№531-VII Про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Теплодарська центральна міська лікарня» Теплодарської міської ради в новій редакції

31 січня  2019р.                                                                                         №531-VII

 

Про затвердження Статуту  комунального  некомерційного підприємства «Теплодарська  центральна міська лікарня» Теплодарської міської  ради в новій редакції

 

    Відповідно до  п.30 ст.26 Закону України  «Про місцеве самоврядування  в Україні», ст. 78  Господарського Кодексу України  та ст.ст.104 , 105, 106, 107, 108  Цивільного Кодексу України,  розпорядження Кабінету Міністрів №1013-р від 30.11.2016 року «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я» Теплодарська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити статут  комунального некомерційного підприємства «Теплодарська центральна міська лікарня» Теплодарської міської ради  в новій редакції (додаток додається).

2.Визнати таким, що втратив чинність п. 1 рішення Теплодарської міської ради №402-VII від 29.03.2018 року «Про затвердження статуту комунального некомерційного підприємства «Теплодарська центральна міська лікарня» Теплодарської міської ради та Положення про матеріальне стимулювання працівників».

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні депутатські комісії:

– з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі;

– з питань депутатської діяльності, етики, законності та антикорупційної політики, конфлікту інтересів,  правопорядку та соціального захисту населення.

 

Міський голова                                                                                М.В.Жовнір

 

                                                                                        ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                              Рішення   

                                                                             Теплодарської міської ради

                                                                              від «31» січня 2019 року

                                                                                        №531-VII

 

СТАТУТ

 

КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА

«ТЕПЛОДАРСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ»

ТЕПЛОДАРСЬКОЇ  МІСЬКОЇ РАДИ

( в новій редакції)

 

м.Теплодар-2019

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

11 Комунальне некомерційне підприємство «Теплодарська центральна  міська лікарня» Теплодарської міської ради (надалі – Підприємство) є неприбутковим Підприємством, що засноване на комунальній власності територіальної громади міста Теплодар і віднесено до сфери охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації і Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Одеської обласної державної адміністрації.

Засновником та власником Підприємства є територіальна громада міста Теплодар від імені якої виступає Теплодарська міська рада.

1.2 Підприємство створено на підставі рішення  Теплодарської міської ради Одеської області за №375-VII від 25 січня 2018 року       «Про припинення юридичної особи Теплодарська центральна міська лікарня в результаті її реорганізації (шляхом перетворення) в комунальне некомерційне підприємство «Теплодарська центральна міська лікарня » Теплодарської міської ради.

Комунальне некомерційне підприємство «Теплодарська центральна міська лікарня» Теплодарської міської ради є правонаступником усього майна, всіх прав та обов’язків комунального закладу охорони здоров’я Теплодарської центральної міської лікарні код ЄДРПОУ 02063387.

1.3 Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, актами  Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства охорони здоров’я України, рішеннями Теплодарської міської ради, розпорядженнями виконавчого  органу Теплодарської міської ради, наказами Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації, цим Статутом та іншими нормативними актами.

1.4 Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність , спрямовану на досягнення збереження та зміцнення здоров’я населення та інших соціальних результатів без мети одержання прибутку.

1.4.1.Забороняється  розподіл отриманих  доходів  Підприємства,  або їх   частини серед  Засновників, працівників комунального некомерційного підприємства ( крім оплати праці, нарахуваня єдиного соціального  внеску)  членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

1.4.2. Не вважається розподілом доходів   Підприємства   використання   власних доходів  виключно для фінансування видатків на утримання   Підприємства, реалізації мети, завдань, цілей та напрямів діяльності визначених статутом.

1.5 Підприємство проходить державну реєстрацію, акредитацію та отримує ліцензію на здійснення медичної практики відповідно до законодавства.

1.6 Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, печатку зі своїм найменуванням встановленого зразка, інші штампи, печатки, бланки.

1.7 Підприємство здійснює бухгалтерський і первинний медичний облік, складає фінансову статистичну звітність у встановленому законодавством порядку, всі фінансові операції здійснює через органи Державної казначейської служби України та установи банку за місцем знаходження.

1.8 Найменування Підприємства:

Повна назва Підприємства: Комунальне некомерційне підприємство «Теплодарська центральна міська лікарня» Теплодарської міської ради.

Скорочена назва  : КНП «ТЦМЛ» ТМР

Місцезнаходження Підприємства: 65490, Одеська область, м.Теплодар, вул.Польова, будинок 2

1.9 Місце впровадження господарської діяльності:

– відділення загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ) – м.Теплодар, вул.Польова, будинок 2

– стаціонарне відділення терапевтичного профілю – м.Теплодар, вул.Польова, будинок 6

– кабінет рентгенологічного дослідження та флюорографії- м.Теплодар, блок технічного обслуговування за гуртожитками по вул.Піонерна 26/27.

