Сергій Савчук: Тепло буде на 10% дешевшим для споживачів у разі прийняття законопроекту № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел

1396276957_biomassa-kak-toplivo_0_1Це одна з переваг законопроекту № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії, який наразі активно готується до другого читання у Парламенті.

Ключове положення законопроекту – встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію для бюджетних організацій і потреб населення, що виробляється з альтернативних джерел, на рівні 90% від тарифу на тепло з газу. За таких умов кінцевий споживач відразу відчуває економічний ефект у зниженні тарифів.

«Запропонований підхід формування тарифів дозволяє збільшити рентабельність інвестицій у проекти з виробництва тепла «не з газу» до 15-20%. Тому компанія, що здійснила інвестицію, матиме достатні гарантії повернення коштів», – зазначає Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у статті «10% менше сплати за опалення завдяки альтернативним джерелам енергії», опублікованій у його колонці в газеті «Бізнес».

Законопроект вигідний не тільки споживачам та інвесторам, а й державі в цілому. Адже він призведе до значного позитивного макроекономічного ефекту:

  • заміщення газу альтернативними джерелами енергії в секторі теплопостачання на 30-50% протягом 3-5 років дії закону;
  • покращення торгівельного балансу країни на 300-650 млн доларів у рік;
  • збільшення приватних інвестицій в інфраструктуру централізованого теплопостачання;
  • створення до 25 тис нових робочих місць;
  • збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Детальніше читайте у статті «10% менше сплати за опалення завдяки альтернативним джерелам енергії» за посиланням: http://www.business.ua/gosudarstvo/10_menshe_splati_za_opalennya_zavdyaki_alternativnim_dzherelam_energ_-357784/.

Співавторами статті виступили:

  • Олександр Домбровський – народний депутат, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК;
  • Діана Корсакайте – керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа»;
  • Георгій Гелетуха – голова правління Біоенергетичної асоціації України.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю