У К Р А Ї Н А
ТЕПЛОДАРСЬКА МІСЬКА РАДА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
Про внесення змін в додаток до рішення Теплодарської міської ради від 05 грудня 2017 року №338-VII “Про затвердження Програми соціально- економічного та культурного розвитку м. Теплодар на 2017-2019 роки”
Відповідно до ст.ст. 25, 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.ст.6,7 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, ст. 15 Закону України “Про державно-приватне партнерство”, Теплодарська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Внести зміни в додаток до рішення Теплодарської міської ради від 05 грудня 2017 року №338-VII “Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Теплодар на 2017-2019 роки”, а саме: викласти два останніх абзаци в такій редакції:
“Таким чином, залучення приватного партнеру для здійснення державно-приватного партнерства у формі змішаного договору з метою поставки теплової енергії з біомаси для споживачів промислової зони міста Теплодар дозволять суттєво зменшити тарифи та повернути вкладені кошти у період до 15 років. При цьому комунальне підприємство зможе перейти на сталу прибуткову роботу та уникнути банкрутства.”
2.Затвердити додаток до рішення Теплодарської міської ради від 05 грудня 2017 року №338-VII в новій редакції.
- Оприлюднити дане рішення в газеті “Теплодарський вісник” та розмістити на офіційному веб-сайті Теплодарської міської ради.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на депутатські комісії:
– з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту та зв’язку;
– з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій, комунальної власності та підтримки підприємницької діяльності, торгівлі.
Додаток до рішення
Теплодарської міської ради
від «05» грудня 2017 р.
№338-VIІ
В новій редакції
від «05» березня 2018року
Висновок
за результатами аналізу ефективності здійснення ДПП.
Проведеним аналізом ефективності здійснення ДПП встановлено:
– можливість досягнення мети сталого та прибуткового забезпечення теплом споживачів промислової зони, а за потреби м. Теплодару в процесі здійснення ДПП;
– законодавчі обмеження, які забороняють або суттєво ускладнюють здійснення ДПП — відсутні;
– фінансовий результат (показники NPV, IRR) є позитивними для державного партнера;
– розподіл ризиків між державним і приватним партнерами під час здійснення ДПП є оптимальними;
– існує система управління екологічними ризиками під час здійснення всіх етапів ДПП, яка попереджує виникнення катастроф та будь-яких негативних наслідків впливу на навколишнє природне середовище.
Основні показники для підготовки висновку про результати проведення аналізу ефективності
Таблиця 16
№
з/п |
Показники | Відмітка про виконання (виконано / не виконано*) | Висновок про прийнятність (так/ні) |
1 | Перший етап | ||
1.1 | Аналіз загальних характеристик ДПП | Виконано | Так |
1.2 | Аналіз ринкового середовища ДПП | Виконано | Так |
1.3 | Аналіз системи управління ДПП | Виконано | Так |
1.4 | Аналіз соціально-економічних результатів ДПП | Виконано | Так |
1.5 | Аналіз екологічних наслідків та впливу здійснення ДПП на навколишнє природне середовище | Виконано | Так |
2 | Другий етап | ||
2.1 | Аналіз альтернативних варіантів досягнення мети ДПП | Виконано | Так |
2.2 | Фінансовий аналіз ДПП | Виконано | Так |
3 | Третій етап | ||
3.1 | Аналіз ризиків здійснення ДПП | Виконано | Так |
4 | Четвертий етап | ||
4.1 | Аналіз форми здійснення ДПП | Виконано | Так |
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
щодо фінансової ефективності досягнення мети ДПП із залученням
та без залучення приватного партнера
№
з/п |
Показники | Базова фінансова модель (із залученням приватного партнера) | Альтернативний варіант (без залучення приватного партнера) |
1 | Індекс прибутковості (співвідношення доходів і витрат на досягнення мети ДПП), розрахований для проекту в цілому (PI1) | 1,093 | 0,786 |
2 | Індекс прибутковості (співвідношення доходів і видатків державного та місцевих бюджетів на досягнення мети ДПП (бюджетний ефект)), розрахований для заінтересованих сторін (PI2) | 1,021 | 0,786 |
3 | Чиста приведена вартість досягнення мети ДПП, розрахована для проекту (NPV1) | 23 млн.грн | – 6,9 млн. грн |
4 | Чиста приведена вартість досягнення мети ДПП, розрахована для заінтересованих сторін проекту (NPV2) | 19 млн грн
+ 4 млн грн |
– 6,9 млн. грн |
5 | Внутрішня норма рентабельності, розрахована для проекту (IRR1) | 18,3% | – |
6 | Внутрішня норма рентабельності, розрахована для заінтересованих сторін проекту (IRR2) | 17, 1% | – |
7 | Дисконтований період окупності (DPP) | 5,4 роки | – |
Таким чином, залучення приватного партнеру для здійснення державно-приватного партнерства у формі змішаного договору з метою поставки теплової енергії з біомаси для споживачів промислової зони міста Теплодар дозволять суттєво зменшити тарифи та повернути вкладені кошти у період до 15 років.
При цьому комунальне підприємство зможе перейти на сталу прибуткову роботу та уникнути банкрутства.”