Які органи можуть видати мені документи?

Територіальні відділення Державної міграційної служби україни, центри надання адміністративних послуг, центри обслуговування “Паспортний сервіс”. АЛЕ якщо ви раніше не мали біометричних документів (IDкартки, закордонного паспорту нового зразка), рекомендуємо звертатися напряму до ДМСУ, оскільки рішення про видачу документів буде прийматися саме там.

Де я можу звернутися за паспортом?
У період карантину Ви можете звернутися для оформлення документів до будь-якого відділення ДМСУ, незалежно від місця постійної реєстрації або його відсутності та наявності довідки внутрішньо переміщеної особи. Згідно ч.4 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) №530-IX оформлення    документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у період дії карантину здійснюється за місцем звернення особи. Важливо! У період карантину уточнюйте порядок роботи державних органів та попереднього запису заздалегідь. 

У загальному порядку: Паспорт громадянина України (ID-картка) оформляється за місцем постійної реєстрації або за місцем фактичного проживання, яке вказано у довідці внутрішньо переміщеної особи. Якщо особа постійно зареєстрована на тимчасово непідконтрольних територіях, вона може звернутися до будь-якого відділення ДМСУ Донецької або Луганської області відповідно. Закордонний паспорт можна оформити будь-де на території України незалежно від місця проживання, або у закордонній дипломатичній установі.

Які документи мені потрібно подати для оформлення закордонного паспорту

паспорт громадянина України; документ про сплату адміністративного збору. Які документи мені потрібно подати для оформлення закордонного паспорту У загальному порядку: Паспорт громадянина України (ID-картка) оформляється за місцем постійної реєстрації або за місцем фактичного проживання, яке вказано у довідці внутрішньо переміщеної особи. Якщо особа постійно зареєстрована на тимчасово непідконтрольних територіях, вона може звернутися до будь-якого відділення ДМСУ Донецької або Луганської області відповідно. Закордонний паспорт можна оформити будь-де на території України незалежно від місця проживання, або у закордонній дипломатичній установі. свідоцтво про народження, документ про сплату адміністративного збору. у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів. Якщо особа не досягла 14-річного віку: Важливо! Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, для оформлення першого закордонного паспорту також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України.  Важливо! Якщо ви оформлюєте біометричний документ
вперше та постійно проживаєте на тимчасово непідконтрольних територіях, бажано підготувати додаткові
документи (див. нижче розділ Якщо ви отримували паспорт на тимчасово непідконтрольних територіях).
Роз’яснення на сайті ДМС

Які документи мені потрібно подати для оформлення паспорту громадянина України

довідка про реєстраційний номер платника податків, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної
особи (для внутрішньо переміщених осіб); квитанція про сплату адміністративного збору,довідка органу реєстрації місця проживання; свідоцтва про народження дітей; свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу; За необхідності – рішення суду про встановлення особи; За необхідності – паспорт законного представника уповноваженої особи, та документ, що підтверджує його повноваження;
За наявності: Якщо особа не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я або якщо вона перебуває в установі виконання покарання, подається фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів.
У випадку обміну паспорту – необхідно надати паспорт, який підлягає обміну (або його копію, якщо паспорт втрачено). У випадку викрадення паспорту на території України – необхідно подати довідку з поліції про викрадення паспорту.

Для оформлення паспорту вперше подаються:
Важливо!
Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, для оформлення першого закордонного паспорту також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України. Перший паспорт громадянина України оформлюється
безкоштовно.
Важливо! Якщо ви постійно проживали за кордоном, для отримання паспорту громадянина України необхідно подати закордонний паспорт. Роз’яснення на сайті ДМС

Якщо ви отримували паспорт громадянина України на тимчасово непідконтрольних територіях

або вам вже більше 18 років, але ви звертаєтеся за оформленням паспорта вперше – необхідно надати будьякий документ з фотокарткою, та/або письмове звернення в довільній формі, в якому зазначається інформація про адресу місць проживання, навчання, роботи, та інша інформація про всі установи, до яких ДМС може послати запити. Також у зверненні можна зазначити відомості про батьків, інших родичів або сусідів, які будуть залучені до проведення процедури встановлення особи (згідно п.43 Порядку).

Важливо! Родичі або сусіді не обов’язково мають бути присутні у відділенні ДМС разом з вами. Вони можуть
приїхати пізніше, але ви маєте зазначити відомості про них у заяві. Процедура встановлення особи, згідно законодавства, не повинна перевищувати двох місяців, хоча на практиці цей строк може бути більшим.
Якщо особу не вдалося встановити таким чином, ДМС може надати письмову відмову в оформленні паспорта. У такому випадку необхідно буде звертатися для встановлення особи до суду, та потім звернутися до ДМС вже з судовим рішенням.
Роз’яснення на сайті ДМС
Важливо! На деяких сторінках територіальних підрозділів Державної міграційної служби України (посилання на сторінки територіальних підрозділів можна знайти на сторінках територіальних органів) розміщені інформаційні та технологічні картки, тобто ви можете дізнатися, якими інструкціями керуються працівники саме цього підрозділу, ще до візиту у відділення.

Мені виповнилося 25 / 45 років, а я не встиг вклеїти фото до паспорту протягом місяця, чи мені необхідно оформляти ІD-картку?

Якщо місяць з дня народження пройшов до початку карантину (12 березня 2020 року) – так. Якщо ні – згідно законодавства, є можливість вклеїти фото до «паспорту-книжечки». Згідно п.3) ч спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-ІХ, з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення. Але працівники Державної міграційної служби запропонують вам все ж таки оформити ІD-картку за допомогою засобів Єдиного державного демографічного реєстру
Я подав документи на новий паспорт дуже давно та ніяк не можу його забрати, що робити 

Повідомте про це своєму відділенню ДМС (можна написати е-майл) або територіальний орган ДМС. Контакти можна подивитися тут. Або не турбуйтеся взагалі, оскільки, як повідомляла ДМС на запрос Мінреінтеграції, в період карантину паспорта, які не були отримані протягом встановленого строку, знищуватися не будуть.

 За інф. УПСЗН

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.