У К Р А Ї Н А
ТЕПЛОДАРСЬКА МІСЬКА РАДА ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ
ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
23 грудня 2021р. №209/3-VIII
Про затвердження Типового договору оренди землі на території Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області
Відповідно до п.34 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні, з метою удосконалення земельних відносин з питань надання в оренду земельних ділянок комунальної власності Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області, на підставі статті 14 Закону України “Про оренду землі”, Постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 року № 220 (зі змінами) “Про затвердження Типового договору оренди землі”, Постанови Кабінету Міністрів від 22 вересня 2021 року № 1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису), Теплодарська міська рада Одеського району Одеської області
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Типовий договір оренди землі (додаток 1).
- Затвердити Типовий договір про розірвання договору оренди землі (додаток 2).
- Управлінню житлово-комунального господарства, землевпорядкування та майна забезпечити дотримання виконання пунктів 1, 2 цього рішення з 01 січня 20022 року.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища, здоров’я, будівництва та архітектури.
Міський голова Олександр ЧУЙКО
Додаток 1
до рішення
міської ради
від «23» грудня 2021 року
№209/3-VIII
ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЕЛІ №___
м. Теплодар “___” _____________ 20__ р.
Орендодавець: Територіальна громада в особі ТЕПЛОДАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ, код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України: 04527038, місцезнаходження: 65490, Одеська область, Одеський район, м. Теплодар, вулиця Піонерна, будинок 7, в особі міського голови __________________________________, який діє на підставі ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони, та Орендар:_________________________________________________, з другої сторони,
разом далі по тексту іменуються «Сторони», діючі свідомо, не порушуючи прав третіх осіб, бажаючи реального настання правових наслідків, обумовлених нижче, усвідомлюючи значення своїх дій та керуючи ними, попередньо ознайомлені з положеннями чинного законодавства, що регулює відносини, пов’язані з орендою землі, уклали цей договір оренди земельної ділянки (надалі за текстом – Договір) про нижченаведене:
- Предмет договору
- Орендодавець, на підставі рішення Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області від _______20__р. № ____ надає, а Орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку (далі – об’єкт оренди або земельна ділянка), визначену цим Договором, для
____________________________________________________________________________________________
Цільове призначення
категорія земель:_______________________________________________________________
вид використання земельної ділянки: _____________________________________________
з кадастровим номером_________________________________________________________
яка розташована_______________________________________________________________
- Земельна ділянка, яка є об’єктом оренди, належить до земель комунальної власності територіальної громади Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області відповідно до Земельного кодексу України.
1.3 Право комунальної власності на земельну ділянку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ______(дата)__________, номер запису про право власності: ______________, реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна _______ .
_____________________________________________________________________________
- Об’єкт оренди
2.1 В оренду передається (передаються) земельна ділянка (земельні ділянки) загальною площею _____________________________________________________________________________,
(гектарів)
у тому числі _____________________________________________________________________________
(площа та якісні характеристики земель, за їх складом та видами угідь)
2.2. На земельній ділянці розміщені об’єкти нерухомого майна: 2.2.1.________________________________________________________________________,
перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об’єктів
які належать Орендарю на праві власності.
Право власності на нерухоме майно зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ______(дата)____, номер запису про право власності: _______________, реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна: ____________, що підтверджується _____________________________________________________________.
Інші об’єкти інфраструктури:
_____________________________________________________________________________
перелік, характеристика і стан лінійних споруд, інших об’єктів інфраструктури, у тому числі доріг,
_____________________________________________________________________________
майданчиків з твердим покриттям, тощо
або,
2.2.2 Земельна ділянка передається в оренду разом з наступними об’єктами комунальної власності: ___________________________________________________________________
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об’єктів)
____________________________________________________________________________
(даний пункт застосовується у разі наявності на земельній ділянці таких об’єктів)
2.3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на дату укладення договору з урахуванням коефіцієнта індексації за _____ рік становить:____(сума) ______ гривень, згідно з Витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки виданий __________ від _______20__р._ _______________________
2.4. Земельна ділянка, яка передається в оренду, має / немає недоліки, що можуть перешкоджати її (їх) ефективному (необхідне залишити)
використанню: ________________________________________________________________.
