Home » Новини » Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році»

Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році»

20 вересня 2018 року Президент України Петро Порошенко виступив у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє та зовнішнє становище України.

Основні тези виступу голови держави.

Про Євросоюз і НАТО

 • Закликав депутатів підтримати зміни до Конституції, які закріплюють курс на ЄС та НАТО. «Лише інтеграція України до євроатлантичного простору гарантує всім нам і мир, і безпеку, Україні – незалежність, а народу – підвищення рівня життя».
 • Оголосив про рішення РНБО не продовжувати договір про дружбу з Росією. «МЗС направить ноту до Москви, а я подам до парламенту відповідний законопроект, бо останнє слово в цьому питанні – за вами, за Верховною Радою».
 • Запропонував викреслити із Конституції дозвіл на базування Чорноморського флоту РФ в Україні. «Після того, як ми повернемо Крим, російської бази у Севастополі точно більше не буде!».

Про Росію та агресію

 • Звинуватив Росію у підтримці популістських рухів, роздмухуванні євро скептицизму, втручання у вибори по всьому світу. «У такий спосіб Кремль просуває свій альтернативний порядок денний». Попередив, що навіть тепер «на Заході чимало охочих зазирнути Путіну в душу».
 • Закликав продовжити дію Закону про особливий порядок самоврядування на Донбасі. «Було би злочинною помилкою дати Московії шанс звинуватити Україну в невиконанні угод і добитися послаблення санкційного тиску». У своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН пообіцяв порушити питання про миротворців на Донбасі.
 • Звернув увагу на міжнародну підтримку. «Принцип «нічого про Україну без України» став аксіомою міжнародної політики».

Про інформаційну війну

 • Заявив, що поступки Кремлю без відновлення територіальної цілісності України – «це поразка міжнародного права і свободи, це програш демократичної Європи авторитарної Азіопії».
 • Закликав бути пильними через інформаційну війну. «Ми бачимо, як п’ята колона піднімає голову, намагається зібрати до купи різні шеренги, користуючись перевагами демократії, дуже активізується в інформаційному просторі…».
 • Запропонував реєстрацію агентів впливу Російської Федерації, але обіцяє, що це не вплине на громадське суспільство, журналістів та свободу слова. «Деякі телеканали, газети та інтернет-видання стали просто неприхованими рупорами російської пропаганди. Частина нашого інформаційного поля сак само окупована, як частина української суверенної території».

Про армію

 • Пообіцяв у наступному році збільшити грошове забезпечення військових на 37%. Закликав переходити на стандарти НАТО: «Сьогодні маємо узяти планку зовсім іншої висоти: нові технології, модернізація, доозброєння і переозброєння».
 • Закликав керівництво Міноборони і Збройних сил України до нестандартних й асиметричних відповідей на будь-які сценарії і плани противника, якнайшвидшого завершення переходу української армії на стандарти НАТО.
 • Зупинився на дерадянізації армії. «Нова армія повинна мати сучасну ідеологію. Дерадянізація армії – це нові назви військових частин, нові вітання, нові знаки, нові традиції, нові свята».

Про томос та релігію

 • Заявив, що в Україні вирішується майбутнє світового православ’я. «Я не знаю, коли саме ухвалять Томос і коли його перевезуть до Києва. Але впевнений, колесо цієї історії ми розкрутили так, що повернути його вже точно ніхто не зможе».
 • Запевнив, що держава поважатиме вибір тих, хто «вирішить залишитись в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою». Пообіцяв захистити права священників і мирян УПЦ Московського патріархату, які добровільно вирішать вийти з-під Москви.

Про реформи та економіку

 • Визнав темпи реформ недостатніми і що більшість українців не відчули покращення. «Ми стали стійкішими та сильнішими. Однак, насамперед хотів би відверто наголосити на тому, чим більшість суспільства об’єктивно незадоволена».
 • Звинуватив антикорупційні органи в неефективності. «В деякі нові органи вклали чималі фінансові ресурси платників податків України, але поки що коефіцієнт їхньої корисної дії мене як президента не задовольняє».
 • Попри те, що влада «допустила чимало прорахунків», заявив, що за останні чотири роки «вдалося зробити більше позитивних змін, ніж за попередні 23 роки Незалежності».

Про вибори та майбутнє

 • Пообіцяв чесні вибори. «Процес волевиявлення має відповідати нашій європейській стратегії і ще раз зарекомендувати Україну як лідера в дотримання стандартів на пострадянському просторі».
 • Закликав ухвалити законопроекти для поліпшення ведення бізнесу. «І закони про концесії, про процедуру банкрутства, про бізнес – омбудсменіа, про посилення персональної відповідальності працівників контролюючих органів. Нарешті, дуже важливим є законопроект «Про Національне бюро фінансових розслідувань».
 • Пообіцяв наступному поколінню українців передати «успішну європейську Україну». Якщо… «не віддамо країну до рук реваншистів, популістів і демагогів».

 

 

 

 

 


Leave a comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

logo
consultation
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo