В Україні з 24 лютого почав діяти адаптивний карантин, що триватиме до 30 квітня 2021 року. Він передбачає запровадження рівнів епідеміологічної безпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний». Наразі, за даними МОЗ, лише дві області, Івано-Франківська та Чернівецька, потрапили до так званої «червоної зони».У «помаранчевій» зоні опинилися Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська та Тернопільська області. Київ та решта областей – у «жовтій» зоні.
«Жовтий» рівень – базовий для усієї країни, поки не вдається досягти «зеленого». Під час цього адаптивного карантину, порівнюючи з попереднім, діятимуть деякі послаблення:
- масові заходи дозволено, якщо для однієї людини є чотири квадратних метра або заповненість залу до 50%. Раніше вимагалось п’ять квадратних метрів;
- можна відвідувати заклади освіти групами понад 20 людей;
- заклади харчування зможуть працювати до 0:00. Наразі дозволено до 23:00;
- глядачам дозволять відвідувати матчі командних видів спорту, але заповненість місць має бути до 50%. Саме це пом’якшення почне діяти з 18 лютого.
«Зелений» рівень – той показник, якого Україна повинна досягти, щоб карантинні обмеження скасували або переглянули:
- рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України не перевищуватиме 50% від епідеміологічного порогу;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР та визначення антигену менше ніж 5%.
За час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 1 317 694 людини, одужали – 1 155 422, померли – 25 461.
Просимо неухильно дотримуватись правил безпеки, носити маску, мити руки, дотримуватись дистанції, здійснювати дезінфекцію приміщень, обмежувати спілкування. Пандемія ще не відступила. Якби важко не було, маємо виграти бій із хворобою.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення
виконавчого комітету міської ради