Інформація про роботу відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області

         Упродовж 2023 року діяльність відділу освіти, культури, молоді та спорту була спрямована на створення безпечних умов, здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі закладів загальної середньої, дошкільної  позашкільної освіти та закладів культури, створення належних умов їх функціонування й розвитку, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків.

        У своїй роботі ВОКМС ВК ТМР  керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»,  «Про повну загальну  середню освіту», «Про позашкільну освіту», іншими документами і рішеннями в галузі освіти і культури, наказами і розпорядженнями Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і національних релігій Одеської обласної адміністрації тощо.

З метою надання якісних освітніх та культурних послуг, сприяння повноцінному фізичному та психічному здоров’ю учнів та вихованців, вихованню справжніх патріотів України, формування загальнолюдських цінностей, протягом 2023  року діяли  цільові  програми:

          – програма «Освіта міста Теплодар на 2022-2024 роки»;

          – програма розвитку культури у м.Теплодар на 2022-2025 роки;

          – програма  «Розвиток фізичної культури, спорту  та  підтримка молоді у м.Теплодар на 2022-2025 роки».

За  2023 рік ВОКМС виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області підготовлено:

– 28 рішень виконавчого комітету Теплодарської міської ради;

– 9 розпоряджень міського голови;

– 207 наказів з основної діяльності;

– опрацьовано 1369 вхідних листів.

Протягом 2023 р. відділом освіти, культури, молоді та спорту на щотижневих апаратних нарадах з керівниками розглядалися питання дотримання трудового законодавства, правил пожежної безпеки та безпеки праці, підготовки закладів до осінньо-зимового опалювального сезону; трудового законодавства та ін. Направляв працівників закладів освіти і культури м. Теплодар до Одеської академії безперервної освіти, Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури і мистецтва на семінари та курси з підвищення кваліфікації. Окрім того, проведена атестація педагогічних кадрів на рівні атестаційної комісії  II рівня, де підтверджено вищу педагогічну категорію та звання «старший вчитель» 9 педагогічним працівникам.

Відділом освіти забезпечено функціонування:

  • міської автоматизованої інформаційно-аналітичної системи електронної реєстрації дітей (АІСРД) дошкільного віку для вступу з ЗДО міста;
  • інформаційної системи управління освітою (ІСУО);
  • інформаційної системи управління освітою (ДІСО).

 

 

Дошкільна освіта

На території Теплодарської міської ради у 2023 році функціонували 2 заклади дошкільної освіти: Теплодарський ЗДО №1 «Веселка» та Теплодарський ЗДО №2 «Сонечко».

З 01.09.2023 року дошкільною освітою в місті охоплено 252 вихованця, що становить 72% від загальної кількості дітей дошкільного віку в місті. Наповнюваність груп у закладах дошкільної освіти становила 65 дітей на 100 місць.

Існуюча мережа закладів дошкільної освіти задовольняє конституційне право громадян на дошкільну освіту за різними формами. В умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні, з 01.09.2023 року в закладах дошкільної освіти міста року освітній процес здійснювався із застосуванням технологій дистанційного навчання, а з 01.10.2023 року – за очною формою навчання та дистанційною формою навчання за асинхронним режимом.

Посилюється увага до організації взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками вихованців. Основними векторами цієї роботи є залучення батьків, інших членів родин вихованців до участі в освітньому процесі закладу, групи та їх медико-психолого-педагогічна просвіта.

Забезпечення функціонування  закладів загальної середньої освіти

Для забезпечення потреби населення в якісних освітніх послугах мережа закладів освіти налічує  3 заклади освіти, з них: 1 заклад загальної середньої освіти та 2 заклади дошкільної освіти.

Усього у закладі загальної середньої освіти станом на 05.09.2023 функціонує 47 класів, в яких навчається 1132 учнів.  Відкрито 5 класів за трьома профілями навчання: української філології географічний, історичний.

Середній показник наповнюваності класів закладу освіти громади становить 24 учня, проєктна потужність закладу використовується на  100 %.

У 2022/2023 навчальному році, в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні, в Теплодарському ліцеї імені О.П. Медведкова освітній процес здійснювався із застосуванням технологій дистанційного навчання.

