Рішення Теплодарської міської ради від 03.05.2012р. №231-VI «Про затвердження Положення про порядок розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових будинках та інших об’єктах комунальної власності територіальної громади м. Теплодар»

У К Р А Ї Н А

 ТЕПЛОДАРСЬКА МІСЬКА РАДА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 Р І Ш Е Н Н Я

 

03 травня 2012 року                                                                     №231-VІ

 

Про затвердження Положення про порядок розміщення телекомунікаційних мереж,

мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових будинках та

інших об’єктах комунальної власності територіальної громади м. Теплодар

 

         З метою впорядкування та забезпечення контролю за розміщенням телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових будинках та інших об’єктах комунальної власності територіальної громади м.Теплодар, на підставі Законів України «Про телекомунікації», «Про житлово-комунальні послуги», «Про радіочастотний ресурс України», керуючись ст.ст. 26,59,60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Теплодарська міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити Положення про порядок розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових будинках та інших об’єктах комунальної власності територіальної громади міста Теплодар згідно з додатком.
  2. Орендна плата за користування місцями в житлових будинках та інших об’єктах комунальної власності для розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання спрямовується в повному обсязі (100%) до Балансоутримувача або підприємства, якому передано в господарське ведення житловий фонд.
  3. Кошти, від орендної плати за користування місцями в житлових будинках та інших об’єктах комунальної власності для розміщення обладнання та телекомунікаційних мереж, які отримані Балансоутримувачем або підприємством, якому передано в господарське ведення житловий фонд в повному обсязі (100%) використовувати на відновлення житлового фонду та інших об’єктівкомунальної власності.
  4. Контроль за своєчасністю та повнотою сплати коштів з орендної плати за користування місцями в житлових будинках та інших об’єктах комунальної власності для розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання покласти на Балансоутримувача або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд.
  5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії:

– з питань житлово-комунального господарства;

  – з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної    власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі.

 

 

Міський голова                                                                            Л.М. Печерський

 

Додаток 
до рішення міської ради

03 травня 2012 року

№231-VІ

          Положення
про порядок розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових будинках та інших

об’єктах комунальної власності територіальної громади м. Теплодар.

            1.Загальні     положення


1.1. Це положення регулює порядок розміщення та надання в користування місць для прокладання телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання, встановлення додаткових пристроїв в житлових будинках та інших об’єктах, що віднесені до комунальної власності територіальної громади міста, регулює правові відносини що виникають у процесі розгляду питання щодо погодження, розміщення та прокладання телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання,   встановлення додаткових пристроїв між суб’єктами підприємницької діяльності та Теплодарською міською радою як  власником об’єктів, що віднесені до комунальної власності            територіальної           громади          міста.
1.2. Порядок є обов’язковим для суб’єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, які згідно з чинним законодавством мають право на виконання робіт з встановлення технічнихелементів       телекомунікаційних            мереж,            мереж зв’язку та іншого слабкострумового           обладнання.
1.3. Контроль за виконанням цього Порядку здійснює виконком Теплодарської міської ради.
1.4. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
загальнодоступні (універсальні) телекомунікаційні послуги – мінімальний набір визначених Законом України «Про телекомунікації» послуг нормованої якості, доступний усім споживачам        на всій території            України;
ліцензія – документ, що засвідчує право суб’єкта господарювання на здійснення зазначеного в ньому виду діяльності у сфері телекомунікацій протягом визначеного строку на конкретних територіях з виконанням ліцензійних    умов;
споживач телекомунікаційних послуг (споживач)– юридична або фізична особа, яка потребує, замовляє та/або отримує телекомунікаційні послуги для власних потреб;
телекомунікаційна мережа – комплекс технічних засобів телекомунікацій та споруд, призначених для маршрутизації, комутації, передавання та/або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду по радіо, проводових, оптичних чи інших електромагнітних системах між кінцевим обладнанням;
балансоутримувач будинку, (споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд) – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе        відповідальність        згідно з           законом;
об’єкт – житлові багатоквартирні будинки (разом з неподільним і спільним майном ) та інші обєкти, що входить до складу комунальної власності територіальної громади міста
користувач (провайдер, оператор телекомунікацій) – суб’єкт підприємницької діяльності, який          надає            абоненту        телекомунікаційні     послуги;
1.5. Порядок розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових   будинках та в інших об¢єктах комунальної власності територіальної громади міста розроблено відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про забезпечення санітарного та епідоміологічного благополуччя населення», «Про житлово-комунальні послуги», «Про радіочастотний ресурс України», «Про телекомунікації», постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 р. № 720  «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг», наказів від 01.08.96 р. № 239 «Про затвердження державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань», від 10.08.2004 р. № 150 «Про затвердження примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень,        будинків,        споруд».

