№545-VII Про затвердження міської комплексної Програми розвитку цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки м.Теплодар Одеської області на 2018-2021 роки у новій редакції

 28 лютого 2019р.                                                                   №545-VII

  

Про затвердження міської комплексної Програми розвитку

цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки м.Теплодар

Одеської області  на 2018-2021 роки  у новій редакції

 

Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018 – 2021 роки”, статті 19 Кодексу цивільного захисту України, рішення Одеської обласної ради від 21.12.2017 року №582-VII “Про затвердження Регіональної програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Одеської області на 2018-2021 роки”, з метою захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки, Теплодарська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити міську комплексну Програму розвитку цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки м.Теплодар Одеської області на 2018-2021роки у новій редакції (далі – Програма) згідно з додатками.

2.Надати право виконавцям Програми, у разі негайної необхідності, вносити необхідні зміни за погодженням із постійною депутатською комісією з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі з наступним затвердженням на черговій сесії міської ради.

3.Начальнику фінансового управління виконавчого комітету Теплодарської міської ради (Одарич С.П.) здійснювати фінансування заходів даної програми, згідно затвердженого бюджету на відповідний рік.

4.Визнати такими, що втратили чинність рішення Теплодарської міської ради від 18 грудня 2018 року №520-VI1 “Про затвердження місцевої комплексної Програми розвитку цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки м.Теплодар Одеської області на 2018 – 2021 роки”, рішення Теплодарської міської ради від 27 вересня 2018 року № 469-VI1 “Про внесення доповнень до кошторису фінансування заходів, передбачених міською комплексною Програмою розвитку цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки м.Теплодар Одеської області на 2018 – 2021 роки”.

  1. 5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні депутатські комісії:

– з питань  депутатської діяльності, етики, законності та антикорупційної політики, конфлікту інтересів, правопорядку та соціального захисту населення.

– з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі

 

Міський голова                                                                    М.В.Жовнір                        

                                                                                           Додаток  

                                                                              до рішення

                                                                              Теплодарської міської ради

                                                                              від «28» лютого 2019 року

                                                                              №545-VII

 

Міська комплексна Програма

розвитку цивільного захисту, техногенної 

та пожежної безпеки м. Теплодар Одеської області на 2018 – 2021 роки  у новій редакції

 

 

 ЗМІСТ

 

1.

Паспорт Програми

3

 

2.

Визначення проблеми, на розвязання якої спрямованя Програма

5

 

3.

Визначення мети Програми

6

 

4.

Обгрунтовання шляхів і засобів розвязання проблеми Програми

6

 

5.

Обсяг та джерела фінансування. Строки виконання Програми

7

 

6.

Напрями діяльності та заходи Програми

8

 

7.

Очікувані результати та ефективність Програми

8

 

8.

Координація та контроль за ходом виконання Програми

9

 

 

 Додаток 1

до місцевої комплесної Програми розвитку цивільного захисту, техногенної та  пожежної безпеки м.Теплодар Одеської області                                                                                                                                                                        на  2018 – 2021 роки  у новій редакції      

 

 

1.      ПАСПОРТ

міської комплесної Програми розвитку цивільного захисту,

техногенної та пожежної безпеки м.Теплодар Одеської області

на  2018 – 2021 роки  у новій редакції

  

1.

Підстава для розроблення програми

Закону України “Про загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018 – 2021 роки”,

Кодекс Цивільного захисту України

2.

Ініціатор   розроблення програми

Біляївський міськрайонний сектор Головного  управління ДСНС України в Одеській області

3.

Розробник програми та відповідальні виконавці програми

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту виконавчого комітету  Теплодарської  міської ради, Біляївський міськрайонний сектор Головного  управління ДСНС України в Одеській області,

14 ДПРЧ (м.Теплодар) ГУ ДСНС України в Одеській області

4.

Учасники програми

Біляївський міськрайонний сектор Головного  управління ДСНС України в Одеській області;

14 ДПРЧ (м.Теплодар) ГУ ДСНС України в Одеській області;

Виконавчий комітет Теплодарської  міської ради Одеської області;

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту виконавчого комітету  Теплодарської  міської ради;

Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради;

Міське комунальне підприємство “Теплодарводоканал”


5.

Мета програми

Зменшення кількості пожеж та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня реагування на такі ситуації, а також підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення і захищеності території від пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зниження ризику виникнення таких ситуацій, забезпечення своєчасної протидії пожежам, захисту населення, навколишнього природного середовища, промислових об’єктів, створення належних умов для ефективної діяльності підрозділу пожежно-рятувальної служби цивільного захисту, якій дислокуються на території м.Теплодар Одеської області.

6.

Термін реалізації програми

2018 – 2021 роки

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього

Надходження  коштів на реалізацію заходів  програми  в межах видатків, що затверджені бюджетом міста на відповідний рік.

8.

Джерела фінансування

Міський бюджет, обласний або державний бюджети, кошти з інших джерел, не заборонених  законодавством України.

 

9.

Очікувані результати виконання програми

Підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, своєчасного реагування та взаємодії при ліквідації таких ситуацій.

 

2.Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Відповідно до статті 19 Кодексу цивільного захисту України до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту належить забезпечення цивільного захисту на відповідній території, а також розроблення та забезпечення реалізації регіональних, місцевих програм у цій сфері, зокрема спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки.

Відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні пріоритетним напрямком діяльності  органів місцевого самоврядування базового рівня є забезпечення належного захисту населення і територій громад від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, в першу чергу попередження та гасіння пожеж.

Розробка міської комплексної Програми розвитку цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки м.Теплодар Одеської області на 2018 – 2021 роки є необхідною для захисту території та населення Теплодарської міської ради, мінімізації наслідків матеріальних збитків від пожеж, надзвичайних ситуації природнього та техногенного характеру та в першу чергу зменшення кількості загиблих людей в наслідок пожеж та надзвичайних ситуації.

При проведенні аналізу за попередні роки встановлено що за 2018 рік на території Теплодарської міської ради виникло 34 пожежі у житлових будинках , в порівнянні за 2017 рік на той же території виникло 24 пожежа. На пожежах виявлено загиблих 2017 рік 1 особа, 2018 рік 1 особа, що вказує на значне підвищення кількості пожеж.

Стан техногенного навантаження на території Теплодарської міськоїради  ускладнюється у зв’язку з наявністю 2 потенційно небезпечних об’єктів .

Ліквідація наслідків аварій, катастроф, стихійних лих та пожеж потребує значних зусиль та залучення великої кількості особового складу і техніки підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.

Між тим матеріально-технічне оснащення сил цивільного захисту не відповідає сучасним вимогам. Понад 80% одиниць пожежно – рятувальної техніки потребують оновлення.

На території Теплодарської міської ради не організовано належним чином роботу із забезпечення пожежної безпеки, де щороку виникає майже  60 відсотків від загальної кількості усіх пожеж, а гасіння їх значно ускладнюється через затримку з прибуттям до місця пожежі пожежно-рятувальних підрозділів.   

Потребує уваги забезпечення протипожежного стану об’єктів з масовим перебуванням людей, в першу чергу, лікувальних, навчальних видовищних закладів, де кошти на безпеку людей виділяються за залишковим принципом.

На території Теплодарської міської ради не створено належних умов безпеки перебування людей на водних об’єктах, не встановлена персональна відповідальність власників водних об’єктів за забезпечення додержання вимог законодавства щодо безпечного використання водних об’єктів, а також за своєчасність та ефективність заходів із попередження нещасних випадків на воді.

Місця масового відпочинку людей поблизу водних об’єктів в більшості своїй не відповідають вимогам нормативних документів.  

Внаслідок змін клімату, що відбуваються в останні 30 років, кількість надзвичайних ситуацій природного характеру має сталу тенденцію до збільшення та зростання їх інтенсивності. В цих умовах особливу актуальність мають попереджувальні заходи, спрямовані на зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та адаптаційні заходи, спрямовані на зменшення збитків від надзвичайних ситуацій природного характеру, підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків таких ситуацій. Ліквідація наслідків аварій, катастроф, стихійних лих та пожеж потребує значних зусиль та залучення великої кількості особового складу і техніки підрозділу пожежно-рятувальної служби цивільного захисту, якій дислокуються на території м.Теплодар Одеської області.

Між тим матеріально-технічне оснащення підрозділу пожежно-рятувальної служби цивільного захисту, якій дислокуються на території м.Теплодар Одеської області, не відповідає сучасним вимогам.

На сьогоднішній день на території Теплодарської міської ради не виконуються вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року №1200 “Про   затвердження Порядку забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного  та  хімічного  захисту”.