 З 01 вересня 2023 року, у зв’язку з облаштуванням «найпростішого укриття» на 350 осіб освітній процес переведено на змішану форму навчання.

З метою організації освітнього процесу оф-лайн для усіх учнів закладу в грудні місяці 2023 року завершено капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту Теплодарського ліцею ще на 500 осіб.

Охоплення навчанням

Відділом освіти, культури, молоді та спорту проводяться відповідні заходи щодо залучення дітей до навчання. Для забезпечення своєчасного та в повному обсязі обліку дітей шкільного віку призначено відповідальну особу та визначено територію обслуговування. На  нарадах з керівниками закладів освіти розглядаються  питання охоплення дітей  та підлітків навчанням.

Кількість дітей шкільного віку станом на 01.10.2023 складала 1189 особи з них: у закладах професійно-технічної освіти  здобувають повну загальну середню освіту 11 підлітків, у закладах фахової передвищої освіти – 42.  Випущено з 11 класів закладу  загальної середньої освіти  45 підлітків.  Із загальної кількості здобувачів освіти із особливими освітніми потребами навчаються для здобуття повної загальної освіти 19 дітей в 13 інклюзивних класах закладу загальної середньої освіти, 2 – за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж)  та 9 дітей  у 4-х дошкільних  групах з інклюзивною формою навчання на базі Теплодарського ЗДО №1 «Веселка» та 1 дитини в   1-й дошкільній  групі з інклюзивною формою навчання на базі Теплодарського ЗДО №2 «Сонечко».

Творча обдарованість

З метою створення належних умов для виявлення та розвитку обдарованих і здібних до вивчення основ наук дітей, заохочення та стимулювання їх пізнавальних інтересів, допитливості, інтелектуальної ініціативи й позитивної мотивації до навчання серед учнів та вихованців закладів освіти міста  проводяться міські етапи учнівських олімпіад з навчальних предметів,  конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, Міжнародних мовно-літературних конкурсів тощо.

Зокрема, з 18 по 30 листопада 2023 року 353 учні Теплодарського ліцею імені О.П. Медведкова взяли участь у І (шкільному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, з них 12 учнів-переможців взяли участь у районному етапі олімпіад в м.Одеса.

11 листопада 2023 року учні ліцею взяли участь у ІІ (міському) етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, 3 учні стали переможцями та 09 грудня 2023 року взяли участь в обласному етапі конкурсу у м. Одеса.

51 учень ліцею 25 листопада 2023 року взяли участь у ІІ (міському)  етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської  та студентської молоді імені Тараса Шевченка, з них 6 стали переможцями та взяли участь 23 грудня 2023 року у ІІІ (обласному) етапі конкурсу у м. Одеса.

20 учнів Теплодарського ліцею імені О.П. Медведкова у грудні 2023 року взяли участь у районному етапі конкурсу шкільного малюнка «Ніхто так не вірить у нашу перемогу, як я!».

          Учениця 10-А класу Теплодарського ліцею  імені О.П. Медведкова ТЕРЕЩЕНКО Юлія  взяла участь у ІІ (обласному) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2023/2024 навчальному році (наукове відділення «Науки про Землю», секція «Географія», керівник – КІРЄВА Тетяна Арсенівна, вчитель географії). Тема дослідницького проєкту: «Екскурсійно-пізнавальний тур: «Стежками Теплодару».

Учні ліцею є активними учасниками інтерактивних  конкурсів «Кенгуру», «Бобер», «Соняшник», «Геліантус», «Колосок», «Гринвіч» тощо. Психолого-педагогічний супровід обдарованих дітей – це пріоритетний напрям діяльності закладів загальної середньої освіти, який сформовано у сталу систему роботи з обдарованими учнями.

Участь в олімпіадах та конкурсах сприяють розвитку пізнавального інтересу учнів та вихованців, підвищують інтерес до науки, допомагають обрати майбутню професію і виявляють найбільш обдарованих і талановитих дітей.

Модернізація системи роботи з обдарованими учнями є пріоритетним напрямом діяльності в освітній галузі, рушійною силою на шляху до позитивних змін в умовах реформування освіти.

Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами

Одним із пріоритетних напрямків державної політики в галузі освіти є запровадження інклюзивного навчання, що реалізує право на рівний доступ до якісної освіти дітей із особливими освітніми потребами, дітей з інвалідністю, дітей інших соціально-вразливих груп.