        2. Порядок розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових будинках та інших об’єктах.          


2.1 Для одержання дозволу на  розміщення та надання в користування місць для прокладання телекомунікаційних   мереж  в  житлових  будинках та інших об’єктах комунальної власності територіальної   громади   оператор  телекомунікацій   подає заявку на голову Теплодарської міської ради.

2.2 Дозвіл на прокладання телекомунікаційних мереж та встановлення обладнання для їх функціонування в житлових будинках та інших об¢єктах м. Теплодар надається виконкомом Теплодарської міської ради.    

2.3 Після одержання дозволу Користувачем, доступ та використання місця на об’єктах надається балансоутримувачем або підприємством, якому передано в господарське ведення житловий фонд, користувачам  для розміщення незахищених мереж (прокладених відкритим способом без рукавів, жолобів, гофри, тощо) в існуючих внутрішніх стояках слабих струмів або місцях для розміщення нових стояків, коробів, точок кріплення кабелів та місцях для розміщення відповідного сертифікованого телекомунікаційного обладнання на об’єктах. Доступ та використання місця на об’єктах надаються користувачам з урахуванням технологічного резерву за письмовим запитом користувача до Балансоутримувача або до підприємства, якому передано в господарське ведення   житловий      фонд.
2.4.До  запиту  користувач    додає:
            -витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
            -копія  довідки           ЄДРПОУ;

            -копія довідки про взяття на облік платника податку;
            -схему проходження  кабелю користувача, та розміщення обладнання;

            – адреси об’єктів;

Додатково      для      оператора/провайдера         телекомунікацій:
            – ліцензія національної ради з питань телебачення та радіомовлення України (ліцензія провайдера програмної послуги та/чи ліцензія на мовлення)- при наданні  послуг телебачення;
            – ліцензія національної комісії з питань регулювання зв’язку України, ліцензія на використання радіочастотного ресурсу та/чи ліцензія на надання послуг фіксованого телефонного зв’язку, та/чи ліцензія на отримання номерного ресурсу)- при наданні послуг фіксованого телефонного зв’язку, послуг бездротового            інтернету.

2.5. Балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд реєструє запит в журналі та протягом 10 календарних днів з дня отримання запиту перевіряє правильність оформлення поданих документів та належність об’єкту.
2.6. Якщо запит є неповним або не відповідає Порядку, балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд визначає недоліки та у письмовій формі повідомляє суб’єкта господарювання про необхідність їх усунення або надання додаткових пояснень у письмовій формі.

 

2.7.На підставі даного дозволу  Балансоутримувач або  підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд видає оператору відповідні  технічні умови (далі – ТУ)  на підставі яких оператор розробляє або замовляє розробку робочого проекту (право на розроблення проектної документації або її окремих розділів надається юридичним та фізичним особам – суб’єктам господарської діяльності незалежно від форм власності, які мають ліцензію на цей вид діяльності згідно з законодавством);

2.8. Відповідальність за видачу ТУ покладається на Балансоутримувача або на підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд. 

2.9. Балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд з питань видачі ТУ взаємодіє тільки із користувачем, від якого надійшов письмовий запит щодо видачі ТУ.