 

 

ІІ. МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

 

2.1. Основною метою діяльності Підприємства є:

 

– надання населенню згідно з вимогами відповідних нормативно-правових актів медичних послуг, спрямованих на збереження, поліпшення та відновлення здоров’я;

– здійснення іншої діяльності, необхідної для належного забезпечення профілактики, діагностики і лікування хвороб, травм, отруєнь чи інших розладів здоров’я та медичного контролю за перебігом вагітності

– організація взаємодії з іншими закладами охорони здоров’я з метою забезпечення наступництва у наданні медичної допомоги на різних рівнях та ефективного використання ресурсів системи медичного обслуговування.

 

2.2.   Основними завданнями Підприємства є:

 

2.2.1. Організація надання прикріпленому населенню первинної медико –  санітарної допомоги ( далі – ПМСД) та вторинної медичної допомоги (ВМД)  в поліклінічних та стаціонарних умовах..

2.2.2.   Забезпечення належної доступності та якості ПМСД для прикріпленого населення.

2.2.3. Організація взаємодії із закладами охорони здоров’я,  що надають

вторинну(спеціалізовану) медичну допомогу ( надалі  – ВМД), третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу (надалі – ТМД) та екстрену медичну допомогу (надалі – ЕМД).

2.2.4.Організація та надання невідкладної медичної допомоги населенню.

2.2.5.Планування розвитку ПМСД.

2.2.6. Проведення організаційно –методичної роботи за напрямом ПМСД.

2.2.7.Здійснення фінансового, матеріально-технічного та кадрового забезпечення ПМСД.

2.2.8 Забезпечення взаємодії між підрозділами Підприємства в інтересах збереження та зміцнення здоров’я населення.

2.2.    Відповідно до покладених до нього завдань Підприємство здійснює   та забезпечує:

 

2.2.1. Надання населенню первинної та вторинної медико-санітарної  допомоги.

2.2.2. Реалізацію права громадян вільно вибирати  лікаря, що надає ПМСД (лікар загальної практики сімейної медицини – сімейний лікар, у тому числі лікар загальної практики – сімейний лікар, що проводить господарську діяльність з медичної практики як фізична особа-підприємець, що перебуває з Підприємством у цивільно-правових відносинах, лікар-терапевт\педіатр дільничий).

2.2.3.Наступність та послідовність обстеження, лікування та реабілітації пацієнтів у взаємодії з іншими закладами охорони здоров’я відповідно до медичного маршруту пацієнта.

2.2.4.Скерування пацієнтів для отримання медичної допомоги на вторинному та третинному рівнях.

2.2.5. Здійснення диспансеризації населення.

2.2.6.Діяльність з придбання, перевезення, зберігання, відпустку, використання та знищення наркотичних засобів, їх аналогів, прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих засобів, психотропних речовин за наявності ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності у Підприємстві, амбулаторіях як його відокремлених підрозділах у порядку , встановленому законодавством.

2.2.7. Надання паліативної допомоги пацієнтам на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань, яка включає комплекс заходів, спрямованих на  полегшення фізичних та емоційних страждань пацієнтів.

2.2.8. Проведення санітарно – просвітницької роботи, навчання населення здоровому способу життя, основам надання самодопомоги та взаємодопомоги.

2.2.9. Раннє виявлення та профілактику неінфекційних захворювань.

2.2.10. Раннє виявлення та профілактику соціально небезпечних захворювань.

2.2.11. Проведення разом із санітарно-епідеміологічною службою заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань.

2.2.12. Встановлення наявності показань та здійснення відбору хворих для отримання санітарно-курортного лікування.

2.2.13. Проведення експертизи тимчасової непрацездатності.

2.2.14. Направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу, спрямування пацієнтів на медико-соціальну реабілітацію.

2.2.15. Виписку рецептів для пільгового забезпечення медикаментами окремих груп населення відповідно до законодавства України.

2.2.16.Взаємодію своїх структурних підрозділів з дитячим дошкільними закладами, навчальними закладами, , соціальними службами, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями, засобами масової інформації, громадськими організаціями в інтересах збереження  та зміцнення  здоров’я населення

2.2.17. Управління та контроль якості надання медичної допомоги у структурних підрозділах Підприємства.

2.2.18. Організаційно-методичну роботу з надання ПМСД та ВМД у структурних підрозділах Підприємства за такими напрямами:

–  Збір, узагальнення та контроль достовірності статистичної інформації.

– Звітування відповідно до підпорядкування та надання оперативної інформації

–  Аналіз стану здоров’я населення.

–  Вивчення і прогнозування потреби населення у ПМСД, ВМД.

– Планування лікувально-профілактичних заходів відповідно до потреб населення.

–  Аналіз доступності ПСМД для населення, планування розвитку мережі та її кадрового забезпечення.

–  Організація підвищення кваліфікації кадрів , у тому числі  безперервне навчання кадрів без відриву від виробництва (разом з вищим медичними навчальними закладами).

–  Впровадження сучасних методів профілактики, діагностики лікування та реабілітації хворих, передового досвіду щодо організації ПСМД,  сучасних інформаційних технологій.

–  Впровадження та вдосконалення системи управління якістю надання ПСМД.

2.2.19.Аналіз стану фінансового забезпечення Підприємства і його структурних підрозділів та розробка фінансових планів.