Станом на 25  жовтня 2023 року  на території Теплодарської міської ради  проживало близько 1677 дітей та підлітків  у віці від 0 до 18 років, з них  31 з особливими освітніми потребами.

У 2023/2024 навчальному році  організовано діяльність 13  інклюзивних класів для  19 здобувачів освіти  з особливими освітніми потребами на базі Теплодарського ліцею імені О.П. Медведкова Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області. Освітній процес допомагали забезпечувати 13  асистентів учителів,  1 практичний психолог та  1 соціальний педагог.

 З метою забезпечення  права дітей осіб з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження укладено договір з комунальною установою  «Інклюзивно-ресурсний центр» Маяківської сільської ради  №1 від 02.01.2023 року «Про передачу власних повноважень та фінансового ресурсу у вигляді міжбюджетного трансферту». У 2023 році комплексну оцінку розвитку проведено 11 особам  з особливим освітніми потребами, згідно заяв, поданих  батьками. Зі здобувачами освіти проводять корекційно-розвивальну роботу фахівці: практичні психологи, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог ІРЦ та вчитель – реабілітолог, згідно розкладу занять. Фахівці центру надають освітні послуги дітям  з особливими освітніми потребами, консультації батькам та методичні консультації в закладах освіти для педагогів, які працюють в інклюзивних класах, групах- асистентам вчителів, асистентам вихователів здійснюють індивідуальне навчання дітей, які знаходяться на педагогічному патронажі.

            Заклади позашкільної освіти

           Існуюча система організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності на теперішній час не відповідає вимогам сучасності і потребує нагального розв’язання проблеми щодо розвитку фізичної культури і спорту в м. Теплодар.

         Спорт

Заклади фізичної культури  та спорту у місті відсутні.

            Будівництво нових спортивних об’єктів потребує значних капіталовкладень, а також чіткої та ефективної системи моніторингу підготовки інфраструктури.   

В  спортивній школі працює 7 відділень, 15 груп: бокс, боротьба греко-римська, легка атлетика, таїландський бокс, футзал, шахи та шашки. Займаються 200 дітей.

У Теплодарському  будинку дитячої та юнацької творчості також відсутнє окреме приміщення, працює  18 гуртків, 46 груп, займаються 454 вихованця.

        Теплодарська дитячо-юнацька спортивна школа створена 01 лютого 2005 року рішенням сесії Теплодарської міської ради.

         В рейтингу за 2022 рік Теплодарська ДЮСШ зайняла ІІІ місце серед ДЮСШ без категорій і нагороджена Грамотою управління фізичної культури і спорту Одеської ОДА.

            Нині у спортивній школі працює 7 відділень: бокс таїландський, боротьба греко-римська, легка атлетика, футзал, бокс, шахи і настільний теніс. 237 учнів опановують ази спорту, підвищують свою майстерність.

            В ДЮСШ працюють 8 тренерів-викладачів, із них 5 – штатні. Двоє тренерів-викладачів мають кваліфікаційні категорії: у А.П.МУЗИКИ – вища, а у В.А. ГЛАДУША – перша.

            Загалом юні теплодарці прийняли участь у майже 50 офіційних чемпіонатах і турнірах різного рангу і спрямування. Вибороли 43 золоті медалі, 26 – срібних і 37 бронзових медалей.

            Відділення греко-римської боротьби-найкраще на Одещині. За підсумками 2022 року юні борці в черговий раз зайняли І місце в обласному огляді-конкурсі на кращу роботу серед олімпійських видів спорту. В цьому велика заслуга тренера-викладача Володимира  ГЛАДУША, педагогічний і тренерський стаж якого становить понад 20 років. Спортивні досягнення у 2023 році членів національної збірної команди України майстра спорту Даниіла БИТКИ і кандидата у майстри спорту  Кирила УГРІКА вражає.

             Даниіл БИТКА – чемпіон України U-20, бронзовий призер чемпіонату України серед дорослих U-23, бронзовий призер міжнародного турніру «Adriatic trophy» U-20 (м.Пореч, Хорватія), зайняв 9 місце у чемпіонаті Європи U-20 (м. Сантьяго де Компостела, Іспанія).