2.10.    Видані ТУ реєструються в журналі реєстрації.

2.11. Термін підготовки ТУ не повинен перевищувати 15 календарних днів з дати реєстрації балансоутримувачем письмового запиту.

2.12. ТУ на будівництво каналів, прокладання мереж, встановлення сертифікованого обладнання на об’єктах є дійсними протягом 1 року.

2.13. Якщо користувач не розробив робочого проекту відповідно до виданих ТУ і не звернувся за продовженням строку їх дії, зазначені ТУ вважаються такими, що втратили чинність.

2.14. У разі необхідності внесення змін до ТУ користувач протягом 10 календарних днів з дати їх отримання повинен надати пропозиції щодо цих змін балансоутримувачу або підприємство, якому передано в господарське ведення житлової     фонд.

2.15.У разі втрати чинності ТУ повторно їх отримати можна за процедурою першого отримання.

2.16.Умови,   за         яких    ТУ       не        можуть бути видані Користувачу:
            –          відсутність     документів     відповідно      до        Порядку;

2.17. Відмова у видачі ТУ обґрунтовується балансоутримувачем або підприємством, якому передано в господарське ведення житлової фонд та письмово надається користувачу протягом 15 календарних днів з дати реєстрації          запиту.
2.18. Відповідальність за письмове обґрунтування відмови у видачі ТУ несе балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд.

                        3. Порядок надання доступу та використання місця на об’єктах

3.1. Після отримання ТУ користувач розробляє проектну документацію та протягом дії ТУ подає її на погодження до  Балансоутримувача або підприємства, якому передано в господарське ведення житловий фонд. Проектна документація має відповідати вимогам державних будівельних        норм.
3.2. Балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд перевіряє проектну документацію на відповідність її оформлення до виданих ТУ та вимог      діючих            нормативних документів.

Проектна        документація погоджується:
– з санепідемстанцією, державним пожежним наглядом, якщо конструкції будинку потребують додаткового огляду спеціалістів (за потреби);
–          відділом          архітектури;
–          іншими           установами    (за       потреби).
Перелік організацій, які узгоджують проектну документацію визначає відділ архітектури виконкому            Теплодарської           міської ради.
3.3. Якщо у проектній документації відсутні недоліки, балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд погоджує проектну документацію та у п’ятиденний строк з дати погодження проектної документації          надає  користувачу:
– два примірники підписаного та скріпленого печаткою  договору      про надання послуг на розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання.(додаток 1      до            Положення);

3.4 У разі неодержання від користувача підписаного та скріпленого печаткою примірника договору балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд, звільняється від зобов’язань щодо надання доступу, у тому числі, щодо надання дозволу на виконання користувачем робіт з прокладення технічних телекомунікаційних мереж та використання місця     на        об’єктах.
3.5 Балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд надає  дозвіл на виконання робіт тільки після отримання підписаного з боку користувача договору про надання послуги доступу та використання місця на об’єктах..
.
            4. Порядок оформлення дозволу на виконання робіт та контролю за роботою сторонніх організацій на об’єктах

4.1. У разі виконання робіт на об’єктах користувач або підрядна будівельна організація повинні одержати дозвіл на доступ та проведення таких робіт, оформлений балансоутримувачем або підприємством, якому передано в господарське ведення житловий фонд

4.2. Для отримання дозволу на виконання робіт згідно з проектною документацією користувачу необхідно надати балансоутримувачу або підприємству, якому передано в господарське ведення житловий фонд наступні документи:
–          письмовий     запит;
– перелік будинків, на яких планується виконувати роботи, та строки їх проведення;
–          погоджену     проектну        документацію;
– перелік         осіб     (П.І.Б.),           які        проводитимуть         роботи;
– гарантійний лист користувача про те, що вибрана організація є дійсно його підрядником або     довіреність            користувача   на        представника            підрядника;
4.3. Балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд реєструє запит користувача на отримання дозволу та перевіряє   достовірність наданих

документів.
4.4 У разі відсутності підстав для відмови балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд впродовж п’яти робочих днів оформляє дозвіл у двох примірниках, один з яких залишається у балансоутримувача або підприємства, якому передано в господарське ведення житловий фонд, а другий надається користувачу. Балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд після надання дозволу користувачу оформляє допуск до місця на об’єктах та призначає працівника для здійснення технічного нагляду за роботою сторонньої         організації

на        об’єктах.
4.5 Технічний нагляд працівником балансоутримувача або підприємства, якому передано в господарське ведення житловий фонд за роботою сторонньої організації на об’єктах здійснюється відповідно до вимог КНД 45-189-2003 «Керівництво з експлуатації лінійно-кабельних споруд», затвердженого наказом Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 30.12.2003 №      269.
4.6 Нормативні документи, згідно яких повинні виконуватись роботи:
– «Керівництва щодо будівництва лінійних споруд волоконно-оптичних ліній зв’язку», затвердженого наказом Державного комітету зв’язку та інформації України      від       28.12.1999р.   №157;
– Правил охорони ліній електрозв’язку, затверджених постановою КМУ від 29.01.1996      №135.
                       

  1. Вимоги для прокладання телекомунікаційних мереж та встановлення слабкострумового обладнання для їх функціонування в житлових будинках та інших об’єктах

 

5.1. Телекомунікаційні мережі повинні прокладатись із дотриманням вимог:
5.1.1.   Законів           України:
– «Про забезпечення санітарного та епідоміологічного благополуччя населення»;
–          «Про   радіочастотний         ресурс України»;
–          «Про   телекомунікації».
5.1.2. «Керівництва щодо будівництва лінійних споруд волоконно-оптичних ліній зв’язку», затвердженого наказом Державного комітету зв’язку та інформації         України          від      28.12.1999р.№157.
5.1.3 Все обладнання та устаткування для побудови мережі та надання послуг має  бути    сертифікованим.
5.2. При монтажу обладнання, будівництві та обслуговуванні мережі передачі даних                      користувачі            повинні          дотримуватись:
5.2.1.   Протипожежних       норм:
а) прокладання тільки негорючого (НГ) електричного кабелю в приміщеннях, довжина яких перевищує            п’ятнадцять   метрів;
б) при підключенні обладнання застосовувати пристрої захисного вимкнення електричного струму (автоматичні вимикачі);
в) при підключені будинків чи окремих абонентів повітряними лініями передачі даних забороняється застосовувати кабель з металевими елементами в середині.
5.2.2.   Санітарних    норм.
5.3. З метою уникнення механічного пошкодження електричної мережі всі кабелі живлення мають бути прокладені в металевому рукаві, пластиковій гофрі або  коробі.
5.4. Дотримання норм будівництва при побудові та обслуговуванні мережі передачі даних:
– наявність у користувача у разі будівництва мережі або у підрядника, залученого до виконання робіт, відповідних дозвільних документів;
– виконавці повинні мати дозвіл з електробезпеки та на виконання висотних робіт;
– мережа, що проходить через приміщення, має бути прокладена в кабельних каналах відповідно до            стандартів;
– користувач має здійснювати перевірку можливості використання існуючої кабельної мережі та здійснювати заміну старого обладнання на нове, відповідно до          потреб            сучасності та чинного            законодавства;
– догляд та обслуговування каналу має здійснювати користувач;
5.5. Маркування кабелів та кабельних каналів користувачем, що надають послуги:
– кабелі мають бути маркованими на вході і виході з будинку;
– кабелі мають бути маркованими на вході і виході з комутаційної шафи.
5.6. Користувач повинен розміщувати обладнання в металевій шафі охайного вигляду.
5.7. Металева шафа повинна мати маркування, стосовно її належності тому чи іншому власнику, з обов’язковим зазначенням контактних телефонних номерів.
5.8. Користувач повинен узгоджувати підключення електропостачання (електроживлення) свого обладнання з балансоутримувачем або підприємством, якому передано в господарське ведення житловий фонд, у  разі необхідності   з          Біляївським    РЕМ.
5.9. Щодо існуючих на об’єктах телекомунікаційних мереж користувачу необхідно звернутися до балансоутримувача або підприємства, якому передано в господарське ведення житловий фонд з метою складання графіка обстеження для вжиття заходів з приведення їх у відповідність    до        цього  Положення.

