№131-VII Про звернення до Верховної Ради України

30 червня 2016р.                                                                                 №131-VII

 

 

Про звернення

до Верховної Ради України

 

Відповідно до ст.ст. 19, 142 Конституції України, ст.ст. 25,26 Закону України ”Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою зняття соціальної напруги у м.Теплодар, Теплодарська міська рада Одеської області

ВИРІШИЛА:

  1. Схвалити текст звернення від Теплодарської міської ради до Верховної Ради України щодо поновлення фінансування Державного навчального закладу «Теплодарський професійний ліцей». (додається).

2.Відділу діловодства, контролю і організаційної роботи виконавчого комітету (Терзян Л.М.) надіслати звернення Теплодарської міської ради Одеської області, зазначене в п.1 цього рішення до Верховної Ради  України.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку та соціального захисту населення.

 

Міський голова                                                                         М.В.Жовнір

 

                                                         Додаток до рішення

                                                                     Теплодарської міської ради

                                                                           від 30.06.2016 року

                                                                           №131-VII

 

 

Звернення

до Верховної Ради України  

щодо поновлення фінансування Державного навчального закладу «Теплодарський професійний ліцей»

 

Шановні депутати!

 

Територіальна громада м. Теплодар, в особі Теплодарської міської ради Одеської області звертається до Вас з приводу вирішення серйозної проблеми, яка може призвести до виникнення небезпечних наслідків в нашому місті.

Коротко про історію виникнення міста Теплодар.

Місто Теплодар є молодим містом, історія виникнення якого пов’язана з початком будівництва в травні 1981 р. Одеської атомної теплоелектростанції та селища енергетиків та фахівців, які приїжджали сюди з усього Радянського Союзу для будівництва станції.

Після аварії на Чорнобильській АЕС в квітні 1986 р. було прийнято рішення про припинення будівництва Одеської АТЕЦ та її перепрофілювання в теплоелектростанцію, але ні атомної ні теплової електростанції так і не було побудовано. Але жителі Теплодара не  роз’їхались, продовжили працювати і в 1997 р. постановою Верховної ради України селище міського типу Теплодар отримало статус міста обласного значення.

Місто ніколи не стояло осторонь загальнодержавних проблем. Так після Чорнобильської катастрофи маленьке місто Теплодар прийняло до себе, з виділенням житла переселеним сім’ям, 60 % переселенців від загальної кількості по області.   Тому зараз при річному бюджеті міста за загальним фондом 16 883,6 тис. грн. ( в т.ч. базова дотація 3645,9 тис. грн.) трансферти населенню складають  17 323,71 тис. грн.

На сьогоднішній день місто нараховує понад 10 000 жителів. Але, особливість в тому, що 70% жителів нашого міста складає молодь до 30 років та діти, тому вирішити питання фінансування профтехосвіти за рахунок   закриття установ дошкільної та позашкільної освіти з тим, щоб спрямувати видатки на фінансування закладу профтехосвіти не допустимо.

В контексті реформи об’єднання територіальних громад, враховуючи проведенний попередній аналіз, територіальна громада з адміністративним центром Теплодар нараховуватиме близько 20 тисяч жителів, що в свою чергу вимагає наявність всіх різновидів установ освіти, культури та спорту з метою всебічного розвитку підростаючого покоління.

Теплодарська міська рада Одеської області листом від  04.01.2016 р.  №   03/21-09  зверталась до Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації з поясненнями щодо неможливості фінансування ДНЗ «Теплодарський професійно-технічний ліцей» за рахунок коштів міського бюджету та  проханням проведення моніторингу фінансових можливостей бюджету міста і направлення  висновків до Міністерства фінансів України та Бюджетного комітету Верховної Ради України. Після проведеного моніторингу міський бюджет Теплодара було визнано фінансово неспроможним взяти на себе фінансування профтехнічного закладу як доказ це виділення для м. Теплодар стабілізаційної дотації на 1-й квартал в сумі 1325,5 тис. грн. решта коштів стабдотації була розподілена на обласний бюджет для подальшого фінансування, але більше кошти на Теплодар не виділялися.

Бюджет з річним обсягом загального фонду в 16 883,6 тис. грн. не може прийняти на себе зобов’язання з фінансування державного закладу з річною потребою в 8 200,0 тис грн. тут оптимізація , скорочення штатних одиниць та зменшення обсягу доплат і надбавок педагогічним працівникам не допоможе. Крім того існує проблема незабезпеченості до кінця року по виплаті заробітної плати працівникам бюджетної сфери розрахунково на 1 600,0 тис. грн. Вже сьогодні запропоновано працівникам бюджетної сфери піти у відпустки без збереження заробітної плати. Керівництво міста та всі структурні підрозділи Виконавчого комітету Теплодарської міської ради докладають зусиль щодо наповнення бюджету та дуже сподіваються на перевиконання доходної частини бюджету. Перевиконання планових призначень за 5 місяців  склало 41,3 тис. грн. або 100,7 %. Для покриття незабезпеченості необхідно виконати доходну частину за загальним фондом бюджету  на 109,4%.

ДНЗ «Теплодарський професійний ліцей» здійснює навчання по чотирьох професіях та на базі 9-ти і 11-ти класів, тому навчання на базі 9-ти класів за загальноосвітніми предметами має здійснюватися за рахунок «Освітньої субвенції» з державного бюджету, крім того в закладі навчається 34 дитини- сироти які знаходяться на повному державному утриманні, та 17 дітей під опікою.

Перехідний контингент ( 2-й та 3 –й курси) необхідно довчити за кошти Стабілізаційної дотації з державного бюджету.

Просимо вирішити питання щодо фінансування у 2016 році ДНЗ «Теплодарський професійний ліцей» за кошти Стабілізаційної дотації з державного бюджету.