265-ПРР від 17.09.2018р. Про затвердження Порядку та умов надання платних послуг закладами фізичної культури і спорту, що утримуються за рахунок бюджетних коштів

 УКРАЇНА

ТЕПЛОДАРСЬКА МІСЬКА РАДА

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

Про затвердження Порядку та умов надання
платних послуг закладами фізичної культури
і спорту, що утримуються за
рахунок бюджетних коштів

Керуючись ст.43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року N 356 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами фізичної культури і спорту, що утримуються за рахунок бюджетних коштів” ( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту N 2570/560/1046 від 29.06.2016 ) Теплодарська міска рада

Вирішила:

  1. Затвердити Порядок та умови надання платних послуг закладами фізичної культури і спорту, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, що додається.
  2. Управлінню освіти, культури та спорту виконавчого комітету Теплодарської міської ради (Ковальову О.М.) :

1) Надати по одному примірнику рішення всім зацікавленим установам , підрозділам та надалі контролювати виконання даного Порядку в межах своєї компетенції та відповідно до вимог чинного законодавства.

2) Надати дозвіл на здійснення господарської діяльності з надання платних послуг, зазначених у Додатку.

3) Розробити та затвердити калькуляції для розрахунку плати за послуги установ освіти міста Теплодар, що затверджуються у Додатку.

4) Забезпечити надання платних послуг, зазначених  у Додатку комунальними закладами  та установами спорту та фізичної культури міста Теплодар.

5) Здійснювати постійну координацію робіт з надання платних послуг.

6) Забезпечити правильне надходження та використання коштів,

отриманих від надання платних послуг.

7) Про хід виконання рішення інформувати міську раду в терміни, встановлені чинним законодавством.

  1. Рішення оприлюднити в газеті «Теплодарський вісник».
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії міської ради :

  – з питань освіти, охорони здоров’я , культури ,спорту та у справах дітей;

  – з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі.

 

 

                                                                                                                                      Затверджено

                                                                                                                          Рішенням Теплодарської

                                                                                                                          Міської ради

                                                                                                                          Від                               №

 

Порядок
та умови надання платних послуг закладами
фізичної культури і спорту, що утримуються
за рахунок бюджетних коштів міста Теплодар

  1. I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок, розроблений на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 N 356 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами фізичної культури і спорту, що утримуються за рахунок бюджетних коштів”, визначає організацію, порядок та умови надання платних послуг закладами фізичної культури і спорту, що утримуються за рахунок бюджетних коштів.

1.2. Надання платних послуг, передбачених вищезазначеною постановою, здійснюється з урахуванням положень Закону України “Про фізичну культуру і спорт” ( 3808-12 ) та інших нормативно-правових актів.

  1. Організація надання платних послуг

2.1. Рішення про надання платних послуг приймається керівником закладу фізичної культури і спорту, що утримується за рахунок бюджетних коштів (далі – заклад). Керівник закладу, виходячи з наявності відповідної матеріально-технічної бази та кваліфікованих кадрів, затверджує за погодженням з органом, у підпорядкуванні якого перебуває заклад, перелік платних послуг відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами фізичної культури і спорту, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 N 356.

2.2. Для надання платних послуг керівник закладу приймає відповідний розпорядчий документ про надання конкретного виду платної послуги, яким визначаються час, місце, спосіб та порядок її надання, розрахунок її вартості, відповідальні за її надання працівники (структурні підрозділи).

При цьому керівник забезпечує повноту, якість та своєчасність виконання функцій та завдань закладу, які здійснюються за рахунок асигнувань із загального фонду відповідного бюджету.

2.3. Заклад надає юридичним та фізичним особам безоплатну, доступну та достовірну інформацію щодо надання платних послуг, яка повинна включати відомості про місцезнаходження та режим роботи закладу, перелік платних послуг, які надаються закладом, порядок їх надання, способи та розміри оплати за ці послуги.

2.4. Платні послуги надаються закладом відповідно до звернень юридичних та фізичних осіб, а у випадках, передбачених чинним законодавством, – відповідно до договору, укладеного у письмовій формі.

III. Порядок встановлення розміру
плати за платні послуги

3.1. Розмір плати за кожний вид платної послуги визначається на підставі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних безпосередньо з наданням відповідної платної послуги.

3.2. До складу витрат на надання платних послуг належать:

податки, збори, обов’язкові платежі до бюджету та інші відрахування відповідно до законодавства;

витрати на оплату праці працівників;

господарські  витрати;

матеріальні витрати;

інші витрати.

3.2.1. Витрати на оплату праці

Зазначені витрати складаються з відповідних витрат на заробітну плату працівників, залучених до надання платної послуги.

Витрати на оплату праці обраховуються за фактично відпрацьований час (виконаний обсяг роботи) відповідно до затверджених в установленому порядку умов оплати праці для працівників бюджетних установ, закладів і організацій галузі фізичної культури та спорту або відповідних галузей.

Кількість працівників відповідної кваліфікації, залучених до надання платних послуг, з відповідними розмірами посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), а також кількість годин їх роботи визначається виходячи з необхідності врахування всього обсягу виконуваних робіт відповідно до затверджених норм навантаження або часу, необхідного для виконання тих чи інших видів робіт. При відсутності затверджених норм зазначені показники визначаються розрахунково.

