З метою виконання в повному обсязі законодавства України в частині застосування української мови у закладах освіти ( дошкільної, загальної середньої, професійної та вищої) уроки, лекції, практичні, семінарські заняття та навчально-виховні заходи в рамках освітнього процесу повинні відбуватися українською мовою. Державна мова має використовуватися як мова навчальних матеріалів, ведення занять, різноманітних заходів, спілкування педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників зі здобувачами освіти в рамках освітнього процесу.
Реформа освіти включає в себе обов’язково ведення навчального процесу тільки державною мовою, незалежно від статусу школи. Тобто навіть у тих школах, де навчання проводилося мовами національних меншин і корінних народів України, навчальний процес повинен здійснюватися тільки українською мовою ( виняток – предмети іноземних мов).
При цьому,особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності новим законом “Про освіту”, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.
Згідно з частиною четвертою статті 7 Закону України “Про освіту” “у закладах освіти відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома чи більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу”. Всього таких мов 24. Російської серед них немає.
Відділ освіти управління освіти,
культури та спорту ВК ТМР