Додаток
до рішення
Теплодарської міської ради
від «29» квітня 2021р
№66-VIII
ПОЛОЖЕННЯ
про електронні петиції у м. Теплодар
- Загальні положення
1.1. Положення про електронні петиції у м. Теплодар (надалі –Положення) визначає детальний порядок подання, основні вимоги та особливості розгляду електронних петицій у Теплодарській міській раді.
1.2. Електронна петиція – це колективне звернення громадян до Теплодарської міської ради через її офіційний веб-сайт або інший визначений спеціалізований сайт за допомогою електронної ідентифікації особи.
1.3. Адміністрування електронних петицій здійснює відділ діловодства контролю, організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Теплодарської міської ради.
1.4. Автором електронної петиції може бути особа, яка досягла 18-ти річного віку, є громадянином України та яка зареєстрована у встановленому порядку, володіє нерухомим майном, офіційно працевлаштована, навчається або народилася на території м. Теплодар.
1.5. Автором електронної петиції не може бути особа, яка відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про статус депутатів місцевих рад“ має право вносити на розгляд Теплодарської міської ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них.
- Вимоги до змісту електронної петиції:
2.1. Електронна петиція має стосуватись питань, розгляд та вирішення яких відноситься до виключної компетенції Теплодарської міської ради.
2.2. Відповідальність за зміст електронної петиції несе її автор.
2.3. Електронна петиція не може містити:
2.3.1. Заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб, матеріали і вислови, які становлять загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали та заклики, які містять передвиборну агітацію, рекламу робіт та/або послуг.
2.3.2. Ім’я фізичної або найменування юридичної особи приватного права без її на це згоди.
2.3.3. Назви торгових марок.
2.3.4. Посилання на сторонні веб-ресурси, за винятком офіційного сайту Теплодарської міської ради.
2.3.5. Лайливих, жаргонних (сленгових) слів та/або прямих образ, оціночних суджень без наведення доказів такої оцінки на ім’я конкретних осіб.
2.4. Електронна петиція не може стосуватися:
2.4.1. Обрання, призначення або звільнення посадових осіб Теплодарської міської ради чи інших підпорядкованих їй підприємств, установ, організацій, які належать до компетенції Теплодарського міського голови, міської ради та її виконавчих органів.
2.4.2. Питань припинення або реорганізації підприємств, установ, організацій комунальної форми власності територіальної громади м. Теплодар.
2.5. Не підлягають допущенню до збору електронних підписів протягом одного календарного року петиції, зміст яких вже був предметом розгляду електронної петиції Теплодарською міською радою.
- Створення електронної петиції
3.1. Для створення електронної петиції до Теплодарської міської ради її автору необхідно:
3.1.1. Авторизуватися на офіційному веб-сайті Теплодарської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому сайті за допомогою системи електронної ідентифікації особи.
3.1.2. Зазначити назву електронної петиції.
3.1.3 Викласти суть, обґрунтування та власне бачення вирішення проблеми, яка порушується електронною петицією.
3.1.4. За наявності, додати фото-, відеоматеріали, проекти нормативних документів.
3.1.5. Зазначити адресу електронної пошти та контактний номер телефону автора.
- Адміністрування електронних петицій
4.1. Електронна петиція впродовж 3 робочих днів з дня подачі перевіряється відповідальною посадовою особою відділу діловодства, контролю, організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Теплодарської міської ради на відповідність вимогам цього Положення.
4.2. За наслідками попередньої перевірки посадова особа відділу діловодства, контролю, організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Теплодарської міської ради може прийняти рішення про:
4.2.1. Допущення петиції до збору електронних підписів.
4.2.2. Відхилення петиції з обов’язковим зазначенням причин такого рішення. 4.2.3. У разі сумніву модератора щодо відповідності петиції цьому Положенню та/або чинному законодавству України, оприлюднення петиції не здійснюється, вона скеровується на розгляд постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, законності та антикорупційної політики, конфлікту інтересів, правопорядку та соціального захисту населення для прийняття рішення про:
4.2.3.1. Допущення петиції до збору електронних підписів.
4.2.3.2. Відхилення петиції.
- Збір електронних підписів
5.1. Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті Теплодарської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому веб-сайті є датою початку збору підписів на її підтримку.
5.2. Підписання електронної петиції передбачає авторизацію підписанта на офіційному веб-сайті Теплодарської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому сайті за допомогою систем електронної ідентифікації особи. 5.3. Підписантом електронної петиції може бути особа, яка досягла 16-ти річного віку, є громадянином України та яка зареєстрована у встановленому порядку, володіє нерухомим майном, офіційно працевлаштована, навчається або народилася на території м. Теплодар.