3.2.2. Нарахування на заробітну плату

До цих витрат належать нарахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до Пенсійного фонду України у розмірах, визначених законодавством.

3.2.3. Господарські витрати

До господарських витрат при наданні платних послуг належать витрати на оренду та експлуатацію приміщень, оплату комунальних послуг та енергоносіїв (теплопостачання, водопостачання, водовідведення, електроенергію, природний газ тощо). До складу господарських витрат можуть зараховуватись витрати на поточний ремонт приміщень, технічне обслуговування та ремонт обладнання та інвентарю (включаючи ремонт м’якого спортивного інвентарю та спецодягу), проведення санітарно-гігієнічних заходів та охорону, прання білизни.

Вартість господарських витрат обчислюється прямим розрахунком виходячи із встановлених законодавством ставок орендної плати за використання державного (комунального) майна, фактичного часу (тривалості) надання послуг, площ, що використовуються для проведення індивідуальних та групових занять, спортивних заходів, а також інших потреб осіб, яким надаються послуги, затверджених норм та нормативів витрат, діючих цін і тарифів, обсягів спожитих комунальних послуг та енергоносіїв.

В окремих випадках, коли здійснити прямий розрахунок неможливо, вартість господарських витрат визначається виходячи із середніх фактичних витрат на одну особу (групу осіб), якій надається платна послуга, на один захід, одиницю часу, площі, послуги, що склалися у закладі за минулий звітний період.

3.2.4. Матеріальні витрати

Складовими матеріальних витрат є вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів і матеріалів (канцелярських товарів, бланків дипломів, що надаються учасникам спортивних заходів, свідоцтв, посвідчень, грамот, медалей, малоцінного обладнання, інвентарю (в тому числі м’якого інвентарю), комплектувальних і дрібних деталей для ремонту обладнання, запчастин до транспортних засобів, витратних та інших матеріалів (у тому числі до комп’ютерної техніки та оргтехніки), постільної білизни, рушників, спецодягу, посуду), медикаментів та медичних матеріалів, методичних матеріалів, навчальної документації, паливно-мастильних матеріалів, які використовуються безпосередньо для надання платних послуг.

Витрати на придбання малоцінних та швидкозношуваних предметів і матеріалів, медикаментів та медичних матеріалів розраховуються по кожному виду платної послуги відповідно до затверджених у встановленому порядку норм їх витрат (використання) та кількості осіб.

Витрати на придбання або оплату тиражування методичних матеріалів, навчальної документації, посібників повинні відповідати потребам у забезпеченні навчально-тренувальної роботи виходячи з кількості осіб, яким надаються відповідні платні послуги, та враховувати профіль закладу, специфіку виду спорту.

Вартість паливно-мастильних матеріалів, які використовуються для проведення індивідуальних та групових занять, заходів, а також для надання платних послуг з перевезення, обчислюється виходячи з технічних характеристик транспортних засобів та іншого обладнання і тривалості їх роботи (пробігу автотранспортного засобу), пов’язаної з наданням відповідної платної послуги.

3.2.5. Інші витрати

До складу інших витрат включаються витрати, які безпосередньо пов’язані з наданням платної послуги, крім визначених у підпунктах 3.2.1-3.2.4 пункту 3.2 цього Порядку (наприклад: оплата банківських послуг, охорони, ветеринарно-санітарного обслуговування тварин).

Вартість інших витрат розраховується прямим розрахунком з розшифровкою витрат на конкретну послугу або виходячи з фактичних витрат на одну особу (групу осіб), якій надається платна послуга, що склалися у закладі за минулий звітний період.

3.3. При визначенні ціни платних послуг прибуток не планується.

  1. Планування та використання коштів,
    отриманих від надання платних послуг

4.1. Кошторис видатків закладів, здійснюваних за рахунок надходжень, одержаних від надання платних послуг, складається за кожним видом послуг відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 N 228, та постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 N 659 “Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання” за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 N 57 “Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.02.2002 за N 86/6374 (зі змінами).

4.2. Кошти, отримані за надання платних послуг, спрямовуються на відшкодування витрат, пов’язаних з їх організацією та наданням, сплату податків, зборів, обов’язкових платежів відповідно до законодавства.

4.3. Кошти, отримані за надання платних послуг, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки закладів, відкриті в органах Державного казначейства України відповідно до Порядку відкриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України, затвердженого наказом Державного казначейства України від 02.12.2002 N 221, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.12.2002 за N 976/7264 (у редакції наказу Державного казначейства України від 08.05.2008 N 152), за відповідними кодами бюджетної класифікації.

4.4. Документальне оформлення операцій з надання платних послуг, ведення обліку та складання звітності здійснюються закладами за кожним видом послуг відповідно до законодавства.

4.5. Після закінчення бюджетного періоду заклад надає органу, у підпорядкуванні якого він перебуває, звіт про обсяги коштів, отриманих за надання платних послуг.

  1. Контроль та відповідальність
    за надання платних послуг

5.1. Керівники закладів та їх працівники, які беруть безпосередньо участь у процесі надання платних послуг, несуть матеріальну та дисциплінарну відповідальність за організацію та якість надання платних послуг, а також за використання та збереження отриманих коштів згідно з чинним законодавством.

5.2. Контроль за організацією та якістю надання платних послуг, а також обґрунтованістю визначення їх вартості здійснюється відповідними органами у порядку, встановленому законодавством.