           Кирило УГРІК– срібний призер чемпіонату України U-17 (кадети), переможець міжнародного турніру U-16 (м. Таллінн, Естонія), виборов золоту медаль на Європейських відкритих шкільних Іграх Єдиноборств (боротьба греко-римська, U-17), що відбулися у м. Бєлград (Сербія).

         Чудово виступили і вихованці молодого тренера Миколи ЄВДОКИМЕНКА з відділення таїландського боксу. На чемпіонаті України з французького боксу САВАТ чемпіонами стали Михайло ЧАБАН, Ірина СИНЯЧОВА та Максим ІЖАК; срібло у Ігора ПОДМАЗКА, а бронзові медалі у Ростислава ВІТАЛЬЄВА, Матвія МАЗУРЕНКА та Данила КУЗУБ’ЯКА. Нашому лідеру М. ЧАБАНУ присвоєно спортивний розряд «Кандидат у майстри спорту України». Ще кращі результати у чемпіонаті України серед учнів з кікбоксингу ВТКА: чемпіони – Максим ІЖАК, Кирило БРИНЗА, Аль-Альван АДНАН, Матвій МАЗУРЕНКО і Ярослав ВАТАМАНЮК; срібний призер – Денис ЛОСЬ, бронзовий – Данило КУЗУБ’ЯК.

Всі відділення працюють у штатному режимі і практично приймали участь у обласних, всеукраїнських і міжнародних турнірах і чемпіонатах, виборюючи нагороди різного ґатунку Юні футболісти (тренер-викладач Віталій ДРЕВАЛЬ) зіграли у кількох турнірах і стали призерами. Нині приймають участь двома командами у відкритій зимовій першості «Біляївської футбольної ліги».

Окрім того протягом року активно розвивалися доросла та молодіжна команди з футболу, які мають високі досягнення на районному та обласному рівні.

          Для юних шахістів (тренер-викладач Анатолій БАЛАНЮК) проводяться регулярно міські турніри, а у листопаді-грудні проведено чемпіонати Теплодару серед школярів за участі більше 50 учасників.

        Відділення боксу (тренер-викладач Андрій МУЗИКА)  вже є кілька матчів-спарингів між ровесниками з Біляївки і Одеси.

Теплодарський будинок дитячої та юнацької творчості у 2022/2023 році здійснювали свою діяльність оф-лайн та за змішаною формою навчання.

Всього в БЮТ працює 18 гуртків, 42 групи які відвідують 454 дітей міста.

    Досягнення Теплодарського БДЮТ за 2022-2023 навчальний рік

Обласний рівень: взяли участь 187 вихованців, отримали дипломи І ст. –

24 вихованця, диплом ІІ ст. – 34 вихованця, дипломи ІІІ ст. – 31 вихованець, грамоти – 20 вихованців:

  • бліц-конкурс українського патріотичного смайлу (жовтень) – 8 учасників, диплом І ст. – 1 вихованець, диплом ІІ ст. – 2 вихованця;
  • обласна виставка досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної Землі» (жовтень) – 15 учасників, грамоти за перемогу – 4 вихованця;
  • обласний заочний конкурс «Український коровай» (жовтень) – 1 учасник. Диплом І ст. – 1 вихованець;
  • обласний літературний конкурс «Митці рідного краю», до 90-річчя Одещини (жовтень) – колективна робота, диплом за участь.
  • обласна виставка-акція «Ялинка» – етап Всеукраїнського конкурсу Новорічна композиція» (грудень, січень) – 14 робіт, диплом І ст. – 1 вихованець, диплом ІІІ ст. – 2 вихованця, грамоти за участь – 4 вихованця;
  • обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (грудень, січень) – 16 робіт: дипломи І ст. – 5 вихованців, диплом ІІ ст. – 1 вихованець, диплом ІІІ ст. – 2 вихованця;
  • ІІІ дистанційний обласний фестиваль обрядових дійств «Намисто роду» (грудень) – 2 колективні роботи: диплом І ст., диплом ІІ ст.;
  • обласний етап «Космос. Людина. Духовність» (січень) – 20 учасників: диплом ІІ ст. – 3 вихованця, диплом ІІІ ст. – 12 вихованців;
  • обласний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» (січень) – 20 учасників: диплом ІІ ст. – 7 вихованців,     диплом ІІІ ст. – 5 вихованців, грамоти – 3 вихованця;
  • обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея» (березень) –  6 учасників: грамота ІІ м. – 3 вихованця, грамота ІІІ м. – 2 вихованця, ІІІ місце – 1 вихованець, грамота – 1 вихованець;
  • обласний етап фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» (квітень) – 28 учасників: диплом І ст. – 1 вихованець, диплом ІІ ст. – 17 вихованців, диплом ІІІ ст. – 8 вихованців, дипломанти – 11 вихованців;
  • обласний етап виставки-конкурсу «Знай і люби свій край» (травень) – 17 учасників: диплом І ст. – 8 вихованців, диплом ІІ ст. – 3 вихованця.

