Обговорення проекту рішення Теплодарської міської ради
«Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно територіальної громади м.Теплодар та пропорції її розподілу»
На публічне обговорення (оприлюднення) виноситься проект рішення Теплодарської міської ради «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно територіальної громади м.Теплодар та пропорції її розподілу» та аналіз його регуляторного впливу на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища. Пропозиції та зауваження до нього будуть прийматися від громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднань, установ та консультативних органів у здійсненні державної регуляторної політики протягом місяця.
Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради
Адреса до звернення: 65490, м.Теплодар, вул.Піонерна,7, каб. № 35
Графік роботи: Пн-Пт. з 8.00 до 17.00
Перерва з 12.00 до 13.00
Сб,Нд: вихідні
Електронна адреса: Teplodar-umi@ukr.net
Контактні телефони: (048502) 2830
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно територіальної громади м.Теплодар та пропорції її розподілу
Керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Теплодарська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити «Методику розрахунку орендної плати за комунальне майно територіальної громадим.Теплодар та пропорції її розподілу» (Додається).
- Управлінню майна та інвестицій Теплодарської міської ради, а також керівникам підприємств, установ, організацій, на балансі яких знаходиться комунальне майно м.Теплодар та якими здійснюється передача такого майна в оренду в якості Орендодавця, використовувати затверджену Методику при укладенні нових договорів оренди комунального майна м.Теплодар.
- Рішення набирає чинності з 01.06.2013року.
- Визнати такими, що втратили чинність рішення міської ради від 26.01.2012 №190-VI«Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно територіальної громади м.Теплодар та пропорції її розподілу» та рішення міської ради від 03.05.2012 №230-VI «Про внесення доповнень до рішення міської ради від 26.01.2012 №190-VI, в зв’язку з прийняттям змін до «Методики розрахунку плати за майна комунальної власності».
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі
Додаток 1
до рішення міської ради
від «____» _____________2013р.
№ ________________
Методика розрахунку орендної
плати за комунальне майно територіальної громади
м.Теплодар та пропорції її розподілу
1.Загальні положення
1.1. Методику розрахунку орендної плати за комунальне майно територіальної громади м.Теплодар та пропорції її розподілу ( далі – Методика), розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму здійснення плати за оренду комунального майна територіальної громади м.Теплодар:
– цілісних майнових комплексів комунальної власності, їх часток, майнових комплексів;
– нерухомого майна (приміщень, будівель, споруд, їх часток, об’єктів незавершеного будівництва та їх часток) та окремо індивідуально визначеного майна комунальної власності.
1.2. Надання в оренду об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Теплодар є виключно компетенцією міської ради згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка делегувала повноваження орендодавця цього майна Управлінню майна та інвестицій Теплодарської міської ради (далі – Управління майна та інвестицій).
1.3. У разі, коли міською радою прийнято окреме рішення, що орендодавцем нерухомого майна (будинку, споруди, приміщення) виступає балансоутримувач (комунальне підприємство, установа, організація), орендна плата також розраховується згідно з цією Методикою 1.4. Передача окремо визначеного комунального майна (крім нерухомого) в оренду здійснюється самостійно Орендодавцями – балансоутримувачами такого майна (комунальними підприємствами, установами, організаціями), згідно з цією Методикою та не потребує окремих рішень міської ради.
2.Оцінка майна
2.1. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем і розраховується у порядку, визначеному нижче.
– при передачі у оренду об`єктів нерухомості нежитлового призначення, які належать до комунальної власності територіальної громади м.Теплодар, використовувати оцінку (незалежну оцінку) вартості такого майна або проіндексовану вартість приміщень будівель (споруд) пропорційно площам відповідно до додатку 2 цього рішення.
– при передачі в оренду іншого майна (меблі, інвентар, машини, верстаки, обладнання і іншого окремо індивідуально визначеного майна, а також приміщення житлового призначення), яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Теплодар, використовувати балансову вартість (залишкову) майна або оцінку (незалежну оцінку) майна.
