Із настанням різдвяних свят і дорослим, і дітям хочеться опинитись в казці, отримати трохи магії, святкової атмосфери і емоцій. У цьому нам допомагають свічки, гірлянди, бенгальські вогні та різні феєрверки, які вже не перший рік залишаються мало не найголовнішими супутниками свята, поряд з ялинкою.
Зазвичай, під час святкувань стрімко зростає кількість випадків дитячого, і не тільки, травматизму, які виникають внаслідок пожеж, порушення правил безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок, побутовим приладдям та приладами опалення. Причинами нещасних випадків серед дітей в свята бувають: гострі алергічні реакції, харчові отруєння, опіки, переохолодження. Всього цього можна уникнути слідуючи простим порадам:
Правила безпеки на вулиці:
- Під час запуску феєрверків і петард діти мають знаходитись на безпечній відстані від 5 до 25 метрів, в залежності від виду піротехнічного засобу. Батьки, або інша доросла особа мають притримувати дитину за руку, щоб вона не побігла у напрямку працюючого феєрверку.
Одягати дітей слід по погоді і не захоплюватись довгими чи нічними прогулянками на шкоду здоров’ю та для уникнення обморожень.
Правила безпеки під час приготування святкових страв:
- Не дозволяйте дітям гратись із кухонними ножами чи іншими гострими кухонними приборами. Зважаючи на вік дитини дайте їй пластиковий чи столовий ніж і нехай вона ріже м’які продукти, або і зовсім допомагає із приготуванням холодних страв, які не потрібно різати.
- Будьте уважні при використанні газових або електричних плит та печей. Не залишайте дітей поруч без догляду для уникнення опіків.
- Не вводьте в раціон дитини нові продукти на свята, це допоможе вам уникнути алергічних реакцій і їх наслідків. Завжди майте антигістамінні (протиалергічні) препарати вдома.
- Швидкопсувні страви готувати необхідно тільки в день святкування і зберігати в холодильнику не більше 1-2 діб, щоб уникнути отруєння не тільки у дітей, а і у дорослих.
- До застілля не потрібно виснажувати дітей дієтою цілий день, годуйте їх за звичайним графіком.
Правила безпеки біля новорічної ялинки:
- В жодному разі не встановлюйте ялинку біля розеток, фільтрів, блоків живлення і всього, що проводить електрику. А також подалі від опалювальних приладів, штор, гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню. Крім того, ялинка має бути надійно встановлена, щоб вона не впала від найменшого поштовху.
- Не можна вішати на ялинку прикраси, які легко спалахують (паперові іграшки, свічки, що горять, або ватяні і картонні іграшки).
- Не варто використовувати хлопавки та бенгальські вогні біля ялинки – це загрожує пожежею.
- Краще не давати дітям гратися поруч з ялинкою без нагляду дорослої людини.
- Гірлянда повинна бути якісна. Імовірність того, що вона загориться буде набагато меншою.
- Якщо при роботі електрогірлянди виникли неполадки – поява неприємного запаху або іскор, лампочки стали блимати, а провід нагріватися – відключіть гірлянду і більше не використовуйте її.
- Якщо вам все-таки не вдалося уникнути загоряння ялини, то її потрібно відразу ж покласти і накрити ковдрою, або пледом. І тільки після того, як ви переконалися, що гірлянда не включена в мережу, облити ялинку водою.
Будьте вкрай обережні, дотримуйтесь правил безпеки та привчайте до цього дітей! Пам’ятайте: ваше життя і життя ваших дітей – у ваших руках, зробіть все, щоб зберегти їх.
ССД