№142-Р Про затвердження Плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру в м.Теплодар на період 2020-2022 роки

02 червня 2020 року                                                                                                           №142-Р

 

Про затвердження Плану першочергових заходів
з профілактики травматизму невиробничого характеру
в м.Теплодар на період 2020-2022 роки

 

            Відповідно ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2007 року № 980-Р «Про затвердження Плану першочергових заходів профілактики травматизму невиробничого характеру» та з метою профілактики  невиробничого травматизму, запобігання загибелі та травмування людей в побуті на території міста Теплодар на період 2020-2022 роки:

  1. Затвердити План першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру в м.Теплодар на період 2020-2022 роки (далі План).
  2. Структурним підрозділам виконавчого комітету Теплодарської міської ради: управління освіти, культури та спорту (Ковальов О.М.), управління праці та соціального захисту населення (Полюк Т.М.) забезпечити виконання плану заходів відповідно до компетенції.
  3. Рекомендувати КНП «Теплодарській ЦМЛ» (Чуйко О.М.), МКП «Теплодарводоканал» (Цельник П.Л.), «Одеська теплоелектроцентраль – 2» (Волковський В.М.), ЖЕБП «Наше місто» (Сурженко А.І.), 14 Державна пожежно-рятувальна частина ГУ ДСНС України Одеської області (Шостаковський О.В.) забезпечити виконання заходів згідно Плану.
  4. Інформацію про виконання Плану заходів надавати управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради кожного півріччя до 01 числа наступного місяця.
  5. Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради узагальнену інформацію про виконання Плану надавати Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської облдержадміністрації кожного півріччя до 10 числа наступного місяця.
  6. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади, начальника управління освіти, культури та спорту Ковальова О.М.

 

Міський голова                                                                                                         М.В.Жовнір

 

                                                                                                                             Додаток

до розпорядження

міського голови

від «02» червня 2020 року

№142-Р

 

 

ПЛАН

першочергових заходів з профілактики травматизму

невиробничого характеру

в м.Теплодар на 2020-2022 роки

 

№ з/п

Найменування заходу

Виконавці

Очікуваний результат

І. Загальні організаційні заходи

1.1

Проведення аналізу стану і причин травматизму невиробничого характеру, його соціального-економічних наслідків, а також розробляти профілактичні заходи щодо запобігання виникненню нещасних випадків невиробничого  характеру. Здійснення моніторингу стану травматизму невиробничого характеру.

Управління праці та соціального захисту населення.

Зниження рівня травматизму невиробничого характеру.

1.2

Проведення інформаційних заходів з актуальних питань охорони праці, профілактики травматизму невиробничого характеру, формування у громадян здорового та безпечного способу життя.

Управління освіти, культури та спорту, КНП «Теплодарська центральна міська лікарня», ЖБП «Наше місто», МКП «Теплодарводоканал», Одеська теплоелектроцентраль.

Зменшення кількості нещасних випадків.

ІІ. Заходи щодо попередження на транспорті

2.1

Облаштування вулиць населених пунктів засобами примусового зниження швидкості (перш за все біля навчальних закладів), нанесення дорожньої розмітки.

ЖБП «Наше місто».

Зменшення кількості нещасних випадків на проїжджій частині.

2.2

Проведення, для дітей, місячників з безпеки дорожнього руху, дні та тижні безпеки руху, а під час канікул та напередодні нового навчального року організувати «Увага! Діти на дорозі».

Управління освіти, культури та спорту.

Створення безпечних умов і профілактика травматизму невиробничого характеру.

ІІІ. Заходи щодо попередження загибелі людей від електричного струму

3.1

Проведення уроків з електробезпеки в навчальних закладах міста та закладах відпочинку дітей. Навчання працівників відповідних закладів щодо надання домедичної допомоги травмованим особам.

Управління освіти, культури та спорту.

Попередження травмування та загибелі людей від уражень електричним струмом.