  1. 6. Порядок оформлення акта приймання побудованих телекомунікаційних мереж та слабкострумового обладнання для їх функціонування в житлових будинках та інших об’єктах.

6.1. Після закінчення прокладання телекомунікаційних мереж та слабкострумового обладнання для їх функціонування в житлових будинках та інших об’єктах користувачу необхідно звернутися до балансоутримувача або підприємства, якому передано в господарське ведення житловий фонд для оформлення акту приймання  побудованих телекомунікаційних мереж та слабкострумового обладнання для їх функціонування (далі –акт   приймання,   додаток          2          до        Положення).
6.2. Для подальшого оформлення акту приймання користувачу необхідно надати балансоутимувачу або підприємству, якому передано в господарське ведення житловий фонд наступні    документи:
1) Виконавчу схему з позначенням довжини, діаметру та способу прокладання всіх побудованих телекомунікаційних мереж та слабкострумового обладнання;
2) Акти огляду прихованих робіт по прокладанню телекомунікаційних мереж;

3) та    інші     документи. 
6.3. У разі якщо пакет документів є неповним, балансоутримувач або підприємство якому передано в господарське ведення житловий фонд визначає недоліки та у письмовій формі повідомляє суб’єкта господарювання про необхідність їх усунення або надання додаткових          пояснень        у          письмовій формі.
6.4. Користувач протягом 5 календарних днів з дати отримання листа усуває зазначені в ньому недоліки та повідомляє про це балансоутримувача або підприємство, якому передано в господарське ведення            житловий      фонд.

  1. Розрахунок вартості відшкодування суб’єктами підприємницької діяльності витрат за використавння елементів житлового фонду, на яких встановлені технічні елементи телекомунікаційних мереж.

7.1 Оплата за користування місцями в будинках комунальної власності для розміщення обладнання та телекомунікаційних мереж здіснюються згідно  договору (додаток 1) та Методики розрахунку оплати за користування місцями в житлових будинках та інших об’єктів комунальної власності м. Теплодар для розміщення обладнання та мереж зв’язку, теле–, радіокомунікацій (Додаток 3).

            8.Експлуатаційні     роботи           на        об’єктах.
8.1. У випадку виявлення пошкодження на об’єктах, яке впливає або може впливати на технічний стан телекомунікаційних мереж та обладнання для їх функціонування, особа, що виявила таке пошкодження повинна негайно повідомити      користувача.
8.2. Проведення позапланових робіт балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд дає користувачу можливість доступу до        місця   наоб’єктах,    згідно            повідомлення.
8.3. Балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд повинен забезпечувати користувачу терміновий доступ, після повідомлення користувача, для виконання аварійно-відновлювальних робіт.

            9. Вивільнення місця в існуючих внутрішніх стояках слабих струмів, власних стояках, коробах в житлових  будинках та інших об’єктах.
9.1. Користувач зобов’язаний демонтувати телекомунікаційні мережі та слабкострумове обладнання для їх функціонування протягом десяти робочих днів з дня розірвання або закінчення строку дії договору про надання послуг на розміщення обладнання, та використання місця на об’єктах, якщо сторони за домовленістю не визначать іншого строку.
9.2. У випадку, якщо користувач не проведе демонтаж телекомунікаційних мереж та обладнання для їх функціонування у строк, зазначений в п. 10.1 цього Порядку, балансоутримувач абопідприємство, якому передано в господарське ведення житлової фонд має право самостійно за власний рахунок демонтувати телекомунікаційні мережі та обладнання з подальшим відшкодуванням користувачем цих витрат.
           

  1. 10. Відповідальність за порушення порядку розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання на об’єктах.