 

3.Визначення мети Програми

 

Метою Програми є зменшення кількості пожеж та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня реагування на такі ситуації, а також підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення і захищеності території від пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зниження ризику виникнення таких ситуацій, забезпечення своєчасної протидії пожежам, захисту населення, навколишнього природного середовища, промислових об’єктів, і населеного пункту від пожеж, створення належних умов для ефективної діяльності пожежно – рятувального підрозділу, якій дислокується на території м.Теплодар Одеської області.

 

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

Програми

 

Комплекс запланованих заходів забезпечить вирішення найгостріших проблемних питань у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, що існує в м.Теплодар Одеській області на теперішній час.

У рамках Програми передбачається здійснити ряд заходів, які обґрунтують вибір оптимального розв’язання проблемних питань забезпечення техногенної та пожежної безпеки, запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій та заходів підвищення рівня цивільного захисту населення, територій міста.

Зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, недопущення загибелі і травмування людей під час надзвичайних ситуацій (подій) можливо шляхом підвищення рівня готовності підрозділу пожежно-рятувальної служби цивільного захисту, якій дислокуються на території м.Теплодар Одеської області, вжиття комплексу попереджувальних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, а також обізнаності населення щодо дій у разі їх виникнення.

З цією метою передбачається:

– відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 775 створити міський матеріальний резерв з метою надання невідкладної допомоги постраждалому населенню, здійснення заходів, спрямованих на запобігання та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій та проведення відновлювальних робіт;

-підвищити рівень оперативної готовності підрозділу пожежно-рятувальної служби цивільного захисту, якій дислокуються на території м.Теплодар Одеської області, до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, небезпечних подій та гасіння пожеж;

-провести навчання населення з питань пожежної безпеки та щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій з метою створення безпечних умов його життєдіяльності та провадження господарської діяльності;

 -удосконалити механізм взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у процесі здійснення заходів цивільного захисту;

-створення системи моніторингу, прогнозування і запобігання надзвичайним ситуаціям на місцевому рівні;

– забезпечення необхідної кількості та справності джерел протипожежного водопостачання для своєчасного оперативного реагування на пожежі та інщі надзвичайні ситуації, що дає змогу уникнути людських жертв та значних матеріальних збитків;

– виявлення пожеж на початкової стадії та запобігання трагічним наслідкам, шляхом виведення систем протипожежної автоматики на пульт центрального протипожежного спостереження;

– об’єднання можливостей центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організації у вирішенні питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки;

 

  1. Обсяг та джерела фінансування. Строки виконання Програми

 

Фінансування заходів  Програми передбачається з таких джерел: міський бюджет, обласний або державний бюджети, кошти з інших джерел, не заборонених  законодавством України.

За рахунок коштів міського, обласного або державного бюджетів фінансування здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених бюджетом шляхом спрямування коштів відповідним виконавцям.

В ході реалізації заходів Програми можливі корегування, повʼязані з фактичним надходженням коштів на реалізацію розділів Програми, уточненням обсягів робіт і виходячи з реальних можливостей бюджету.

Строк реалізації Програми передбачається на 4 роки: з 2018 по 2021 роки.
           Програма переглядається щороку, з метою уточнення переліку завдань та заходів, які необхідно вирішити у наступному році.

Також, у разі необхідності протягом поточного року можуть вноситися зміни щодо прогнозних обсягів фінансування, переліку завдань та заходів, тощо. 
           Пропозиції щодо внесення змін до Програми готує Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту виконавчого комітету Теплодарської міської ради.

Прогнозований обсяг фінансування Програми

 

Всього

тис.грн.

Прогнозний обсяг фінансування, тис.грн

2018

2019

2020

2021

560,0

110,0

150,0

150,0

150,0

 

6.  Напрями діяльності та заходи Програми

 

  Напрямами реалізації Програми є:

– створення міського матеріального резерву для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації та надання невідкладної допомоги постраждалому населенню; 

– створення належних умов підрозділу пожежно-рятувальної служби цивільного захисту, якій дислокуються на території м.Теплодар Одеської області, для ефективного виконання завдань за призначенням у сфері цивільного захисту, підвищення ефективності реагування на надзвичайні ситуації та надання невідкладної допомоги постраждалому населенню;

– інформаційно – аналітичне забезпечення профілактичної діяльності з питань безпеки життєдіяльності населення;

–  забезпечення пожежної безпеки на території міста.

