У К Р А Ї Н А
ТЕПЛОДАРСЬКА МІСЬКА РАДА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П Р О Е К Т Р І Ш Е Н Н Я
Про внесення змін до рішення Теплодарської міської Ради
від 23.12.2016 р. “Про затвердження Програми соціально-економічного
та культурного розвитку м. Теплодар на 2017-2019 роки”.
Відповідно до ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” з метою проведення газозаміщення шляхом переведення пуско-резервної котельної м. Теплодар на альтернативні види палива, розвитку промислової зони міста, зменшення навантаження на місцевий бюджет та збільшення надходжень до нього Теплодарська міська рада Одеської області
ВИРІШИЛА:
- Внести у перелік робіт на 2017 рік Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Теплодар на 2017-2019 роки, затвердженої рішенням міської ради від 23.12.2016 р. № 213-VII п. 35 у наступній редакції:
– “Модернізація пуско-резервної котельної м. Теплодар за адресою м. Теплодар, проїзд Котельний, 74”.
- Внести до розділу “Інвестиційна діяльність” Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Теплодар на 2017-2019 роки п. 11 у наступній редакції:
“Розвиток промислової зони міста шляхом створення нових виробництв”.
- Управлінню майна та інвестицій звернутися до Одеської обласної ради з пропозицією щодо внесення відповідних змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2017 рік і у обласній Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2018 – 2020 роки.
- Затвердити Висновок про результати проведення аналізу ефективності здійснення
державно – приватного партнерства. (Додаток 1).
- Контроль за виконанням наведених вище пунктів рішення покласти на депутатські комісії:
– з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту та зв’язку;
– з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі.
Додаток 1
до рішення Теплодарської міської рад
від «05» грудня 2017 р.
Висново
за результатами аналізу ефективності здійснення ДПП.
Проведеним аналізом ефективності здійснення ДПП встановлено:
– можливість досягнення мети сталого та прибуткового забезпечення теплом споживачів промислової зони, а за потреби м. Теплодару в процесі здійснення ДПП;
– законодавчі обмеження, які забороняють або суттєво ускладнюють здійснення ДПП — відсутні;
– фінансовий результат (показники NPV, IRR) є позитивними для державного партнера;
– розподіл ризиків між державним і приватним партнерами під час здійснення ДПП є оптимальними;
– існує система управління екологічними ризиками під час здійснення всіх етапів ДПП, яка попереджує виникнення катастроф та будь-яких негативних наслідків впливу на навколишнє природне середовище.
Основні показники для підготовки висновку про результати проведення аналізу ефективності Таблиця 16
№ з/п |
Показники |
Відмітка про виконання (виконано / не виконано*) |
Висновок про прийнятність (так/ні) |
1 |
Перший етап |
||
1.1 |
Аналіз загальних характеристик ДПП |
Виконано |
Так |
1.2 |
Аналіз ринкового середовища ДПП |
Виконано |
Так |
1.3 |
Аналіз системи управління ДПП |
Виконано |
Так |
1.4 |
Аналіз соціально-економічних результатів ДПП |
Виконано |
Так |
1.5 |
Аналіз екологічних наслідків та впливу здійснення ДПП на навколишнє природне середовище |
Виконано |
Так |
2 |
Другий етап |
||
2.1 |
Аналіз альтернативних варіантів досягнення мети ДПП |
Виконано |
Так |
2.2 |
Фінансовий аналіз ДПП |
Виконано |
Так |
3 |
Третій етап |
||
3.1 |
Аналіз ризиків здійснення ДПП |
Виконано |
Так |
4 |
Четвертий етап |
||
4.1 |
Аналіз форми здійснення ДПП |
Виконано |
Так |
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
щодо фінансової ефективності досягнення мети ДПП із залученням та без залучення приватного партнера
№ з/п |
Показники |
Базова фінансова модель (із залученням приватного партнера) |
Альтернативний варіант (без залучення приватного партнера) |
1 |
Індекс прибутковості (співвідношення доходів і витрат на досягнення мети ДПП), розрахований для проекту в цілому (PI1) |
1,093 |
0,786 |
2 |
Індекс прибутковості (співвідношення доходів і видатків державного та місцевих бюджетів на досягнення мети ДПП (бюджетний ефект)), розрахований для заінтересованих сторін (PI2) |
1,021 |
0,786 |
3 |
Чиста приведена вартість досягнення мети ДПП, розрахована для проекту (NPV1) |
23 млн.грн |
– 6,9 млн. грн |
4 |
Чиста приведена вартість досягнення мети ДПП, розрахована для заінтересованих сторін проекту (NPV2) |
19 млн грн + 4 млн грн |
– 6,9 млн. грн |
5 |
Внутрішня норма рентабельності, розрахована для проекту (IRR1) |
18,3% |
– |
6 |
Внутрішня норма рентабельності, розрахована для заінтересованих сторін проекту (IRR2) |
17, 1% |
– |
7 |
Дисконтований період окупності (DPP) |
5,4 роки |
– |
Таким чином, залучення приватного партнеру для створення спільного підприємства з поставки теплової енергії з біомаси для споживачів промислової зони міста Теплодар дозволять суттєво зменшити тарифи та повернути вкладені кошти у період до 15 років. При цьому комунальне підприємство зможе перейти на сталу прибуткову роботу та уникнути банкрутства.
Просимо за власної ініціативи провести конкурс з визначення приватного партнера для сумісної роботи з якісного забезпечення теплом споживачів м. Теплодар.
.