П О Л О Ж Е Н Н Я про відділ з питань оборонної та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Теплодарської міської ради

                                                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                   рішення

                                                                          Теплодарської міської ради

                                                                                   від «25» травня  2017 р.

                                                                                   №264-VII

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про відділ з питань оборонної та мобілізаційної роботи

виконавчого комітету Теплодарської міської ради

 

  1. Загальні положення

1.1. Відділ з питань оборонної та мобілізаційної роботи (далі — Відділ) виконавчого комітету Теплодарської міської ради (далі — Виконком) є самостійний структурний підрозділ створений для здійснення повноважень в галузі оборонної роботи, що належать до відання виконавчих органів рад.

1.2 Відділ є підконтрольним і підзвітним міській раді, підпорядкованим безпосередньо міському голові, а з питань здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади — також підконтрольним відповідним державним органам влади.

1.3 Відділ у структурі виконавчого комітету міської ради утворюється рішенням міської ради за пропозицією міського голови відповідно до типових штатів затверджених Кабінетом Міністрів України.

Чисельність працівників Відділу визначає міська ради за погодженням з Одеською обласною державною адміністрацією (далі — ОДА) з урахуванням характеру та обсягу мобілізаційної роботи, а також Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.12.2016 року № 921, за яким формується військово-обліковий персонал у Виконкомі.

1.4 Працівники Відділу призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою одноособово.

1.5 Працівники Відділу здійснюють свої функції, керуючись цим Положенням та посадовими інструкціями.

Положення про Відділ затверджуються міською радою.

Посадові інструкції працівників Відділу розробляються і підписуються начальником Відділу, погоджуються  і затверджуються міським головою.

Працівники Відділу з посадовою інструкцією ознайомлюються та отримують її копію після призначення на посаду.

1.6 У зв’язку з незначним обсягом робіт пов’язаних з державною таємницею, які проводяться  у Виконкомі, облік і зберігання секретних документів, а також заходи щодо забезпечення режиму секретності здійснюються спеціально призначеним розпорядженням міського голови працівником Відділу після створення необхідних умов, що забезпечують режим секретності.

1.7 Видання розпорядження про покладення на окремого працівника Відділу  обов’язків  щодо  обліку  і  зберігання  секретних  документів,  а  також здійснення заходів забезпечення режиму секретності погоджується з Управлінням Служби безпеки України в Одеській області та режимно-секретним органом апарату ОДА, відповідно до вимог п. 40 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939.

На нього поширюються обов’язки та права працівника режимно-секретного органу (далі — уповноваженого РСО).

1.8 Інструкція уповноваженого РСО розробляється і підписуються ним особисто, погоджується і затверджується міським головою.

1.9 Передача функцій РСО будь-яким іншим підрозділам виконкому не допускається.

1.10 Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  “Про оборону України”,  “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”,  “Про військовий обов’язок і військову службу” та іншими законами, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, наказами центральних державних органів та розпорядженнями ОДА, які регулюють питання віднесенні до його відання, а також цим Положенням.

1.11  Утримання Відділу здійснюється за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті на утримання міської ради та її виконавчого комітету.

  1. Основними завданнями Відділу є:

2.1 З питань оборонної роботи:

2.1.1 Забезпечення функціонування системи військового обліку військовозобов’язаних і призовників у місті згідно Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.12.2016 року № 921.

2.1.2 Допомога Біляївському районному військовому комісаріату (далі — РВК) в проведенні приписки до призовної дільниці допризовників, яким у рік приписки виповнюється 17 років.

2.1.3 Сприяння РВК в організації підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу.

2.1.4 Розгляд пропозицій РВК щодо організації підготовки громадян міста допризовного та призовного віку до військової служби разом з підприємствами, установами, організаціями та навчальними закладами міста.

2.1.5 Бронювання військовозобов’язаних на підприємствах, в установах та організаціях міста відповідно до порядку, обсягів та переліків посад і професій військовозобов’язаних,   які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, що визначені актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

2.1.6 Організація та участь у здійсненні заходів щодо підготовки та ведення територіальної оборони на території міста у відповідності з Положенням про територіальну оборону України, яке затверджено Президентом України.