10.1. Самовільно розміщені телекомунікаційні мережі та слабкострумове обладнання для їх функціонування на об’єктах підлягають демонтажу у місячний термін з моменту отримання припису балансоутримувача або підприємства, якому передано в господарське ведення житловий       фонд.
10.2. У випадку не виконання користувачем п. 11.1, останні притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
10.3. В разі пошкодження конструктивних елементів об’єктів винні у цьому користувачі повинні відновити зазначені конструкції об’єкту або відшкодувати балансоутримувачу або підприємству, якому передано в господарське ведення житлоий фонд суму збитків в розмірах заподіяної шкоди.
10.4. При переобладнанні, реконструкції, ремонту фасадів та дахів балансоутримувач або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд перед початком робіт повідомляє письмово власників телекомунікаційних мереж для вирішення питань щодо впорядкування, переносу або відновлення телекомунікаційних мереж.
10.5. Відповідальність за організацію заходів з виконання вимог цього Положення у частині розміщення та встановлення технічних елементів телекомунікаційних мереж покладається на балансоутримувача або підприємство, якому передано в господарське ведення житловий фонд.
                                               11. Вирішення спорів

11.1. Усі спори між користувачем, балансоутримувачем або підприємством, якому передано в господарське ведення житловий фонд та споживачем, які виникають при наданні доступу та використання місця на об’єктах вирішуються шляхом проведення переговорів.
11.2. У разі недосягнення згоди будь-яка з сторін має право звернутися до суду для вирішення спору в порядку, передбаченому законодавством України.

 

Додаток 1                                                                                                  До положення про порядок розміщення телекомунікаційних           мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового                        обладнання в житлових будинках та інших об’єктах           комунальної власності територіальної громади м. Теплодар.

 

ТИПОВИЙ ДОГОВІР №____

про надання послуг на розміщення телекомунікаційних мереж,

мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання.

м. Теплодар                                                                                „___”_______201_р.

 

_______________________________ (надалі „Оператор”), в особі __________

__________________________, що діє на підставі __________, з одної сторони, та _________________ (надалі „Установа”), в особі ________________________

__________, що діє на підставі ________, з іншої сторони, разом надалі іменуються – „Сторони”, з  метою розміщення телекомунікаційних мереж, Інтернету, кабельного телебачення, радіозв’язку в житлових будинках та  інших об’єктах  м. Теплодар ( далі „Будинки”) уклали даний договір про наступне:

  1. Предмет договору.

1.1. Установа, для реалізації потреб мешканцями житлових будинків та потреб інших об’єктів , передбачених у п.1.2 права на отримання телекомунікаційних послуг, Інтернету, кабельного телебачення, радіозв’язку послуг від Оператора,  надає Оператору можливість розміщення   телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових будинках та інших об’єктах комунальної власності територіальної громади м. Теплодар.

1.2 Будинки та інші споруди, в яких розміщується  телекомунікаційні мережі, мережі зв’язку та іншого слабкострумового обладнання, знаходяться за адресою, яка вказана в додатку 2 до цього Договору .

1.3. Разом із розміщенням телекомунікаційного обладнання Оператору надається право прокладати телекомунікаційні мережі, які з’єднуватимуть  розміщене телекомунікаційне обладнання з абонентським обладнанням, а також телекомунікаційне обладнання між собою.

  1. Прав і обов’язки Сторін.

2.1. Права й обов’язки Оператора:

2.1.1. Проводити роботи по монтажу і технічному обслуговуванню телекомунікаційного обладнання та мереж у відповідності до встановлених нормативів, норм та правил у сфері будівництва та телекомунікації.

2.1.2. Дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунального господарства та телекомунікації.

2.1.3. Не допускати виконання робіт та інших дій, що порушують умови проживання мешканців будинків та викликають псування приміщень, приладів та обладнання будинку.