ІV. Заходи щодо попередження загибелі людей від випадкових отруєнь алкоголем та іншими отруйними речовинами

4.1

Організація інформування та навчання населення правилам безпечного поводження з отруйними речовинами, профілактики харчових токсикоінфекцій, отруєнь грибами, інфекційних захворювань.

14 Державна пожежно-рятувальна частина ГУ ДСНС України Одеської області.

Попередження отруєнь.

V. Заходи щодо попередження убивств, самогубств та само ушкоджень

5.1

Організація та проведення роз’яснювальної роботи з питань попередження убивств, самогубств, само ушкоджень серед учнів навчальних закладів.

Управління освіти, культури та спорту.

Попередження убивств, самогубств, само ушкоджень у лікувально-профілактичних закладах, соціального захисту населення.

VІ. Заходи щодо попередження загибелі людей від пожеж та інших джерел вогню

6.1

Посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж.

14 Державна пожежно-рятувальна частина ГУ ДСНС України Одеської області.

Попередження нещасних випадків.

6.2

Забезпечення додержання вимог нормативно-правових актів у сфері пожежної та техногенної безпеки на підприємствах, в установах, організаціях області, зокрема, об’єктах соціального обслуговування населення, закладах оздоровлення та відпочинку, закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, інших місцях масового перебування громадян.

14 Державна пожежно-рятувальна частина ГУ ДСНС України Одеської області.

Недопущення виникнення пожеж, травмування та загибелі людей на  них.

6.3

Інформування населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій, проведення навчань, інструктажів для набуття практичних навиків по гасінню пожеж, евакуації людей у разі виникнення пожежі, користування засобами пожежогасіння.

14 Державна пожежно-рятувальна частина ГУ ДСНС України Одеської області.

Оволодіння населенням основами вимог безпеки життєдіяльності, навичками самозахисту і рятування.

6.4

Проведення профілактичних заходів з попередження травмування та загибелі дітей при використанні піротехнічних та побутових виробів.

Управління освіти, культури та спорту.

Профілактика травматизму невиробничого характеру.

VІІ. Заходи щодо попередження травмування і загибелі людей внаслідок випадкових падінь

7.1

Забезпечити утримання шляхів, прибудинкових територій та дитячих майданчиків у безпечному стані (проведення своєчасного ремонту, посипання тротуарів, пішохідних доріжок, переходів, закриття колодязів зовнішніх інженерних мереж тепловодопостачання, обстеження водопровідних колодязів, свердловин, утримання конструкцій житлових будинків у належному стані).

МКП «Теплодарводоканал»; ЖБП «Наше місто».

Збереження життя і здоров’я людей шляхом зменшення травмувань під час випадкових падінь.

7.2

Забезпечення освітлень вулиць м.Теплодар.

ЖБП «Наше місто».

Запобігання травмуванню людей у темну пору доби.

VІІІ. Заходи щодо попередження дитячого травматизму

8.1

Напередодні канікул, відпусток проводити інструктажі, бесіди з вихованцями та учнями загальної середньої освіти, дошкільних дитячих установ, закладів відпочинку тощо щодо безпеки життєдіяльності, правил поводження на воді (льоду), попередження загибелі та травмування від впливу надзвичайних ситуацій, дотримання вимог з перевезення організованих груп дітей.

Управління освіти, культури та спорту.

Попередження дитячого травматизму.

8.2

Проведення роз’яснювальної роботи, тематичних уроків, вистав та розважальних програм з питань дотримання правил пожежної безпеки серед учнівської молоді та  їх батьків.

Управління освіти, культури та спорту.

Попередження травматизму, формування культури безпеки життєдіяльності.

ІХ. Заходи з організації навчання населення з питань безпеки життєдіяльності

9.1

Провести серед  учнів навчально-виховних закладів заходи щодо безпеки життєдіяльності.

Управління освіти, культури та спорту.

Навчання дітей правилам безпеки життєдіяльності.

9.2

Інформування населення про дії при виявлені підозрілих речей, боєприпасів (у т.ч. застарілих).

Відділ с питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Попередження виникнення травматизму від вибухових речовин.

 

Керуюча справами виконкому                                                                                             О.П.Зорило