Зазвичай, погані новини мають особливість поширюватися набагато швидше, а ніж хороші. Так, досі мало кому відомо, що в Україні вже два роки працює державна соціальна програма для людей, які досягли 45-річного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але ще не досягли пенсійного віку, та не проходили протягом останніх 5 років перепідготовку коштом Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття, не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні та опинилися перед необхідністю змінити роботу або потребують підвищення кваліфікації.
Такі люди можуть скористатися наданим їм державою правом на одноразове отримання ваучера для оплати прискореного здобуття нової професії або підвищення кваліфікації. Вартість одного ваучера зазвичай встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого визначається законодавством на момент прийняття рішення про його видачу (зараз це 16 тисяч гривень). Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття. Навчання здійснюється професійно-технічними та вищими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг, за затвердженим Мінсоцполітики переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.
Безробітні громадяни можуть пройти професійну підготовку за 28 робітничими професіями в різноманітних галузях: будівельній, промисловій, у сфері послуг та ін., затребуваними на ринку праці – як за груповою, так і за індивідуальною формою навчання, а також підвищити кваліфікацію на короткотермінових курсах.
Центри професійно-технічної освіти створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. На час навчання слухачі ЦПТО забезпечуються комфортними умовами проживання у гуртожитку безкоштовно.
Неформальне професійне навчання.
Здавалося б, працівники звеликим досвідом роботи та життєвим багажем мрія кожного роботодавця. Проте, сьогодні людям без документу про освіту важко на рівних конкурувати на ринку праці. Неформальне професійне навчання працівників за робітничими професіями це набуття працівниками професійнихзнань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Всі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали при цьому документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка. Фінансування підтвердження результатів неформального професійного навчання здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи).
За результатами підтвердження кваліфікації особі видається документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння(підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.
За більш детальною інформацією звертайтеся до
Міського центру зайнятості м. Теплодар.
тел.: (048)783-01-32