2.2.20.Здійснення закупівлі лікарських засобів , виробів медичного призначення, медичного обладнання та інвентарю, інших засобів, необхідних для функціонування Підприємства та його підрозділів.

2.2.21. Утримання будівель, споруд і технічних засобів Підприємства та його підрозділів у належному стані.

2.2.22 Належна експлуатація та функціонування медичного обладнання у підрозділах Підприємства.

2.2.23 Контроль за використанням матеріально-технічних ресурсів у підрозділах Підприємства.

2.2.24 Облік матеріальних цінностей, у т.ч. медичного обладнання та інвентарю.

2.2.25 Планування ремонтно-будівельних робіт, оснащення медичним обладнанням та інвентарем.

2.2.26 Медична практика.

 

ІІІ.    УМОВИ ТА ПОРЯДОК НАДАННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

 

3.1 Підприємство має право безпосередньо надавати лише ті види медичних послуг та медичної (лікувально-профілактичної) допомоги, що дозволені йому на підставі відповідної ліцензії та результатів державної акредитації. Зазначені послуги Підприємство може надавати з використанням як власних кадрових та матеріально-технічних ресурсів, так і шляхом залучення до їх надання на договірній основі  людських та матеріально – технічних ресурсів інших юридичних і фізичних осіб.

 

3.2 В разі, коли особа, яка звернулася до Підприємства, потребує медичних послуг, що не можуть бути надані ним безпосередньо з використанням його власних або залучених на підставі договорів кадрових та матеріально-технічних ресурсів, Підприємство зобов’язане направити таку особу до іншого закладу охорони здоров’я чи фахівця, якій може забезпечити надання відповідних послуг.

 

3.3 Єдиною підставою для отримання медичних послуг, що надаються Підприємством, є стан здоров’я особи та необхідність надання таких послуг, підтверджена наявністю в конкретної особи відповідних медичних показань. Підприємство не має права відмовляти у наданні медичних послуг будь – якій особі через те, що постійне місце її проживання знаходиться поза межами м.Теплодар, Одеської області  чи з огляду на інші не пов’язані зі станом здоров’я обставини.

 

3.4 Доступ пацієнтів до послуг, що надаються Підприємством , регулюється загальною чергою, що визначається часом звернення. В невідкладних випадках черговість доступу до медичних послуг, що надаються Підприємством , регулюється, виключно медичними критеріями терміновістю необхідності надання послуг, що ґрунтуються на оцінці ступеню загрози життю та здоров’ю конкретної особи. Поза чергою доступ до Підприємства отримують особи, які згідно з законом мають право на позачергове чи першочергове медичне обслуговування в державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

 

3.5 Забезпечення населення медичними послугами, що надаються Підприємством , здійснюється на підставі сформованого окремо для кожного лікаря загальної практики (сімейного лікаря), який працює в складі Підприємства, списку пацієнтів з числа осіб які постійно проживають на території м.Теплодар Одеської області.

 

3.6 Список пацієнтів кожного лікаря загальної практики (сімейного лікаря) формується на підставі вільного волевиявлення кожного пацієнта шляхом подання відповідної письмової заяви обраному ним лікарю та Керівнику Підприємства, але не може містити кількості пацієнтів більшої , ніж встановлена відповідними нормами, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України.  

У разі, коли список пацієнтів лікаря загальної практики (сімейного лікаря), якого бажає обрати пацієнт, вже досяг граничної кількості осіб, встановлених вказаним вище нормативами, ерівник Підприємства має запропонувати пацієнту обрати іншого лікаря.

 

3.7 Кожен пацієнт має право в будь-який час шляхом подання відповідної письмової заяви на адресу свого лікаря загальної практики (сімейного лікаря)  та керівника Підприємства відмовитися від подальшого обслуговування у раніше обраного ним лікаря загальної практики (сімейного лікаря) та подати відповідну письмову заяву , зазначену у п.3.6 цього Статуту, про включення до списку пацієнтів іншого лікаря загальної практики (сімейного лікаря).

 

3.8 Зазначені у п. 3.5 списки пацієнтів з врахуванням уточнень, внесених у них в порядку, встановленому п. 3.7. цього Статуту, щомісячно передаються кожним лікарем, який працює у складі Підприємства , його Керівнику (не пізніше 10 числа наступного місяця) для врахування оплати праці лікарів в залежності від реального навантаження.

 

3.9 Надання безоплатних медичних послуг вдома здійснюється лише у разі , коли пацієнт, який звернувся за одержанням таких послуг, за станом здоров’я чи з іншої поважної причини не може прибути до кабінету обраного ним лікаря загальної  практики  чи іншого медичного працівника, який надає первинну медичну допомогу. В інших випадках оплата вартості візиту медичного працівника додому до пацієнта здійснюється за рахунок коштів пацієнтів.

 

3.10 При наданні медичних послуг Підприємство зобов’язане забезпечувати дотримання відповідних пов’язаних з наданням  медичної допомоги особистих немайнових прав фізичної особи, встановлених Цивільним кодексом та іншими законами України, а також затверджених у встановленому порядку стандартів якості медичної допомоги, клінічних протоколів та керівництв і вимог санітарно – гігієнічного протиепідемічного режиму.