2.1.7 Забезпечення вирішення згідно із законодавством питань, пов’язаних з наданням частинам, установам, навчальним закладам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, та правоохоронним органам службових приміщень і житлової площі, інших об’єктів, здійсненням контролю за їх використанням, наданням комунально-побутових та інших послуг.

2.1.8 Сприяння залучення до виробництва і поставкам у війська підприємствами, установами і організаціями міста, замовленої продукції, послуг та енергоресурсів.

2.1.9 Участь в організації взаємодії Виконкому, громадських організацій, керівників навчальних закладів, підприємств, установ міста з органами військового управління, з’єднаннями, військовими частинами, військовими навчальними закладами, організаціями та установами з питань військово-патріотичного виховання населення.

2.1.10 Здійснення інших повноважень з питань оборонної роботи, передбачених законами.

2.2  З питань мобілізаційної роботи:

2.2.1 Планування, організація і забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації на території  міста.

2.2.2 Участь у формуванні проектів основних показників мобілізаційного плану.

2.2.3 Розробка мобілізаційного плану міста, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки.

2.2.4 Одержання від ОДА необхідної інформації про характер мобілізаційних завдань (замовлень), встановлених підприємствам, установам і організаціям міста, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час.

2.2.5 Доведення розпорядження про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) до підприємств, установ і організацій міста, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), та організація укладання з ними договорів (контрактів).

2.2.6 Забезпечення виконання мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствами,   установами   і   організаціями   міста,     які   залучаються   до виконання цих завдань (замовлень).

2.2.7 Організація керівництва та здійснення контролю за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій міста, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень).

2.2.8 Організація та здійснення контролю за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів на підприємствах, в установах і організаціях міста, що перебувають у комунальній власності або залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень).

2.2.9  Здійснення  заходів  щодо  передачі,  у  разі  ліквідації  (реорганізації) підприємств, установ і організацій міста, що перебувають у комунальній власності і яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення) або які залучаються до їх виконання, іншим підприємствам, установам і організаціям міста, у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.

2.2.10 Здійснення під час оголошення мобілізації заходів щодо переведення підприємств, установ і організацій міста, на роботу в умовах особливого періоду.

2.2.11 Сприяння РВК у його роботі в мирний час та під час мобілізації:

– забезпечення надання РВК відомостей про реєстрацію, банкрутство (ліквідацію) підприємств, установ і організацій міста, згідно із законодавством;

– організація під час мобілізації, в установленому порядку, своєчасного оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням відповідно до мобілізаційного плану міста.

2.2.12 Вирішення разом з ОДА питання щодо виконання мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствами, установами і організаціями, що перебувають у комунальній власності або залучаються до виконання цих завдань (замовлень), у разі втрати зв’язку із зазначеними підприємствами, установами і організаціями під час мобілізації та у воєнний час.

2.2.13 Забезпечення на території міста виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.

2.3 З питань захисту інформації про мобілізаційну підготовку та мобілізацію:

2.3.1 Недопущення необгрунтованого допуску та доступу осіб до секретної та службової інформації.

2.3.2 Своєчасне розроблення та реалізація разом з іншими структурними підрозділами виконкому заходів, щодо забезпечення охорони державної таємниці та службової інформації.

2.3.3   Запобігання   розголошенню   секретної   та   службової   інформації,

випадкам втрат матеріальних носіїв цієї інформації, заволодінню секретною  та службовою інформацією іноземними державами, іноземними юридичними особами, іноземцями, особами без громадянства та громадянами України, яким не надано допуску та доступу до неї.

2.3.4 Виявлення та закриття каналів просочення секретної та службової інформації в процесі діяльності Виконкому.

2.3.5 Забезпечення запровадження заходів режиму секретності під час виконання всіх видів робіт, пов’язаних з державною таємницею, та під час здійснення зовнішніх відносин.

2.3.6 Організація та ведення секретного діловодства.

2.3.7 Здійснення контролю за станом режиму секретності у Виконкомі та на підприємствах, в установах і організаціях міста, що перебувають у комунальній власності або залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень).