(вказуються наявні недоліки)
2.5. Інші особливості об’єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини _____________________________________________________________________________.
У разі поновлення договору додається таке речення: На протязі всього часу, з моменту формування земельної ділянки, ні площа, ні конфігурація, ні межі земельної ділянки не змінювались.
- Строк дії договору
3.1. Договір укладено на ________ років
Після закінчення строку дії договору Орендар, має переважне право на укладення договору оренди землі на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за місяць до спливу строку дії цього договору оренди землі повідомити письмово Орендодавця про намір укладення договору оренди землі на новий строк шляхом надсилання листа-повідомлення. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших умов договору оренди землі переважне право орендаря на укладення договору оренди припиняється.
Право оренди земельною ділянкою виникає з моменту державної реєстрації такого права.
У разі розміщення на земельній ділянці об’єктів нерухомого майна, яке належить орендарю на праві власності:
Договір оренди землі підлягає автоматичному поновленню на той самий строк і на тих самих умовах. Поновленням договору вважається поновлення договору без вчинення сторонами договору письмового правочину про його поновлення в разі відсутності заяви однієї із сторін про виключення з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про поновлення договору. Вчинення інших дій сторонами договору для його поновлення не вимагається. Сторона договору, яка бажає скористатися правом відмови від поновлення договору не пізніш як за місяць до дати закінчення дії такого договору, подає до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяву про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору. У разі відсутності заяви про виключення з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про поновлення договору до дати закінчення дії такого договору після настання відповідної дати закінчення дії договору державна реєстрація речового права продовжується на той самий строк.
- Орендна плата
4.1. Орендна плата вноситься Орендарем виключно у грошовій формі.
- . Орендна плата нараховується з дати укладання цього договору. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди земельної ділянки.
4.3. Орендна плата розрахована у розмірі ___% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та у грошовому виразі становить ________ грн. на рік
4.4. Орендна плата вноситься у такі строки:
4.4.1 За земельні ділянки набуті в оренду за результатами земельних торгів:
За перший рік – не пізніше трьох банківських днів з дня укладання договору оренду;
Починаючи з наступного року – відповідно до Податкового кодексу України, а саме п. 4.4.2 або 4.4.3
4.4.2 якщо Орендар юридична або фізична особа-підприємець
Плата за землю (з орендної плати) сплачується Орендарем рівними частками за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно до 30 числа поточного місяція за реквізитами оплати: (вказуються реквізити).
4.4.3 якщо Орендар фізична особа можливо:
Плата за землю сплачується Орендарем за податковий період, який дорівнює календарному року, відповідно до вимог статей 285-287 Податкового кодексу України за реквізитами оплати: (вказуються реквізити)
Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобов’язується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати щороку.
4.5 Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
4.6 Орендна плата підлягає індексації . Індексація здійснюється орендарем шляхом множення розміру, визначеного у п.4.3 Договору, на коефіцієнт індексації, що розраховується як добуток щомісячних індексів інфляції за минулий календарний рік.
4.7 Сума орендної плати за земельну ділянку на наступні роки обчислюється Орендарем самостійно, виходячи з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, збільшеної після її індексації з урахуванням середньорічного індексу інфляції за минулий рік відповідно до ст. 289 Податкового кодексу України.
4.8 Орендна плата вноситься Орендарем незалежно від результатів його господарської діяльності і, навіть, якщо Орендар з поважних причин тимчасово не використовує земельну ділянку за умовами цього Договору.
4.9 Умови цього Договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін шляхом укладання відповідних угод, які будуть невід’ємними частинами цього Договору крім випадків:
1). зміни граничних розмірів орендної плати, відповідно до чинного законодавства України, підвищення цін і тарифів, коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
2). зміни функціонального призначення будівлі або її частини;
3). зміни умов господарювання, передбачених договором;
4). погіршення стану орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) не з вини орендаря, що підтверджено документами;
5). зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки (земельних ділянок) державної та комунальної власності;
6) зміни розмірів процентних ставок оренди землі, затверджених рішенням Теплодарської міської ради;
8). в інших випадках, передбачених законом.
У цих випадках розмір орендної плати змінюється Орендодавцем та в існуючий договір сторін зміна та доповнення з цього приводу не проводяться.