2.2. Незалежна оцінка об’єкта оренди передує укладенню договору оренди. У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання незалежна оцінка об’єкта оренди була зроблена більш як три роки тому, для продовження (поновлення) договору оренди провадиться нова незалежна оцінка об’єкта оренди.
2.3. Оцінка (незалежна оцінка), яка виконана для однієї частини будівлі (споруди) чи всієї будівлі в цілому (споруди), може застосовуватися для іншої частини цієї будівлі (споруди) пропорційно площі (з обов’язковим урахуванням індексу інфляції від дня її проведення до моменту укладення договору оренди згідно розділу 4 Методики):
Вміч = Вмоч : Пмоч х Пміч , де Вміч – вартість майна площею (Пміч)м2, яке є іншою частиною будівлі (споруди), грн.; Вмоч – вартість майна однієї частини будівлі (споруди) чи всієї будівлі (споруди) площею (Пмоч) м2, яка визначена шляхом проведення оцінки (незалежної оцінки), грн.;
2.4. Незалежна оцінка вартості майна проводиться за рахунок орендаря незалежними оцінювачами, які мають відповідну кваліфікацію.
2.5. Оцінка балансової (залишкової) вартості майна проводиться балансоутримувачем шляхом складення відповідного акту.
3.Орендна плата
3.1. Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку орендної плати – останній місяць, за який визначено індекс інфляції, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за базовий місяць оренди, розраховується розмір орендної плати за перший та наступні місяці оренди. 3.2. У разі коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності – на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
3.3. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено до договірного рівня за результатами такого визначення.
3.4. У разі якщо після вивчення попиту на об’єкт оренди подано лише одну заяву від претенденту на оренду вільного комунального майна, конкурс на право оренди не проводиться, а договір оренди укладається з єдиним заявником на умовах, запропонованих для передачі майна в оренду, згідно з чим орендна плата за цією Методикою також може бути збільшена до договірного рівня.
3.5. Орендна плата не враховує послуг, а також експлуатаційних витрат, витрат на утримання орендованого майна, включаючи накладні витрати та обов`язкові платежі, які покладаються на Орендаря.3.6. Якщо майно орендується бюджетними організаціями, орендна плата вноситься за рахунок коштів, передбачених кошторисами на їх утримання. 3.7. Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.
4 Визначення розмірів орендної плати та їх індексація
Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку орендної плати – останній місяць, за який визначено індекс інфляції, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за базовий місяць оренди розраховується розмір орендної плати за перший та наступні місяці оренди.
4.1. Перед розрахунком орендної плати за перший місяць оренди чи після перегляду розміру орендної плати визначається розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку за такою формулою: Опл Опл.міс. = —— х І д.о х Ім, 12Опл – річна орендна плата, визначена за цією Методикою, грн.; Ід.о. – індекс інфляції за період з дати проведення незалежної оцінки або стандартизованої оцінки до базового місяця розрахунку орендної плати ;Ім – індекс інфляції за базовий місяць розрахунку орендної плати.4.2. Розмір орендної плати за перший місяць оренди визначається шляхом коригування розміру орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа наступного за базовим місяця до останнього числа першого місяця оренди. 4.3. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць. 5. Розмір орендної плати за оренду нерухомого майна комунальної власності бюджетними організаціями.