– підвищення рівня обізнаності населення правил цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки

Напрями діяльності та заходи Програми наведені у додатку:

 

7. Очікувані результати та ефективність Програми

 

  Виконання заходів Програми дозволить:

– підвищити рівень оперативного та комплексного реагування на надзвичайні ситуації;

 – підвищити рівень готовності органів управління цивільного захисту всіх рівнів до ліквідації надзвичайних ситуацій;

 – створити міський матеріальний резерв за рахунок накопичення матеріальних засобів та запасів паливно-мастильних матеріалів, необхідних для запобігання можливим надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків;

 –  підвищити готовність до дій за призначенням сил та засобів міста для ефективного виконання завдань з рятування людей, гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій;

 – створити безпечні умови життєдіяльності, провадження господарської діяльності  та проживання населення;  

– мінімізувати загрозу настання нещасних випадків від поводження з вибухонебезпечними предметами;

– підвищити рівень обізнаності населення правилам з питань пожежної безпеки, діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій та правилам здорового способу життя;

– забезпечити гласність, прозорість і вільний доступ громадян до інформації про стан довкілля та небезпечні явища, що загрожують безпеці людей;

– забезпечити належний рівень безпеки населення, захищеності територій, об’єктів  виробництва від надзвичайних ситуацій;

– підвищити ефективність використання коштів, які спрямовуються на здійснення заходів щодо захисту населення, територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

 

8. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Координацію діяльності та систематичний контроль за виконанням передбачених Програмою заходів, ефективним та цільовим використанням коштів її виконавцями, залучення до виконання Програми в установленому законодавством порядку підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування здійснює Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту виконавчого комітету Теплодарської міської ради.

З метою дотримання принципу колегіальності, компетентності та прозорості фінансового забезпечення реалізації Програми, функції щодо здійснення системного моніторингу покладаються на постійні комісії міської ради:

– з питань  депутатської діяльності, етики, законності та антикорупційної політики, конфлікту інтересів, правопорядку та соціального захисту населення.

– з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі.

Звіт про виконання Програми заслуховується на сесії міської ради після завершення терміну її дії.

 

                                                                                                                                                                  Додаток 2

до місцевої комплесної Програми розвитку цивільного захисту, техногенної та  пожежної безпеки м.Теплодар Одеської області                                                                                                                                                                        на  2018 – 2021 роки  у новій редакції       

  

Напрями діяльності та заходи

місцевої комплесної Програми розвитку цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки м.Теплодар Одеської області

на  2018 – 2021 роки  у новій редакції

 

№ п/п

Назва напряму діяльності

 (пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Строки виконання заходу

Відповідальні за виконання

1

Здійснення організаційних та спеціальних заходів щодо запобігання виникнення пожеж, надзвичайних ситуацій, надзвичайних подій, їх ліквідації в тому числі проведення занять і навчань, відпрацювання документів оперативного реагування, перевірка джерел водопостачання

Придбання паливно- мастильних матеріалів для

14 ДПРЧ (м.Теплодар)

ГУ ДСНС України в Одеській області

2018-2021

роки

Виконавчий комітет Теплодарської міської ради;

Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради;

Біляївський міськрайонний сектор Головного  управління ДСНС України в Одеській області;

14 ДПРЧ (м.Теплодар) ГУ ДСНС України в Одеській області

Придбання шин, запчастин та агрегатів, для ремонту пожежних автомобілів

14 ДПРЧ (м.Теплодар)

ГУ ДСНС України в Одеській області

Придбання рятувального обладнання та пристроїв, форменого (спеціального) одягу та взуття особовому складу

14 ДПРЧ (м.Теплодар)

ГУ ДСНС України в Одеській області

2

Технічне переоснащення оперативно – диспетчерських служб, органів управління та сил цивільного захисту

Придбання будівельних матеріалів для проведення поточного ремонту службово-побутових приміщень пожежного депо

14 ДПРЧ (м.Теплодар)

ГУ ДСНС України в Одеській області

2018-2021

роки

Виконавчий комітет Теплодарської міської ради;

Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради;

Біляївський міськрайонний сектор Головного  управління ДСНС України в Одеській області;

14 ДПРЧ (м.Теплодар) ГУ ДСНС України в Одеській області

3

Забезпечення протипожежного захисту населення

Встановлення нових та проведення ремонту вуличних пожежних гідрантів в м.Теплодар

2018-2021

роки

Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради;

Міське комунальне підприємство “Теплодарводоканал”