Всеукраїнський рівень: всього взяли участь 76 вихованців, отримали дипломи І ст. – 9 вихованців, дипломи ІІ ст. – 2 вихованця, грамота – 1 вихованець;

  • всеукраїнський етап конкурсу «Український сувенір» (лютий) – 1 учасник;
  • всеукраїнський фестиваль-конкурс «ENERGE DANCE & MUSIC FEST» (травень) – 45 учасників (3 групи): 5 дипломів І ст.,  2 дипломи ІІ ст.;
  • Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Art DANCE FEST «HORIZONT» (травень) – 30 учасників (2 групи), 4 диплома І ст.;
  • Міжнародний рівень: всього взяло участь 20 вихованців, отримали дипломи І ст. – 10 вихованців;
  • міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Гармонія» (липень) – 20 вихованців, дипломи І ст. – 10 вихованців.

Культура

Діяльність у сфері  культури  здійснювалась відповідно до плану роботи на 2023 рік. Водночас з урахуванням дії воєнного стану в країні та безпекової ситуації багато міських, районних, обласних  заходів було скасовано або проводились онлайн.

  Проте, протягом року в місті організовано оф-лайн: Новорічні та різдвяні свята, «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», «День захисту дітей»,  захід до Дня молоді із залученням колективів інших громад,  День міста та Дня працівників освіти.

  Відповідна робота проводилась і закладах культури міста.

  Теплодарський міський будинок культури

Протягом  2023 року колектив Теплодарського міського будинку культури, який налічує всього 10  осіб, в тому числі 2 штатних клубних формування, Народний театр “СвіЧа” та три позаштатних клубних формування, вів активну творчу діяльність.

За 2023 рік було проведено 198 заходів, яку відвідали 28 368 осіб молоді та юнацтва, люди похилого віку та переселенці.

У 6 аматорських клубних формуваннях приймали участь 78 осіб.

Окрім того:

  • народний музично-драматичний театр «СвіЧа» отримали 11 перемог;
  • самодіяльний ансамбль «Журавка» – лауреати Першої премії: на Всеукраїнському конкурсі талантів «Світанок», на Міжнародному конкурсі мистецтв «Зірки навколо», на Міжнародному конкурсі мистецтв «Santa vision».

Витримуючи всі виклики часу, готували та проводили:
– масштабні загальноміські заходи, відео вистави, відео ролики,
живі вистави, постійна інформаційно- просвітницька діяльність в інтернет мережі.
            День міста біля будинку культури, День молоді – у зоні відпочинку, державні свята біля виконкому та біля пам’ятників, участь у конкурсах, фестивалях – онлайн.
          Протягом 2023 року в міжнародних конкурсах 11 перемог отримав Народний театр “СвіЧа”, по п’ять перемог у Всеукраїнських конкурсах отримали клубні формування “Мозаїка” і “Берегиня”, три перемоги отримав наш хоровий колектив “Журавка”. Більш детально  ознайомитись з нашою роботою можливо у Інтернет мережі на сторінці Facebook ТМБК ТМБК.

          Теплодарська міська бібліотека (далі-ТМБ)

Фонд ТМБ  складає – 25654  примірники документів, з них: книги – 25654. Українською мовою – 11728; російською – 13889; іноземними мовами – 37.

Кількість зареєстрованих користувачів –  2064 ч.,  з них: до 6 років – 102 ч., від 6 до 14 р. – 382 ч., від 14 до 18 р. – 305 ч., від 18 до 35 р. – 389 ч., від 35 до    60 р. – 570 ч., від 60 – 316 ч.  Кількість відвідувань – 6215 ч.