2.1.4. У випадку порушення цілісності конструктивних елементів споруди, інженерних мереж або іншого обладнання, протягом 10 днів після встановлення устаткування або проведення робіт по технічному обслуговуванню мереж, виконати ремонтно-відновлювальні роботи направлені на усунення встановлених порушень, усунути течі покрівель, які виникли у наслідок встановлення устаткування й обслуговання мережі та виконати інші роботи за власний рахунок або відшкодувати вартість зазначених робіт Установі.

2.1.5. Будь- які роботи в будинку, пов’язані з забезпеченням надання телекомунікаційних послуг, Оператор або уповноважені ним особи здійснюють в робочі години ( з 8.00 до 21.00). У випадку необхідності проведення невідкладних робіт, пов’язаних із запобіганям аварій та усуненням їх наслідків Оператор або уповноважені ним особи мають право проводити такі роботи після 21.00 год.

2.2. Права та обов’язки Установи:

2.2.1. Установа зобов’язується забезпечити Оператору або уповноваженим ним особам безперешкодний доступ до розміщеного ним телекомунікаційного обладнання та прокладених кабелів для їх обслуговування або демонтажу.

2.2.2. Установа зобов’язується письмово повідомляти Оператора про проведення на території будинків тих видів робіт, які можуть негативно вплинути на телекомунікаційне обладнання та кабеля Оператора, не менше ніж за 7 днів до початку виконання таких робіт.

  1. Плата за договором.

3.1 Плата за користування в житлових будинках та інших об’єктів комунальної власності м. Теплодар місцями для розміщення обладнання та мереж зв’язку , теле,- радіокомунікацій є платежем, який вносить Оператор незалежно від наслідків своєї господарської діяльності щомісячно до десятого числа місяца що настає за звітним періодом, відповідно до умов укладеного договору та перераховувається  Установі ________ грн. на місяць, з ПДВ та з урахуванням щомісячного індексу інфляції ( додаток 1 – розрахунок оплати).

3.2. Розмір плати переглядається на вимогу однієї із сторон у разі зміни Методики ії розрахунку та в інших випадках, передбачених чинним законодавством та цим Договором.

3.3. Сума, яка підлягається сплаті за цим Договором, сплачується в національний валюті України в безготівковій формі по  рахункам, що визначені цим договором. Установа до 10 числа місяца наступного за розрахунковим, на підтвердження належним чином виконаних зобов’язань, надає Оператору Акт виконаних робіт та рахунок на оплату.

3.4. Платежі, перераховані несвоєчасно або не повному обсязі, стягується до Установи з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

3.5. Якщо Оператор не сплачує плату протягом 90 діб після строку оплати, вказаного п. 3.1. Договір за вимогаю Установи може бути достроково розірваним, що не знімає відповідальності Оператора від обов’язків  по оплаті пені та оплаті за цим Договором за термін користування об’єктами. 

  1. Строк дії Договору.

4.1. Цій Договір укладено строком на ________, що діє з ________ до ________

4.2. У разі відсутності заяви однієї їз Сторін про припинення або зміну умов договору за 30 днів до закінчення його строку, Договір вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах.

4.3. Строк дії Договору може бути змінений за взаємною згодою сторін.

4.4. Договір може бути розірваний достроково в порядку, передбаченому чинном законодавством.

                                               5.Інші умови.

5.1. Все обладнання та кабелі, що використовуються Оператором для надання телекомунікаційних послуг мешканцям будинків, залишаються у власності Оператора і на баланс Установи не передаються.

5.2. Цей договір включає в себе наступні додатки, які складають його невід”ємні частини:

 додаток 1 – розрахунок оплати;

 додаток 2 – перелік будинків.

5.3. Цей договір укладений в 2 (двох) оригінальних примірниках.

 

  1. Юридичні адреси та банківські реквізити Сторін.

 

Установа

 

 

 

 

___________________/____________/

М.П.

Оператор

 

 

 

 

________________/_____________/

М.П.

 

 

 

 

 

Додаток 2

До положення про порядок розміщеннятелекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових будинках та інших об’єктах комунальної власності територіальної громади м. Теплодар.