5.3. Збір підписів на підтримку електронної петиції триває 60 днів з дня опублікування на офіційному веб-сайті Теплодарської міської ради або іншому визначеному спеціалізованому сайті.
5.4. Електронна петиція до Теплодарської міської ради підлягає обов’язковому розгляду, якщо протягом 60 днів з дня оприлюднення її підтримали не менше 100 членів територіальної громади м. Теплодар.
5.5. Електронна петиція, яка у встановлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України “Про звернення громадян“.
- Розгляд електронної петиції
6.1. У разі набрання електронною петицією необхідної кількості голосів, вона виноситься на розгляд Теплодарської міської ради, через підготовку проекту рішення про розгляд електронної петиції та включення його до порядку денного найближчого або наступного за ним чергового пленарного засідання міської ради.
6.2. Відділ діловодства, контролю, організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Теплодарської міської ради впродовж 5 робочих днів після набрання необхідної кількості голосів на підтримку електронної петиції готує проект рішення про розгляд електронної петиції та оприлюднює його.
6.3. Проект рішення про розгляд електронної петиції повинен відповідати Регламенту Теплодарської міської ради та іншим нормативним документам Теплодарської міської ради та вимогам українського правопису.
6.4. Текст електронної петиції оформляється у вигляді додатку до проекту рішення про розгляд електронної петиції.
6.5. Відділ діловодства, контролю, організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Теплодарської міської ради має право вносити технічні правки до тексту електронної петиції, які не змінюють суті звернення, для приведення у відповідність вимогам українського правопису.
6.6. Автор електронної петиції має право виступу на засіданнях постійних комісій та пленарному засіданні міської ради під час її розгляду.
6.7. Про час та дату засідань постійних комісій та пленарного засідання міської ради автора електронної петиції повідомляє відділ діловодства, контролю, організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Теплодарської міської ради способом надсилання відповідного повідомлення на його електронну пошту, зазначену під час реєстрації на офіційному веб-сайті або іншому визначеному спеціалізованому сайті.
6.8. Під час представлення проєкту рішення про розгляд електронної петиції на засіданнях постійних комісій або на пленарному засіданні міської ради представник профільного виконавчого органу, якого пропонується визначити відповідальним за підготовку дорожньої карти реалізації петиції, доповідає про можливість реалізації такої петиції.
6.9. За наслідками розгляду електронної петиції міська рада може прийняти рішення про підтримку електронної петиції або її відхилення.
6.10. Електронна петиція вважається відхиленою, якщо за проєкт рішення про розгляд електронної петиції проголосувало менше половини депутатів від загального складу міської ради.
- Реалізація електронної петиції
7.1. У разі прийняття рішення про підтримку електронної петиції, виконавчий орган міської ради, визначений у тексті ухвали, готує дорожню карту вирішення питання, порушеного електронною петицією.
7.2. Дорожня карта щодо вирішення питання, порушеного електронною петицією розробляється за участю автора петиції.
7.3. Дорожня карта щодо вирішення питання, порушеного електронною петицією обов’язково повинна містити наступні пункти:
7.3.1. Спосіб вирішення питання (заходи щодо реалізації).
7.3.2. Строки вирішення питання.
7.3.3. Розмір бюджетних призначень, необхідних для вирішення питання.
7.4. Після розробки дорожньої карти, виконавчий орган міської ради скеровує її на розгляд та затвердження до відповідної профільної постійної комісії Теплодарської міської ради.
7.5. Автор електронної петиції має право брати участь у засіданнях профільних постійних комісій Теплодарської міської ради під час розгляду дорожньої карти.
7.6. Виконавчий орган, визначений відповідальним за розгляд електронної петиції, повідомляє автора електронної петиції про час та дату засідань профільних постійних комісій Теплодарської міської ради на яких буде розглянуто дорожню карту.
7.7.Відділ діловодства, контролю, організаційної та кадрової роботи виконавчого комітету Теплодарської міської ради забезпечує публікацію інформації про дорожню карту щодо вирішення питання, порушеного петицією, на офіційному веб-сайті Теплодарської міської ради або на іншому визначеному спеціалізованому сайті.
7.8. Контроль за реалізацією дорожньої карти щодо вирішення питання, порушеного петицією, покладається на профільну постійну комісію, яка затверджувала дорожню карту.