5.1. Розмір річної орендної плати становить 1 гривню та спрямовується до міського бюджету в разі оренди комунального нерухомого майна наступними орендарями:
- бюджетними організаціями та установами, які утримуються за рахунок державного бюджету;
- державними та комунальними закладами охорони здоров’я, які утримуються за рахунок державного та місцевого бюджетів;
- державними та комунальними телерадіоорганізаціями (в тому числі МКП «Телерадіокомпанія «Теплодар-Медіа»);
- редакціями державних і комунальних періодичних видань; періодичних видань, заснованих об’єднаннями громадян; державними науково-дослідними установами; навчальними закладами; трудовими і журналістськими колективами; підприємствами зв’язку, що їх розповсюджують виключно на окремо визначеній площі розповсюдження та при умовах, що іншу діяльність на зазначених площах такі підприємства зв’язку не провадять;
- Товариством Червоного Хреста України та його місцевими організаціями;
- асоціаціями органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом;
- інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування;
- установами, організаціями, які фінансуються 100 % з міського бюджету;
- закладами соціального обслуговування для сімей, дітей та молоді, що утримуються 100% за рахунок міського бюджету;
- установами, організаціями всіх форм власності, які надають освітні, мистецькі, спортивні, соціальні послуги для дітей шкільного віку в приміщеннях дошкільних дитячих установ, шкіл та підліткових клубів, які надають послуги на безоплатній основі.
- громадською організацією багатодітних сімей «Наша родина».
5.2. Орендна плата у розмірі, встановленому згідно п.5.1. даної Методики, не застосовується у разі оренди нерухомого майна для розміщення засобів масової інформації:
рекламного та еротичного характеру;
заснованих в Україні міжнародними організаціями, або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;
в яких понад 50 загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації;
заснованих за участю юридичних, або фізичних осіб, до сфери діяльності яких належить виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення.
Індексація річної орендної плати об’єктів нерухомості комунального майна, яка становить 1грн/рік, визначених в п. 5.1., не проводиться.
- Розрахунок плати за оренду цілісних
майнових комплексів комунальної власності або їх частин
6.1. В разі, коли Орендодавцем оренди цілісних майнових комплексів комунальної власності або їх частин виступає Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради, орендна плата 100% спрямовується до міського бюджету та використовується згідно з чинним законодавством.
6.2. В разі, коли Орендодавцем цілісних майнових комплексів комунальної власності або їх частин визначене підприємство – балансоутримувач (комунальні підприємства, організації, установи), орендна плата (якщо Міською радою не прийнято окреме рішення з зазначенням інших розмірів іі спрямування) спрямовується:
:
70 % орендної плати – підприємству, організації, установі; 30 % орендної плати – до міського бюджетуВ цьому випадку контроль за правильністю нарахування, повнотою справляння, перерахування в бюджет орендної плати – здійснює орендодавець-балансоутримувач (комунальні підприємства, організації, установи)6.3. Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси комунальної власності або їх частин визначається за формулою: Опл = (Воз + Внм) х Сор.ц, де 100 Опл – розмір річної орендної плати, грн. ; Во.з – вартість основних засобів за оцінкою (незалежною оцінкою) на час оцінки об”יєкта оренди , грн.; Вн.м- вартість нематеріальних активів за оцінкою (незалежною оцінкою) на час оцінки об”єкта оренди, грн.; Сор.ц – орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів комунальної власності або їх частин
6.4. Орендна ставка за оренду цілісного майнового теплокомуненергетичного комплексу або його частин дорівнює 1%.
У разі оренди цілісних майнових комплексів або їх частин (крім теплокомуненергетичного) орендна ставка згідно таблиці №1 складає для:
Таблиця №1
1.1 |
Тютюнової промисловості, лікеро-горілчаної та виноробної промисловості, радгоспів-заводів (яки виробляють виноробну продукцію) |
25% |
1.2. |
З організації концертно-видовищної діяльності та виставкової діяльності, випуску лотерейних білетів та проведення лотерей; нафтогазодобувної промисловості |
20% |
1.3. |
По кладуванню мінеральних добрів, продукції побутової хімії та інших хімічних речовин |
22% |
1.4. |
По видобуванню неенергетичних матеріалів; газової, хімічної і нафтохімічної промисловості; чорної та кольорової металургії, лі тейних цехів; паливної промисловості, оброблення палива; переробки відходів, утилізації та переробки гумотехнічних, полімерних відходів, виробництву обладнання для утілю відходів; целюлозно-паперової промисловості, виробництва тари, упаковки папіру та виробів з нього. |
16% |
1.5. |
сільського господарства, радгоспів-заводів (крім тих, яки виробляють виноробну продукцію)харчової промисловості (крім лікеро-горілчаної та виноробної промисловості), морського, залізничного та автомобільного транспорту; легкої (в тому разі швейної та текстильної) промисловості, підприємств з виробництва асфальту, тротуарної плитки, бетонних конструкцій та виробів |
12% |
1.6. |
лісового господарства; обробка деревини, виробництва деревини та виробів з деревини, виробництва меблів; виробництво гуми (у тому разі: оброблення гуми, наклеювання протекторної стрічки та інш.), пластмаси та виробів з них; виробництво скла, виробів з нього; світлопрозорих конструкцій, радіаторів. |
9% |
1.7. |
Зв’язку; електроенергетики; з виробництва транспортних засобів і устаткування та їх ремонту, виробництва електричного та електронного устаткування, виробництва машин та устаткування, призначеного для механічного, термічного оброблення матеріалів або здійснення інших операцій; металообробка та інше оброблення матеріалів |
8% |
1.8. |
рибного господарства; з надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій |
7% |
1.9. |
побутового обслуговування, освіти, науки та охорони здоров’я; підприємств з виробництва бетону, інших будівельних матеріалів. |
6 % |
1.10 |
інше використання об’єктів |
5% |
ПРИМІТКА:
Орендні ставки для можуть застосовуватися з такими коефіцієнтами у випадках:
к=0,5 – для об’єктів, що є незавершеним будівництвом
- Розмір орендної плати
іншого (крім нерухомого та того, що входить до цілісних майнових комплексів або їх частин) окремого індивідуально визначеного майна комунальної власності
7.1. Розмір річної орендної плати у раз і оренди іншого (крім нерухомого та того, що входить до цілісних майнових комплексів або їх частин) окремого індивідуально визначеного майна, встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна, за результатами оцінки (незалежної оцінки) або залишкової балансової вартості майна, а у разі, коли орендарем є суб”єкт малого підприємництва – не менше як 7 відсотків від вартості орендованого майна за результатами такої оцінки або залишкової балансової вартості, (якщо Міською радою не прийнято окреме рішення з зазначенням інших розмірів). При цьому, якщо при застосуванні залишкової балансової вартості для визначення розміру орендної плати, залишкова вартість іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого та того, що входить до цілісних майнових комплексів або їх частин) складає 0,00грн, для визначення розміру орендної плати використовується первісна балансова вартість майна.
7.2. В разі, коли Орендодавцем оренди іншого (крім нерухомого та того, що входить до цілісних майнових комплексів або їх частин) окремого індивідуально визначеного майна, комунальної власності виступає Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради, орендна плата за таке майно 100% спрямовується до міського бюджету та використовується згідно з чинним законодавством.
7.3. В разі, коли Орендодавцем іншого (крім нерухомого та того, що входить до цілісних майнових комплексів або їх частин) окремого індивідуально визначеного майна, комунальної власності виступає підприємство – балансоутримувач (комунальні підприємства, організації, установи), орендна плата спрямовується: – 100% підприємству, організації, установі, які самостійно повинні здійснювати контроль за правильністю нарахування та повнотою справляння орендної плати.
- Розрахунок плати за оренду нерухомого майна
(крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у розділі 5 цієї Методики) комунальної власності
8.1. В разі, коли Орендодавцем оренди нерухомого майна комунальної власності виступає Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради, орендна плата 100% спрямовується до міського бюджету та використовується згідно з чинним законодавством.