 

 

АКТ

прийому виконаних робіт

з розміщення, встановлення технічних елементів

 

Ми, що нижче підписалися, комісія в складі: ________________________________________

_______________________________________________________________________________

ПІБ представника виконкому Теплодарської міської ради_______________________________

_______________________________________________________________________________

 

ПІБ представника оператора______________________________________________________

 

ПІБ балансоутримувача, або представника підприємства, якому передано в господарське ведення житловий фонд___________________________________________________________

 

(ПІБ представника підрядника у випадку залучення до виконаних робіт) _________________

________________________________________________________________________________

 

„____”________201__р.  склали даний Акт, про те, що Оператором виконані роботи відповідно ло Правил на розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) від „____”_______201__р. №___ та представленного робочого проекту, що є невід¢ємною  частиною даного Акта в повному обсязі.

 

 

Підписи:    _______________

                   ________________

                   ________________

                   ________________

 

 

 

Додаток 3

До положення про порядок розміщення телекомунікаційних мереж, мереж зв’язку та іншого слабкострумового обладнання в житлових будинках та інших об’єктах комунальної власності територіальної громади м. Теплодар.

 

Методика розрахунку оплати за користування місцями в житлових будинках та інших об’єктів комунальної власності м. Теплодар для розміщення обладнання та мереж зв’язку, теле–, радіокомунікацій.

 

  1. Методику розрахунку оплати за користування місцями в житлових будинках та інших об’єктів комунальної власності м. Теплодар для розміщення обладнання та мереж зв’язку, теле–, радіокомунікацій з використанням підземних та наземних технічних засобів телекомунікацій (кабельна каналізація, колектора, станційні та лінійні споруди, житлові будинки та інші об’єкти) при розміщенні та подальшої експлуатації мереж зв’язку , теле,- радіокомунікацій ( далі – Методика) розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму управління та експлуатації мережзв’язку , теле,- радіокомунікацій.

            1.2. У цій Методиці терміни вживаються у такому значенні:

– користувач – суб’єкт господарської діяльності, який розмістив або має намір щодо розміщення мереж зв’язку , теле,- радіокомунікацій;

– обладнання та мережі зв’язку , теле,- радіокомунікацій – кабелі телефонії, Інтернету, кабельного телебачення, радіозв’язку та відповідне обладнання.

            2 Плата за користування в житлових будинках та інших об’єктів комунальної власності м. Теплодар місцями для розміщення обладнання та мереж зв’язку , теле,- радіокомунікацій є платежем, який вносить користувач незалежно від наслідків своєї господарської діяльності щомісячно до десятого  числа місяця що настає за звітним періодом, відповідно до умов укладеного договору.

  1. Розмір плати за користування місцями в житлових будинках та інших об’єктів комунальної власності м. Теплодар місцями для розміщення обладнання та мереж зв’язку , теле,- радіокомунікацій визначається за формулою:

С = (КВ х КП серед. Х ОП серед. Х 5%) : 100% х (К, К1,К2) х і інф.

КВ- кількість Т.Д. (точок колективного доступу);

КП серед. – кількість підключень, що очікується;

ОП – середнє значення абонплати за місяць;

5% – середній коефіцієнт розміщення 1 ТКД на 100 квартир по України.

І інф. – щомісячний індекс інфляції.

К, К1,К2 застосовувати у випадку:

К= 1 – для юридичних та фізичних осіб, які не зареєстровані в м. Теплодар

К1= 0,75 – для юридичних та фізичних осіб, які  зареєстровані в м. Теплодар

К2 = 0,75 – для юридичних та фізичних осіб, які надають пільги на послуги малозабезпеченим слоям населения и бюджетним установам

            Розрахунок вартості плати за користування в житлових будинках та інших об’єктів  комунальної власності м. Теплодар місцями для розміщення телекомунікаційних мереж та обладнання здійснюється індивідуально по кожному Користувачу.

  1. Платежі за користування електричною енергію для живлення розташованого обладнання оплачуються Користувачем за окремим договором.