ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ ГАРАНТУЄТЬСЯ:

1. БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Первинна допомога: отримання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;складення заяв, скарг та інших документів; допомога в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

Вторинна допомога: захист у кримінальних провадженнях; представництво в судах, інших державнихорганах, органах місцевого самоврядування;складення документів процесуального характеру.

Як отримати безоплатну правову допомогу? Потрібно підготувати необхідні документи: паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер, посвідчення учасника бойових дій та звернутися до найближчого центру з надання безоплатної правової допомоги (Теплодарське бюро правової допомоги за адресою: м. Теплодар, вул. Польова, 1, другий поверх, каб. №7. Тел.: (048)7092671) або отримайте юридичну консультацію телефоном: 0800-213-103 (цілодобово та безкоштовно в межах України)

2. БЕЗОПЛАТНЕ МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на: безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів: допомогу у військових госпіталях та інших лікувально-профілактичних закладах; обслуговування у військових госпіталях членів сім’ї (якщо військовослужбовець прослужив в ЗСУ більше 20 років); обстеження та лікування у військово-медичних закладах для себе та членів сім’ї (для військовослужбовців, звільнених з військової служби внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби);першочергове зубопротезування; путівки до санаторіїв для продовження лікування на основі висновку ВЛК; пільгові путівки в санаторії Міністерства оборони та інших військових формувань 1 раз на рік для себе та членів сім’ї (якщо сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів).                                                                                                                                          

Як отримати пільги? 1.Для безоплатного отримання лікарських засобів – зверніться до державної аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, та пред’явіть посвідчення учасника бойових дій та рецепт лікаря.

Якщо Ви обслуговуєтесь у відомчому медичному закладі – можете отримати ліки в аптеках, закріплених за таким закладом.                                                                                                         

2. Для першочергового безоплатного зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) – пред’явіть посвідчення учасника бойових дій у державному закладі охорониздоров’я.  

Як скористатися пільгою на безоплатне щорічне санаторно-курортне лікування?

1.Отримайте довідку за формою 070/о у тій лікувальній установі, де проходили лікування.

2.Станьте на облік у місцевому органі соціального захисту населення за місцем проживання, надавши документи:паспорт, посвідчення УБД, медичну довідка за формою 070/о.       

3.Щороку використовуйте пільгу.

3.БЕЗОПЛАТНЕ ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок для: –Особистого селянського господарства – до 2 га.

Скористатися правом на відведення земельної ділянки можна один раз за кожним видом діяльності.

Як отримати земельну ділянку?                                                                                        

1.Оберіть земельну ділянку.Оберіть з ділянок, позначених білим кольором на сторінці http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

2.Отримайте дозвіл на виділення земельної ділянки.Підготуйте документи:

3.Розробіть та погодьте проект землеустрою.- Оберіть землевпорядну організацію.



4.Оформте права на земельну ділянку.- Зареєструйте земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, отримайте кадастровий номер.

4.ЩОРІЧНА РАЗОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА

Постановою Кабінету Міністрів України у 2018 році передбачено виплату щорічної разової грошової допомоги*:   Учасникам бойових дій – 1 265 грн.Особам з інвалідністю внаслідок війни: I групи – 3 685 грн., II групи – 3 265 грн., III групи – 2 845 грн.Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге – 630 грн.               *станом на 2018 рік

Як отримати щорічну разову грошову допомогу?                                                                            

Органи праці та соціального захисту населення формують списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій, тому відсутня необхідність звертатися та подавати будь-які документи.Якщо Ви не отримали грошову допомогу до 5 травня поточного року – зверніться із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

5.БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на безкоштовний проїзд:- Усіма видами міського пасажирського транспорту;



Підстави для отримання права на безкоштовний проїзд:- Посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни;



Якщо Вам відмовляють у пільговому проїзді:

1.Уточніть назву та контактні дані перевізника, ПІБ водія. Запишіть номер транспортного засобу, дату, час та маршрут, на якому була отримана відмова. Інформація про перевізника, як правило, розміщена коло водія. 2.Якщо бажаєте продовжити проїзд – оплати його вартість.

3.Зателефонуйте перевізнику і поясніть ситуацію, яка виникла з водієм.

4.Якщо в телефонному порядку ситуація не вирішилась – напишіть заяву у трьох примірниках:- перевізнику;



До заяви обов’язково додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка, якщо довелось його купити.

6.ПІЛЬГИ НА ОПЛАТУ ПОСЛУГ ЖКГУ часники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на отримання знижки на оплату:- користування житлом;



100 % – для осіб з інвалідністю внаслідок війни;75%- для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них; 50%- для учасників війни                 

Норми споживання, в межах яких надається пільга: -21 кв.м. площі на кожну особу, яка має право на знижку та постійно проживає у житловому приміщенні.

31,5 кв.м.площі при наявності сім’ї .

63 кв.м.площі для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб.                                   

Як отримати знижку?

1.Підготуйте необхідні документи:- Заяву про оформлення пільги (зразок надається в управлінні соцзахисту за місцем проживання);

– Ветеранське посвідчення (оригінал та копії);



2.Зверніться за отриманням знижки:- Перший пакет документів подайте до управління соціального захисту населення за місцем проживання.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.