Теплодарська міська рада Одеського району Одеської області  ОГОЛОШУЄ прийом заяв від КАНДИДАТІВ У ПРИСЯЖНІ Теплодарського міського суду Одеської області

Мета: затвердити список присяжних Теплодарського міського суду Одеської області.

Підстава: подання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області про затвердження списків присяжних для Теплодарського міського суду Одеської області від 22.03.2023 № 2-559/23.

Якщо Ви виявили бажання бути присяжним Теплодарського міського суду Одеської області і відповідаєте вимогам, встановленим Законом України «Про судоустрій і статус суддів», просимо подати до Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області  за адресою: м. Теплодар, вул. Піонерна, 7 такі документи:

 1. Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних  Теплодарського міського суду Одеської області.

До заяви додається:

– ксерокопія паспорта громадянина України (місце реєстрації); Або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки  та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування.

– довідка з місця роботи;

– витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (повний).

Термін дії витягу становить 3 місяці з дати формування.

– довідку відповідного закладу охорони здоров’я про те, що він не перебуває на обліку та не має психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

– інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення за останній рік;

– автобіографію в довільній формі.

Кандидат особисто засвідчує копії наданих документів у встановленому порядку.

Кандидат несе персональну відповідальність за достовірність наданої ним інформації та поданих документів.

Термін подання документів: до 11 квітня 2023 року.

ІНФОРМАЦІЯ ДО ВІДОМА

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Хто може стати присяжним?

        Відповідно до статті 65 Закону України«Про судоустрій і статус суддів»присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідає вимогам і дав згоду бути присяжним.

Хто не може бути присяжним?

        Присяжними не можуть бути громадяни, які:

 1. Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.
 2. Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного.
 3. Які мають незняту чи непогашену судимість.
 4. Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.
 5. Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
 6. Громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років.
 7. Особи, які не володіють державною мовою.

Справи, до розгляду яких залучаються присяжні

Цивільні справи про:

 • обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;
 • визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;
 • усиновлення;
 • надання особі психіатричної допомоги;
 • примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу;

Кримінальні справи щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі. Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу.     

Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Присяжні є суб’єктами декларування

        Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб’єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді).

 

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ КАНДИДАТА У ПРИСЯЖНІ

 

 

                                 Теплодарська міська рада

Одеського району Одеської області

                                                                                         ______________________________

                                                                                         (прізвище, імя, по батькові кандидата в присяжні)

                                                                                                   __________________________________________

                                                                                                                                             (постійне місце проживання)                                                                                                                                                   ________________________________________

                                                                                                                             (Контактний номер телефону)

__________________________________________

(електронна адреса кандидата в присяжні)

 

 

                                                                       ЗАЯВА 

Прошу включити мене до списку присяжних Теплодарського міського суду Одеської області.

            Інформую, що до мене не застосовувалися норми, визначені частиною другою статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».   Обставини, які унеможливлюють мою участь у здійсненні правосуддя відсутні.

Надаю згоду на використання та обробку моїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» та оприлюднення відомостей стосовно мене як кандидата в присяжні на офіційному сайті Теплодарської міської ради.

Підтверджую повноту, достовірність інформації в поданих мною документах.

Перелік документів, що додаються до заяви:

 1. ксерокопія паспорта громадянина України (місце реєстрації); Або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування.
 2. довідка з місця роботи;
 3. витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (повний).
 4. довідку відповідного закладу охорони здоров’я про те, що він не перебуває на обліку та не має психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
 5. 5. інформаційну довідку або витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення за останній рік;
 6. 6. автобіографію в довільній формі.

 

 

Дата                                                                                                        підпис

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.