8.2. В разі, коли Орендодавцем нерухомого майна комунальної власності визначене підприємство – балансоутримувач (комунальні підприємства, організації, установи), орендна плата (якщо Міською радою не прийнято окреме рішення з зазначенням інших розмірів іі спрямування) спрямовується:
70 % орендної плати – підприємству, організації, установі; 30 % орендної плати – до міського бюджетуВ цьому випадку контроль за правильністю нарахування, повнотою справляння, перерахування в бюджет орендної плати – здійснює орендодавець-балансоутримувач (комунальні підприємства, організації, установи) 8.3. У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у розділі 5 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою: Опл = Вп х Сор, де 100 Вп – вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки , грн.; Сор – орендна ставка, визначена згідно з таблицею №2;
Ставки орендної плати визначаються у відсотках до вартості майна згідно таблиці 2 та становлять для:
Таблиця №2
1 |
Розміщення казино, інших гральних закладів, гральних автоматів |
100 % |
2 |
Розміщення – пунктів продажу лотерейних білетів, пунктів обміну валюти – зовнішньої реклами на будівлях і спорудах |
50 % |
3 |
Розміщення: |
40 % |
– фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості), банкоматів |
||
– торговельних об’єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї |
||
4.1.
4.2.
4.3.
4,3 4 |
Розміщення антен та обладнання на спорудах, крім приміщень: – операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету, для служб електроенергетики |
60% |
Розміщення в нежитлових приміщеннях: – операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету, |
40% |
|
Розміщення в нежитлових приміщеннях: операторів кабельного телебачення; служб електроенергетики |
27% |
|
5. |
Розміщення: |
30 %
|
– банків |
||
– торговельних об’єктів з продажу автомобілів |
||
– турецьких бань |
||
– виробників реклами |
||
6 |
Організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності ; Розміщення суб’єктів господарювання, що провадятьтуроператорську та турагентську діяльність, готелів . |
25% |
7
|
Розміщення аптек, аптечних пунктів, ветеринарних аптек |
25 %
|
8 |
Розміщення: |
20% |
– клірингових установ |
||
– майстерень, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів |
||
– майстерень з ремонту ювелірних виробів |
||
– ресторанів |
||
– приватних закладів охорони здоров’я |
||
– салонів краси; саун; соляріїв; кабінетів масажу, манікюру |
||
– суб’єктів господарювання, що провадять діяльність на основі приватної власності та здійснюючих господарчу діяльність з медичної практики |
||
суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з організації шлюбних знайомств та весіль |
||
розміщення торговельних об’єктів з продажу окулярів, лінз, скелець |
||
– суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері права (юридичні, нотаріальні послуги), бухгалтерського обліку та оподаткування |
||
едакцій засобів масової інформації наступного напрямку: – рекламного та еротичного характеру; – тих, що засновані в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства; – тих, де понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали іноземних засобів масової інформації – тих, що засновані за участю суб’єктів господарювання, одним із видів діяльності яких є виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення
– |
||
9 |
Розміщення: |
18 % |
|
– крамниць-складів, магазинів-складів, комісійних магазинів |
|
торговельних об’єктів з продажу: – непродовольчих товарів – алкогольних та тютюнових виробів – промислових товарів, що були у використанні – автотоварів – відео- та аудіо продукції |
||
– турбаз, мотелів, кемпінгів, літніх будиночків |
||
– офісів, крім вказаних в п.30 |
||
10 |
Розміщення транспортних підприємств, крім комунальних, з: |
|
|
– перевезення пасажирів |
15% |
– перевезення вантажів |
18% |
|
11.
|
Розміщення: |
15% |
– автозаправних станцій (АЗС), автомийок |
||
– суб’єктів господарювання, що надають послуги, пов’язані з переказом грошей |
||
– бірж, що мають статус неприбуткових організацій |
||
– кафе, барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, включаючи тих, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи |
||
– приватних ветеринарних лікарень (клінік), лабораторій ветеринарної медицини |
||
– суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з вирощування квітів, грибів |
||
– складів |
||
12 |
Розміщення: |
13 % |
– закладів ресторанного господарства з постачання страв, приготовлених централізовано для споживання в інших місцях |
||
– суб’єктів господарювання, що надають послуги з утримання домашніх тварин |
||
13 |
Розміщення: |
12% |
– суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень (кур’єрська служба) |
||
– стоянок для автомобілів |
||
14 |
Розміщення: |
10% |
– комп’ютерних клубів та інтернет-кафе |
||
– приватних навчальних закладів, курсів |
||
– приватних шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів |
||
– торгівельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих іноземними мовами |
||
– суб’єктів господарювання, що здійснюють проектні, проектно-вишукувальні, проектно-конструкторські роботи |
||
– видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції, що друкуються іноземними мовами |
||
редакцій засобів масової інформації (крім зазначених у пункті 8 цього додатка та тих, кому встановлено 1грн/рік) |
||
15 |
Проведення виставок непродовольчих товарів без здійснення торгівлі |
10% |
16 |
Розміщення торговельних автоматів, що відпускають продовольчі товари |
30% |
17 |
Розміщення: |
8%
|
– їдален, дитячих кафе, кафетеріїв, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи |
||
-фотоательє |
||
-кооперативів (житлових, садово-огородних, молодіжного будівництва); садівничих, огородних та інших товариств |
||
18 |
Розміщення: |
12% |
– торговельних об’єктів з продажу ортопедичних виробів |
||
– ксерокопіювальної техніки для надання населенню послуг із ксерокопіювання документів на площі, що використовується для здійснення таких послуг |
||
19 |
Проведення виставок образотворчої та книжкової продукції, виробленої в Україні |
7% |
20 |
Розміщення: |
6% |
– фірмових магазинів вітчизняних промислових підприємств-товаровиробників, крім тих, що виробляють товари підакцизної групи |
||
– об’єктів поштового зв’язку |
||
– суб’єктів господарювання, що надають послуги з перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень |
||
– хімчисток |
||
– майстерень з пошиву та ремонту одягу |
||
– майстерень з ремонту електропобутових товарів |
||
– торговельних об’єктів з продажу поліграфічної продукції та канцтоварів, відео- та аудіопродукції, що призначається для навчальних закладів |
||
21 |
Розміщення: |
5% |
– оздоровчих закладів для дітей та молоді |
||
– санаторно-курортних закладів для дітей |
||
– торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих українською мовою |
||
– відділень банків на площі, що використовується для здійснення платежів за житлово-комунальні послуги |
||
Суб’єктів господарювання, яки здійснюють побутове обслуговування населення, у тому числі : |
||
– перукарень |
||
– лазень, пралень |
||
– майстерень з ремонту годинників |
||
– майстерень з пошиву та ремонту взуття – |
||
22 |
Розміщення: |
4% |
– їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи, у навчальних закладах та військових частинах |
||
– громадських вбиралень |
||
– камер схову |
||
– видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції, що видаються українською мовою |
||
23 |
Розміщення: |
3% |
– суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги |
||
– майстерень художників, скульпторів, народних майстрів площею менш як 50 кв. метрів |
||
– науково-дослідних установ, крім бюджетних |
||
24 |
Розміщення: |
2% |
– організацій, що надають послуги з нагляду за особами з фізичними чи розумовими вадами |
||
– бібліотек, архівів, музеїв |
||
– дитячих молочних кухонь |
||
– торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів для пільгових категорій громадян на площі, що використовується для здійснення таких послуг |
||
25 |
Розміщення : |
3% |
– дитячо-юнацьких танцювальних, музикальних колективів, які активно приймають участь у культурно-масових заходах міста, змаганнях конкурсах, показах різного рівня |
||
фізкультурно-спортивних закладів, діяльність яких спрямована на організацію, розвіток та проведення занять різними видами спорту, з участю у культурно-масових заходах міста та змаганнях різного рівня |
||
фізкультурно-оздоровчих закладів, діяльність яких спрямована на організацію та проведення оздоровчих занять, з наданням безкоштовних послуг дітям-інвалідам, та іншим пільговим категоріям населення міста |
||
26 |
Розміщення: |
1% |
– закладів соціального захисту для бездомних громадян, безпритульних дітей та установ, призначених для тимчасового або постійного перебування громадян похилого віку та інвалідів |
||
– закладів соціального обслуговування для сімей, дітей та молоді, яки фінансуються за рахунок місцевого бюджету, зокрема центрів соціально-психологичної реабілітації дітей, соціальних гуртожитків для дітей сиріт та дітей, яки залишені родительської опікування, соціальних захистів матері та дитини і молоді з функцій ними обмеженнями, центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді |
||
– комунальних позашкільних навчальних закладів та дошкільних навчальних закладів, дитячих гуртків різного направлення |
||
27 |
Розміщення творчих спілок, громадських, релігійних та благодійних організацій (об’єднань) на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності |
7%
|
29 |
Розміщення громадських організацій інвалідів на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить |
1% 7% |
– не більш як 100 кв. метрів |
||
– понад 100 кв. метрів |
||
30. 30.1.
30.2. 30.3. |
Розміщення: -підприємств та їх підрозділів для провадження підприємницької діяльності у сфері надання комунальних послуг -водопостачання, водовідведення, теплоенергопостачання,благоустрію, перевезення пасажирів, транспортних послуг, та послуг пов’язаних з транспортом, утримання и обслуговування житлового фонду, передача в короткостроковий найом приїзджимприміщень житлового фонду, інженерна та технічна діяльність, пов’язана з будівництвом, проектуванням, знімальні, геодезичні та гідрографічні роботи та інші) -комунального підприємства « Теплодарський міський ринок» – офіс (диспетчерська) міського комунального автотранспортного підприємства |
1%
3% 10% |
31 |
Розміщення підприємств різного промислового призначення: |
|
31.1 |
Тютюнової промисловості, лікеро-горілчаної та виноробної промисловості, радгоспів-заводів (яки виробляють виноробну продукцію) |
25% |
31.2. |
З організації концертно-видовищної діяльності та виставкової діяльності, випуску лотерейних білетів та проведення лотерей; нафтогазодобувної промисловості |
20% |
31.3. |
По складуванню мінеральних добрів, продукції побутової хімії та інших хімічних речовин |
22% |
31.4. |
По видобуванню неенергетичних матеріалів; газової, хімічної і нафтохімічної промисловості; чорної та кольорової металургії, літейних цехів; паливної промисловості, оброблення палива; переробки відходів, утилізації та переробки гумотехнічних, полімерних відходів, виробництву обладнання для утілю відходів; целюлозно-паперової промисловості, виробництва тари, упаковкипапіру та виробів з нього. |
16% |
31.5. |
сільського господарства, радгоспів-заводів (крім тих, яки виробляють виноробну продукцію)харчової промисловості (крім лікеро-горілчаної та виноробної промисловості), морського, залізничного та автомобільного транспорту; легкої (в тому разі швейної та текстильної) промисловості, підприємств з виробництва асфальту, тротуарної плитки, бетонних конструкцій та виробів |
12% |
31.6. |
лісового господарства; обробка деревини, виробництва деревини та виробів з деревини, виробництва меблів; виробництво гуми (у тому разі: оброблення гуми, наклеювання протекторної стрічки та інш), пластмаси та виробів з них; виробництво скла, виробів з нього; світлопрозорих конструкцій, радіаторів. |
9% |
31.7. |
Зв’язку; електроенергетики; з виробництва транспортних засобів і устаткування та їх ремонту, виробництва електричного та електронного устаткування, виробництва машин та устаткування, призначеного для механічного, термічного оброблення матеріалів або здійснення інших операцій; металообробка та інше оброблення матеріалів |
8% |
31.8. |
рибного господарства; з надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій |
7% |
31.9. |
побутового обслуговування, освіти, науки та охорони здоров’я; підприємств з виробництва бетону, інших будівельних матеріалів. |
6 % |
31.10 |
Розміщення зерно-транспортного комплексу; інше використання об’єктів по п.31 |
5% |
32 |
Інше використання нерухомого майна |
15% |
ПРИМІТКА:
Орендні ставки можуть застосовуватися з такими коефіцієнтами у випадках:
к=0,6 – для орендарів, які співробітничають з орендодавцем.
