№127-Р від 04.06.2024р. Про створення міського матеріального резерву для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків

04 червня 2024 р.                                                                                    №127-Р

 

Про створення міського матеріального резерву

для запобігання і ліквідації надзвичайних

ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків

 

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказом  ДСНС від 29.03.2024 р. , з метою забезпечення запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків

ЗОБОВ’ЯЗУЮ:

 

  1. Затвердити Порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків (додається).
  2. Управлінню житлово-комунального господарства, землевпорядкування та майна (Ігор ХАРЛАМОВ), міським установам та організаціям, підприємствам підвищеної небезпеки незалежно від форм власності та господарювання:        

1) Забезпечити розроблення у встановлені терміни номенклатури та обсягів накопичення матеріального резерву місцевого та об`єктового рівнів у кількості, що забезпечить проведення невідкладних робіт, пов’язаних із запобіганням, ліквідацією надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.
2)  До номенклатури та обсягів накопичення додавати необхідні розрахунки та обґрунтування відповідності створених матеріальних резервів характеру та масштабам можливих надзвичайних ситуацій у місті.

  1. Відділу з питань оборонної, мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій та цивільного  захисту  населення надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення (Олександр КОВАЛЬОВ) забезпечити зведення номенклатури та затвердження її у встановленому порядку.
  2. Заступнику міського голови (Світлана ОДАРИЧ), управлінню житлово-комунального господарства, землевпорядкування та майна (Ігор ХАРЛАМОВ під час формування проекту міського бюджету передбачити з урахуванням реальних можливостей кошти на виконання заходів щодо створення матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
  3. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

 

Міський голова                                                                   Олександр ЧУЙКО

 

Додаток

до розпорядження

міського голови

від «04» червня 2024 року

№127-Р

 

ПОРЯДОК

створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків

 

  1. Порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків (далі – Порядок) розроблено відповідно до вимог п. 2 ст. 19 та ст. 20 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI, постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2001 №308 «Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків».
    2. Порядок визначає основні принципи створення і використання матеріальних резервів у єдиній державній системі запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру.
    3. Матеріальними резервами є будівельні матеріали, пальне, медикаменти, продовольство, техніка, технічні засоби та інші матеріально – технічні цінності, призначені для проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
           4. Матеріальні резерви, що використовуються для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків (далі – резерви), створюються:

4.1. Виконавчим комітетом Теплодарської міської ради – місцевий резерв для виконання заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків і надання термінової допомоги постраждалому населенню.

4.2. Суб’єктами господарської діяльності, у власності (управлінні) або у користуванні яких є об’єкт (об’єкти) підвищеної небезпеки – об’єктовий запас для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, проведення невідкладних відновлювальних робіт.
        5. Резерви створюються заздалегідь з метою використання їх у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, ліквідації цих надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
        6. Місця розміщення резервів, номенклатура, обсяги та норми накопичення визначаються та затверджуються:

– місцевий резерв – міським головою, за поданням начальника управління житлово-комунального господарства, землевпорядкування та майна   Теплодарської міської ради;

– об’єктовий резерв – керівниками суб’єктів господарської діяльності.
       7. Резерви створюються на випадок запобігання, ліквідації максимально потенційної (прогнозованої) надзвичайної ситуації, а також передбаченого обсягу робіт з ліквідації її наслідків.

  1. Номенклатура та обсяги резерву місцевого та об’єктового рівня підприємств, об’єкти яких увійшли до переліку об’єктів підвищеної небезпеки, погоджуються із відділом з питань цивільного  захисту  населення, оборонної  роботи  та  взаємодії  з  правоохоронними  органами  Одеської  районної державної (військової) адміністрації та   затверджується головою Одеської  районної державної (військової) адміністрації   .
    Номенклатура та обсяги резерву об’єктового рівня підприємств, об’єкти яких не увійшли до переліку об’єктів підвищеної небезпеки, погоджуються із відділом з питань оборонної, мобілізаційної роботи, надзвичайних  ситуацій та  цивільного  захисту  населення та  затверджується  міським головою.
    До номенклатури та обсягів накопичення додаються необхідні розрахунки та обґрунтування відповідності створених матеріальних резервів характеру  та масштабам можливих надзвичайних ситуацій в місті.
           9. Створення, утримання та поповнення резервів здійснюється:
    – місцевий – за рахунок коштів місцевого бюджету;

– об’єктовий – за рахунок власних коштів суб’єктів господарської діяльності.
Створення, утримання та поповнення резервів усіх рівнів може здійснюватися також за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій і об’єднань громадян та інших, не заборонених законодавством джерел.

  1. Матеріальні цінності, що поставляються до резерву, повинні мати сертифікат відповідності на весь нормативний термін їх зберігання.
    11. Придбання матеріальних цінностей, що поставляються до місцевого резерву, здійснюється на тендерній основі відповідно до законодавства.
          12. Резерви розміщуються на об’єктах, призначених або пристосованих для їх зберігання, а також на складах і базах підприємств за рішенням:
    – місцевий матеріальний резерв – міського голови, за поданням начальника управління  житлово-комунального  господарства, землевпорядкування  та майна;
    – об’єктовий – керівників суб’єктів господарської діяльності.
          13. Зберігання та облік резервів здійснюється згідно з нормативно – правовими актами.
  2. Накопичення резервів здійснюється за встановленими нормами та відповідно до річних графіків, затверджених міським головою та керівниками суб’єктів господарської діяльності.
  3. Поповнення резервів, що були використані на запобігання або під час ліквідації надзвичайних ситуацій, здійснюються за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міста на його створення і поповнення, та за рахунок власних коштів підприємств.
  4. Резерв використовується тільки для:

– здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;
– ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків;
– проведення невідкладних відновлювальних робіт;

– надання громадянам, постраждалим від наслідків надзвичайних ситуацій, одноразової матеріальної допомоги для забезпечення їх життєдіяльності;
– розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання і харчування постраждалих громадян;

– здійснення заходів з евакуації.

  1. Місцевий резерв залучається для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на підпорядкованій території та розташованих на ній об’єктах за рішенням міського голови.

Об’єктовий резерв залучається для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території міста та об’єктах відповідних галузей господарювання за рішенням керівника об’єкта.

Резерви залучаються для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідно до її рівня.

У разі недостатньої наявності резерву відповідного рівня (місцевого та об’єктового) чи повного його використання залучаються резерви наступного вищого рівня.
      18. Відпуск матеріально-технічних цінностей з резервів здійснюється:
– місцевий резерв – рішенням міського голови, за поданням начальника управління майна та інвестицій, з наступним поповненням;
– об`єктовий резерв – рішенням керівника суб`єкта господарювання, з наступним поповненням.
     19. Відповідальність за створення та накопичення резервів, контроль за їх наявністю, станом та використанням покладається на керівників, відповідальних за створення резервів, та керівників суб’єктів господарської діяльності.
     20. Відділ з питань оборонної, мобілізаційної роботи, надзвичайних  ситуацій та  цивільного  захисту  населення надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення (Олександр КОВАЛЬОВ)  здійснює методичне керівництво і контроль за створенням, зберіганням , використанням та поповненням місцевого та об’єктових резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

 

Керуючий справами                                                           Тетяна  БИКОНОВА