Сьогодні українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.
Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.
Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини. Через відсутність власної повноцінної держави український народ став одним з найбільш постраждалих від війни. Намагаючись усвідомити особливий трагізм Другої світової саме для мешканців України, ми не повинні забувати про її перші два роки, коли Гітлер і Сталін спільно перекроювали карту Європи, захоплювали території інших держав, насаджували окупаційні режими.
Українці заплатили за свободу від нацизму особливо велику ціну: мільйони полеглих на фронтах, загиблих в окупації, концтаборах та на каторжних роботах, мільйони поранених та ненароджених, десятки тисяч зруйнованих міст і сіл.
Другий рік поспіль українці проводять цю пам’ятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва рф.
Пам’ятаємо страшну ціну свободи та незалежності. Шануємо Героїв, які віддали за неї життя.