1 грудня 2021 року за ініціативи Служби у справах дітей виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області, за участю Творчого об’єднання «Парта» та Теплодарського закладу загально-середньої освіти І-ІІІ ступенів ім.О.П.Медведкова Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області, у місті Теплодар пройшов ХIV міський молодіжний форум “РАЗОМ ЗА ЖИТТЯ” щодо протидії поширенню епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та дитячої бездоглядності та безпритульності.
Попри значний прогрес у протидії пандемії ВІЛ/СНІДУ необхідно ще дуже багато зробити для захисту дітей і підлітків від інфікування, захворювання та смерті.
У всьому світі, порівняно з 2000 роком, кількість нових випадків інфікування дітей через передачу ВІЛ від матері під час народження або грудного вигодовування скоротилася на 70%. Але вона досі залишається значно вищою, ніж ставилося за мету. Насамперед це пов’язано з тим, що маргіналізовані категорії жінок недостатньо охоплені програмами медичної та соціальної допомоги.
Молоді жінки в Україні мають втричі вищі ризики інфікуватися ВІЛ, ніж їхні ровесниці з країн Західної і Центральної Європи. Жінки становлять 43,2 % всіх дорослих в Україні, які живуть із ВІЛ, і більшість із них – репродуктивного віку.
Однією з основних груп ризику є молодь вулиці (віком від 15 до 24 років) – 18,4% з них інфіковані ВІЛ. Відповідно до останньої оцінки, чисельність підлітків у групі ризику щодо інфікування ВІЛ в Україні становить 123 500 осіб, із них 90 000 – молодь вулиці.
Також рівень турботи про власне здоров’я серед української молоді низький: 1 із 4 знає про шляхи передачі ВІЛ та 1 із 10 мав досвід тестування на ВІЛ.
В Україні зберігаються одні з найвищих темпів поширення ВІЛ порівняно з іншими країнами. Скорочення профільних бюджетних витрат через політичну та економічну кризу в Україні чинить негативний вплив на уразливі групи дітей та малозабезпечені домогосподарства. У складних соціально-економічних обставинах уразливість загострюється, і тому найсильніше страждають саме ті діти та сім’ї, які є найбільш маргіналізованими або соціально незахищеними.
ССД