 

3.11  Госпіталізація у стаціонарні відділення Підприємства здійснюється лише у разі наявності в пацієнта медичних показань, що зумовлюють необхідність цілодобового медичного контролю за станом здоров’я пацієнта та/або цілодобового безперервного медичного втручання, які не можуть бути забезпечені поза стаціонаром, або у разі, коли госпіталізація є обов’язковою у зв’язку з вимогами законодавства.

 

3.12 Рішення про госпіталізацію у стаціонарні відділення  Підприємства приймається лікарем, уповноваженим на це Головним лікарем (директором Підприємства) лікарні, після ознайомлення із станом здоров’я особи та отримання згоди цієї особи, її законного представника (за винятком випадків, коли згідно з законом така згода для госпіталізації не є потрібною).

 

3.13 У разі, коли стан здоров’я особи вимагає невідкладної госпіталізації до лікарні Підприємства, але при цьому в лікарні відсутні вільні місця, або лікарня не має права надавати необхідні зазначеній особі медичні послуги за умовами ліцензування та державної акредитації, або госпіталізація зазначеної особи до лікарні є неможливою за епідеміологічними умовами та критеріями, лікарня після надання невідкладної допомоги забезпечує в разі потреби перевезення пацієнта до іншого закладу охорони здоров’я за попереднім погодженням цього питання з відповідним закладом охорони здоров’я. При цьому до іншого закладу охорони здоров’я, куди спрямовується пацієнт, передається копія відповідної медичної документації інформацією про стан здоров’я особи та заходи, вжиті у лікарні Підприємства.

 

3.14 Якщо інше не передбачено законодавством, виписка з стаціонарних відділень Комерційного некомунального підприємства «Теплодарська центральна міська лікарня» Теплодарської міської ради здійснюється у разі:

 – коли стан здоров’я госпіталізованої особи не вимагає подальшого лікування в умовах стаціонару;

– наявності бажання госпіталізованої особи чи її законного представника;

– коли госпіталізована особа порушує правила внутрішнього розпорядку Лікарні, але при цьому відсутня небезпека того, що відмова від продовження перебування такої особи в стаціонарі чи припинення надання їй медичних послуг можуть спричинити безпосередню загрозу для її життя чи здоров’я або для життя чи здоров’я інших осіб.

 

3.15 Якщо законний представник госпіталізованої особи наполягає на виписці цієї особи із стаціонарного відділення лікарні, а стан здоров’я зазначеної особи вимагає       продовження лікування в стаціонарних умовах,  Директор (Головний лікар) Лікарні чи уповноважений ним лікар може відмовити у виписці до моменту винесення рішення у цій справі відповідним органом опіки та піклування чи судом, за винятком випадків, коли законодавством встановлений інший порядок вирішення цього питання.

 

3.16 Особа, яка вимагає виписки зі стаціонарного відділення КНП «Теплодарська центральна міська лікарня» ТМР за власним бажанням, повинна бути поінформована лікарем про можливі наслідки, які можуть бути спричинені для її здоров’я припиненням лікування у стаціонарі. Така особа має письмово засвідчити факт виписки з лікарні за власним бажанням та отримання зазначеної у цьому пункті інформації лікаря. У випадку відмови особи від такого засвідчення лікар зобов’язаний зробити відповідний запис у медичній документації зазначеної особи.

 

3.17 Якщо законний представник, опікун чи піклувальник не забирає неповнолітню чи недієздатну особу після виписки із стаціонарного відділення Підприємства, Підприємство має невідкладно повідомити про це місцеву раду за місцем проживання виписаної особи. Транспортування такої особи до постійного місця проживання забезпечується за рахунок коштів відповідної місцевої ради.

 

3.18 При наданні медичних послуг Підприємство зобов’язане забезпечувати дотримання відповідних пов’язаних з наданням медичної допомоги особистих немайнових прав особи, встановлених Цивільним кодексом України та іншими законами України.

 

 

 

 

 

  1. МАЙНО ТА ФІНАНСУВАННЯ

 

4.1. Майно Підприємства є комунальною власністю і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Майно Підприємства становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти, а також інші цінності, передані йому Засновником, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства. Підприємство користується та розпоряджається майном відповідно до законодавства.

4.2. Підприємство не має право відчужувати або іншим способом розпоряджатись закріпленим за ним майном, що належить до основних фондів без попередньої згоди Засновника. Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно третім особам (юридичним чи фізичним особам) крім випадків, прямо передбачених законодавством. Усі питання, які стосуються відмови від права на земельну ділянку, що знаходиться на балансі Підприємства або її відчуження, вирішуються виключно Засновником.

4.3. Підприємство має право придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами юридичних та фізичних осіб, відповідно до укладених угод. Підприємство має право надавати в оренду майно, закріплене за ним на праві оперативного управління (без права викупу), юридичним та фізичним особам відповідно до чинного законодавства України та локальних актів органів місцевого самоврядування.

4.4. Відповідно до чинного законодавства Підприємство користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

 4.5. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завдані Підприємству внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.

4.6. Джерелами формування майна та коштів Підприємства є:

4.6.1. Медична субвенція з державного бюджету;

4.6.2. Комунальне майно, передане Підприємству відповідно до рішення про його створення;

4.6.3. Кошти міського бюджету (бюджетні кошти);

4.6.4. Інші субвенції з обласного та державного бюджетів, в тому числі на реалізацію програм в галузі охорони здоров’я;

4.6.5. Плата за надані послуги: кошти від здачі в оренду майна, закріпленого на праві оперативного управління; кошти та інше майно, одержані від реалізації продукції (робіт, послуг);

4.6.6. Цільові кошти;

4.6.7. Кошти, отримані за договорами з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення;

4.6.8. Кредити банків;

4.6.9. Майно, придбане у інших юридичних або фізичних осіб;

4.6.10. Майно, що надходить безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних благодійних внесків, пожертвувань юридичних і фізичних осіб; надходження коштів на виконання програм соціально-економічного розвитку регіону, програм розвитку медичної галузі;

4.6.11. Майно та кошти, отримані з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України;

4.6.12. Інші джерела не заборонені законодавством

 

  1. V. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ

 

5.1.Підприємство для виконання покладених на нього завдань має право самостійно:

5.1.1 Укладати договори, угоди, які не суперечать законодавству України та предмету діяльності Підприємства, бути позивачем та відповідачем у суді.

5.1.2. Здійснювати розподіл фінансових та майнових ресурсів між своїми підрозділами.

5.1.3. Організовувати свою діяльність щодо забезпечення виконання договору про медичне обслуговування населення.

 

5.2 Підприємство має право виключно за згодою власника або Органу управління майном: відчужувати закріплене за ним майно; здавати в оренду або в безоплатне користування (позичку);  передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

 

5.3 Власник та Орган управління майном не відповідають за зобов’язаннями Підприємства, а Підприємство не відповідає за зобов’язанням Власника та Органу управління майном, крім випадків, передбачених законодавством.

 

5.4 Підприємство самостійно  визначає організаційну структуру, чисельність працівників, складає штатний розпис.

 

5.5 Підприємство здійснює в повному обсязі свої права та  обов’язки в сферах планування , матеріально-технічного постачання , організації фінансово – господарської діяльності, організації праці  та її оплати, бере участь в місцевих та державних заходах, що проводяться в районі, вирішує інші питання в межах, передбачених законодавством України.

 

5.6 Підприємство для виконання покладених на нього завдань, за погодженням із Засновником, має право:

 

5.6.1 Укладати договори про медичне обслуговування населення у межах бюджетної програми та відповідно до чинного законодавства з лікарями загальної практики – сімейними лікарями, які провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці.

 

5.6.2 Укладати договори з іншими комунальними та державними закладами охорони здоров’я про проведення діагностичних досліджень, що входять до компетенції ПМСД, але для їх виконання у Підприємстві відсутні умови.

 

5.6.3 Підприємство має право здійснювати іншу, ніж надання медичної допомоги, господарську діяльність, не заборонену законодавством.

 

5.7 Підприємство забезпечує:

 

5.7.1 Надання медичної допомоги відповідно до договору про медичне обслуговування населення за бюджетні кошти та інших укладених договорів.

5.7.2. Дотримання встановленого порядку звітування .

5.7.3.Надання оперативної інформації за запитом відповідно до підпорядкування.

5.7.4. Належне ведення обліково-звітної документації.

5.7.5 Координацію взаємодії лікарських амбулаторій та організації, де є організовані контингенти населення, щодо надання невідкладної медичної допомоги, проведення заходів диспансеризації та масової профілактики інфекційних захворювань.

5.7.6 Своєчасну сплату податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

5.7.7 Цільове використання закріпленого за ним майна та виділених бюджетних коштів.

5.7.8.Утримання у належному стані рухомого і нерухомого майна.

5.7.9 Створення належних умов для високопродуктивної праці, забезпечення додержання законодавства про працю, соціальне страхування, правил та норм охорони праці, техніки безпеки.

5.7.10 Здійснення заходів з удосконалення плати праці працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості у результатах особистої роботи та у загальних результатах діяльності Підприємства.

 

5.8 Відповідає за виконання покладених на Підприємство завдань та функцій, дотримання вимог законодавства з питань охорони праці, пожежної безпеки його Директор (Головний лікар). Обов’язки та права інших працівників Підприємства визначаються посадовими інструкціями, затвердженими Директором (Головним лікарем).

 

VІ. УПРАВЛІННЯ

 

6.1 Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання прав власника, Уповноважених ним органів щодо  господарського використання комунального майна та участі в управління трудового колективу.

 

6.2 Поточне керівництво Підприємством  здійснює Директор (Головний лікар). Директор (Головний лікар) Підприємства несе персональну відповідальність за діяльність Підприємства і здійснення ним своїх функцій.