Розмір орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, які передані в оренду за результатами земельних торгів, не може переглядатися у бік зменшення.
4.10. Орендар надає управлінню житлово-комунального господарства, землевпорядкування та майна Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області копію платіжного документу щодо внесення орендної плати за його вимогою.
4.11. У разі невнесення орендної плати у розмірі та у строки, встановлені цим Договором,
у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором;
стягується пеня у розмірі 0,2 відсотків несплаченої суми за кожний день прострочення
4.12. У разі незгоди Орендаря або Орендодавця із збільшенням чи зменшенням розміру орендної плати, спір вирішується у судовому порядку.
4.13. У разі визнання Договору оренди земельної ділянки у судовому порядку недійсним з підстав, встановлених законом, отримана Орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди земельної ділянки Орендарю не повертається.
4.14. У разі викупу земельної ділянки, Орендар зобов’язаний сплатити орендну плату до моменту державної реєстрації права власності на дану земельну ділянку.
4.15. У випадку відчуження об’єкта нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці, покупець, який придбав нерухомість, автоматично набуває обов’язку сплачувати орендну плату на умовах договору оренди землі, укладеного із продавцем попри відсутність додаткової угоди про заміну сторони в зобов’язанні.
- Умови використання земельної ділянки
5.1. Земельна ділянка передається в оренду (вид використання):
вид використання
5.2. Цільове призначення земельної ділянки
_____________________________________________________________________________
5.3. Земельна ділянка може бути використана тільки за її цільовим призначенням з дотриманням комплексу природоохоронних заходів по захисту земель згідно зі ст. 96 Земельного кодексу України.
5.3.1. Зміна цільового призначення земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Теплодарською міською радою Одеського району Одеської області відповідного рішення про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється. Роботи по розробці проєкту землеустрою щодо відведення сплачує Орендар.
5.3.2. Вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначається її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.
5.4. Умови збереження стану об’єкта оренди – забезпечення належного санітарного, протипожежного, екологічного стану земельної ділянки, будівель і споруд, що розташовані чи будуть розташовані на ній, та охорона зелених насаджень.
5.5. Право на оренду земельної ділянки комунальної власності не може бути відчужено її Орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу.
5.6. У разі зміни межі або цільового призначення земельної ділянки поновлення договору оренди здійснюється у порядку її одержання на праві оренди.
- Умови повернення земельної ділянки
6.1. Після припинення дії Договору, Орендар повертає Орендодавцю земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до Орендодавця.
6.1.1. Повернутою Орендодавцю земельна ділянка вважається з дати припинення чи переходу (вилучення запису) в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права оренди земельної ділянки, зазначеної в п 1.1. цього Договору, за Орендарем.
6.1.2. Орендодавець, у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов’язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв’язується у судовому порядку.
6.1.3. У разі погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки або приведення її у непридатний для використання за цільовим призначенням стан, збитки, що підлягають відшкодуванню, визначаються відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. № 284.
6.2. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних у наслідок невиконання Орендодавцем зобов’язань, передбачених цим договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов договору.
6.3. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних, погоджених Орендодавцем.
6.4. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
6.5. У разі необхідності здійснення заходів, спрямованих на охорону та поліпшення об’єкта оренди, до договору додається угода щодо відшкодування Орендарю витрат на такі заходи відповідно до ст. 15 Закону України «Про оренду землі».
- Суборенда земельної ділянки
7.1. Орендована земельна ділянка або її частина (частини) може передаватися Орендарем у суборенду без зміни цільового призначення за письмовою згодою Орендодавця.
7.2. Умови договору суборенди землі повинні обмежуватися умовами договору оренди землі і не суперечити йому.
Строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі.
У разі припинення договору оренди, чинність договору суборенди землі припиняється. Процедура оформлення договору суборенди здійснюється відповідно до законодавства.
7.3. Право суборенди землі підлягає державній реєстрації. За згодою сторін договір суборенди землі посвідчується нотаріально.
- Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
8.1. Відповідно до статей 100, 111 Земельного кодексу України та згідно з Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, наданого _______ від __(дата) _______(номер), відомості про обмеження у використанні земельної ділянки встановлені Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051: не зареєстровані / встановлені: _____
_____________________________________________________________________ (непотрібне залишити/ якщо встановлені: зазначити)
8.2. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю земельну ділянку.
- Інші права та обов’язки сторін
9.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:
9.1.1. використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з пп.5.1., 5.2. цього Договору;
9.1.2. дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил;
9.1.3. дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються (у разі наявності таких зон);
9.1.4. своєчасного внесення орендної плати;
9.1.5. дострокового розірвання цього Договору;
9.1.6. відшкодування понесених збитків, в тому числі неодержаних доходів, відповідно до вимог діючого законодавства у разі розірвання цього Договору.
9.2. Орендодавець зобов’язаний:
9.2.1. передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам Договору та придатну для її використання за цільовим призначенням;
9.2.2. при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
9.2.3. здійснювати контроль за використанням земельної ділянки відповідно до її цільового призначення та умов її надання;
9.2.3. не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованою земельною ділянкою;
9.2.4. відшкодувати Орендарю капітальні витрати, пов’язані з поліпшенням стану об’єкта оренди, яке проводилося Орендарем за згодою Орендодавця;
9.2.5. попередити Орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об’єкта оренди.
9.3. Орендар має право:
9.3.1. самостійно визначати напрями своєї господарської діяльності відповідно до цільового призначення земельної ділянки та умов Договору;
9.3.2. за письмовою згодою Орендодавця зводити на земельній ділянці в установленому законодавством порядку будівлі і споруди, відповідно до її цільового призначення;
9.3.3. здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем;
9.3.4. на відшкодування збитків у випадках, передбачених законом.
9.4. Орендар зобов’язаний:
9.4.1. приступити до використання земельної ділянки не раніше державної реєстрації права оренди;
9.4.2. виконувати встановлені щодо об’єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом та розділом 8 цього Договору;
9.4.3. забезпечувати використання земельної ділянки за цільовим призначенням, відповідно до розділу 5 цього Договору та за свій рахунок приводити її у попередній стан, у разі незаконної зміни її рельєфу;
9.4.4. забезпечити належний санітарний, протипожежний, екологічний стан земельної ділянки, будинків і споруд, розташованих на ній;
9.4.5. додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля;
9.4.6. своєчасно сплачувати орендну плату;
9.4.7. здійснювати благоустрій прилеглої території та у подальшому утримувати її у належному стані, відповідно до вимог законодавства; сплачувати додаткові витрати на прибирання та очищення прилеглої території, забрудненої внаслідок здійснення виробничої діяльності, або здійснювати прибирання власними силами і за рахунок власних коштів;
9.4.8. не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
9.4.9. підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі (у разі наявності відповідних угідь);
9.4.10. своєчасно надавати відповідним органам виконавчої влади та представникам Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області, іншим службам дані про стан і використання земельної ділянки та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом для здійснення контролю за використанням земельної ділянки, а також надавати протягом 1 (одного) місяця інформацію про зміни, що внесені відносно організаційно-правової форми особи, юридичної адреси, зміни керівника, контактних даних тощо;
9.4.11. забезпечувати, у разі необхідності, проведення ремонтно-будівельних або будівельних робіт, вільний доступ на земельну ділянку до інженерних комунікацій спеціалістів експлуатаційних служб;
9.4.12. дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов’язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;
9.4.13. зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем;
9.4.14. повідомити в тижневий термін Орендодавця про відчуження будинків і споруд (або їх частин), розташованих на переданій в оренду земельній ділянці,
9.4.15. Після закінчення строку дії цього договору, до його продовження або поновлення (укладання та державної реєстрації), сплачувати упущену вигоду у розмірі еквівалентному орендній платі за всю ділянку у повному обсязі за весь період користування без правовстановлюючих документів.
9.4.16. Відшкодувати Орендодавцю шкоду, заподіяну земельній ділянці діями або бездіяльністю Орендаря, що спричинили деградацію чи забруднення земельної ділянки.