479 прим. надійшло до нашого бібліотечного фонду. Із них придбані:

77 прим. – за кошти місцевого бюджету;

49 прим. – з обласної  бібліотеки ім.Грушевського;

353 прим. – подаровані читачами.

Соціокультурні заходи – 14, кількість відвідувань на них – 156.

          Найбільш вагомі події в діяльності бібліотеки за 2023 рік.

Теплодарська міська бібліотека створила та вела дві сторінки у соціальних мережах, а саме:

https://m.facebook.com/groups/2192043011002476/?ref=share                                                                        

https://t.me/biblioteka_teplodar

       На сторінках в соцмережах у вигляді відеороликів  ТМБ висвітлювала теми:

  • до Дня вшанування героїв Небесної сотні
  • до Дня народження Тараса Шевченка
  • до Міжнародного дня дитячої книги
  • культурна спадщина України «Петриківський розпис»
  • «Знайомство з бібліотекою» 1 та 2 класи
  • ознайомлення з літературою для інклюзивного навчання
  • книжки про харчування
  • «Дія. ОСВІТА».

        В ТМБ  проводились  виставки та викладки літератури з таких тем:

 

  • «Я вибрала долю собі сама…» До Дня народження королеви української поезії – Ліни Костенко
  • до Міжнародного дня дитячої книги
  • до Дня української писемності та мови
  • серія викладок до акції «16 днів проти насильства»
  • до Дня захисту дітей «Діти – це наша надія»
  • «Талановиті Теплодарці»
  • «Видатні постаті України»
  • «Слава ЗСУ»

 

 

       ТМБ створила два хештеги #читайукраїнськоютеплодар та #читайукраїнськихавторів для заохочення читачів вивчати державну мову, або удосконалювати свої знання.

З метою  живого спілкування з користувачами проведено серію заходів: 

  • «Що таке бібліотека»
  • акція – «Читання вголос»
  • «А, що в нас нового?»
  • індивідуальне консультування з приводу «Дія. Освіта», можливостями цього порталу
  • захід « Слава Збройним силам України».

  Для людей поважного віку проводяться консультування з комп’ютерної грамотності.

 

 

Що не вдалось зробити в 2023 році.

Провести списання застарілої літератури. Бракувало часу.

Організувати заходи для людей віком від 20 до 50 років. Більше уваги приділяла дітям та людям похилого віку, тому що  вони найактивніші  читачі.

Теплодарська музична школа, не зважаючи на складність роботи в період дії воєнного стану не припиняла освітній процес. Задля створення максимальної доступності отримання позашкільної освіти в школі було запроваджено змішану форму навчання.

     Всього в  мистецькій школі м. Теплодар у 2023 році існувало 7 колективів:       

  1. Вокальний ансамбль
  2. Зведений хор
  3. Хор молодших класів
  4. Хор старших класів
  5. Ансамбль духової музики
  6. Інструментальні ансамблі малої форми – 7.
  7. Ансамбль підготовчої групи.

У 2023 році в школі навчалися 146 учнів, які були активними учасниками різноманітних конкурсів, а саме:

–   міжнародний конкурс талантів SOUL – 2 дипломи Гран-прі;

– відкритий територіальний конкурс-фестиваль «Юний концертмейстер» – кращий виступ;

–  міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв і талантів «LOVE-STAR» – 2 перших премії, 1 Гран-прі;

– всеукраїнський двотуровий конкурс вокально-інструментального мистецтва ім. М.В. Лисенка «Ой заграйте, музиченьки» – 1 премія;

– всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Зіркова зима» – 2 перших премії;

– канадсько-український фестиваль дитячої та юнацької творчості «Торонто 2023» – 2 перших премії, 1 друга премія, 1 третя премія;

–  міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв «Лютий фест» – друга премія;

–  міжнародний багатожанровий двотуровий конкурс мистецтв «ANCONA FEST» – друга премія;

–   відкритий фестиваль – конкурс «Планета співу» – третя премія;

–   всеукраїнський конкурс мистецтв «Українська весна» – 2 друга премія;

–  міжнародний конкурс талантів «Євро весна» – 2 перших премії, 2 других премії, 3 третіх премії;

– всеукраїнський патріотичний багатожанровий конкурс мистецтв «Душа України» – 1 перша премія, 2 других премій, 2 третіх премії;

–  відкритий територіальний конкурс «Юний віртуоз» – друга премія;

– міжнародний фестиваль-конкурс талантів «Музична планета» – 2 перших премії, 1 друга премія;

– двотуровий міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Квітка душа» – 2 перших премії, 1 друга премія;

–  всеукраїнський двотуровий  конкурс майстрів та художників «Мальовнича Україна» – 2 других премії;

–  відкритий фестиваль-конкурс виконавців на духових та ударних інструментах «Дніпровські сурми» – 2 дипломи «Кращий виступ»;

–  міжнародний конкурс мистецтв «Трансформація» – 6 перших премій;

– двотуровий міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс «Сяйво Хортиці» –   друга премія;

–  міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв «Yula Spring Fest» – друга премія;

– відкритий територіальний фестиваль вокального мистецтва «Дністровська вишиванка» – 4 дипломи « За кращий виступ»;

– регіональний фестиваль-конкурс вокальної майстерності «Моя співоча Україна» – 2 дипломи Гран-прі, 3 перших премії, 4 третіх премій;

– всеукраїнський двотуровий фестиваль – конкурс мистецтв «Україна єдина» – 3 перших премії, 1 друга премія, 1 третя премія;

– міжнародний двотуровий конкурс мистецтв «Зоряна мить» – 3 перших премії, 3 других премії, 1 третя премія;

– національний двотуровий конкурс мистецтв «Велич таланту» – 7 перших премій, 5 других премій, 4 третіх премій;

– конкурс «Барви осені» – 2 перших премії, 2 других премії;

– конкурс «Дім моєї мрії» – 1 перша премія, 1 друга премія;

– відкритий територіальний фестиваль «Грай, сопілко, грай», 2 дипломи «За кращу роботу»;

– всеукраїнський двотуровий фестиваль – конкурс мистецтв «Козацькому роду нема переводу» – 2 других премії;

– двотуровий міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «Барвиста осінь» – 2 перших премії, 1 Гран-прі;

– регіональний фестиваль – конкурс мистецтв «Світанок» – 1 перша премія;

– відкритий територіальний фестиваль-конкурс «Цей чудовий вальс» – 1 перша премія;

– всеукраїнська щорічна премія «Динаміка успіху» – 3 перших премії.

     Покращення матеріально-технічної бази

     З метою  покращення матеріально-технічної бази у закладах освіти та культури міста у 2023 році відділом освіти, культури, молоді та спорту і керівниками закладів проведена відповідна робота, а саме:

  • проведено ремонт покриття (укладання плитки) у закладі дошкільної освіти № 2 «Сонечко» – на загальну суму – 900 000, 00 грн.;
  • відремонтовано приміщення (клас) та встановлено нові вхідні двері у Теплодарській мистецькій школі на суму 80 000 грн. та закуплено музичні інструменти на суму 34 000 грн.;
  • проведено ремонт альтанок у ЗДО № 1 «Веселка»;
  • виготовлено технічний паспорт на захисну споруду цивільного захисту (найпростіше укриття) – 99 990,00 грн.;
  • виготовлено проектно-кошторисну документацію для поточного ремонту захисної споруди у Теплодарському ліцеї ім. О.П. Медведкова на суму 49 990, 00 грн.;
  • проведено ремонт спортивних тренажерів на шкільному стадіоні (загальна  сума ремонту складає 88 761,00 грн.);
  • проведено поточний ремонт «найпростішого укриття» у Теплодарському ЗДО №2 «Сонечко» на суму 1400 000,00 грн.;
  • проведено поточний ремонт «найпростішого укриття» у Теплодарському ліцеї ім. О.П. Медведкова на суму 760 000 грн.;
  • придбано спортивний інвентар, футбольна форма, форма для боротьби тощо на суму 53 тис. грн.;
  • закуплено матеріальний резерв для закладів освіти і культури міста на випадок надзвичайних ситуацій.

     Водночас, протягом 2023 року  усі працівники закладів освіти та культури міста забезпечені заробітною платою в повному обсязі, зокрема, за рахунок економії і з урахуванням трудових взаємовідносин згідно вимог чинного законодавства про працю України.