 Директор (Головний лікар) діє без довіреності від імені підприємства, представляє його інтереси  в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними і фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам Підприємства, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні та інші рахунки.

 

6.3 Директор (Головний лікар),  призначається на посаду або звільняється з неї розпорядженням міського голови відповідно до порядку, визначеного чинним законодавством. З Головним лікарем укладається контракт, в якому зазначається строк найму, права, обов’язки і відповідальність Головного лікаря, умови його матеріального забезпечення і звільнення з посади (припинення дії контракту), інші умови найму, передбачені контрактом та чинним законодавством.

 

6.4 Директор (Головний лікар) приймає рішення про прийняття на роботу, звільнення з роботи працівників Підприємства, а також інші, передбачені законодавством про працю рішення в сфері трудових відносин, укладає трудові договори з працівниками Підприємства. Забезпечує раціональний добір кадрів, дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку. Створює умови підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом

 

6.5.   Повноваження Директора (Головного лікаря).

 

6.5.1 Діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у тому числі в судах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам Підприємства, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні та інші рахунки.

6.5.2 Самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до компетенції Засновника та Органу управління.

6.5.3 Організовує роботу Підприємства щодо надання населенню медичної допомоги згідно з вимогами нормативно-правових актів.

6.5.4 Несе відповідальність за формування та виконання фінансового плану і плану розвитку Підприємства, результати його господарської діяльності, виконання показників ефективності діяльності Підприємства, якість послуг, що надаються Підприємством, використання наданого на праві оперативного управління Підприємству майна спільної власності територіальних громад і доходу згідно з вимогами законодавства, цього Статуту та укладених Підприємством договорів.

6,5.5 Користується правом розпорядження майном та коштами Підприємства відповідно до законодавства та цього Статуту. Забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за Підприємством на праві оперативного управління майна.

6.5.6 У межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов’язкові для всіх підрозділів та працівників Підприємства.

6.5.7 Забезпечує контроль за веденням та зберіганням медичної та іншої документації.

6.5.8 У строки і в порядку, встановленому законодавством, повідомляє відповідні органи про будь-які зміни в даних про Підприємство, внесення яких до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань є обов’язковим.

6.5.9 Подає в установленому порядку Засновнику та Органу управління квартальну, річну, фінансову та іншу звітність Підприємства, зокрема щорічно надає Засновнику та Органу управління бухгалтерську та статистичну звітність, інформацію про рух основних засобів, за запитом Засновника надає звіт про оренду майна, а також інформацію про наявність вільних площ, придатних для надання в оренду.

6.5.10 Приймає рішення про прийняття на роботу, звільнення з роботи працівників Підприємства, а також інші, передбачені законодавством про працю рішення в сфері трудових відносин, укладає трудові договори з працівниками Підприємства. Забезпечує раціональний добір кадрів, дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку. Створює умови підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом.

6.5.11 Забезпечує проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному законодавством України.

6.5.12 Призначає на посаду та звільняє з посади своїх заступників і головного бухгалтера Підприємства. Призначає на посади та звільняє керівників структурних підрозділів, інших працівників.

6.5.13 Забезпечує дотримання на Підприємстві вимог законодавства про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці.

6.5.14 Вживає заходів до своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, а також передбачених законодавством податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

6.5.15 Несе відповідальність за збитки, завдані Підприємству з вини Директора (Головного лікаря) Підприємства в порядку, визначеному законодавством.

6.5.16 Затверджує положення про структурні підрозділи Підприємства, інші положення та порядки, що мають системний характер.

6.5.17 Затверджує функціональні обов’язки та посадові інструкції працівників Підприємства.

6.5.18 За погодженням із Засновником та відповідно до вимог законодавства має право укладати договори оренди майна.

6.5.19 Забезпечує розробку цін (тарифів) на платні послуги, які дозволені чинним законодавством та подає до Органу управління для подальшого затвердження рішенням виконавчого комітету Теплодарської  міської ради.

6.5.20 За погодженням з Органом управління проводить господарські операції, що перевищують ліміт його повноважень згідно трудового контракту.

6.5.21 Розробляє пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Статуту та подає їх до Органу управління.

6.5.22 Від імені роботодавця підписує колективний договір з одним або кількома профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовим колективом Підприємства органами,а у разі відсутності таких  органів – представниками, обраними  і уповноваженими трудовим колективом Підприємства.

6.5.23 Вирішує інші питання, віднесені до компетенції Директора (Головного лікаря) Підприємства згідно із законодавством, цим Статутом, контрактом.

 

6.5.24  Директор (Головний лікар) Підприємства, його заступники та керівники структурних підрозділів є офіційними представниками Підприємства, діють в межах своїх повноважень та представляють інтереси Підприємства в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, установах та організаціях, а також у взаємовідносинах з організаціями та фізичними особами, у тому числі іноземними, відповідно до наданих їм повноважень.

 

6.5.25 У разі відсутності Директора (Головного лікаря) Підприємства або неможливості виконувати свої обов’язки з інших причин, обов’язки виконує заступник Директора (Головного лікаря) чи інша особа згідно з функціональними (посадовими) обов’язками.