9.4.17. У тридцяти денний строк після укладання даного Договору подати документи на державну реєстрацію права оренди земельної ділянки та у п’ятиденний строк надати копію документа, що підтверджує державну реєстрацію права оренди до Управління житлово-комунального господарства, землевпорядкування та майна Одеського району Одеської області, а також надати копію договору відповідному податковому органу.
9.5. Орендарю забороняється будівництво, реконструкція або перебудова існуючого об’єкта нерухомості без відома Орендодавця.
- Ризик випадкового знищення або пошкодження
об’єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об’єкта оренди чи його частини несе Орендар.
- Страхування об’єкта оренди
11.1. У разі необхідності Орендар має право, за власний рахунок, застрахувати свої майнові ризики на випадок знищення або пошкодження об’єкта оренди чи його частини на будь-який період в межах строку дії Договору у порядку, встановленому законодавством.
11.2. Страхування об’єкта оренди здійснює Орендар, на користь Орендодавця та у триденний термін після страхування об’єкта повинен надати до Управління житлово-комунального господарства, землевпорядкування та майна Одеського району Одеської області копію договору страхування об’єкту оренди.
11.3. Сторони домовилися про те, що у разі невиконання свого обов’язку стороною, яка повинна згідно з цим Договором застрахувати об’єкт оренди, друга сторона може застрахувати його і вимагати відшкодування витрат на страхування.
- Зміна умов договору і припинення його дії
12.1. Зміни умов Договору здійснюються у письмовій формі за взаємною згодою сторін крім випадків, що викладені у п.4.9. даного Договору.
- У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір вирішується у судовому порядку.
12.3. Внесення змін та доповнень до Договору оформляється у вигляді договору про внесення змін/окремих додатків до Договору (додаткових угод), тощо, які є його невід’ємною частиною, або шляхом викладення Договору оренди земельної ділянки у новий редакції з урахуванням внесених до нього змін.
12.4. Дія цього Договору припиняється в разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
12.4.2 викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження її з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- поєднання в одній особі власника земельної ділянки та Орендаря;
- ліквідації юридичної особи-орендаря; / смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови спадкоємців, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки (вказується необхідне);
- добровільна відмова Орендаря (по ініціативі Орендаря) від права оренди земельної ділянки або її частини;
У такому разі, орендар зобов’язаний здійснити оплату орендної плати за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладання договору оренди цієї ж земельної ділянки на тих самих умовах, за винятком випадків, коли розірвання договору було обумовлено невиконанням або неналежним виконанням орендодавцем договірних зобов’язань.
- набуття права власності на нерухоме майно, що розташоване на орендованій іншою особою земельній ділянці; В такому разі договір оренди земельної ділянки не перестає діяти, а право оренди продовжує існувати у тому ж обсязі та на тих же умовах, що й до відчуження нерухомості. Змінюються лише дані про особу орендаря. Водночас факт державної реєстрації змін про особу орендаря не впливає на вже зареєстроване право оренди: не змінює і не припиняє його. Новий власник будівлі може ініціювати внесення таких змін для уникнення спірних ситуацій з орендодавцем землі або з іншою метою, коли відомості про нього як орендаря необхідні для широкого загалу.визнання Договору недійсним за рішенням суду.
- Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
- Дія Договору припиняється шляхом його дострокового розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;
- з інших підстав, визначених законом.
- Зміна найменування сторін договору оренди землі, зокрема внаслідок реорганізації, злиття юридичної особи або зміни типу акціонерного товариства, не є підставою для внесення змін до договору оренди землі та/або його переоформлення. (Даний пункт застосовується для юридичних осіб).
- Розірвання договору в односторонньому порядку допускається. Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є невиконання пунктів 9.1.1; 9.4.5; 9.4.8; та 9.5 даного Договору, а також систематична несплата орендної плати понад 6 місяців.
Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку здійснюється на підставі рішення Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області, яке є підставою для здійснення державної реєстрації припинення права оренди.
- Право на орендовану земельну ділянку у разі смерті фізичної особи – Орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду переходить до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку разом з Орендарем. У цьому випадку в існуючий Договір вносяться відповідні зміни. (Даний пункт застосовується для фізичних осіб).
- Обставини непереборної сили (форс-мажор)
13.1 Сторона, яка порушила зобов’язання за цим Договором, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок обставин непереборної сили, які виникли – після укладання Договору.
13.2 Обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини) – надзвичайні та невідворотні обставини, що виникли за певних умов та об’єктивно унеможливлюють виконання стороною обов’язків/зобов’язань, передбачених умовами даного Договору, зокрема викликані надзвичайними ситуаціями техногенного, природного, соціального або воєнного характеру, стихійним лихом тощо.
- Відповідальність сторін за невиконання або
неналежне виконання договору
- За невиконання або неналежне виконання зобов’язань за Договором сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього Договору.
- Сторона, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
- Спори, що виникають з цього Договору, вирішуються за взаємною домовленістю сторін, а при неможливості їх врегулювання у такий спосіб, спір вирішується у судовому порядку.
- Прикінцеві положення
- Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами. Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.
- Цей Договір укладено у 2-х примірниках, що мають однакову юридичну силу, один передається Орендарю, другий – Орендодавцю, і зберігається в управлінні житлово-комунального господарства, землевпорядкування та майна
- За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.
- Невід’ємними частинами договору є:
– рішення Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області;
– схема земельної ділянки /кадастровий план земельної ділянки з відображенням
обмежень/обтяжень (у разі їх наявності);
Реквізити та підписи сторін
Орендодавець |
Орендар |
Теплодарська міська рада Одеського району Одеської області,
_________________________ (ПІП підписанта)
МП (підпис)
|
_______________________________
_________________________ (ПІП підписанта)
МП (за наявності печатки) (підпис)
|
Додаток 2
до рішення
міської ради
від «23» грудня 2021 року
№209/3-VIII
ДОГОВІР ПРО РОЗІРВАННЯ
ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ №__
м. Теплодар “___” ________________ 20__ р.
Орендодавець: Територіальна громада в особі ТЕПЛОДАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ, код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України: 04527038, місцезнаходження: 65490, Одеська область, Одеський район, м. Теплодар, вулиця Піонерна, будинок 7, в особі міського голови __________________________________, який діє на підставі ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ___________________________________, з однієї сторони, та
Орендар: _______________________________________________________________,
прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи
зареєстрований як фізична особа – підприємець, про що містяться відомості в ЄДР: дата внесення _________, номер ____________,
реєстраційний номер облікової картки платника податків ______________, паспорт серії ____________, ким виданий, місце проживання зареєстровано за адресою: _______________________________________________________________________;
або:
__________________________________________________________________
найменування юридичної особи
код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України: ___________, місцезнаходження: ____________, від імені якої діє ___________, який діє на підставі _____________, з другої сторони,
разом надалі по тексту іменуються «Сторони», діючі свідомо, не порушуючи прав третіх осіб, бажаючи реального настання правових наслідків обумовлених нижче, усвідомлюючи значення своїх дій та керуючи ними, попередньо ознайомлені з положеннями чинного законодавства, що регулює відносини, пов’язані з орендою землі, на підставі рішення сесії ________________________________________, відповідно до розділу 12 «Зміна умов договору і припинення його дії» договору оренди земельної ділянки ____________ року, уклали цей договір про розірвання договору оренди землі про таке:
- Достроково припинити (розірвати) дію договору оренди землі від __________ року, укладеного між __________________, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ________ р., номер запису про інше речове право: _______________, реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна: _____________, за взаємною згодою сторін.
- З моменту набрання чинності цього Договору договір оренди земельної ділянки від _________ № ____ припиняє свою дію і сторони втрачають права вимоги за ним.
- Рекомендувати ____________ звернутися до державної податкової інспекції щодо внесення відповідних змін до документації по припиненню нарахуванню орендної плати.
- Сторони підтверджують, що на момент припинення дії Договору між ними немає неврегульованих спорів з приводу його виконання, а також будь-яких невиконаних сторонами зобов’язань.
- Цей договір про розірвання договору оренди землі від _________ року, складена в двох оригінальних примірниках українською мовою, що мають однакову юридичну силу, по одному примірнику кожній стороні.
- Невід’ємними частинами даного Договору є:
1). Рішення сесії ____________.
2). План або схема земельної ділянки.
ПІДПИСИ СТОРІН:
ОРЕНДОДАВЕЦЬ: ОРЕНДАР: