65490, м.Теплодар, вул.Піонерна 7, тел.: (048) 783-10-27, e-mail: ispolkom@trada.gov.ua, teplodar-city@trada.gov.ua

Об’єднання навколо великих міст зробить громади самодостатніми та економічно ефективними

1 березня директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Володимир Мягкоходвзяв участь у прямому ефірі телеканалу “NewsOne”, де розказав про найважливіші законопроекти для місцевого самоврядування, які зараз знаходяться у Верховній Раді – проект Закону “Про службу в органах місцевого самоврядування” (№2489), доопрацьований з урахуванням пропозицій Президента, та законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення” (№6466), підготовлений до повторного другого читання. Також В.Мягкоход підсумував результати засідання Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, який вчора розглядав ці законопроекти.
За словами В.Мягкохода, щодо першого законопроекту зараз відбувається процес пошуку компромісного рішення після того, як майже рік тому Президент наклав вето на ухвалений у парламенті Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Другу законодавчу ініціативу вчора профільний Комітет підтримав.
«Основа реформи з децентралізації – створити самодостатні та економічно ефективні громади, і найбільш економічно ефективні громади – це громади, утворені навколо міст обласного значення, навколо великих міст. Якщо нічого не робити з цим питанням, то навколо великих міст будуть існувати маленькі громади, звідки будуть їздити у великі міста на заробітки і привозити з них гроші. Міста-сателіти мають стати частиною громад… Комітет схвалив цей законопроект і ми, як Асоціація міст, докладемо всіх зусиль, щоб він якнайшвидше був прийнятий», – зазначив В.Мягкоход.
Асоціація міст України

Трекбэк з Вашого сайту.

Залишити коментар

Ви повинні увійти щоб залишити коментар .