  1. Функції Відділу відповідно до покладених на нього завдань:

3.1 З питань оборонної роботи:

3.1.1 Ведення бази персональних даних щодо персонально-первинного військового обліку призовників і військовозобов’язаних, які проживають у місті у формі картотек персональних даних:

– для військовозобов’язаних — на Картках первинного обліку;

– для призовників                   — на Особистих картках призовників.

3.1.2 Картотеки персональних даних військовозобов’язаних та призовників включаються до номенклатури справ Відділу, що формуються посадовою особою, відповідальною за діловодство у Відділі.

3.1.3 Картки первинного обліку на військовозобов’язаних в картотеці зберігаються в алфавітному порядку та поділяється на чотири групи:

– перша група   — картки первинного обліку на військовозобов’язаних офіцерського складу;

– друга група   — картки первинного обліку на військовозобов’язаних рядового, сержантського та старшинського складу;

– третя група    — картки первинного обліку на військовозобов’язаних-жінок;

– четверта група — картки первинного обліку на військовозобов’язаних, знятих з військового обліку.

Картки первинного обліку на військовозобов’язаних, які мають на руках мобілізаційні розпорядження, а також заброньовані за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та  воєнного часу виділяються в окремі групи.

Особисті картки призовників в картотеці зберігаються в алфавітному порядку та поділяється за роками народження.

3.1.4 Створення і забезпечення умов, відповідно до вимог чинного законодавства,   для   захисту   персональних   даних   військовозобов’язаних  та

призовників, які за режимом доступу  є  інформацією  з  обмеженим доступом.

3.1.5 Заповнення документів персонально-первинного військового обліку

6

призовників і військовозобов’язаних послідовно і в точній відповідності з даними записів посвідчень про приписку до призовної дільниці, військових квитків або тимчасових посвідчень (замість військового квитка). Дані, яких немає, вносяться під час особистої бесіди з цими особами.

3.1.6 Включення до військового обліку Відділу громадян України, які прибули на постійне місце проживання до міста та зняття з цього обліку громадян, які вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок РВК, відповідно про взяття на військовий облік або про зняття з військового обліку. Під час зняття з військового обліку громадян, які вибувають в інші населені пункти Біляївського району, наявність таких позначок непотрібна.

3.1.7 Вносення в п’ятиденний термін до бази персональних даних військового обліку призовників і військовозобов’язаних щодо змін їх сімейного стану,  стану  здоров’я,  адреси  місця  проживання  (перебування),  освіти,  місця роботи і посади, та повідомлення РВК про ці зміни до 5-го числа щомісяця донесенням про зміну облікових даних. У семиденний строк повідомляти РВК про прийняття до Виконкому на роботу та звільнення з роботи призовників і військовозобов’язаних.

3.1.8 Повідомляти про місцеперебування військовозобов’язаних і призовників за запитом  РВК.

3.1.9 Організовувати, на вимогу РВК, оповіщення призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до РВК для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних, із метою забезпечення їх своєчасного прибуття за цим викликом.

3.1.10 Проведення разом з РВК та відповідними структурними підрозділами Виконкому активної роботи з підготовки громадян допризовного та призовного віку до військової служби, надання РВК допомоги у здійсненні постійного контролю за проведенням міським закладом охорони здоров’я лікувально-оздоровчої роботи з громадянами міста 15÷17-річного віку.

3.1.11 Проведення роз’яснювальної роботи серед населення, посадових осіб підприємств, установ і організацій міста, призовників і військовозобов’язаних щодо необхідності дотримання ними порядку і правил військового обліку.

3.1.12 Звіряти не менше ніж раз на рік картки персонально-первинного обліку військовозобов’язаних і призовників, які перебувають на військовому обліку, з будинковими книгами (картками прописки), іншими документами з питань реєстрації громадян. Включення виявлених військовозобов’язаних, які не перебувають на військовому обліку,  до військового обліку військовозобов’язаних та направлення до РВК громадян, які не пройшли приписку до призовних дільниць.

Приймання під розписку від військовозобов’язаних і призовників їх військово-облікових  документів  для  подання  до  РВК  та  звіряння  з  картками персонально-первинного обліку.

3.1.13 Звіряти не менше ніж раз на рік документи персонально-первинного обліку військовозобов’язаних і  призовників, з особовими картками працівника, які працюють (навчаються) на підприємствах, в установах, організаціях та навчальних закладах міста. Надання їх керівникам та військово-обліковому персоналу методичної допомоги з практики застосування чинного законодавства з питань військового обліку.

3.1.14 Підтримання постійної взаємодії з РВК з питань строків та способів звірки даних карток персонально-первинного обліку військовозобов’язаних і  призовників, з обліковими даними РВК, внесення відповідних змін до них та з питань оповіщення військовозобов’язаних та призовників.

3.1.15 Підготовка та надання до ОДА звітів щодо результатів призову до Збройних Сил України та доповіді про стан військового обліку і випадки порушення правил військового обліку.

3.1.16 Своєчасно розглядає пропозиції, заяви, скарги громадян, а також запити установ та організацій з питань, що належать до компетенції Відділу.

3.1.17 Приймання участі у заслуховуванні депутатською комісією міської ради з питань демократичного цивільного контролю, доповіді посадових осіб органів управління Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів, дислокованих на території міста про забезпечення виконання законодавства стосовно прав та соціальних гарантій громадян, які можуть бути призвані на військову службу, перебувають на військовій службі, звільнені з військової служби та членів їхніх сімей.

3.1.18 Розробляє проект кошторису та бюджетні запити, щодо фінансового і матеріального забезпечення Відділу, за рахунок і в межах коштів місцевого бюджету і подає їх фінансовому органу Виконкому.

3.1.19 Участь у розробці оперативних планів і забезпечення взаємодії Виконкому, міських державних органів, підприємств, установ та організацій міста і відповідних структур військового управління при виконанні завдань територіальної оборони.

3.1.20 Ведення журналу перевірок стану обліку військовозобов’язаних і призовників.

3.1.21 Організація діловодства у Відділі та забезпечення належного зберігання та оформлення справ, книг, журналів та іншої документації, пов’язаної з оборонною роботою, додержанням вимог Єдинної державної системи документального забезпечення, Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242, Інструкції про

порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 року № 1893, Інструкцією з діловодства Виконкому та іншими нормативно-правовими актами.

3.1.22 Інформування громадкості, у тому числі через засоби масової інформації, про діяльність Відділу у вирішенні завдань пов’язаних з оборонною роботою.

3.2  З питань мобілізаційної роботи:

3.2.1 Бере участь у державному регулюванні мобілізаційної підготовки та мобілізації.

3.2.2 Організовує виконання Виконкомом, підприємствами, установами і організаціями міста,   що перебувають у комунальній власності або залучаються

до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), законів, інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.

3.2.3 Розробляє та подає керівництву Виконкому проекти нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.

3.2.4 Організовує інформаційне, методологічне і методичне забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації.

3.2.5 Організовує планування, розроблення і проведення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації, у тому числі з переведення міста на функціонування в умовах особливого періоду та здійснює контроль за їх виконанням.

3.2.6 Бере участь у формуванні проектів основних показників мобілізаційних планів.

3.2.7 Координує розроблення проектів мобілізаційних планів, довгострокових і річних програм мобілізаційної підготовки і вживає заходів до забезпечення їх виконання.

3.2.8 Подає пропозиції керівництву Виконкому щодо участі в організації управління в особливий період.

3.2.9 Організовує роботу з визначення потреб (обсягу) у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки.

3.2.10 Подає пропозиції щодо встановлення мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствам, установам та організаціям міста, а також організовує їх доведення до виконавців.

3.2.11 Бере участь в укладенні договорів (контрактів) про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, установами та організаціями міста.

3.2.12 Вживає заходів до виконання підприємствами, установами та організаціями мобілізаційних завдань (замовлень) відповідно до укладених договорів (контрактів).

3.2.13    Подає пропозиції щодо передачі мобілізаційних завдань (замовлень) іншим підприємствам, установам та організаціям міста у разі ліквідації (реорганізації) підприємств, установ та організацій.

3.2.14   Подає   пропозиції   щодо   формування   довгострокових   і   річних

програм мобілізаційної підготовки.

3.2.15 Контролює здійснення заходів з мобілізаційної підготовки підприємствами, установами та організаціями міста з метою сталого функціонування міста в умовах особливого періоду.

3.2.16 Забезпечує подання державним органам інформації, необхідної для планування та здійснення мобілізаційних заходів.

3.2.17 Готує і доводить іншим структурним підрозділам Виконкому, керівникам підприємств, установ та організацій міста вказівки щодо виконання актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.

3.2.18 Здійснює заходи щодо підвищення кваліфікації працівників Відділу, інших структурних підрозділів Виконкому, а також працівників з питань мобілізаційної роботи підприємств, установ та організацій міста, у тому числі шляхом проведення навчань.

3.2.19 Забезпечення захисту секретної та службової інформації під час здійснення заходів з мобілізаційної підготовки:

– у Виконкомі та на підприємствах, в установах і організаціях міста, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) й які не мають умов для зберігання носіїв такої інформації — уповноваженим РСО;

– на інших підприємствах, в установах і організаціях міста, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) й які мають умови для зберігання носіїв такої інформації — працівниками з питань мобілізаційної роботи, які призначені рішеннями їх керівників.

3.2.20 Готує щорічну доповідь про стан мобілізаційної готовності та про хід виконання довгострокових і річних  програм  мобілізаційної підготовки.

  1. Відділ має право:

4.1 Одержувати від інших структурних підрозділів Виконкому, підприємств, установ та організацій міста незалежно від підпорядкування і форм власності, в установленому порядку інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

4.2 Залучати в установленому  порядку  науковців,  експертів  та консультантів для опрацювання окремих питань з оборонної роботи, мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також спеціалістів інших структурних підрозділів Виконкому для розгляду питань, що належать до його компетенції.

4.3   Перевіряти і визначати ефективність здійснення іншими структурними   

підрозділами Виконкому заходів з оборонної роботи, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

4.4 Контролювати здійснення заходів щодо оборонної роботи, мобілізаційної підготовки та мобілізації, стан мобілізаційної готовності.

4.5 Подавати керівництву Виконкому пропозиції щодо заохочення  працівників, які брали участь у розробленні та підготовці заходів з оборонної роботи та мобілізаційної підготовки, а також про накладення стягнень на осіб, які допустили порушення законодавства про оборонну роботу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

  1. Керівництво Відділом:

5.1 Відділ очолює начальник, якого в установленому порядку призначає на посаду та звільняє з посади міський голова одноособово, а у випадках, передбачених законом, — за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.

5.2 Начальник Відділу безпосередньо підпорядкований міському голові відповідно до розподілу обов’язків.

5.3 Завдання, обов’язки та повноваження начальника Відділу:

– здійснює керівництво діяльністю Відділу, розподіляє обов’язки між працівниками, очолює та контролює їх роботу;

– забезпечує виконання покладених на Відділ завдань;

– у межах своєї компетенції організовує підготовку проектів розпоряджень міського голови, рішень виконавчого комітету та міської ради, контролює їх виконання;

– вносить керівництву Виконкому пропозиції щодо структури та штатного розпису Відділу;

– розробляє положення про Відділ, посадові інструкції працівників Відділу;

– визначає потреби і пріоритетні напрями підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників Відділу;

– керує розробкою проектів мобілізаційних планів, довгострокових і річних програм, аналітичних матеріалів, балансових розрахунків, планових показників, комплексів заходів, пропозицій, прогнозів розвитку сфери управління мобілізаційною підготовкою та мобілізацією міста;

– здійснює організаційну роботу, спрямовану на реалізацію завдань, що регулюють розвиток сфери оборони;

– у процесі виконання завдань, покладених на Відділ, забезпечує співробітництво з іншими виконавчими органами та виконавчим комітетом ради, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, представницькими органами, а також з підприємствами, установами, організаціями, об’єднаннями громадян міста;

– подає в межах своїх повноважень пропозиції щодо призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Відділу,  своєчасного заміщення вакансій, заохочення та накладання стягнень;

–  забезпечує роботу з ведення діловодства у Відділі та реалізацію існуючих

вимог щодо збереження державної таємниці відповідно до Закону України “Про державну таємницю”, вживає необхідних заходів щодо збереження службової таємниці у Відділі;

– контролює стан трудової та виконавської дисципліни у Відділі.

– інформує міського голову та міську раду про стан виконання повноважень, покладених на Відділ;

– у межах наданих повноважень організовує ділове листування з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до його компетенції;

– здійснює особистий прийом громадян з питань, що стосуються діяльності Відділу, та вживає заходів щодо своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг.

5.4 Має право:

– за дорученням керівництва Виконкому представляти міську раду в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції;

– одержувати в установленому порядку від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підвідомчих підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на Відділ завдань;

– проводити перевірки та контроль підвідомчих підприємств, установ та організацій з питань, що належать до його компетенції;

– залучати фахівців органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;

– скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;

– вимагати якісного та у повному обсязі виконання працівниками Відділу посадових обов’язків;

– вносити на розгляд керівництва пропозиції щодо вдосконалення роботи Відділу та служби в органах місцевого самоврядування.

5.5  Повинен знати:

Конституцію України;

– закони України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, “Про засади запобігання та протидії корупції” та інші закони України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування;

– укази і розпорядження Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, інші підзаконні нормативно-правові акти, що регулюють розвиток сфери оборони;

– практику застосування чинного законодавства з питань, що належать до його компетенції;

– засади зовнішньоекономічної політики України, основи регіонального управління, економіки та управління персоналом;

– основи права, політології та ринку праці;

– форми та методи роботи із засобами масової інформації;

– інструкцію з діловодства Виконкому;

12

– основи психології, економіки, фінансів;

– правила внутрішнього трудового розпорядку;

– правила ділового етикету;

– правила охорони праці та протипожежної безпеки;

– основні програми роботи на комп’ютері;

– державну мову.

5.6  Кваліфікаційні вимоги.

Повна вища освіта військового, економічного або управлінського професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста.

Стаж роботи за фахом у державній службі (служби в органах місцевого самоврядування) на керівних посадах не менше 1 року або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 5 років.

  1. Відділ у процесі виконання функцій взаємодіє:

– з структурними підрозділами Виконкому з питань забезпечення функціонування системи військового обліку військовозобов’язаних і призовників, виконання ними військового обов’язку та організації планування, розроблення і проведення заходів з мобілізаційної підготовки, мобілізації та здійснення контролю за їх виконанням, а також забезпечення умов роботи Відділу щодо кадрового укомплектування, матеріально-технічного забезпечення, ведення діловодства, тощо;

– з місцевими державними органами з питань, що стосуються діяльності Відділу;

– з РВК щодо забезпечення виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації;

– із Біляївським відділом поліції ВП ГУНП в Одеській області, щодо отримання відомостей про випадки виявлення ними громадян, які не перебувають, проте повинні перебувати на військовому обліку та розшуку призовників і військовозобов’язаних, які ухиляються від виконання військового обов’язку;

– з міським органом виконавчої влади, що здійснює реєстрацію місця проживання чи перебування осіб, щодо отримання відомостей про осіб, які отримали громадянство України і повинні бути взяті на військовий облік;

– із міськими засобами масової інформації з питань інформування громадкості про діяльність Відділу у вирішенні завдань пов’язаних з оборонною роботою та негайного оголошення рішення Президента України про проведення відкритої мобілізації;

– із закладами охорони здоров’я з питань надання РВК допомоги у здійсненні постійного контролю за проведенням лікувально-оздоровчої роботи з громадянами міста 15÷17-річного віку, відвідуванням ними лікувальних закладів, до яких вони направлені на лікування;

– з підприємствами, установами, організаціями міста, що перебувають у комунальній власності або які залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень)  чи  до  виробництва  і  поставкам  у  війська  замовленої  продукції, послуг та енергоресурсів;

– із житлово-експлуатаційними організаціями, житлово-будівельними кооперативами, об’єднаннями співвласників багатоповерхових будинків тощо — з питань уточнення відомостей про призовників і військовозобов’язаних, та виконанням ними правил військового обліку, а також сповіщення їх про виклик до РВК; уточнення відомостей щодо інших осіб для планування забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;

– із органами військового управління, правоохоронноми органами та підпорядкованими їм органами, закладами і установами, військовими частинами щодо підготовки та ведення територіальної оборони міста.