Додому » Новини » Повідомлення про намір здійснити зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення

Повідомлення про намір здійснити зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130, враховуючи висновки ТОВ «Розразунковий центр послуг «КИЇВ» від 01.11.2021р. № 01/11/2021 щодо рівня економічно обгрунтованих планових витрат на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення по МКП «Теплодарводоканал» Одеської області, МКП «Теплодарводоканал» доводить до відома споживачів м.Теплодар про зміну  тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

На сьогоднішній день, діють тарифи з централізованого водопостачання та водовідведення, для всіх категорій споживачів, які були встановлені рішенням виконавчого комітету Теплодарської міської ради від 31.12.2020р. №192/В-2020 та введені в дію з 1 січня 2021 р. у розмірі 39,92 грн., у тому числі:

Централізоване водопостачання – 21,00 грн./м3 з ПДВ

Централізоване водовідведення – 14,42 грн/м3 з ПДВ

Централізоване очищення стічних вод – 4,50 грн/м3 з ПДВ

Розрахунок тарифів був здійснений ТОВ «Розрахунковий центр послуг «Київ» відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» від 01.06.2011р. №869 зі змінами.

В результаті змін у ціновій політиці та оплати праці, що мають постійний характер та не залежать від господарської діяльності підприємства, планові витрати підприємства на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення зросли.

У зв’язку з вагомим збільшенням у 2021 році тарифу за електроенергію (з 1,702100 грн. без ПДВ 1кВт/год до 3,54393 грн. без ПДВ за 1кВт/год) відповідно збільшились  витрати підприємства за спожиту електроенергію на 108,2 %. Також хочимо зазначити, що тарифи на електроенергію зростають щомісяця.

 Послуги з розподілу електроенергії зрісли з 0,70 грн. за1кВт/год.  без ПДВ до 0,89 грн. 1кВт/год без ПДВ, що становить 27,1 %

У порівнянні з тарифом, який затверджений на 2021 рік витрати на покупну воду у ТОВ «Інфоксводоканал» з 4,41 без ПДВ до 6,74 грн.без ПДВ  зросли на 52,8%

 В результаті збільшення мінімального прожиткового мінімуму відповідно до діючого законодавства  на 34,7% зростають планові витрати на заробітну плату. Пропорційно до росту рівня заробітної плати збільшаться відрахування на соціальні заходи на 34,7% .

Послуги

Діючий тариф з ПДВ з  01.01.2021

Плановий економічно обгрунтований тариф з  ПДВ

Рівень підвищення

грн.

%

Централізоване водопостачання

21,00

30,27

+9,27

+44,14

Централізоване водовідведення

14,42

 

24,08

 

 

+5,16

 

 

+27,27

Централізоване очищення стічних вод

4,50

Разом

39,92

54,35

+14,43

+36,15

 

Невідповідність діючих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення їх реальній собівартості тягне за собою нестачу обігових коштів, що надходять від реалізації наданих послуг і як слідство, збитки на підприємстві.

Тому приведення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення до економічно обґрунтованого рівня є об’єктивним та необхідним заходом для належного функціонування підприємств, що забезпечують споживачів питною водою та послугами водовідведення.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 3 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» одним із принципів, на яких ґрунтується державна політика у сфері житлово-комунальних послуг, є забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, на умовах самофінансування, досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на виробництво таких послуг.

Згідно з частинами другою та четвертою статті 10 Закону «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» тарифи на комунальні послуги суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання на суміжних ринках повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих планованих витрат на їх виробництво з урахуванням планованого прибутку. Встановлення тарифів на комунальні послуги, нижчих за розмір економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, не допускається і може бути оскаржено в суді.

Крім того, звертаємо Вашу увагу на те, що на виконання вимог п. 24  Постанови  Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 «Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» (зі змінами від 03.04.2019р.) до тарифів  на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення  не включаються витрати, які входять до складу плати за абонентське обслуговування.

13 січня 2022 року МКП «Теплодарводоканал» вдруге звернулось до виконавчого комітету Теплодарської міської ради із заявою та розрахунковими матеріалами для встановлення нових тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

На сьогоднішній день тарифи, які подавалися для затвердження, перераховані до діючої ціни на електроенергію  (рахунок за листопад 2021р) та тариф на водопостачання від ТОВ «Інфоксводоканал», який вступить в дію з 01.01.2022р.

Розрахунковий (плановий) загальний тариф на централізоване водопостачання та водовідведення має наступний розмір – 54,35 грн. з ПДВ, у тому числі:

Централізоване водопостачання – 30,27 грн. за 1куб. м. з ПДВ;

Централізоване водовідведення  – 24,08 грн. за 1куб. м. з ПДВ.

Для квартир не обладнаних лічильниками тариф  на одну особу в місяць на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення становить 366,86 грн. з ПДВ.

Зауваження та пропозиції щодо  наміру зміни  тарифів  від фізичних та юридичних осіб приймаються у письмовому вигляді протягом 7 календарних днів з дня його опублікування на офіційному веб-сайті Теплодарської міської ради https://trada.gov.ua/   за адресою: вул. Польова, буд.1(каб.15), м.Теплодар, 65490

Структура тарифу

 

 

Директор                                                                 Петро ЦЕЛЬНИК

 

 

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .


Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: