Але, проблема забезпечення охорони прав і свобод жителів міста Теплодар, підтримання публічної безпеки і порядку в місті Міністерством внутрішніх справ України, нажаль, і досі не вирішена.

В результаті, протягом першого півріччя на адресу Теплодарської міської ради надходять численні скарги та звернення від жителів міста щодо крадіжок їх особистого майна в квартирах, машинах, садових будинках та гаражах. В місті постійно трапляються бійки та розбої, в результаті яких люди опиняються в лікарнях, руйнуються сім’ї.

Також, почастішали крадіжки комунального майна Теплодарської міської ради Одеської області. Але, жодних дієвих заходів щодо розкриття вчинених крадіжок та пошуку злочинців  правоохоронними органами не вжито.

Вищезазначена ситуація призвела до виникнення соціальної напруги між жителями міста та органами місцевої влади адже, будь-яких повноважень щодо створення правоохоронних органів, розкриття злочинів та захисту майна жителів міста від протиправних злочинних посягань ні Теплодарська міська рада Одеської області ні її виконавчий комітет не мають.

В недостатній мірі відповідає вимогам Президента України та МВС  діяльність по боротьбі з контрабандою, протидії злочинам, пов’язаних з незаконним відшкодуванням ПДВ, викриттю правопорушень у сфері земельних відносин та бюджетних коштів. 

Ведеться робота по виконанню Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» щодо впровадження та функціонування інституту громадських формувань.

Водночас, ефективне  функціонування громадських формувань потребує ретельної координації  та   консолідованих  дій. Крім  того, виконання покладених на громадські формування завдань повинно бути забезпечено:   – належним соціально-правовим захистом громадян, які добровільно виявили бажання щодо участі в сприянні поліції по охороні громадського порядку, забезпечено матеріально-технічним оснащенням.

II. Мета програми

Метою Програми є сприяння створенню належних умов для забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку та встановлення  тісної взаємодії органів внутрішніх справ з мешканцями міста Теплодар.

III. Напрями реалізації Програми

1.   “Попередження” розповсюдження наркоманії та алкоголізму в місті.

2.     Операція “Розшук”.

3.   “Безпечне місто”.

4.   «Канікули».

5.   “Протидія торгівлі людьми”.

6.   “Святкові дні”.

IV. Заходи щодо реалізації напрямів Програми

1. Заходи щодо реалізації напряму “Попередження розповсюдження наркоманії та алкоголізму  в м. Теплодар”:

Проведення спільних (поліція та громадські формування) перевірок розважальних закладів та місць проведення дозвілля (кафе, дискотеки, нічні клуби тощо) з метою припинення фактів торгівлі або вживання наркотичних засобів чи психотропних речовин, а також профілактичні рейди “Вулиця”,  “Канікули” з метою запобігання виникненню негативних явищ у молодіжному середовищі.

Проведення для дітей, молоді та їх батьків профілактичних і просвітницьких заходів щодо протидії наркоманії, пропаганди здорового способу життя, формування навичок протистояння шкідливому впливу вживання наркотичних засобів або психотропних речовин не за медичним призначенням.

Розроблення та видання інформаційно-просвітницьких матеріалів (буклетів, плакатів, пам’яток, посібників) щодо формування у дітей і молоді негативного ставлення до вживання наркотичних засобів та психотропних речовин, а також розроблення зовнішньої реклами та її розміщення в громадських місцях, засобах масової інформації та на транспорті.

Сприяння висвітленню  в засобах масової інформації питань щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсори.

Організація рейдів громадських формувань  спільно з населенням,  щодо   виявлення фактів незаконного обігу наркотиків та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім, висвітлення результатів  в засобах масової інформації (ЗМІ).

Організація роботи кімнати довіри для осіб, які бажають позбутися наркотичної та алкогольної залежності.

2. Заходи щодо реалізації напряму «Операція “Розшук”: 

2.1. Організація та координація діяльності громадських формувань по виявленню антисоціальних елементів під час проведення спільних рейдів та перевірка їх на причетність до правопорушень і злочинів .

Проведення семінарів в учбових закладах, щодо поведінки в умовах
непередбаченого спілкування з вищевказаними особами.

Запровадження роботи кімнати довіри.

3. Заходи щодо реалізації напряму “Безпечне місто”:

Організація і проведення відділом сім’ї та молоді виконавчого комітету Теплодарської міської ради спільно з громадськими формуваннями профілактичних заходів, щодо попередження насильства в сім’ї, вихованню (проведення лекцій, семінарів в школах та інших учбових закладах) неповнолітніх та молоді.