 

6.5.26  Директор (Головний лікар) Підприємства, його заступники та керівники підрозділів у межах своїх повноважень здійснюють оперативне керівництво Підприємством та його підрозділами.

 

6.5.27  Директор ( Головний лікар) Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності у встановленому законодавством порядку.

 

 

6.6. Повноваження  Засновника :

 

6.6.1. Визначає головні напрямки діяльності Підприємства, затверджує плани діяльності та звіти про його виконання;

6.6.2. Затверджує статут Підприємства та зміни до нього.

6.6.3.Затверджує фінансовий план Підприємства та контролює його виконання;

6.6.4. Погоджує Підприємству договори про спільну діяльність, за якими використовується нерухоме майно, що перебуває в його оперативному управлінні, кредитні договори та договори застави.

6.6.5. Здійснює контроль за ефективністю використання майна, що є власністю територіальної громади м. Теплодар або спільною власністю та закріплене за Підприємством на праві оперативного управління.

6.6.6. Приймає рішення про реорганізацію та ліквідацію Підприємства, призначає ліквідаційну комісію, комісію з припинення, затверджує ліквідаційний баланс.

 

VIІ. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА.

 

7.1.   Структурними підрозділами Підприємства є:

 

7.1.1. Адміністративна частина\управління

7.1.2. Господарська частина

7.1.3 Лікувально-профілактична служба, що складається зі стаціонару, поліклініки та відділення ЗПСМ, які мають статус структурних або відокремлених структурних підрозділів Підприємства.

 

 

VIІІ. ВЗАЄМОДІЯ ТА КОНТРОЛЬ ДІЯЛЬНОСТІ

 

8.1 Підприємство підзвітне  Теплодарській міській раді Одеської області

 

8.2 Орган управління майна здійснює контроль за використанням та  збереженням належного Підприємству майна  і має право вилучити у Підприємства майно, яке не використовується або використовується не за призначенням, та розпорядитися ним у межах своїх повноважень.

 

8.3 Відносини Підприємства з підприємствами, установами , організаціями та громадянами в усіх сферах господарської діяльності будуються на договірних засадах відповідно до законодавства України.

 

8.4 Підприємство взаємодіє із закладами охорони здоров’я та іншими закладами, громадськими організаціями при вирішення питань організації і надання ПМСД.

 

8.5 За необхідності надання пацієнту ТМД Підприємство направляє пацієнтів   згідно з показаннями до закладів охорони здоров’я ТМД відповідної   спеціалізації.

 

8.6 За необхідності надання пацієнту екстреної медичної допомоги або наявності показань до екстреної госпіталізації(консультації) ТМД Підприємство здійснює виклик бригади швидкої медичної допомоги.

 

8.7 Контроль якості надання медичної допомоги хворим у Підприємстві здійснюється шляхом експертизи відповідності якості надання медичної допомоги  вимогам державних стандартів, нормативів, клінічних протоколів , інших документів з медичної практики.

8.8 Здійснення вибіркового контролю якості роботи підрозділів Підприємства покладається на заступника директора Підприємства.

 

8.9 Здійснення внутрішнього контролю якості надання медичної допомоги покладається на завідувачів відділень.

 

8.10 Пiдприємство самостійно здiйснює оперативний та бухгалтерський облiк результатiв своєї дiяльностi та веде обробку та облiк персональних даних працiвникiв, а також веде юридичну, фiнансову та кадрову звiтнiсть. Порядок ведення бухгалтерського обліку та облiку персональних даних, статистичної, фiнансової та кадрової звiтностi визначається чинним законодавством України.

 

8.11 Пiдприємство несе вiдповiдальнiсть за своєчасне i достовiрне подання передбачених форм звiтностi вiдповiдним органам.

 

8.12 Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю Пiдприємства здiйснюють вiдповiднi державнi органи в межах їх повноважень та встановленого чинним законодавством України порядку.

 

8.13 Координуюча, консультативна та дорадча функції з питань організації управляння якістю медичної допомоги в Підприємстві покладається на медичну раду Підприємства , яку очолює Директор (Головний лікар).

 

8.14 Засновник має право здійснювати контроль фінансово-господарської діяльності підприємства  За вимогою засновника підприємство надає відповідну  інформацію та документи, що стосуються фінансово-господарської, кадрової та медичної діяльності.

 

ІХ. ДЖЕРЕЛА  ФІНАНСУВАННЯ

 

9.1 Підприємство є одержувачем бюджетних коштів в межах затверджених бюджетних асигнувань.

 

9.2 Утримання Підприємства і оплата праці здійснюється за рахунок бюджетних коштів, а також коштів, отримання яких передбачено діючим законодавством.

 

9.3  Матеріально-технічну базу і кошти підприємства складають основні фонди та оборотні кошти , а також інші матеріальні цінності та фінансові ресурси, вартість яких відображена у його самостійному балансі.

 

9.4 Майно Підприємства належить до комунальної власності територіальної громади м.Теплодар і закріплюється за ним на праві оперативного управління.