к=0,7 – для орендарів – вітчизняних юридичних і фізичних осіб – суб`єктів малого підприємництва (крім офісів). .
к=0,5 – для об’єктів, що є незавершеним будівництвом
9.Суборенда
9.1. Передача майна орендарем в суборенду обов´язково погоджується з орендодавцем.
9.2. Розмір плати за суборенду майна розраховується в порядку, встановленому цією Методикою для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна з урахуванням частки вартості такого майна у загальній вартості орендованого майна .9.3. Плата за суборенду майна визначається договором за цією Методикою з урахуванням цілі використання майна, що передається в суборенду, та визначенням в договорі суборенди платника в місцевій бюджет (або орендаря, або того, хто приймає в суборенду).
Додаток 2
до рішення міської ради
від «___» _____________ 2013р.
№ _________________
Вартість приміщень в будівлях (спорудах) комунальної власності
Будівля |
Дата оцінки |
Вартість1м2 приміщень на 01.02.2012 року згідно Рішення від 26.01.2012р № 190-VI (грн./м2) |
і інфляції з січня 2012р по березень 2013р
|
Вартість 1м2приміщен на 26.04. 2013p з i |
З 01 травня 2013р |
Виконкому вул..Піонерна,7 |
26.12.2011 |
696,69 |
і січня-березня |
696,69 х і
|
696,69 х і квітня 2013р |
Будинок культури вул..Комунальна,6 |
27.10.2011 |
519,95 |
і січня-березня |
519,95 х і |
519,95 х і квітня 2013р |
Дитячи садки №№1-4 |
15.03.2011 |
444,50 |
і січня-березня |
444,50 х і |
444,50 х і квітня 2013р |
Школа
|
25.01.2012 |
652,89 |
і січня-березня |
652,89 х і |
652,89 х і квітня 2013р |
«Берлін» вул. Польова,6 Польова,2; Польова,1 |
15.09.2011 |
585,54 |
і січня-березня |
585,54 х і |
585,54 х і квітня 2013р |
КПО Комунальна,3 |
19.01.2012 |
583,21 |
і січня-березня |
583,21 х і |
583,21 х і квітня 2013р |
Блок обслуговування гуртожитків №26-28.вул.Піонерна Перехід гуртожитків №225-226, вул..Польова |
26.09.2011 |
585,54 |
і січня-березня |
585,54 х і |
585,54 х і квітня 2013р |
Блок обслуговування гуртожитку №88пр..Енергетиків,88 |
10.12.2011 |
649,29 |
і січня-березня |
649,29 х і |
649,29 х і квітня 2013р |
Службово-побутовий корпус вул..Комунальна,1 |
15.11.2011 |
433,30 |
і січня-березня |
433,30 х і |
433,30 х і квітня 2013р |
Техблок №31 по вул.Комунальна,31 Техблок №117, 129 Вул..Енергетиків |
25.01.2012 |
684,00 |
і січня-березня |
684,0 х і |
684,00 х і квітня 2013р |
Ощадкаса Ген.Пліева,15а АІК промзона вул.Енергетиків,5 |
19.01.2012 |
615,63 |
і січня-березня |
615,63 х і |
615,63 х і квітня 2013р |
Примітка: (строк дії оцінки згідно цієї таблиці Додатку 2 необмежений, але вона (оцінка) повинна бути проіндексована на момент укладення договорів, для яких вона використовується).