Охорона громадського порядку шляхом застосування системи від відео спостереження  «Безпечне місто» та координація її діяльності громадського формування.

3.3  Координація та організація взаємодії громадських формувань з ОВС та відповідними структурними підрозділами місцевого самоврядування з метою забезпечення належного правопорядку в місті. Організація   та   проведення   спільного  патрулювання по охороні громадського порядку в місті громадськими формуваннями з охорони громадського порядку та державного кордону (добровільно–народної дружини) , патрульно-постової служби поліції, сектором дільничних інспекторів поліції.

3.4  Організація   та  проведення  спільних   рейдів  з  громадськістю та іншими організаціями (СЕС, екологія), щодо попередження та розкриття злочинів на вулицях та інших громадських місцях, розважальних закладах, виявлення  гастролерів, бомжів, жебраків, повій та направлення їх до спецприймальників та інших закладів примусового перебування.

3.5 Організація спільної роботи  виконавчої влади та громадськими формуваннями  по виявленню  та документуванню протиправної діяльності осіб, причетних до виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості на ринках та інших торгівельних об’єктах .

3.6. Посилення контролю за роботою ” Тривожна кнопка” та «Охоронна сигналізація»,встановлених в  закладах  міста.

4. Заходи щодо реалізації напряму “Канікули”:

4.1.  Висвітлення в ЗМІ питань громадського порядку під час масового відпочинку дітей, учнів, студентів та запровадження Гарячої лінії з цього питання.

4.2.  Проведення спільних рейдів з громадськими формуваннями, іншими зацікавленими службами  (СЕС, відділ торгівлі та побутового обслуговування) під час канікул, організації охорони громадського порядку під час масового відпочинку людей, в дитячих оздоровчих закладах, профілактики правопорушень в сфері торгівлі у невстановлених місцях.

4.3 Організація роботи громадських формувань, щодо проведення з населенням та з використанням ЗМІ заходів по виявленню нелегальних мігрантів, порушників паспортно-візового напрямку в місцях масового відпочинку громадян,  розважальних закладах.

4.4  Організація та консолідація  роботи громадських формувань спільно з зацікавленими службами та населенням щодо  профілактики дитячої безпритульності, бездоглядності, збереження індивідуального майна громадян у місцях відпочинку, виявлення шахраїв, зброї, вибухівки та скупчення автотранспорту  під час літньо – осіннього періоду.

5. Заходи щодо реалізації напряму “Протидія торгівлі людьми”:

Висвітлення в ЗМІ матеріалів про незаконне переміщення   людей  та   вантажів, а також роботи поліції в цьому напрямку.

Проведення семінарів серед жінок щодо роз’яснень  проблемних
питань  та  гендерної  політики.

5.3.    Проведення  в   навчально-виховних  закладах  освіти профілактичних  бесід   з молоддю з метою запобігання  випадків втягування дітей до сексуального рабства .

6. Заходи щодо реалізації напряму “Святкові дні”: 

6.1. Організація додаткового патрулювання та чергування громадських формувань в місцях проведення заходів  міського значення та їх координація.

Перелік видатків, які здійснюються в рамках проведення заходів щодо реалізації напрямів Програми, наведено в додатку до Програми.

V. Фінансування заходів Програми 

Фінансування заходів, визначених Програмою, передбачається за рахунок коштів з міського бюджету та залучених коштів на виконання даної Програми. 
Рекомендовані суми коштів на забезпечення реалізації Програми в розрізі напрямів та термінів надається в додатку до Програми.

Водночас остаточною на реалізацію заходів Програми є сума затверджена в міському бюджеті на відповідний бюджетний рік.

VІ. Виконавці  Програми

Головним розпорядником коштів на реалізацію Програми виступає Виконавчий комітет Теплодарської міської  ради. Виконавцем  заходів  щодо  реалізації   програми  виступає  громадське формування «Поліція громадської  безпеки міста Теплодар».

Виконавець  щоквартально  доповідає  постійної  депутатської  комісії  з  питань  депутатської  діяльності,  законності,  правопорядку  та  соціального  захисту  громадян  про    використання  бюджетних  коштів  за  цільовим  призначенням. 

Взаємовідносини головного розпорядника та виконавця будуються на договірних умовах. На  виконання  усіх  напрямів реалізації  Програми складаються  угоди.