 

9.5 Майно та кошти Підприємства формуються з :

– майна та коштів , переданих йому Власником або Органом управління майном;

– бюджетних коштів, одержаних за виконання відповідного замовлення по медичному обслуговуванню населення;

– коштів за надання платних медичних послуг, які надаються у встановленому  порядку;

– гуманітарної допомоги , благодійних (добровільних) внесків та пожертв вітчизняних та закордонних підприємств, установ, фондів, організацій та громадян у грошовій формі, а також у формі товарів, робіт, послуг.

 

9.6 Підприємство має право отримувати плату за надання послуг, виконання робіт у порядку, визначеному законодавством, залучати матеріальні та фінансові ресурси в установленому порядку , визначеному законодавством України  для бюджетних установ.

 

9.7 Підприємство зобов’язане приймати та виконувати доведені до нього в установленому чинним законодавством України порядку державні замовлення та замовлення Органу управління майном , враховувати їх при формуванні фінансового плану, визначенні перспектив економічного та соціального розвитку та виборі контрагентів, а також складати і виконувати фінансовий план  на кожен наступний рік.

 

9.8 Підприємство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову , статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

 

9.9 Фінансова звітність Підприємства надається до Фінансового управління  виконавчого комітету Теплодарської міської ради в установленому порядку.

 

9.10 План використання бюджетних коштів Підприємством , що затверджується його Директором (Головним лікарем), погоджується із Засновником / його уповноваженим органом

 

9.11 Планування фінансово-господарської діяльності здійснюється Підприємством шляхом складання річних фінансових планів у порядку та за формою,  згідно чинного законодавства.

 

9.12 Вартість робіт та послуг, що здійснюються Підприємством , встановлюються відповідно до законодавства України

 

  1. X. ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ

 

10.1 Працівники мають право  брати участь в управлінні Підприємством через загальні збори (конференції), ради трудових колективів , професійні спілки,  які діють у трудовому колективі, інші органи, уповноважені трудовим колективом на представництво, вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Підприємства, а також з питань захисту соціально-економічних і трудових прав працівників.

Представники первинної профспілкової організації, а у разі їх відсутності – вільно обрані працівниками представники , представляють інтереси працівників в органах управління Підприємством відповідно до законодавства.

Підприємство зобов’язане створювати умови , які б забезпечували участь працівників в його управлінні.

 

10.2 Трудовий колектив Підприємства складається з усіх працівників, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Підприємством.

 

10.3 До складу органів, через які трудовий колектив реалізує своє право на участь в управлінні Підприємством, не може обиратися Директор  (Головний лікар) підприємства. Повноваження цих органів визначаються відповідно до законодавства України.

 

10.4 Виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства регулюються колективним договором.

 

10.5 Право укладання колективного договору від імені роботодавців надається Директору (Головному лікарю) Підприємства, а від імені трудового колективу – уповноваженому ним органу. Сторони колективного договору звітують на загальних зборах колективу один перед одним не менш ніж один раз на рік.

 

10.6 Питання щодо поліпшення умов праці, життя і здоров’я, гарантії обов’язкового медичного страхування працівників Підприємства та їх сімей, а також інші питання соціального розвитку вирішуються трудовим колективом відповідно до законодавства України , цього Статуту та колективного договору.

 

10.7 Оплата праці працівників Підприємства Здійснюється в першочерговому порядку . Всі інші платежі здійснюються Підприємством після виконання зобов’язань щодо оплати праці.

 

10.8 Працівники  Підприємства проводять свою діяльність відповідно до Статуту, колективного договору та посадових інструкцій, правил внутрішнього трудового розпорядку згідно з законодавством  України.

 

  ХІ.ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ ПІДПРИЄМСТВА.

 

11.1 Зміни до цього Статуту вносяться за рішенням Теплодарської міської ради, шляхом викладення Статуту у новій редакції.

11.2 Зміни до цього Статуту підлягають обов’язковій державній реєстрації у порядку, встановленому законодавством України

 

 

ХІІ. ПРИПИНЕННЯ    ПІДПРИЄМСТВА

 

12.1 Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням Теплодарської міської ради Одеської області, а у випадках, передбаченим чинним законодавством України, за рішенням суду або відповідних органів державної влади. Припинення Підприємства здійснюється комісією з припинення, яка утворюється органом , що прийняв рішення про припинення.

 

12.2 З моменту призначення комісії з припинення до неї переходять повноваження по Управлінню справами Підприємством. Комісія з припинення складає ліквідаційний баланс (передавальний акт, розподільчий баланс) Підприємства і подає його на затвердження в установленому порядку.

 

12.3 У разі ліквідації підприємства його активи, майно будуть передані іншій неприбутковій організації  відповідного виду, або зараховані до доходу бюджету. Претензії кредиторів до Підприємства, що ліквідується, задовольняються за рахунок його майна , якщо інше не передбачено законодавством України.

 

12.4 Працівникам Підприємства, які звільняються у зв’язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю

 

12.5 Підприємство вважається припиненим з дня внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб .