65490, м.Теплодар, вул.Піонерна 7, тел.: (048) 783-10-27, e-mail: ispolkom@trada.gov.ua, teplodar-city@trada.gov.ua

Нюанси подання щорічної декларації

З січня 2018 року стартувала нова хвиля подання електронних декларацій, особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. І вкотре виникає низка питань при поданні.

Члени сім’ї суб’єкта декларування? Членами сім’ї суб’єкта декларування вважаються особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти (у тому числі повнолітні), батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, особи, які спільно проживають (за місцем проживання, а не за місцем реєстрації), пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.  В декларацію включається інформація про членів сім’ї станом на останній день звітного періоду, тобто на 31 грудня.

 Якщо суб’єкту декларування член сім’ї не надав відомості для заповнення декларації? В разі, коли, член сім’ї не надав необхідну для заповнення декларації  інформацію, суб’єкт декларування в процесі заповнення в відповідних полях обирає помітку “Член сім’ї не надав інформацію” або “Не відомо” (якщо така помітка доступна).

 Інформація про об’єкти незавершеного будівництва? Для об’єктів незавершеного будівництва декларуються: особа, якої стосується декларування, вид об’єкта (житлові будинки, квартири, кімнати тощо), тип об’єкта (об’єкт незавершеного будівництва, об’єкт не прийнятий в експлуатацію) загальна площа, реєстраційний номер, адреса з поштовим індексом, кадастровий номер. Також зазначається зв’язок із суб’єктом декларування: право власності, повністю або частково побудований із будівельних матеріалів декларанта або члена сім’ї, належить третій особі, але декларант може прямо або опосередковано ним розпоряджатися.

Суттєві зміни в майновому стані. У разі суттєвих змін в майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, декларант у 10-денний строк із моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК. Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У разі виявлення суб’єктом декларування у поданій декларації недостовірних відомостей після семиденного строку суб’єкт декларування може звернутись до Національного агентства через персональний електронний кабінет, деталізовано описати виявлені неточності або помилки. Інформація буде врахована Національним агентством у разі проведення повної перевірки декларації.

     

Трекбэк з Вашого сайту.

Залишити коментар

Ви повинні увійти щоб залишити коментар .